Διπλάρωμα Παραμάλλου

Post Reply
User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Διπλάρωμα Παραμάλλου

Post by MariosK »

EVANTHIS LOIZOU wrote:ΑΠΟΡΙΑ :think: :think:
Μου κανει εκπληξη το οτι σχεδον κανενας απο τους αναγνωστες των δικων μου αρθρων ΔΕΝ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ.
Θα ηθελα να μου πειτε το σχολιο σας γι'αυτο το θεμα διοτι δεν θελω να βγαζω αυθαιρετα συμπερασματα χωρις να ερωτω πρωτα.
Μου αρεσει να κανω κριτικη ΑΛΛΑ να εισαστε σιγουροι οτι μπορω να δεχομαι κι'ολας την κριτικη των αλλων.
Περιμενω τα σχολια σας :wink:
Κ. Ευάνθη εδιμιούργησες μου μεγάλο πρόβλημα με το διπλάρωμα! Πριν επιανάμεν κανέναν μινέρι θηρίο, επαλιώναμεν λίον τζε μετά έκοφκεν μας τα. Πριν 2 μήνες με το διπλάρομα σου χαζίρι να πάρει τον σύντροφο μου μέσα έναν θηρίο! Τελικά έκοψεν μας το νήμα που ετρίφτικε καταλάθος πας την καρούλλα της συρτής και εγλιτώσαμεν :lol: :lol: :lol:. Ήβραν το την άλλη μέρα οι επαγγελματίες με τα μολύφκια μας τζε εμάθαμεν ότι εζίγιστικεν στα 30Kg!

Υ.Γ. Σοβαρομιλώ!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Διπλάρωμα Παραμάλλου

Post by Greg »

MariosK wrote:Ήβραν το την άλλη μέρα οι επαγγελματίες με τα μολύφκια μας τζε εμάθαμεν ότι εζίγιστικεν στα 30Kg!
τεραστιο το γυρισμα! εγυρισε μου εμενα μονο που το διαβασα :shock:
Esox Lucius

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Νεο Τεύχος Περιοδικού

Post by MariosK »

Greg wrote:
MariosK wrote:Ήβραν το την άλλη μέρα οι επαγγελματίες με τα μολύφκια μας τζε εμάθαμεν ότι εζίγιστικεν στα 30Kg!
τεραστιο το γυρισμα! εγυρισε μου εμενα μονο που το διαβασα :shock:
Φίλε με την συρτή βυθού τζε νωπά/ζωντανά πιάνεις τέρατα αλλά εν πολλά δύσκολο να τα παλέψεις, θέλει πολύν εμπειρία. Μόλις ανοίξει ο τζερός να έρτεις κάτω μια μέρα να πάμε να δεις τι γίνεται.
EVANTHIS LOIZOU wrote:Αριστε :!: :!:
Αυτο που περιμενα εγω, ηταν μεσα απο τα αρθρα να δημιουργουνται συζητησεις, ανταλλαγη αποψεων και γενικα να μαθαινει ο ενας απο τον αλλο.
Στο κατω κατω και εμεις που γραφουμε καποια πραγματα ειμαστε εμπειρικοι. Δεν ειμαστε επαγγελματιες δημοσιογραφοι :) :)
Κ. Ευάνθη ίσως εν καλά να ανοίεται εσείς τις συζητήσεις για έτσι θέματα γιατί πολλές φορές ο κόσμος φοάται να ρωτήσει άμπα τζε περάσουν τον για άσχετο. Η αλήθεια είναι όμως ότι αρκετά που τα άρθρα του περιοδικού είναι πολλά εξειδικευμένα και προχωρημένα και πραγματικά αξίζει το κόπο να τα διαβάζεις και να γίνεται συζήτηση. Για παράδειγμα εγώ είχα την απορία στο διπλάρωμα αν μπορείς να αποφύγεις τα grimps και να τα αντικαταστήσεις με κόμπους σε περίπτωση που δεν έχεις τα κατάλληλα εργαλεία ή σε περίπτωση που το χρειαστείς στην βάρκα τζε δεν τα έχεις μαζί σου.

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Νεο Τεύχος Περιοδικού

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Μαριε :!: Καλη σου μερα.
Οι κλασσικοι κομποι για το διπλαρωμα ειναι οι α. BIMINI που προτιμουν οι Αμερικανοι και β. PLAIT που προτιμουν οι Αυστραλοι.
Και οι δυο ειναι ογκωδεις και ειναι φασαρια να τους κανεις πανω στην βαρκα μονος σου.
Προσωπικα προτιμω τον κομπο της TECTAN που δειχνω στο βιτεο για το Εγγλεζικο.
Στο επομενο τευχος λογαριαζω να παρουσιασουμε (μαζι με τον εισαγωγεα) το νεο συστημα της P-Line που ειναι πραγματικη επανασταση στον κοσμο των κομπων :o :o :o :o :D :D :D

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Διπλάρωμα Παραμάλλου

Post by MariosK »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Μαριε :!: Καλη σου μερα.
Οι κλασσικοι κομποι για το διπλαρωμα ειναι οι α. BIMINI που προτιμουν οι Αμερικανοι και β. PLAIT που προτιμουν οι Αυστραλοι.
Και οι δυο ειναι ογκωδεις και ειναι φασαρια να τους κανεις πανω στην βαρκα μονος σου.
Προσωπικα προτιμω τον κομπο της TECTAN που δειχνω στο βιτεο για το Εγγλεζικο.
Στο επομενο τευχος λογαριαζω να παρουσιασουμε (μαζι με τον εισαγωγεα) το νεο συστημα της P-Line που ειναι πραγματικη επανασταση στον κοσμο των κομπων :o :o :o :o :D :D :D
Δηλαδή τελικά καλύτερα να έχεις τα εργαλεία σου στην βάρκα παρά να μπεις σε έτσι διαδικασία...

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Νεο Τεύχος Περιοδικού

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Μαριε :!:
Ειχα αυτο το προβλημα με τον Σταυρο που ψαρευουμε μαζι στην Ελλαδα :evil: :evil:
Τωρα εμαθε και οπου παει κουβαλα το εργαλειο μαζι του. Βαρεθηκε να χαννει ψαρια απο σπασιματα των κομπων :lol: :lol:
Οποτε παω του κουβαλω συνδετηρακια αλουμινιου και το εχει ευχαριστηση :clap: :clap:
Ειναι δυνατον να παεις για Jigging και να μην εχεις μαζι σου δυο τρια Split Ring Pliers :?: :?: Το ιδιο ισχυει και για το μαχαιρι και για το σφυκτηρακι και για τον κοφτη......... ΤΟΙΣ ΝΟΥΝ ΕΧΟΥΣΙ οπως ελεγαν και οι Αρχαιοι ημων προγονοι :wink:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Νεο Τεύχος Περιοδικού

Post by MariosK »

Έχεις δίκιο κ. Ευάνθη. Πως επιλέγουμε το μέγεθος του grimp? Και πότε βάζουμε στρογγυλό ή πλακουθκιανώ grimp?

Post Reply

Return to “TROLLING”