Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post Reply
michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post by michalispsarema »

Καλησπερα Κοππελλια....
Ειχα λιγες αμφιβολιες με κασια για casting.....
Εχω μια εργαλεοθηκη μεγαλη για ψαρεμα απο την παραλια αλλα στους βραχους παιρνω 1 μικρη κασια και περναω....
Αλλα οποτε παω ψαρεμα η κασια γινετε τις........
Θα ηθελα μια να με διευκοληνη και να την παιρνω παντου.....
εσεις πια προτεινετε???? ( να φορι πραματα πολλα μεσα)

ANTREASGTR
Posts: 16
Joined: Fri Jan 04, 2013 9:43 am

Re: Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post by ANTREASGTR »

Και εμένα το ίδιο

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post by admin »

Είχα και εγώ παρόμοι πρόβλημα αλλά απο τον καιρί που έχω έτοιμες τις αρματωσιές μου δέν χρειάζεται να παίρνω κάσια αλλά μια τσάντα ώμου με τις αρματωσιές, βάρυ -ειδοποιητές και βελόνες τιποτα άλλο μέσα έχει και κανένα ψαλιδάκι και κανένα ξεαγκιστρωτί. Σπίτι έχω την κάσια με όλα τα αξεσουάρ για να φτιάχνω πράγματα στο σπίτι

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post by COTSIOS80 »

Συμφωνω με Admin.
Ειδικα οσοι ασχολειστε με καστινγκ πρεπει να εισαστε οσο πιο compact γινεται γιατι τις πιο πολλες φορες δεν μπορεις να παρεις αυτοκινητο διπλα οποτε πρεπει να κουβαλησεις τα χρειζομενα.
Αν πρεπει να κουβαλησεις σε αποσταση και αποτομο δρομο βασεις, καλαμια, καρεκλα και κασια ειναι πολλα και βαρετα πραγματα και ειναι δυσκολο.
Οποτε τα απολυτος απαραιτητα σε σακιδιο ωμου σου αφηνει ελευθερα χερια για τα υπολοιπα.
Ditch the bitch and let's go fishing!

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post by M.S.BUFFALO »

admin wrote:Είχα και εγώ παρόμοι πρόβλημα αλλά απο τον καιρί που έχω έτοιμες τις αρματωσιές μου δέν χρειάζεται να παίρνω κάσια αλλά μια τσάντα ώμου με τις αρματωσιές, βάρυ -ειδοποιητές και βελόνες τιποτα άλλο μέσα έχει και κανένα ψαλιδάκι και κανένα ξεαγκιστρωτί. Σπίτι έχω την κάσια με όλα τα αξεσουάρ για να φτιάχνω πράγματα στο σπίτι
:clap: :wink:

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post by michalispsarema »

ευχαριστο σας ολους .... Θα καμω οτι καμνο και στους βραχους για αντεννα .... ενα Συρταρακια που εχει η πλανο κασιες και μες τιν τσεντα .... :D :D :D

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post by apsavvas »

φιλε ενα απο τη παρεα πηρε εργαλιοθηκη ανοικτη απο πανω ειναι οτι πρεπει. ασε να βαλω φωτο απο το google

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
The only source of knowledge is experience

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post by apsavvas »

φιλε ενα απο τη παρεα πηρε εργαλιοθηκη ανοικτη απο πανω ειναι οτι πρεπει. ασε να βαλω φωτο απο το google

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
The only source of knowledge is experience

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post by M.S.BUFFALO »

apsavvas wrote:φιλε ενα απο τη παρεα πηρε εργαλιοθηκη ανοικτη απο πανω ειναι οτι πρεπει. ασε να βαλω φωτο απο το google

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
η πιο φθινη εργαλιοθηκη που βρηκα σε μαχαζι DIY ηταν €6 αλλα ηταν πολυ μικρη. Ενα κανονικο μεγεθοσ ηταν γυρο στα €12-14 (μιλουμε παντα για τις φθινες πλαστικες). Πηρα καλης ποιοτητας πλαστικο (made in japan) tackle box στο ιδιο μεγεθος με €17 (με την εκπτοση το πηρα 15). Αρα υπολογισε μονος σου αν αξιζει τα €1-2 που θα γλιτωσεις για να παρεις εργαλιοθηκη.

Υπαρχουν και tackle box στα €40 και στα €80... εξαρτατε τι χριαζεσε και που ψαχνεις

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post by michalispsarema »

Εχει εδω και δυο μερες ειμαι αρρωστος... και σκεφτομουνα και κοιταζα γυρω στο Ιντερνετ για καμια κασια..... Αλλα ηρθα στην τελικη εφθια να κοιταζο σε αυτες της κασιες..... Και μου φενουντε ευρυχωρες και φορει πολλα πραματα .... Λιγα κουτια και αλλα αξεσουαρ.... και της μηχανουες και πολλα αλλα πραγματα.... Σκεφτομουν αν υπαρχουν αυτες στην κυπρο σε κανενα καταστημα η πρεπει να τα παρραγγειλω....????



http://www.fishingmad.co.uk/18669-seatb ... shing.html

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post by M.S.BUFFALO »

michalispsarema wrote:Εχει εδω και δυο μερες ειμαι αρρωστος... και σκεφτομουνα και κοιταζα γυρω στο Ιντερνετ για καμια κασια..... Αλλα ηρθα στην τελικη εφθια να κοιταζο σε αυτες της κασιες..... Και μου φενουντε ευρυχωρες και φορει πολλα πραματα .... Λιγα κουτια και αλλα αξεσουαρ.... και της μηχανουες και πολλα αλλα πραγματα.... Σκεφτομουν αν υπαρχουν αυτες στην κυπρο σε κανενα καταστημα η πρεπει να τα παρραγγειλω....????



http://www.fishingmad.co.uk/18669-seatb ... shing.html
ρωτα στα μαχαζια και ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις κατι παρομιο... αν επροσεξες ειναι seatbox, δλδ tacklebox και καρεκλα μαζι

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post by michalispsarema »

M.S.BUFFALO wrote:
michalispsarema wrote:Εχει εδω και δυο μερες ειμαι αρρωστος... και σκεφτομουνα και κοιταζα γυρω στο Ιντερνετ για καμια κασια..... Αλλα ηρθα στην τελικη εφθια να κοιταζο σε αυτες της κασιες..... Και μου φενουντε ευρυχωρες και φορει πολλα πραματα .... Λιγα κουτια και αλλα αξεσουαρ.... και της μηχανουες και πολλα αλλα πραγματα.... Σκεφτομουν αν υπαρχουν αυτες στην κυπρο σε κανενα καταστημα η πρεπει να τα παρραγγειλω....????



http://www.fishingmad.co.uk/18669-seatb ... shing.html
ρωτα στα μαχαζια και ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις κατι παρομιο... αν επροσεξες ειναι seatbox, δλδ tacklebox και καρεκλα μαζι
Αυτο Μου αρεσε... :D :D :D :D

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: Εργαλειο θηκη - Κασια για Casting και Surf Casting......

Post by chrisostomos »

Λοιπόν φίλουι μου.... Παεις home center ή leroy merlin και γοραζεις ένα pvc κουτί βάζεις και ένα μαξυλαρακι πο τούτα που πουλούν στα γήπεδα πο πάνω και είσαι ο.κ :-)
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”