Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by plenom'metatopsarem? »

προχθεσινό ψάρεμα, ΟΥΤΕ τσιμπιά! καμία! από 8 περίπου ως τις 01:00.
υγεία!

elcos
Posts: 45
Joined: Wed Mar 09, 2011 3:23 pm

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by elcos »

καλησπερα ψαρεμα χθες και σημερα ...χθες σορκο μελανα 3 κουρκουνες σημερα ουτε τσιμπια........μπαταριες ομως γεματες και μυαλο καθαρο................
"Η ηρεμια του ΤΤΑΠΠΟΥ"..............

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by christos nic »

Ψεσινο ψαρεμα casting πολλες ωρες μεχρι τελικης πτωσης :) γιατι ειχε καιρο να τα καταφερω να παω..
τα ψαρια σε μια περιοχη που συνηθως κινουνταν ετσι καιρο εξαφανισμενα πηρα 1 ορφο και μια χειλου και τα 2 σκαστα που το νηπιαγωγειο επιστραφηκαν πισω με πολλη προσοχη και βιασυνη για να ζησουν!
σε μια αλλη περιοχη απο 2 φιλους βγηκαν 2 λαβρακια και 1 μουρμουρος..απο μενα παλι τιποτα :|

User avatar
mourmouros
Posts: 199
Joined: Thu Jan 01, 2009 9:24 am

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by mourmouros »

Χαλαρή αντένα Σάββατο μεσημέρι μέχρι να βραδιάσει και 1 καλάμι castining στο νέο λιμάνι στο Ζύγι, αποτέλεσμα .... 2 σαλιάλιαρους, αλλά πολλά δυνάμενους :dance: .
Μα πρέπει μετά τη ΄κάθοθο των μυρίων΄ με τις τσιπούρες να εξαφανίστηκε κάθε είδος θαλάσσιας ζωής..... :(
κλι κλι....τα ψαράκια μου!!!

legendguards

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by legendguards »

Κυριακη απο το Ζυγι μεχρι το αεροδρομιο Λαρνακας με αντενα ουτε ΛΕΠΙ
Καθε κυριακη γινετε η εξοδος των ψαραδων οπως την εξοδο του μεσολογγιου

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by angiec »

Περιοχή Αγ.Νάπας ,η απόλητη νέκρα,μόνο 2 κέφαλους πελαγίσιους,με Αντένα.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Giorkos »

legendguards wrote:Κυριακη απο το Ζυγι μεχρι το αεροδρομιο Λαρνακας με αντενα ουτε ΛΕΠΙ
Καθε κυριακη γινετε η εξοδος των ψαραδων οπως την εξοδο του μεσολογγιου
τζαι ακόμα που είσαι...εν γλήορα ακόμα....τώρα που εννα αρκέψουν να 'ξεφυτρώνουν' οι παράγκες στες παραλίες
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by plenom'metatopsarem? »

πολλά καλά αποτελέσματα ούλλοι μας βλέπω! :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
andrea5
Posts: 445
Joined: Sat Dec 06, 2008 8:02 am
Location: λευκωσια

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by andrea5 »

ποψε στο γαλαζιο κυμμα στην οροκλινη απογευματινο-νυχτερινο καστινγκ...παλιοκαουρες εν μου αιναν δολωμα ...τζαιι εκοφκαν μου τζιαι το παραμαλλο...να με ξιασω τζαιι τα κουνουπια που με ετρωαν μολις αναφκα το φαναρουι :angry-cussingwhite: :lol:

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by christos nic »

andrea5 wrote:ποψε στο γαλαζιο κυμμα στην οροκλινη απογευματινο-νυχτερινο καστινγκ...παλιοκαουρες εν μου αιναν δολωμα ...τζαιι εκοφκαν μου τζιαι το παραμαλλο...να με ξιασω τζαιι τα κουνουπια που με ετρωαν μολις αναφκα το φαναρουι :angry-cussingwhite: :lol:
:D τουτο με το φαναρουι και τα κουνουπια εν το κατι αλλο..εγω ενα καιρο ψεκαζα πολυ λιγο αεροξολ πανω στο καπελο μου και δεν εκοντεφκαν!
Αντρεα που ξερεις οτι ηταν καβουρες και οχι κουνελοι?εβγαλες κανενα καβουρα πιασμενο??

