Greece thank you!!!

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Greece thank you!!!

Post by NIKOLAS HARRIS »

Η προσγείωση του αεροπλάνου που μ΄έφερε πίσω στο νησί ομαλή.Η προσγείωση στα βάθη της νότιας πλέυράς των ακτων της πολυαγαπημένης πατρίδας μας, καθόλα ανώμαλη!Θερμοκρασία νερού άψογη(20 βαθμούς) ορατότητα καλή,ρέμα υποφερτό,κύμμα αρκετό αλλα όχι απαγορευτικό!Μπαίνοντας στο νερό λέω όπα εδώ είμαστε θα κόψουμε κ...ς σήμερα!Αμ τι ήθελα και το είπα;Δύο συνεχόμενες εξορμήσεις των 6 και 5 ωρών αντίστοιχα απέφεραν ψύχουλα!

Δεν πειράζει όμως φέτος το πάσχα οι εξορμήσεις μου στέφθηκαν με περίσσια επιτυχία!! αφού για άλλη μιά φορά βρέθηκα σε μια απο τις πιο όμορφες χώρες του πλανήτη μας.Την Ελλάδα!Με στεναχωρει βέβαια το γεγονός ότι κάποιοι δεν το έχουν καταλάβει αυτό (όπως γίνεται και στο νησί μας)και συνεχίζουν ανενόχλητοι το καταστροφικό τους έργο αλλά αυτό δεν είναι του παρόντος να αναλυθεί...

Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που η γυναίκα μου είναι ελληνίδα και ετσι η δικαιολογία να πηγαίνω συχνά εκει εύκολα μπορεί να βρεθεί!!! Ετσι Χριστούγεννα, Πάσχα και καλοκαίρι τα ψαράκια θα έχουν να αντιμετωπίσουν ένα ακόμη θεοπάλαβο να τα κυνηγάει!!

Για να μην τα πολυλογώ μία μέρα προτού φύγω, εγώ ο αδιόρθωτος, αντί να καθήσω με την κοπελλιά να περάσουμε όμορφα( αφου θα την έβλεπα μετά απο 5 μέρες όταν θα ρχόταν και αυτή κάτω) τις αναγγέλω ότι με περιμένει μια άλλη, κρύα αγκαλιά (15 βαθμοι θερμοκρασια νερού) και πρέπει να πάω!

Η συνέχεια της συζήτησης στο λίνκ αυτό http://www.grapheine.com/bombaytv/index ... c6a6de4c02

Καλά ίσως να υπερβάλλω λίγο.... αφού την κάλαρα με τα συνηθισμένα λόγια του κάθε ψαροντουφεκά(σάγαπάω φως μου.....όταν γυρίσω θα είμαι ήρεμος και όλος δικός σου......θα κάνουμε και θα πάμε όπου θές εσύ......τι προτιμούσες να τριγυρνάω στα μπάρ με τους φίλους μου;;...κτλ κτλ)ξεκίνησα στις 5 το πρωί για άλλη μια περιπέτεια!

Η διαδρομή γεματη στροφίδι και ο δρόμος μακρύς αλλά οι εικόνες της φύσης που έβλεπα καθώς έπεφτε το πρώτο φώς και η ανυπομονησία να φτάσω στον αγαπημένο μου ψαρότοπο μ΄έκαναν ανίκητο!Φτάνωντας 3 ρουφηξιες απο κείνο το άρωμα των λουλουδιών του πευκου και της γαλανής μαζι ντόπαραν τα πνευμόνια μου και καθάρισαν το μυαλό απο κάθε σκέψη!Αυτό είναι για μένα ψαροντούφεκο!Ο δρόμος για να φτάσεις εκει οι εικόνες που θα δεις και η ηρεμία που θα σε πλημμυρίσει οτιδήποτε γύρω σου ονομάζεται, ΦΥΣΗ!!!

