Fly fishing VS Spinning

Post Reply
User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Fly fishing VS Spinning

Post by caveman »

Η χαρά του ψαρέματος με μύγα, σαφέστατα δεν είναι τα αποτελέσματα, αλλά η όλη διαδικασία, η οποία είναι σίγουρα πολύ μεγαλύτερη από αυτή του σπιν. Παρόλα τάυτα, σε κάθε ψάρεμα, πριν τελειώσει η μέρα σχεδόν πάντα κάνω αυτή την ερώτηση.... αν ψάρευα με σπιν τώρα, θα έπαιρνα περισσότερα ψάρια??

Για αυτό και μόλις είδα αυτά τα βίντεο, FLY VS JERK μου κέντρισαν το ενδιαφέρων...









Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Sailor
Posts: 153
Joined: Wed Apr 13, 2011 6:45 pm

Re: Fly fishing VS Spinning

Post by Sailor »

Πολλα ωραια βιτεο φιλε μου.Πραγματι η μυγα εχει αλλη χαρη και περισσοτερη διαδικασια προετοιμασιας ,τωρα ποια τεχνικη εχει καλυτερα αποτεσματα δυσκολο να πει κανεις.Οπως ειπες ομωςδεν ψαρευομε με μυγα για να φκιεροσουμε τους φρακτες απο ψαρια.Πιστευω οτι με σπιν μπορει να ψαρεψει καποιος ποιο μακρυα.Τελος παντων στα βιτεο που εβαλες εχει καποια λινκ για το Tie TV οπου ο Nikolas bauer δενει μυγες για τουρνες αν ενδιαφερεται καποιος, ατε τσιε εκουρτισαν μασ οι σουηδοι

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Fly fishing VS Spinning

Post by caveman »

Μου έκαμεν φοβερή έκπληξη ρε φίλε, διότι πάντα πίστευα πως με το σπιν, θα βγάζεις και παραπάνω, και πιο μεγάλα, και πιο εύκολα... και βλέπεις εδώ, σε ένα διαγωνισμό, πως τους επελλάναν κυριολεκτικά οι μουγιάες τους σπιννερς.... η φάση που βγάζουν το εφτάκιλο οι σπίνερς, και πιάνουν τους άλλους τηλέφωνο για τους ρίξουν το ηθικό... και ακούν για το 12κιλο εν ούλλα τα λεφτά... ο ένας χαζίρι να κλάψει :lol: :lol: :lol: :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Sailor
Posts: 153
Joined: Wed Apr 13, 2011 6:45 pm

Re: Fly fishing VS Spinning

Post by Sailor »

Η αληθεια ειναι οτι τα αποτελεσματα των μουγιαων ηταν και για μενα εκπληξη,καπου πιστεψα οτι μπορει να νικουσαν σε αριθμους αλλα δεν περιμενα να βγαλουν μεγαλα ψαρια και ιδιως το 12κιλο
Παντως φιλε μου μπραβο τους σουηδους για την ιδεα του διαγωνισμου και για ετσι προγραμματα,και ακομα καλυτερα που σκεφτηκαν τον τελευταιο να τν κανουν στα αγγλικα.Οι σκανδιναβοι εχουν ωραιες ιδεες για ψαρεμα ,θυμαμαι ενα αλλο βιτεο που ενας δανος ψαρευει κεφαλους στην θαλασσα με μουγιες,μιλουμε για θηρια των 3-4 κιλων και βαλε

Post Reply

Return to “Fly Fishing”