Eλαφριά Συρτή και αποτελέσματα

Post Reply
User avatar
Konix
Posts: 138
Joined: Thu May 15, 2008 1:53 pm
Location: Paphos

Eλαφριά Συρτή και αποτελέσματα

Post by Konix »

Δαμε φιλοι μου ήθελα να σχολιάσουμε λλίο την τεχνική τούτη τζιαι να δουμε κατα ποσο ειναι αποδοτικη.Εγω παω τουλαχιστον μια φορα την εβδομαδα τζιαι τραβω φτερουθκια τζιαι μικρα ψαρουθκια για κανενα μινερουι καμια σφιρνα ,μελανα η και λαυρακια ακομα....
Τα μονα ψαρια ομως που εχω πιασει ως τωρα ειναι μινερουθκια μικρα....
:cry: Που τα αλλα ψαρια τιποτε..και ειμαι περιεργος να δω σε αλλες πολεις ποσο αποδοτικο είναι και με τι ταχυτητα κανετε την συρτη..
Εγω παω μεταξυ 2,5 - 3 knots... και αλλαζω συχνα και τα τεχνικα αλλα παλε τιποτε..
Επικρατει η ιδια κατασταση και μες σας?
Keep Fishing!!!

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Eλαφριά Συρτή και αποτελέσματα

Post by fISHANDCHIPS »

Για τούτα τα ψάρια που ανάφερες ... να κινήσε κοντά στην ακτογραμμή με χαμηλή ταχύτητα ... και με μικρά σε μέγεθος τεχνητά
το ποιό πιθανό είναι να πιάσεις μελάνες,παλαμίδες.........δράκαινες,σάυρες, ποντικούς και άλλα παράσιτα :lol: :lol: ...αργα το απόγευμα σφύρνες
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
Konix
Posts: 138
Joined: Thu May 15, 2008 1:53 pm
Location: Paphos

Re: Eλαφριά Συρτή και αποτελέσματα

Post by Konix »

ναι ρε φίλε έτσι κάμνω αλλά δεν έχει απόδοση...γιαυτό ήθελα να ξέρω τί γίνεται σε άλλες πόλεισ..πόσο αποδοτικό είναι ...δακάτω η κατάστασηέίναι γεριμία.... :cry:
Keep Fishing!!!

User avatar
largemouth
Posts: 506
Joined: Tue Sep 18, 2007 1:25 pm

Re: Eλαφριά Συρτή και αποτελέσματα

Post by largemouth »

Φιλε Κonix παντως λεμεσό που πάω κάθε σαβ/κο 1-2 σφυρες χτυπουμεν τες σιουρα πάνω σε ψευτικό.Αποτι ξέρω και απο γνωστους πιάνουν αρκετοι διάφορα ειδη αλλά συνήθως σφύρνες 1-2kg.
Waiting for the perfect storm

User avatar
Konix
Posts: 138
Joined: Thu May 15, 2008 1:53 pm
Location: Paphos

Re: Eλαφριά Συρτή και αποτελέσματα

Post by Konix »

Εγώ πάω σχεδόν κάθε Κυριακή τζιαι τζιαι κάμνω διάφορες τεχνικές συρτής...αλλά εν πολλά λλίο το ψάρι ρε γμτ :cry: Πρίν 3-4 μέρες έπιασε ένας φίλος 2 μινέρια..το ένα 28 κιλά τζιαι το άλλο 16...ελπίζω να κάμουν την εμφάνιση τους να πιάσουμε τζιαι μεις οι φτωσιοί τίποτε... :P
Keep Fishing!!!

Post Reply

Return to “TROLLING”