Μπαίνονας στο νερο η θάλασσα έσφιζε απο ζωή!Η Ανοιξη έδειχνε τα δόντια της!Ακόμη και οι βράχοι που τα Χριστούγεννα έδειχναν αψυχα αντικείμενα τώρα είναι γεμάτοι χορταράκι που πηγαινοέρχεται και τους γαργαλάει.Κάθε λογής ψάρι έπαιζε, διαπληκτιζόταν, ζευγάρωνε με άλλα του ιδίου είδους.Παντού πλαγκτόν και διάφορα ζελοειδή να παρασέρνονται στο έλεος του δυνατού ρέματος!

Και γω τώρα σκέφτομαι πού κολλάω σ΄όλη αυτή την πανδεσία χρωμάτων και φυσικών διεργασιών;;;Πράγματι αν το σκεφτούμε θα καταλάβουμε ότι όντως υπάρχει εξωγήινη μορφη ζωής και αυτή είναι τι άλλο ;;Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!Όλα αυτα που έχουμε δημιουργήσει με το μυαλουδάκι που μας έδωσε ο καλός θεούλης είναι αυτά που στο τέλος θα φέρουν την κατασρτοφή αυτού του πλανήτη!Μακάρι να το χρησιμοποιούσαμε σωστά! έτσι και γω προσπάθησα να κάνω σίγουρες βολές αφήνοντας όσο το δυνατό λιγότερα στοιχεία της εκεί μου παρουσίας!

Γιαυτό και θεωρώ ανούσιο να περιγράψω πώς πιάστηκαν τα ψαράκια!Ας αφήσουμε αυτή την δουλειά στους πιο έμπειρους και επαγγελματιες του είδους! και να παραμείνουμε στην απόλαυση των ωραίων εικόνων που μας μένουν καρφωμένες στο κεφάλι μετά απο κάθε εξόρμηση!!!

Έυχομαι καλές αναδύσεις και καλές βουτιές νάχουμε!!! :)

Στις εικόνες:

Highlight ο γεροσηκιός!Προσωπικό ρεκόρ.Πόσο νάναι άραγε;;;
Σαργά απτα παλιά!!!
Μελανούρια!Τάχα απωθημένο τα μεγάλα! Συνημμένα

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Greece thank you!!!

Post by Giorkos »

άτε πάλε...άτε πάλε...

ρε κοπέλλια...τραβάτε του ένα μπαν τζαι ε να μας κάμει να αρωστήσουμε...εμείς ΔΕΝ είδαμε ψάρι ακόμα....


Βέρυ νάις Νικόλα,

εντιτ: ζχεχεχεχ τωρά είδα το βίτεο... :D :D :D
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Greece thank you!!!

Post by NIKOLAS HARRIS »

και στο σπίτι....
Attachments
shkir[1].JPG
shkir[1].JPG (63.05 KiB) Viewed 7529 times
shk[1].JPG
shk[1].JPG (60.42 KiB) Viewed 7525 times
melan[1].JPG
melan[1].JPG (54.6 KiB) Viewed 7521 times

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Greece thank you!!!

Post by NIKOLAS HARRIS »

Giorkos wrote:άτε πάλε...άτε πάλε...

ρε κοπέλλια...τραβάτε του ένα μπαν τζαι ε να μας κάμει να αρωστήσουμε...εμείς ΔΕΝ είδαμε ψάρι ακόμα....


Βέρυ νάις Νικόλα,

εντιτ: ζχεχεχεχ τωρά είδα το βίτεο... :D :D :D
ατε ρε φιλούι μου νσ με καμουν μπαν;;;μετα που θα θωρεις σορκάτσους;;; :D :dance: :dance:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Greece thank you!!!

