ΑΠΟΡΙΕΣ

Versus
Posts: 24
Joined: Mon Jul 20, 2009 5:56 pm

ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by Versus »

παιδια εχο μερικες αποριες μπορητε να με βοηθεισετε λιο??

1. εσσει συμμασια η ημερα που παεις για ψαρεμα? π.χ επιαμε την παρασκευη επιασαμε τη επιασαμε και επιαμε στον ιδιο τοπο την ιδια ορα το σαββατο και δεν ειχε τιποτε
2. καλητερα αμαν εχει κυμμαν η θαλσσα η χορης?
3. καλητερα σε περιοχη που εχει βραχεια?
4. και τελος ειναι καλητερα να εχη βαθος το δολομα ή ποιο μακρια απο στεργια π.χ να καμο βολη στα 70 μετρα με 3 μετρα βαφος ή 40 με 8 μετρα βαθος??

i know επελλανα σας αλλα sorry :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by chrysanthos9 »

1.
Εχει σημασια η μερα και η ωρα που παεις ψαρεμα. εγω εχω ενα ημερολογιο που γραφω αμαν πιασω ψαρια σε ενα τοπο ενταλος ηταν το φεγγαρι, ο αερα τι κατευθυνση τι ωρα πιαστικαν κτλ.

2.εξαρτατε τι ψαρια θελις να πιασεις. π.χ αμαν εχει τρικυμμια εν θα παεις για μουρμουρους αλλα για σαργους, μυλοκοπι κτλ.

3. παλε εξαρτατε του τι ψαρια θελις να πιασεις σε καποια ψαρια αρεσκει τους ο αμμος ενω σε καποια αλλα τα βραχια.

4.για το τεταρτο ερωτιμα εν εκαταλαβα τπτ
Rememper always someone waiting for you at home

GiorgosG9
Posts: 7
Joined: Sat Apr 25, 2009 4:40 pm

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by GiorgosG9 »

Versus wrote:παιδια εχο μερικες αποριες μπορητε να με βοηθεισετε λιο??

1. εσσει συμμασια η ημερα που παεις για ψαρεμα? π.χ επιαμε την παρασκευη επιασαμε τη επιασαμε και επιαμε στον ιδιο τοπο την ιδια ορα το σαββατο και δεν ειχε τιποτε
2. καλητερα αμαν εχει κυμμαν η θαλσσα η χορης?
3. καλητερα σε περιοχη που εχει βραχεια?
4. και τελος ειναι καλητερα να εχη βαθος το δολομα ή ποιο μακρια απο στεργια π.χ να καμο βολη στα 70 μετρα με 3 μετρα βαφος ή 40 με 8 μετρα βαθος??

i know επελλανα σας αλλα sorry :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

το λοιπον ρε φιλε ,η μερα που θα παεισ ψαρεμα σιουρα καμνει τη διαφορα οχι μονο για το που ειναι το φεγγαρι αλλα αν και ο ανεμος ειναι ευνοικος προς τον τοπο που εισαι, τα αλλα ρε φιλε εν μπορω να σου απαντησω επειδη καθε ψαρι εν σε διαφορετικο τοπο διαφορετικο κλιμα τζε διαφορετικο βαθος που πιανετε, νομιζω τζε οι αλλοι συμφωνουν μαζι μου, αν οχι παλε καλα :D :D :D ,ελπιζω να σε βοηθησα λλιο

GiorgosG9
Posts: 7
Joined: Sat Apr 25, 2009 4:40 pm

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by GiorgosG9 »

chrysanthos9 wrote:1.
Εχει σημασια η μερα και η ωρα που παεις ψαρεμα. εγω εχω ενα ημερολογιο που γραφω αμαν πιασω ψαρια σε ενα τοπο ενταλος ηταν το φεγγαρι, ο αερα τι κατευθυνση τι ωρα πιαστικαν κτλ.

2.εξαρτατε τι ψαρια θελις να πιασεις. π.χ αμαν εχει τρικυμμια εν θα παεις για μουρμουρους αλλα για σαργους, μυλοκοπι κτλ.

