πολυάγκιστρο

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: πολυάγκιστρο

Post by konstantinos kalogir »

Λάθος μου που επαρεληψα να αναφέρω μήκος. Όταν λέω μακρύ εννοώ από 3.00-3.60, εν μιλούμε για τα καλάμια με τα οποία κάμνουμε surfcasting. Προσωπικά πιστεύω ότι για τούτη τη δουλειά εν αρκετά καλά τα τηλεσκοπικά καλάμια carp, ημιπαραβολικά. Καλάμια κάτω που 3.00 και πάνω που 4.00 πιστεύω εν ακατάλληλα. Αλλά όπως είπα και πριν τούτα είναι όλα θεωρητικά και όλα μπορούν να διαψευτούν. Σε κάθε ψάρεμα πρέπει να τροποποιούμε τις τεχνικές μας αναλόγως των συνθηκών που επικρατούν..

dimitris michael
Posts: 7
Joined: Sun Sep 19, 2010 12:09 pm
Contact:

Re: πολυάγκιστρο

Post by dimitris michael »

ρε παιδιά απελπιστική κατάσταση εχτές και σήμερα ολοήμερα ψαρέματα και δεν έπιασα tpt το σπουδαίο ---- τρις "λιτσες" εχτές 2- 3 κιλά η κάθε μια μονο ---- και σήμερα ένα λαβράκι μικρό 2,5 κιλά μια λιτά μισό κιλό μια μελανά 300 γραμμάρια -- απελπιστική κατάσταση πρέπει κάτι να κάνουμε

User avatar
since1984
Posts: 128
Joined: Wed Aug 13, 2008 10:55 am
Location: Paphos/Cyprus

Re: πολυάγκιστρο

Post by since1984 »

dimitris michael wrote:re pedia apelpistiki katastasi extes kai simera oloimera psaremata kai den epiasa tpt to spoudeo ---- tris litses extes 2- 3 kila i kathe mia mono ---- kai simera ena lavraki mikro 2,5 kila mia lita miso kilo mia melana 300 grammaria -- apelpistiki katastasi prepi kati na kanoume
:teasing-poke: εδώ έβγαλες όλη την θάλασσα κ λες δεν έχει ψάρι???

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: πολυάγκιστρο

Post by marios »

dimitris michael wrote:ρε παιδιά απελπιστική κατάσταση εχτές και σήμερα ολοήμερα ψαρέματα και δεν έπιασα tpt το σπουδαίο ---- τρις "λιτσες" εχτές 2- 3 κιλά η κάθε μια μονο ---- και σήμερα ένα λαβράκι μικρό 2,5 κιλά μια λιτά μισό κιλό μια μελανά 300 γραμμάρια -- απελπιστική κατάσταση πρέπει κάτι να κάνουμε
:clap: dimitri περιμένω τις photo :wink:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: πολυάγκιστρο

Post by Giorkos »

dimitris michael wrote: και σήμερα ένα λαβράκι μικρό 2,5
χμ..... :think:

2.5 κιλά μικρό :?: :think:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: πολυάγκιστρο

Post by Στάθης »

Όπως λαλέι τζι' ο Ρίκκος:

"εν χαιδευτικά που το λέει"
no whey no gain

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: πολυάγκιστρο

Post by mariosko »

marios wrote:
dimitris michael wrote:ρε παιδιά απελπιστική κατάσταση εχτές και σήμερα ολοήμερα ψαρέματα και δεν έπιασα tpt το σπουδαίο ---- τρις "λιτσες" εχτές 2- 3 κιλά η κάθε μια μονο ---- και σήμερα ένα λαβράκι μικρό 2,5 κιλά μια λιτά μισό κιλό μια μελανά 300 γραμμάρια -- απελπιστική κατάσταση πρέπει κάτι να κάνουμε
:clap: dimitri περιμένω τις photo :wink:
θα περιμενεις πολλυ καιρο...
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: πολυάγκιστρο