Post by Giorkos »

Αχαχαχαχαχ

ήντα μιτσίν κουταλούιν :D :D :D :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Κάτι πόστ σαν τούτο και τα λεγόμενα του Νικόλα κάμνουν με να ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΝΗΣΙ να ψαρέψω....να δώ μετα μάθκια μου τούτη τη 'διαφορά' στην ύπαρξη ψαρκών :|
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Greece thank you!!!

Post by george87d »

Μπραβο ρε νικολα :dance: :dance: Τον σχιακο βαλοτον 3 κιλα περιπου :clap: :clap:
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Greece thank you!!!

Post by konstantinos kalogir »

3 κιλά εν πολλά του, 2 νομίζω....
Ρε φιλούι τον σορκό στην πρώτη φώτο σαν να και εβιάστηκες λίο να τον φάεις, βάλτον πάνω στα καρβουνα και μετά ακκάνεις τον... :D :D
Πάντως έτσι ψαρούθκια, πραγματικά επαραδέκτικα σε!!! :D
Μόνο πρόσεχε γιατί εν σε βλέπω να ξαναπιένεις Θεσαλλονίκη διακοπές, εν να θέλει η γυναίκα σου να μείνει μόνιμα Κύπρο αν πιένεις κάθε μέρα ψάρεμα στες διακοπές σας... :hand:

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Greece thank you!!!

Post by chrysanthos9 »

Μπραβο ρε Νικολα πολλα ψωραια ψαρκα ειδικα οι μελανες :D
Rememper always someone waiting for you at home

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Greece thank you!!!

Post by NIKOLAS HARRIS »

konstantinos kalogir wrote:3 κιλά εν πολλά του, 2 νομίζω....
Ρε φιλούι τον σορκό στην πρώτη φώτο σαν να και εβιάστηκες λίο να τον φάεις, βάλτον πάνω στα καρβουνα και μετά ακκάνεις τον... :D :D
Πάντως έτσι ψαρούθκια, πραγματικά επαραδέκτικα σε!!! :D
Μόνο πρόσεχε γιατί εν σε βλέπω να ξαναπιένεις Θεσαλλονίκη διακοπές, εν να θέλει η γυναίκα σου να μείνει μόνιμα Κύπρο αν πιένεις κάθε μέρα ψάρεμα στες διακοπές σας... :hand:
2 και κατι το ψαρι σε συμβατικη ζυγαρια οχι ηλεκτρονικη!κοφκει το ματι σου φιλουι μου!

εν πιο ωραιος σουσι ο σορκος :D

ασε μεν δεσμευτεις γλήορα γιατι εννα σφιξεις με το ψάρεμα!!!!!!!1 :naughty: :naughty:
Giorkos wrote:Αχαχαχαχαχ

ήντα μιτσίν κουταλούιν :D :D :D :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Κάτι πόστ σαν τούτο και τα λεγόμενα του Νικόλα κάμνουν με να ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΝΗΣΙ να ψαρέψω....να δώ μετα μάθκια μου τούτη τη 'διαφορά' στην ύπαρξη ψαρκών :|
οντως ρε φιλε σε νησι αξιζει να πάεις!Χαλκιδικη εν επιφοβο μιαν εχει μιαν δεν εχει ψαρια!Σμοθρακη θασο αλλα και κατω νοτια κρητη εν πολλα καλα!!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Greece thank you!!!

Post by Giorkos »

NIKOLAS HARRIS wrote:
οντως ρε φιλε σε νησι αξιζει να πάεις!Χαλκιδικη εν επιφοβο μιαν εχει μιαν δεν εχει ψαρια!Σμοθρακη θασο αλλα και κατω νοτια κρητη εν πολλα καλα!!

εν να δώ πως εν να τα παν τα οικονομικά....αν μου το επιτρέπουν έστω και για κανένα κάμπινγκ εν να προσπαθήσω να πάω, έστω τζαι παράτζαιρα....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Greece thank you!!!

