αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post Reply
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by admin »

φίλε μην σκοτώνεσαι άδικα πουλά ο mackellow έτοιμες πολλά είδη και με τα ΄χρήματα που θα ξοδόψεις να αγοράσεις τα υλικά πέρνεις έτοιμες φτιαγμένες απο ένα επαγγελματία

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by belluga »

admin wrote:φίλε μην σκοτώνεσαι άδικα πουλά ο mackellow έτοιμες πολλά είδη και με τα ΄χρήματα που θα ξοδόψεις να αγοράσεις τα υλικά πέρνεις έτοιμες φτιαγμένες απο ένα επαγγελματία
Αλλη χαρη να καμνεις τες αρματωσιες σου μονος σου Αριστε!
Εγω προσωπικα καθουμε τζαι καμνω τεσ μονος μου τζαι καμνω τζαι τες χημειες μου! ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by Greg »

προτιμα το 2ο διοτι την τροχαλια παλια που την δοκιμασα το στριφταρι μου εκοβε το leader πανω στη βολη
Esox Lucius

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by michalispsarema »

Ποτε δεν ξαναχρησιμοποισα bait clip. Το δολωμα μετα την βολη φευγει απο πανω του bait clip? :doh: :doh: :think: :think: Πιαννεις ψαρι με αρματωσιες με bait clip?( αν εχει ψαρι :lol: :lol: ) ευχαριστω........ :) :)

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by konstantinos kalogir »

belluga wrote:
admin wrote:φίλε μην σκοτώνεσαι άδικα πουλά ο mackellow έτοιμες πολλά είδη και με τα ΄χρήματα που θα ξοδόψεις να αγοράσεις τα υλικά πέρνεις έτοιμες φτιαγμένες απο ένα επαγγελματία
Αλλη χαρη να καμνεις τες αρματωσιες σου μονος σου Αριστε!
Εγω προσωπικα καθουμε τζαι καμνω τεσ μονος μου τζαι καμνω τζαι τες χημειες μου! ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
ναι αλλά σαν του mackellow καμιά σχέση ρε φίλε.. ειδικά άμαν του πεις πως ακριβώς την θέλεις ο άνθρωπος κάμνει θαύματα αξίζει να τες δοκιμάσετε. Εμένα προσωπικά αρέσκει μου μια που κάμνει με ελαστικά συρματούθκια, πάει το ψάρι να φύει και καρφώνει το αυτόματα!!

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by M.S.BUFFALO »

του mackellow επιασα 3 προχτες που τον στυλιανιδη και η πρωτη εντιποση ειναι οτι ειναι τελια δημενες με περιποιημενους κομπους.
υπολογιζω να τες δοκιμασω ποψε αλλα το μονο που με ανησυχει ειναι οτι η μανα της αρματοσιας φενεται μου "σχετικα" λεπτη και εν ξερω κατα ποσο αντεχει δυνατες βολες με 150γρ βαριδι, συνιθως βαλλω 120-130 αλλα εχει φορες που χρειαζετε και το 150αρι. Φυσικα εν τες εδοκιμασα ακομα για να κρινω.

Οσοι τες δοκιμασαν ποσα γραμμαρια σιρνετε περιπου?

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by admin »

Φίλε οι αρματωσιές του Mackellow γράφουν πάνω πόσα γραμμάρια μπορούν να ρίξουν πρόσεξε υπάρχουν για surf casting και για casting , στην Πάφο ζήτατε του fish hunter νομίζω έχει

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by COTSIOS80 »

M.S.BUFFALO wrote:του mackellow επιασα 3 προχτες που τον στυλιανιδη και η πρωτη εντιποση ειναι οτι ειναι τελια δημενες με περιποιημενους κομπους.
υπολογιζω να τες δοκιμασω ποψε αλλα το μονο που με ανησυχει ειναι οτι η μανα της αρματοσιας φενεται μου "σχετικα" λεπτη και εν ξερω κατα ποσο αντεχει δυνατες βολες με 150γρ βαριδι, συνιθως βαλλω 120-130 αλλα εχει φορες που χρειαζετε και το 150αρι. Φυσικα εν τες εδοκιμασα ακομα για να κρινω.

