Εξοπλισμός

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Εξοπλισμός

Post by christos nic »

chrisostomos wrote:http://www.weymouthangling.com/tackle-s ... house-295/

ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ!!!
:o 200w δυνατο δεν λεει τιποτα!!
ειναι καλη επιλογη και οικονομικο σε ενεργεια αλλα αρκετα ακριβο!
ψαχνω για κατι το ποιο φτηνο αλλα οχι και τοσο δυνατο απλα να ειναι ποιο δυνατο φως απο τα συνηθισμενα που αγοραζουμε απο τα ειδη ψαρεματος και αν ειναι δυνατο προτιμω απο κυπρο για να το δω απο κοντα!
αλλη ιδεα?

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Εξοπλισμός

Post by christos nic »

nikolasarkaka wrote: christo head light δεν σου καμνει? αν σου καμνει δετα τουτα http://www.zweibrueder.com/ENG/produkte ... d=products φαναρκα led lenser...για εμενα εν τα ανωτερα φαναρκα :D :D
Νικολα ευχαριστω εχω head light..αλλα αυτης της μαρκας η τεχνολογια ειναι οντως πολυ καλη και δυνατες αποδοσεις..
εγω θελω να φωτιζω τον τοπο που θα ειμαι με σταθερο φωτισμο και οχι με κινησεις που συμβενουν οταν εχουμε στο κεφαλι φωτισμο :idea: και με βολευει μονο το λουξ σε αυτη την περιπτωση!

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: Εξοπλισμός

Post by chrisostomos »

Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Εξοπλισμός

Post by christos nic »

νασε καλα Χρυσοστομε πολλα ωραια φαναρια καλες τιμες!!
τα φερνει κανεις κυπρο ομως??
κατι ακουσα για ενα καταστημα κοντα στο showroom της honda λευκωσια..
ξερει κανεις??

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: Εξοπλισμός

Post by chrisostomos »

Όταν δεν ξέρουμε αν υπάρχει στην Κύπρο κάποιο προϊόν .... 1ον) ρωτάμε τον κατασκευαστή αν έχει αντιπρόσωπο στην Κύπρο και ποιος είναι αυτός. 2ον) Υπάρχει δεν υπάρχει αντιπρόσωπος ρωτάμε σε διάφορα ηλεκτρονικά καταστήματα ποσό πουλάνε το ποιον και ποσά θέλουν για να μας το στείλουνε στην Κύπρο..
Μετά από όλα αυτά βλέπουμε τι μας συμφέρει και ανάλογος κινούμαστε... Αν πάλι δεν βρίσκουμε ακριβώς αυτό που θέλουμε τότε στρεφόμαστε στο υποκατάστατο του.
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Εξοπλισμός

Post by christos nic »

chrisostomos wrote:Όταν δεν ξέρουμε αν υπάρχει στην Κύπρο κάποιο προϊόν .... 1ον) ρωτάμε τον κατασκευαστή αν έχει αντιπρόσωπο στην Κύπρο και ποιος είναι αυτός. 2ον) Υπάρχει δεν υπάρχει αντιπρόσωπος ρωτάμε σε διάφορα ηλεκτρονικά καταστήματα ποσό πουλάνε το ποιον και ποσά θέλουν για να μας το στείλουνε στην Κύπρο..
Μετά από όλα αυτά βλέπουμε τι μας συμφέρει και ανάλογος κινούμαστε... Αν πάλι δεν βρίσκουμε ακριβώς αυτό που θέλουμε τότε στρεφόμαστε στο υποκατάστατο του.
Νομιζω υπαρχουν κυπρο..μιλουσα τελευταια σε ενα καταστημα ψαρικων με καποιο πωλητη και μου αναφερε την μαρκα οτι ειναι καλη και εχει καποιον που τα φερνει κοντα στην honda αλλα τελοσπαντον πηρα κατι αλλο γιατι δεν το βρηκα..
Δεν μπηκα στην διαδικασια να ερθω σε επικοινωνια με τον κατασκευαστη γιατι ειχα ιδεα οτι μπορει να υπαρχουν κυπρο και ειπα να ρωτησω..τοσα πλασματα ειμαστε εδω μεσα..!
παντως σωστος ο τροπος περι αγορας εκτος της χωρας προ'ι'οντος!

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: Βαλίτσες Μεταφοράς

Post by Sorkomanis »

Κοπελια θέλω λίγη βοήθεια πάνω στές τσάντες/βαλίτσες μεταφοράς. Έτσι να ακούσω λίγες ιδέες και με ποιον είδος την ιβρετε καλλίτερα την φάση. Με εκινες τες hard cases σαν toulbox η τες άλλες που έχουν πολλά πλαστικά κουτιά μέσα όπως τα συρτάρια να προστατευουντε θέμας και να μην σιονονουντε?
Και ξέρετε κατά ποσο υπάρχουν για μεταφορά στην πλάτη και οι με μονο ένα κορδόνι για ωμο?
Επειδή πολλές φορες πρέπει να περπατήσω κάποιαν απόσταση ως το spot.
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: Εξοπλισμός

Post by Στάθης »

Πάρε ένα backpack, με μεγάλη χωρητικότητα (σχολική τσάντα, backbag από αυτή που έχουν οι καταδρομείς - τύπου bergen) και βάλε τον εξοπλισμό σου σε τέτοια κουτιά:
Image

Όταν διανύεις αποστάσεις περπατητός, είναι πολύ καλή λύση, ειδικά όταν ασχολεισαι με στατικό ψάρεμα, όπως casting.
Έχεις τα χέρια σου ελεύθερα και το βάρος ισοζυγισμένο στους ώμους σου, κάτι που ευκολύνει τη μετακίνηση σε απόκρημνες περιοχές.

Κάτι άλλο που μπορεί να σε ενδιαφέρει (υπάρχει και σε κυπριακά καταστήματα) έιναι το rapala chair pack, με ενσωματωμένη καρέκλα:
http://www.ofc.nu/rapala-chair-pack--ba ... c-186.aspx
no whey no gain

User avatar
andrea5
Posts: 445
Joined: Sat Dec 06, 2008 8:02 am
Location: λευκωσια

Re: Εξοπλισμός

Post by andrea5 »

το δευτερο υπαρχει κυπρο ! :)

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: Εξοπλισμός

Post by marios pafitis »

Αν ενδιαφέρεστε υπάρχει και αυτή εδώ

Height 14-1/4",361.95mm
Length 21-1/4",539.75mm
Width 13-3/4",349.25mm
Attachments
CcRs.jpg
CcRs.jpg (26.07 KiB) Viewed 4019 times

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: Εξοπλισμός

Post by Sorkomanis »

Guys thanks για τι βοήθεια σας. Πάντως πάνω σε επώνυμι μάρκα ψαρικών αποκλείεται να πάω. ένα αυτοσχεδιάσω να γλιτώσω και καμια μπακίρα :wink:
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”