Post by chrysanthos9 »

ασε μεν δεσμευτεις γλήορα γιατι εννα σφιξεις με το ψάρεμα!!!!!!!1

Εμενα εν με αφηνει να παω ψαρεμα και θελει καθε λιο να την περνω εξω :cry:
Rememper always someone waiting for you at home

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: Greece thank you!!!

Post by paulos charalambous »

chrysanthos9 wrote:ασε μεν δεσμευτεις γλήορα γιατι εννα σφιξεις με το ψάρεμα!!!!!!!1

Εμενα εν με αφηνει να παω ψαρεμα και θελει καθε λιο να την περνω εξω :cry:
Θυμωστης ρε χρυσανθε χαχα !!αλοπως για να παεις ψαρεμμα ετησε αδεια 1 μηνα πριν :D

freediver33
Posts: 165
Joined: Tue Nov 27, 2007 6:37 pm

Re: Greece thank you!!!

Post by freediver33 »

Δηλαδή φίλε μου εσύ δεν πήρες γυναίκα..... αλλά τύρανο...... εμεγάλωσε σε ο πατέρας σου με τόση φροντίδα και αγάπη για να σε δώσει σε μια γυναίκα να σε παίρνει και να σε φέρνει?????? ............... πάμε καλά...??? προσωπικά φίλε μου δεν στερώ τίποτα στην οικογένεια μου..... άλλά όταν πω ότι θα πάω στο νερό κανείς δεν επεμβένει και δεν φέρει ένσταση..... αυτό θα πει ότι στο σπίτι υπάρχει αλληλοκατανόηση και αγάπη για τις ανάγκες του καθενός μας ξεχωριστά.....
τι πάει να πει δεν σε αφήνει.............. να της πεις να πάει να βρεί άλλον αν δεν της αρέσεις.... ούτε στα μπούκκικα εν να πας ούτε στα κουμάρκα και στους καφενέδες ή σε καμιά πληρωμένη...... εν μας πελλλάνουν τέλια τούτες.... αλλά φίλε μου έτσι εμάθαν που σπίτι τους....... θωρούν τες μανάες τους πως εκαταντήσαν τους συζύγους τους και κάμνουν τα ίδια.............. κεφαλί μου και που να σε χτυπήσω........ όταν της κανεις και κανένα μωρό θα σε φάει το μαύρο φίδι......... κατήσχι σου............εν να είσαι ο τελευταίος άνθρωπος στον πλανήτη........ πιάσε τα όπλα και βουρρρρρρρρρρρρ....... η ζωή είναι μικρή για να μεν σε αφήνει ..... αφήσει......αφήκει...... τρέμω και που το γράφω.......... καλά ξεμπερδέματα................... και καλές εξόδους......
You go down to the bottom of the sea where the water is not eaven blue any more and the sky is only a memory, a thought in the silence!!!

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Greece thank you!!!

Post by chrysanthos9 »

Υπερβαλλα λιο ρε κοπελια αλλα σχεδον καθε εβδομαδα θελει τουλαχιστον μια φορα την βδομαδα να πιενει κατω.Εν και στερει με που το ψαρεμα γιατι εγω μπορω σχεδον καθε βραδυ να πηγαινω ψαρεμα. :D


Φιλικα Χρυσανθος.

Υ.Γ ας μην χαλασουμε και το θεμα του παιδιου :naughty:
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Greece thank you!!!

Post by hdemetris »

Πολλά ωραία τα ψάρκα σου Νικόλα :!:
Χρύσανθε δεν μιλώ για σένα ρε φίλε αλλά ξέρω αρκετούς που τους έκοψε η γυναίκα τους το ψάρεμα ή άλλα χόμπι που είχαν. Δυστυχώς οι γυναίκες θέλουν να σε έχουν εντελώς υπό τον έλεγχο τους και τούτο εν κάτι που πρέπει να τους το κόψεις που την αρχή.
Who the cap fit
Let them wear it

Post Reply

Return to “Προορισμοί εκτος κύπρου!”