Οσοι τες δοκιμασαν ποσα γραμμαρια σιρνετε περιπου?
Τις αρματωσιες του Mackellow εδοκιμασα τες σε συνθηκες surf στο Ακρωτηρι με 180γρ. αγκυρα. Δεν εχουν προβλημα.
Ditch the bitch and let's go fishing!

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by M.S.BUFFALO »

admin wrote:Φίλε οι αρματωσιές του Mackellow γράφουν πάνω πόσα γραμμάρια μπορούν να ρίξουν πρόσεξε υπάρχουν για surf casting και για casting , στην Πάφο ζήτατε του fish hunter νομίζω έχει
επιασα μια που λεει xtra long casting rig with pop up & bottom rig (με κοκκινι μησινα για μανα) αλλα εν λεει ποσα γρ. σικωνει. Λογικα εν για casting με κατι πιο ελαφρυ.

οι αλλες 2 ειναι Clear line mini pop up rig 020 kg body / .35 snood impact shield (τουτη εν του surf) αλλα ουτε τουτη λεει γρ για βαριδι
20kg μανα εν περιπου 45lb δηλαδη σηκωνει πας τα 125γρ με ασφαλεια για δυνατη βολη... εννα μπορει να σηκωσει και 150 με λλιο ρισκο?

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by COTSIOS80 »

M.S.BUFFALO wrote:
admin wrote:Φίλε οι αρματωσιές του Mackellow γράφουν πάνω πόσα γραμμάρια μπορούν να ρίξουν πρόσεξε υπάρχουν για surf casting και για casting , στην Πάφο ζήτατε του fish hunter νομίζω έχει
επιασα μια που λεει xtra long casting rig with pop up & bottom rig (με κοκκινι μησινα για μανα) αλλα εν λεει ποσα γρ. σικωνει. Λογικα εν για casting με κατι πιο ελαφρυ.

οι αλλες 2 ειναι Clear line mini pop up rig 020 kg body / .35 snood impact shield (τουτη εν του surf) αλλα ουτε τουτη λεει γρ για βαριδι
20kg μανα εν περιπου 45lb δηλαδη σηκωνει πας τα 125γρ με ασφαλεια για δυνατη βολη... εννα μπορει να σηκωσει και 150 με λλιο ρισκο?
Μεγαλο ρολο παιζει και η τεχνικη σου στη βολη οποτε μεν βασανιζεσαι με τα γραμμαρια.
Ditch the bitch and let's go fishing!

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by M.S.BUFFALO »

COTSIOS80 wrote:Μεγαλο ρολο παιζει και η τεχνικη σου στη βολη οποτε μεν βασανιζεσαι με τα γραμμαρια.
εκαταλαβα... εννα σιησουμε την κκελλε μας παλε... :lol: :lol:

loukas88b
Posts: 17
Joined: Mon Nov 14, 2011 12:42 pm

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by loukas88b »

Στη Λάρνακα που μπορούμε να βρούμε αρματωσιές του κ. Mackellow;

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by admin »

φίλε δέν ξέρω ποιός έχει στην Λάρνακα μπορεί ο Λευτέρης το κατάστημα θάλασσα πρός περβόλια αν δέν έχει πιάσε τηλέφωνο απευθείας τον Mackellow να σου στείλει με το ταξί ή ζήτα απο κάποιο κατάστημα να βρεί να σου φέρει έτσι και αλλιώς η τιμή θα είανι η ίδια.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by admin »

φίλε δέν ξέρω ποιός έχει στην Λάρνακα μπορεί ο Λευτέρης το κατάστημα θάλασσα πρός περβόλια αν δέν έχει πιάσε τηλέφωνο απευθείας τον Mackellow να σου στείλει με το ταξί ή ζήτα απο κάποιο κατάστημα να βρεί να σου φέρει έτσι και αλλιώς η τιμή θα είανι η ίδια.

loukas88b
Posts: 17
Joined: Mon Nov 14, 2011 12:42 pm

Re: αρματωσιά bait clip και πως τι δουλεύουμε

Post by loukas88b »

Οκ ευχαριστώ Άριστε!

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”