Παράμαλλα για casting & surfcastin ny Neil Mackellow

User avatar
spais
Posts: 340
Joined: Fri Sep 06, 2013 10:02 am

Re: Παράμαλλα για casting & surfcastin ny Neil Mackellow

Post by spais »

Greg wrote:Για πολλοστη φορα ντρεπομαι που ειμαι κυπριος, συγχαρητηρια στη ρατσα μας. ενα σκαλι χειροτεροι που τους αραπαες.

ΝΤΡΕΠΟΜΕ ΠΟΥ ΓΕΝΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΖΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ!!! ΑΛΗΤΕΣ ΞΕΦΤΙΛΗΣΜΕΝΟΙ!!!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Παράμαλλα για casting & surfcastin ny Neil Mackellow

Post by admin »

Κώστας wrote:Αντωνη και Αριστε τωρα εν είναι ωρα να λισεται τις διαφορες σας
Αριστε δεν είναι νομιμο τουτο που εκαμαν καποιοι. Είναι νομιμο να κλεβεις ένα ανθρωπο με ασχαιμερ και όταν δεν εχει να φαει. Ελεως δηλαδη

Αμαν θελουμε θα τους καμουμε να τα πλειροσουν 2 φορες την αξια των καλαμιων που εκλεψαν, φτανει να θελουμε και θα φροντισουμε να τους εκδιοξουμε που το surfcasting με καθε τροπο και μεσο και λεω σου τω ευθεως μηνε μακρια τους


Καταρχήν πρίν γράφετε κάτι καλύτερα να σκέφτεσται και λίγο ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΆ

γεγονότα
1) Κάποιος /κάποιοι επισκέφθηκαν τον Mackellow και αγόρασαν καλάμια απο κοντά του ποιοί είναι δέν ξέρουμε και εκείνοι που υποτίθεται ξέρουν δέν έχουν τα αρχίδια να το πούν
2) Εκείνοι που αγόρασαν καλάμια έκαναν μια συμφωνία με τον Mackellow έδωσαν΄χρήματα πήραν τα καλάμια και έτσι για να ξέρετε ο ίδιος ο Neil δέν έκανε κάποιο παράπονο απλά το θέμα μαθεύτηκε κουβέντα στην κουβέντα ότι κάποιοι πήγαν και πήραν φτηνά καλάμια. Απο την στιγμή που ο ίδιος δέν έχει παράπονο και οι τύποι που πήγαν έδωσαν κάποια χρήματα δέν ξέρω τι έδωσαν και τι πήραν δεν υπάρχει ΝΟΜΙΚΟ θέμα έστω και εάν είναι ανέντιμο αυτό που έκαναν
3) Αυτοί που το έκαναν έχουν το αριθμό λογαριασμό του Neil και καλά κάνουν να πάνε να βάλουν χρήματα μέσα αν έχουν έστω λίγη ηθική επάνω τους.
4) Εμείς και να μάθουμε ποιοί είναι τι μπορούμε να τους κάνουμε,???? εγώ άτε να τους κάνω ban απο το Sιτε και μετά όπως αρκετοί άλλοι δαμέσα τους οποίους ξέρω όλους να κάνουν δεύτερο λογαριασμό και να μπαίνουν
5)Κάποιοι που προσπαθούν να πλήξουν με ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ τρόπο είτε το περιοδικό είτε εμένα προσπαθόντας να δείξουν ότι φταίειε είτε το περιοδικό είτε ο Άριστος που έν εκάτσαν έξω που την πόρτα του Mackellow να κάνουν τους αστυνομικούς είτε τους εισπράκτορες να παρετήσουν τσαι ο κόσμος εννε παλαβός τσαι καταλάβει τους σκοπούς σας που επειδή είπαμε σας την που πιάνετε τα ψαρούθκια των 5 πόντων προσπαθήστε να εκδικηθείτε με ένα πάτημα του κουμπιού δείχνω και τις διπλές -τριπλές σας ταυτότητες εξυπνόβλακες
6)MΙΛΏ ΤΏΡΑ ΜΕ ΤΟΝ Mackellow o οποίος μου λέι ότι τα καλάμια δέν τα χρησιμοποιούσε , δέν τα ήθελε και δέν είανι και σπουδαία και δέν πουλήθηκαν φτηνά και όλες οι συναλλαγές έγιαναν ενώπιων της συζήγου του. Τώρα ποιόι διάδοσαν αυτή την φήμη και τι προσπαθούν να πετύχουν δέν ξέρω ίσως οι ίδιοι που τα αγόρασαν νομίζουν ότι πήραν θησαυρό!!!!