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by LEONIDAS »

christos nic wrote:
andrea5 wrote:ποψε στο γαλαζιο κυμμα στην οροκλινη απογευματινο-νυχτερινο καστινγκ...παλιοκαουρες εν μου αιναν δολωμα ...τζαιι εκοφκαν μου τζιαι το παραμαλλο...να με ξιασω τζαιι τα κουνουπια που με ετρωαν μολις αναφκα το φαναρουι :angry-cussingwhite: :lol:
:D τουτο με το φαναρουι και τα κουνουπια εν το κατι αλλο..εγω ενα καιρο ψεκαζα πολυ λιγο αεροξολ πανω στο καπελο μου και δεν εκοντεφκαν!
Αντρεα που ξερεις οτι ηταν καβουρες και οχι κουνελοι?εβγαλες κανενα καβουρα πιασμενο??
Έσχιει πάρα πολλούς τζιαμέ η περιοχή τζιαι το παράμμαλο βκαίννει κυρίως μασημένο και όχι χειρουργικά κομμένα όπως τους κούνελλους
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

User avatar
andrea5
Posts: 445
Joined: Sat Dec 06, 2008 8:02 am
Location: λευκωσια

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by andrea5 »

οπως ειπε ο φιλος ο λεονιδας ηταν μασημενο το παραμαλλο ...εδεισα μια πραγκαρολλα 1/0 πουπισω που το αγκιστρι σε μια φαση ...εκορακουσα τους αλλα μετα που 10-20 μετρα εξικουτσακονουνταν ,τουτο εγινε 1-2 φορες :roll: :P

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by plenom'metatopsarem? »

LEONIDAS wrote:
christos nic wrote:
andrea5 wrote:ποψε στο γαλαζιο κυμμα στην οροκλινη απογευματινο-νυχτερινο καστινγκ...παλιοκαουρες εν μου αιναν δολωμα ...τζαιι εκοφκαν μου τζιαι το παραμαλλο...να με ξιασω τζαιι τα κουνουπια που με ετρωαν μολις αναφκα το φαναρουι :angry-cussingwhite: :lol:
:D τουτο με το φαναρουι και τα κουνουπια εν το κατι αλλο..εγω ενα καιρο ψεκαζα πολυ λιγο αεροξολ πανω στο καπελο μου και δεν εκοντεφκαν!
Αντρεα που ξερεις οτι ηταν καβουρες και οχι κουνελοι?εβγαλες κανενα καβουρα πιασμενο??
Έσχιει πάρα πολλούς τζιαμέ η περιοχή τζιαι το παράμμαλο βκαίννει κυρίως μασημένο και όχι χειρουργικά κομμένα όπως τους κούνελλους
Σωστός ο Leo!

Nikolas Nklou

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Nikolas Nklou »

εψεσινο casting απο τις 7 - 11 ...ως η ωρα 11 δεν ειχα ουτε τσιμπια αλλα αμαν σας λαλω εν ειχα εν ειχα..κατα η ωρα 11:10 κτυπα το κουδουνακι με πολλη δυναμη πανω στον πρωτο οδηγο του καλαμιου, αποτελεσμα ενα μυλοκοπι γυρω στα 400γρ....μετα που τουτο ειχα ακομα 2-3 τσιμπιες καλες αλλα τιποτε αλλο... παντως πρωτη φορα επιασα μυλοκοπι τζε να εχει τοση δυναμη :D :D δολωμα ακροβατη :D :dance:

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by plenom'metatopsarem? »

έσιει καιρό που ήθελα να κάμω ένα σωστό ψάρεμα. Δύο μόνο, αλλά καλοί.
άτε, να παίρνουμε κουράγιο...
Attachments
Image0145.jpg
Image0145.jpg (39.25 KiB) Viewed 3617 times
02042011123.jpg
02042011123.jpg (9.43 KiB) Viewed 3610 times

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”