Post by marios »

mariosko wrote:
marios wrote:
dimitris michael wrote:ρε παιδιά απελπιστική κατάσταση εχτές και σήμερα ολοήμερα ψαρέματα και δεν έπιασα tpt το σπουδαίο ---- τρις "λιτσες" εχτές 2- 3 κιλά η κάθε μια μονο ---- και σήμερα ένα λαβράκι μικρό 2,5 κιλά μια λιτά μισό κιλό μια μελανά 300 γραμμάρια -- απελπιστική κατάσταση πρέπει κάτι να κάνουμε
:clap: dimitri περιμένω τις photo :wink:
θα περιμενεις πολλυ καιρο...
:) Ξέρω συνονόματε από που να περιμένω και από που όχι..και από τον dimitri μπορώ να περιμένω :wink:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: πολυάγκιστρο

Post by plenom'metatopsarem? »

dimitris michael wrote:ρε παιδιά απελπιστική κατάσταση εχτές και σήμερα ολοήμερα ψαρέματα και δεν έπιασα tpt το σπουδαίο ---- τρις "λιτσες" εχτές 2- 3 κιλά η κάθε μια μονο ---- και σήμερα ένα λαβράκι μικρό 2,5 κιλά μια λιτά μισό κιλό μια μελανά 300 γραμμάρια -- απελπιστική κατάσταση πρέπει κάτι να κάνουμε
φίλε Δημήτρη γειά σου! αν επιτρέπεται πιες εν οι περιοχές σου? μεν παρεξηγήσεις, τζιαι επαρχία κάμνει μου! :D
απλά επειδή στις μεριές που ψαρεύω δεν έχω βρει ακόμα τα ψάρια που αναφέρεις!

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: πολυάγκιστρο

Post by Sorkomanis »

μα δε ρε, έκαμαν blur τες φωτογραφίες πίσω μπας και δούμε που εψαρεψαν. ts ts ts :evil:
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

koursaros21
Posts: 123
Joined: Mon May 23, 2011 8:04 am

Re: πολυάγκιστρο

Post by koursaros21 »

παιδια σε ενα απο τα ποστ σε αυτο το θεμα που παρουσιαζετε μια αρματωσια πολυαγκιστρου με τη χρηση "σισσυ" στην αρματωσια...τι ακριβως ειναι το σισσυ και ποια η δουλεια του?

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: πολυάγκιστρο

Post by marios »

koursaros21 wrote:παιδια σε ενα απο τα ποστ σε αυτο το θεμα που παρουσιαζετε μια αρματωσια πολυαγκιστρου με τη χρηση "σισσυ" στην αρματωσια...τι ακριβως ειναι το σισσυ και ποια η δουλεια του?
Sissy Σωληνακι με ενσωματωμενη στρυφταροπαραμανα συνδεσμος για το συρομενο μολυβι.
http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... ?f=8&t=356
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
Christopher
Posts: 37
Joined: Wed Sep 07, 2011 2:20 pm
Location: Λευκωσία

Re: πολυάγκιστρο

Post by Christopher »

Μπορεί κάποιος να μου εξήγηση πως κάμνω ένα κατσοχοιρο γιατί εδκιαβασα όλα τα ποστ και δεν εκατάλαβα. Έχετε καμία φωτογραφία περκει μου καταλάβω γιατί είμαι τζιαι λιο παλαβός :text-imwithstupid:

Κώστας
Posts: 178
Joined: Tue Nov 17, 2009 9:25 am

Re: πολυάγκιστρο

Post by Κώστας »

Christopher wrote:Μπορεί κάποιος να μου εξήγηση πως κάμνω ένα κατσοχοιρο γιατί εδκιαβασα όλα τα ποστ και δεν εκατάλαβα. Έχετε καμία φωτογραφία περκει μου καταλάβω γιατί είμαι τζιαι λιο παλαβός :text-imwithstupid:
Αγόρασε ρε φίλε ένα έτοιμο και το επόμενο κάμνεις το μόνος σου

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: πολυάγκιστρο

Post by plenom'metatopsarem? »

Christopher wrote:Μπορεί κάποιος να μου εξήγηση πως κάμνω ένα κατσοχοιρο γιατί εδκιαβασα όλα τα ποστ και δεν εκατάλαβα. Έχετε καμία φωτογραφία περκει μου καταλάβω γιατί είμαι τζιαι λιο παλαβός :text-imwithstupid:
http://www.youtube.com/watch?v=dQ9GLQmjFBE

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”