User avatar
spais
Posts: 340
Joined: Fri Sep 06, 2013 10:02 am

Re: Παράμαλλα για casting & surfcastin ny Neil Mackellow

Post by spais »

admin wrote:
Κώστας wrote:Αντωνη και Αριστε τωρα εν είναι ωρα να λισεται τις διαφορες σας
Αριστε δεν είναι νομιμο τουτο που εκαμαν καποιοι. Είναι νομιμο να κλεβεις ένα ανθρωπο με ασχαιμερ και όταν δεν εχει να φαει. Ελεως δηλαδη

Αμαν θελουμε θα τους καμουμε να τα πλειροσουν 2 φορες την αξια των καλαμιων που εκλεψαν, φτανει να θελουμε και θα φροντισουμε να τους εκδιοξουμε που το surfcasting με καθε τροπο και μεσο και λεω σου τω ευθεως μηνε μακρια τους


Καταρχήν πρίν γράφετε κάτι καλύτερα να σκέφτεσται και λίγο ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΆ

γεγονότα
1) Κάποιος /κάποιοι επισκέφθηκαν τον Mackellow και αγόρασαν καλάμια απο κοντά του ποιοί είναι δέν ξέρουμε και εκείνοι που υποτίθεται ξέρουν δέν έχουν τα αρχίδια να το πούν
2) Εκείνοι που αγόρασαν καλάμια έκαναν μια συμφωνία με τον Mackellow έδωσαν΄χρήματα πήραν τα καλάμια και έτσι για να ξέρετε ο ίδιος ο Neil δέν έκανε κάποιο παράπονο απλά το θέμα μαθεύτηκε κουβέντα στην κουβέντα ότι κάποιοι πήγαν και πήραν φτηνά καλάμια. Απο την στιγμή που ο ίδιος δέν έχει παράπονο και οι τύποι που πήγαν έδωσαν κάποια χρήματα δέν ξέρω τι έδωσαν και τι πήραν δεν υπάρχει ΝΟΜΙΚΟ θέμα έστω και εάν είναι ανέντιμο αυτό που έκαναν
3) Αυτοί που το έκαναν έχουν το αριθμό λογαριασμό του Neil και καλά κάνουν να πάνε να βάλουν χρήματα μέσα αν έχουν έστω λίγη ηθική επάνω τους.
4) Εμείς και να μάθουμε ποιοί είναι τι μπορούμε να τους κάνουμε,???? εγώ άτε να τους κάνω ban απο το Sιτε και μετά όπως αρκετοί άλλοι δαμέσα τους οποίους ξέρω όλους να κάνουν δεύτερο λογαριασμό και να μπαίνουν
5)Κάποιοι που προσπαθούν να πλήξουν με ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ τρόπο είτε το περιοδικό είτε εμένα προσπαθόντας να δείξουν ότι φταίειε είτε το περιοδικό είτε ο Άριστος που έν εκάτσαν έξω που την πόρτα του Mackellow να κάνουν τους αστυνομικούς είτε τους εισπράκτορες να παρετήσουν τσαι ο κόσμος εννε παλαβός τσαι καταλάβει τους σκοπούς σας που επειδή είπαμε σας την που πιάνετε τα ψαρούθκια των 5 πόντων προσπαθήστε να εκδικηθείτε με ένα πάτημα του κουμπιού δείχνω και τις διπλές -τριπλές σας ταυτότητες εξυπνόβλακες
6)MΙΛΏ ΤΏΡΑ ΜΕ ΤΟΝ Mackellow o οποίος μου λέι ότι τα καλάμια δέν τα χρησιμοποιούσε , δέν τα ήθελε και δέν είανι και σπουδαία και δέν πουλήθηκαν φτηνά και όλες οι συναλλαγές έγιαναν ενώπιων της συζήγου του. Τώρα ποιόι διάδοσαν αυτή την φήμη και τι προσπαθούν να πετύχουν δέν ξέρω ίσως οι ίδιοι που τα αγόρασαν νομίζουν ότι πήραν θησαυρό!!!!
Φίλε Αριστε νομίζω κανένας δεν προσπαθεί να σε πλήξει ούτε εσένα ούτε το περιοδικό !! Αντιθέτως !! Η προσπάθεια όλων είναι να βοηθήσουμε τον Neil και οχι να εκμεταλλευόμαστε το όνομα του για οποιοδήποτε σκοπό !! νομίζω το θέμα πρέπει να λήξη !! Και δεν είναι θέμα αν τα έχουμε για να πούμε ποιοί είναι !! Οι ίδιοι ας προβληματισθούν γιατί όπως είπες "" Αυτοί που το έκαναν έχουν το αριθμό λογαριασμό του Neil και καλά κάνουν να πάνε να βάλουν χρήματα μέσα αν έχουν έστω λίγη ηθική επάνω τους.""

