αρματωσιες

Post Reply
pavloselp
Posts: 11
Joined: Sun May 05, 2013 11:56 am

αρματωσιες

Post by pavloselp »

Χρειαζομαι βοηθεια σχετικα με αρματοσιες για casting .. ξερο οτι αμα εν να καμουμε βολη με αρκετα μεγαλα βαριδια περιπου 60 γρ και πανω πρεπει να εχουμε shock leader ενωμενη με την μανα... ομως αμα θελο να ψαρεψω με μια αρματωσια στην οποια το βαριδιο ειναι στο κατο μερος της αρματοσιας και εχο τα παραμαλα πιο πανο τι μισινα να χρησιμοποιησω? ενα κομματι απο shock leader με μια στριφταρο παραμανα και να το ενοσω με την υπολοιπη μου μισινα?

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: αρματωσιες

Post by M.S.BUFFALO »

Εγω βαλλω για κορμο την ιδια μισινα με το σιοκλιτερ με ενα στριφταρι πανο για να κλιπαρει η παραμανα τησ μανας και κλιπ η παραμανα κατω για το βαριδι. Τορα για το βαρος του βαριδιου δεν νομιζω να χρειαζεσε σιοκλιτερ για 60γρ. εχτος και αν χρησημοποιας πολλα λεπτη μισινα για μανα, αλλα πανω σε τουτο θα ακουσεις πολλες και διαφορες αποψεις

pavloselp
Posts: 11
Joined: Sun May 05, 2013 11:56 am

Re: αρματωσιες

Post by pavloselp »

M.S.BUFFALO wrote:Εγω βαλλω για κορμο την ιδια μισινα με το σιοκλιτερ με ενα στριφταρι πανο για να κλιπαρει η παραμανα τησ μανας και κλιπ η παραμανα κατω για το βαριδι.
εννοεις για κορμο βαζεις σοκλιτερ ή μισινα που να εχει ιδια διαμετρο με το σοκ λεαδερ?

legendguards2

Re: αρματωσιες

Post by legendguards2 »

φιλε εδω εχει οτι χρειαζεσαι

http://alieus.forumotion.com/t47-topic

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: αρματωσιες

Post by M.S.BUFFALO »

pavloselp wrote:
M.S.BUFFALO wrote:Εγω βαλλω για κορμο την ιδια μισινα με το σιοκλιτερ με ενα στριφταρι πανο για να κλιπαρει η παραμανα τησ μανας και κλιπ η παραμανα κατω για το βαριδι.
εννοεις για κορμο βαζεις σοκλιτερ ή μισινα που να εχει ιδια διαμετρο με το σοκ λεαδερ?
για σιοκλιτερ βαζω μισινα .50 και βαζω την ιδια μισινα και για κορμο
legendguards2 wrote:φιλε εδω εχει οτι χρειαζεσαι

http://alieus.forumotion.com/t47-topic
:obscene-drinkingcheers:

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”