3. παλε εξαρτατε του τι ψαρια θελις να πιασεις σε καποια ψαρια αρεσκει τους ο αμμος ενω σε καποια αλλα τα βραχια.

4.για το τεταρτο ερωτιμα εν εκαταλαβα τπτ

χρυσανθε εννοει απο οτι εκαταλαβα σε τι βαθος να ψαρευκει...

Versus
Posts: 24
Joined: Mon Jul 20, 2009 5:56 pm

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by Versus »

χμμμ βασικα ρε πετηθκια τουτο που μου εσινεβηκε παρασκευη και σαββατο εθελα να εβρο τον λογο που γινε.
βασικα επια την παρασκευη στον φαρο η που τησ 6 - 1 και επιασα 3 κουρκουνες και ο διπλανος μου επιασε ποιο πολλα επιδι ειχε 3 καλαμια.
αποτη τον ειδα επιασε πολλα. τζε ειχεν πανσελινο τιην παρασκευη και ισιχι η φαλλασα και ουλλα μια χρα.
επεια και εχτεσ 99% πανσελινος, ισιχα τα νερα παλε στον ιδιο τοπο τις ιδιεσ ωρες ιδια αγγιστρια ουλλα ιδια εμιναμεν οσ τισ 5 τα χαραματα τσε εν επιαμε τπτ. ος της 3 ειχαμε λιατζιμπιματα δινατα ποθ τσαμε τσε τζι οποσ εσιρνα το σκουλουτζι τσε την χαριδαε τσι τα εφκαλα. και γιαυτο ανοιξα το θεμα σημερα μερκι μαθω τπτ

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by konstantinos kalogir »

Versus wrote:χμμμ βασικα ρε πετηθκια τουτο που μου εσινεβηκε παρασκευη και σαββατο εθελα να εβρο τον λογο που γινε.
βασικα επια την παρασκευη στον φαρο η που τησ 6 - 1 και επιασα 3 κουρκουνες και ο διπλανος μου επιασε ποιο πολλα επιδι ειχε 3 καλαμια.
αποτη τον ειδα επιασε πολλα. τζε ειχεν πανσελινο τιην παρασκευη και ισιχι η φαλλασα και ουλλα μια χρα.
επεια και εχτεσ 99% πανσελινος, ισιχα τα νερα παλε στον ιδιο τοπο τις ιδιεσ ωρες ιδια αγγιστρια ουλλα ιδια εμιναμεν οσ τισ 5 τα χαραματα τσε εν επιαμε τπτ. ος της 3 ειχαμε λιατζιμπιματα δινατα ποθ τσαμε τσε τζι οποσ εσιρνα το σκουλουτζι τσε την χαριδαε τσι τα εφκαλα. και γιαυτο ανοιξα το θεμα σημερα μερκι μαθω τπτ
Φίλε όταν λες έπιασε πολλά τι εννοείς; Είδος ψαριού, μέγεθος και αριθμός. Γιατί εσύ για να πιάσεις κουρκούνες εψάρευκες με αντένα, μετά κάτι ελάλες για βολές, έμπλεξες μας λίο...

Versus
Posts: 24
Joined: Mon Jul 20, 2009 5:56 pm

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by Versus »

οι ενεν αντενα ηταν με custing δλδ ηπαν μου ειναι κουρκυνες εν τσε καταλαβο τα ψαρκα
μεσα σε 2 ορες επιασε 5 ψαρκα περιπου 50 με 55 ποντους τορα να τα φκαλο μιαν φοτο τουτα που επιασα και να την καμω upload
Last edited by Versus on Mon Aug 10, 2009 5:06 am, edited 1 time in total.