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Παράμαλλα για casting & surfcastin ny Neil Mackellow

Post by apsavvas »

προσωπικά για να βοηθήσω τον άνθρωπο επειδή ασχολούμαι πλέον με το coarse fishing αγόρασα μόνο ένα καλάμι στη τιμή των 100 εύρο το καλάμι είναι το PENN PPT COPPERHEAD EVO1 14 FT 4-8 OZ , για να έχω και εγώ ένα καλάμι από το θρύλο. όταν επισκέφτηκα το internet το συγκεκριμένο καλάμι ανερχόταν στα 70 με 140 δολάρια μεταχειρισμένο.
Ο Neil με βαριά και πικρή καρδία αποχωρίζεται τα καλάμια του και επειδή είχα ήδη επικοινωνήσει με κάποια άτομα που το γνωρίζουν καλά από την Κύπρο δεν πήγα ούτε να κάνω παζαρλίκι ούτε να κλέψω των συγκεκριμένο άνθρωπο και όταν ενδιαφέρθηκα για το καλάμι μου είπε ότι δεν είναι για τα μέτρα σου και μου σύστησε κάποιο άλλο πιο φτηνό για αρχή και εγώ του απάντησα για συλλεκτικό το θέλω και να δώσω μια μικρή βοήθεια. Και του είπα πόσα λεφτά θές για να φύγει από τη συλλογή σου και να είσαι ευχαριστημένος για αυτό το καλάμι και η απάντηση του ήταν με χίλια ζόρια 60 ευρώ. Χωρίς να γνωρίζω πόσα κόστιζε το καλάμι εκείνη την ώρα και του είπα λίγα μου ζητάς. Η απάντηση του ήταν “It is a pleasure just give me what you want”.
Αυτά από εμένα πληροφοριακά.
The only source of knowledge is experience

rockfishing
Posts: 139
Joined: Wed Sep 14, 2011 2:31 pm

Re: Παράμαλλα για casting & surfcastin ny Neil Mackellow

Post by rockfishing »

Ειχε Zipplex ολοκαινουρια τουλαχιστον 350 ευρω.
Όλα τα καλαμια της Penn PPΤ ξεπερνουν τα 400 δολαρια
Μεταχιρισμενο επιε £144.00 http://www.ebay.co.uk/itm/Penn-PPT-Copp ... 0825678311
Τα Penn Afinity που ειχε στο facebook ειναι £245.29
Τα καλαμια ηταν καινουργια με οδηγους fudzi και ετικετες, περσι τον επισκευτηκε ενας φιλος του Mackelow από την Αθηνα και του τα εδειξε
Πηγα και εδώ να τον δω μετα που οσα γραφτηκαν στο facebook μετα από παρακληση φιλων. Τα καλαμια που ειδα δεν ηταν καινουργια και εκτος από καποια συλλεκτικα δεν εμειναν καλαμια και δεν εχουν καποια αξια.


Απλα να ξερεται ότι ο κυριος υπευηυνος για την κλοπη των καλαμιων θα βρεθε συντομα αντιμετοπος με ανρωπους από την Ελλαδα που αγαπησαν τις αγωνισκικες ρυψεις και εκτιμουν το φιλο τους Neil Mackelow
ΘΑ ΤΟΝ ΣΠΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ – ΟΡΚΙΣΤΙΚΑΝ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΓΕΝΙΣΕ
δεν είναι ανθωποι σαν εμενα που ζηγισουν 70 κιλα και μακαρι να βρεθει εστω ένας που την παρεα του να τον υποστηριξει

Αλλα τωρα που τα ακουω τουτα διεροτουμε, εμεις τι καμνουμεν; Ειμαστε τοσο μαμμοθρεφτα να μεν καμουμεν τιποτε;
Μασσιαλλα μας

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”