Παράδεισος στην Γη - Νορβηγία!!

Post Reply
User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Παράδεισος στην Γη - Νορβηγία!!

Post by C&R »

Οι φωτογραφίες ποιο κάτω είναι από το ταξίδι μου για ψάρεμα σολωμού στην Βόρεια Νορβηγία το 2007. Προσωπικά η ποιο όμορφη χορa που επισκέφτηκα 8) 8)

Tο τοπίο


Image
Image

Ο παγετονας 8)

Image

Μέναμε σε ξύλινα σπίτια μέσα σε ένα δασος 2 ώρες μακριά από τον πολιτισμό :!: :!: Το φαγητό μας εξαρτόταν από το τι θα ψαρεύαμε η τα αποθέματα από το κυνήγι ελαφιού του ιδιοκτητη το χειμώνα :!: :!:

Image

Την πρώτη μέρα(βασικά δεν νύχτωνε :!: ) από τις πέντε μας έδωσαν μαθήματα fly fishing και τις επόμενες 4 ψάρεμα μέχρι τελικής πτώσης 8) 8) Ένα από ωραία ήταν όταν τελειώναμε το ψάρεμα κατά τις 3 τα ξημερώματα καθόμασταν στην βεράντα και με θεα το χιονισμένα βουνά απολανβαναμε την ζεστη σούπα ελαφιού με άπειρες ιστορίες από τους οικοδεσπότες για μάχες με τέρατα σολομούς και φάλαινες :!: :!: :!: :!:

Ψαρεύαμε σε ένα σύστημα από τρεις λίμνες που τις περνούσε ένα ποταμός ο οποιος κατέληγε στο fjord που περνούσε κάτω από τους πρόποδες τις οροσειράς που βρισκόμασταν.

Image
Image

Κάποιοι από τους σολομούς που επιasa 8) 8)

6kg
Image

7kg
Image

Enjoy

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Παράδεισος στην Γη - Νορβηγία!!

Post by caveman »

Πρέπει να είναι απίστευτη εμπειρία φίλε! :D Ελπίζω να την ζήσω και γω σύντομα! :)
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Παράδεισος στην Γη - Νορβηγία!!

Post by chrysanthos9 »

ωραια τοπια θελω να παω και εγω :P
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Παράδεισος στην Γη - Νορβηγία!!

Post by Giorkos »

εγώ ήταν να μείνω τζικάτω τζαι να ζητήσω άσυλο :) :) :)
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Παράδεισος στην Γη - Νορβηγία!!

Post by caveman »

Βάλλεις μου ιδέες τωρά ρε Γιορκό!!! :lol: Την Τετάρτη θα ζήσω τζαι γω παρόμιες καταστάσεις, τζαι εν τα ξέρω... ννα μείνω τζικάτο!!! :lol:

Γιάννη, οι φωτογραφίες είναι απίστεφτες ρε φίλε! Αλλά με ένα μπαλανσάρισμα στα χρώματα, γείνουντε ακόμα πιο εντυποσιακές!!! :) :arrow:

Image
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Παράδεισος στην Γη - Νορβηγία!!

Post by MariosK »

Breathtaking τοπία :o :o :o :o

Πρέπει να ήταν απίστευτη εμπειρία ρε Γιάννη!!!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Παράδεισος στην Γη - Νορβηγία!!

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Με την ευκαιρεια που μου δινει η ενοτητα αυτη, θα ηθελα να ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΩ τους φιλους που επιστρεφουν αυτες τες μερες απο τα ταξιδια τους στο εξωτερικο.
Επισης, θελω να ευχηθω ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ και πολλες ψαρευτικες επιτυχιες σ'αυτους που μας φευγουν.
Ελπιζω πολυ συντομα να διοργανωσουμε κανενα Early Fall Reunion :idea: :idea: :idea: :idea:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Παράδεισος στην Γη - Νορβηγία!!

Post by caveman »

Οπωσδήποτε!!! :D χεχεχεεε τούτη χρονιά θα τα έχει ΟΛΑ!!! Από τον Νείλο στην Βαλτική και μετά στο Αιγαίο! :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: Παράδεισος στην Γη - Νορβηγία!!

Post by no-nick »

αμα εισαι στερημενος του νερου σιγουρα το ματι σου πελανισκη :D πραγματικα ειναι πολυ ομορφη χωρα, οπιος αντεχει το κρυο ας δοκιμαση.εκει τα ψαρια παιζουν μονοπολη , θημαμαι σερβιραν ψαρια ακομα και για προγευμα :D , το πρωι στην αγορα τα ψαρια ηταν με τους τονους, μεχρι ζωντανα ψαρια ειχαν σε κατι μεγαλα κουτια με νερο και πηγενες και τα επαιρνες ζωντανα.

Post Reply

Return to “Προορισμοί εκτος κύπρου!”