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by chrysanthos9 »

55 ποντους κουρκουνα no wait μπορει να εν αλλο ειδος ψαρκου που επιασες και εν σου ειπαν εν κουρκουνες :lol:
Rememper always someone waiting for you at home

Versus
Posts: 24
Joined: Mon Jul 20, 2009 5:56 pm

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by Versus »

dosmou 2 lepta na tis camo upload einai pou to spigio pagomena elpizo na katalavis ti einai :S

Versus
Posts: 24
Joined: Mon Jul 20, 2009 5:56 pm

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by Versus »

ειναι πουτουτα που επιασα τσε εγο τσε τσινος. που τον εροτισα ειπεν μου ειναι κουρκουνες :| :|
Attachments
IMAGE_015ad.jpg
IMAGE_015ad.jpg (27.08 KiB) Viewed 7040 times

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by marios pafitis »

Versus wrote:ειναι πουτουτα που επιασα τσε εγο τσε τσινος. που τον εροτισα ειπεν μου ειναι κουρκουνες :| :|
μουρμούρες πρέπει να σου είπε οι κουρκουνες η αν σου είπε κουρκουνες εν που εν καταλάβει

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by marios »

Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

Versus
Posts: 24
Joined: Mon Jul 20, 2009 5:56 pm

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by Versus »

οι ειναι κουρουνες που μου ειπαιν. χεχεχεχεχ τα προτα μυ ψαρια ρε πελε ηλικρινα εχαρικατα πολλα

Costas
Posts: 121
Joined: Sat May 26, 2007 9:10 pm

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by Costas »

Φίλε Vesrus,

Μουρμούρες είναι τα ψάρια που πιάσατε και εσύ και ο παρέας δίπλα σου. Ψάρι που αναζητούν πολλοί φίλοι στο φόρουμ, ειδικά στα μεγέθη που λές. Ελπίζω να μην μας δουλεύεις, διότι πρώτο, πολλοί απο εμάς σπεύδουν αμέσως να σου απαντήσουν το κάθε σου ερώτημα, και δεύτερο, κάτι που προσώπικα μόνο γέλιο θα μου αποφέρει, αρκετοί ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ του φόρουμ θα χάσουν τα νιάτα τους εκεί στον φάρο ελπίζοντας να καταφέρουν να πιάσουν τους μούρμουρους που περιγράφεις.

Θέλω να τονίσω ιδιαίτερα πως σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να παρεξηγίσεις τα όσα έγραψα εδώ, ούτε να προσβαλτείς ή οτιδήποτε άλλο!!! Θέλω να πιστεύω ότι είσαι ενα κανούργιο μέλος της μεγάλης μας εδώ παρέας και πως σιγά σιγά μέσα από τις δικές σου εμπειρίες και μαζί με τα όσα διαβάζεις απο εδώ, θα έρθει η στιγμή που εσύ θα δίνεις συμβουλές και βοήθεια σε νέα μέλη!!

Versus
Posts: 24
Joined: Mon Jul 20, 2009 5:56 pm

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Post by Versus »

φιλε κοστα
εν εχο κανενα απολιτοσ λογο να πω ψεματα. ειμαι τελια ασχετοσ που ψαρεμα ρε φιλε και να καταλαβης ελαλουσα πος ηταν κουρκουνες τουτεσ επιδι και εμενα ετσι μου ειπαν. και ανεβασα την photo. εμενα τον τοπο εκει ειπεν μουτον εναν αλλο παιδι που επεια στο μαγαζι του και τελικα ειναι και μελος του φορουμ. και ρε φιλε σορκιζομε οπου θελης ποσ εκεινοσ που ηρτεν και εκατσε διπλα μου επιανεν ετσι μεγαλα ψαργια. ενιξερο αν ηταν μουμουρμουρα επδι ηταν νυχτα και ειχαμεν μιαν αποστασι 15 με 20 μετρα αλλα επιανε πολλα μεγαλα ψαργια. ηταν 2 μεγαλι ανθροποι σε ηλικια μαζι με μιαν γαινεκα και ηταν απο το γερι και επιαν εκει απιδι τους ειπαν. καποιοι λουομενει εκει ειπαν οτι εχει ιχθιοτροφιο εκει. αν θελης κοστα μου να παμε μαζι να σου διξω ακριβος το σημειο.

υ.γ ανοιξα το θεμα επειδι ενθουσιαστηκα που επειασα τα προτα μου ψαρια χαρησ στην βοηθεια απο τα παιδια του φορουμ τη να σου πω ρε φιλε μου μπορη νανε η τυχη του προταρη

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”