Καφετιά Πέστροφα

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Καφετιά Πέστροφα

Post by caveman »

Είπαμεν να ποκάτσουμεν νάκκον που την θάλασσα τζαί να δόκουμεν τον γιρό μας που την Αρμίνου, εννά πάμεν αύριο 4 άτομα ιδικά για πέστροφες τζαί ελπίζουμεν τζαί σε καμιάν καφετιά διότι τζίνες του Καλοπαναγιότη εμεγαλόσαν άρα τζαί τζίνες της Αρμίνου πρέπει να ενιοθήκασην, τζαί είχεν τζαί που πριν τζιμέσα...τώρα να δούμεν τι θα γίνει. Θα ψαρέψουμεν με σκουλίκια τζαί της γης αλλά τζαί της μύγας, θα δοκιμάσουμεν τζαί διάφορες πάστες για τες αμερικάνικες αλλά περισσότερο με ψέφτικα ψαράκια, σπίννερς κτλ κτλ

Έχει κανένας να μου προτίνει τπτ να δοκιμάσω για τες πέστροφες :?:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by sifu-nas »

an s tsimpisei panw sta maggots n kala :lol: 8) tight lines re cave...spin 4 brown.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by caveman »

Τελικά τα σχέδια αλλάξαν :lol: διότι ένας που την παρέα αποχόρισεν για να πάει στα λαβράκια στο Λειτις Μάιλ, έτσι εννά μίνουμεν δαμέ κοντά...Πέρα Πεδί τζαί Κούρρι :roll:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by sifu-nas »

re cave..stn kourri kineite tpt .. oxa en tosi polli kryada jikatw..
a j kati allo yia evretou eshei parapolli jero na akousw kati.. :D

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by caveman »

ε φίλε τον κούρρι ακόμα θερίζουν τον οι γεοργιανοί με τα δύχτια τζαί ακόμα φκάλλουν 8κιλα ζάντερ :shock: τωρά που λαβράκια...πριν κάναν μήνα μιάν ημέραν που ήμουν τζιαμέ στον μέτεξ ήρτεν ένας τύπος...αλοδαπός...να δίξει του Γιόρκου την ψαριάν του τζαί έφερεν τζιαμέ καμπόσα λαβράκια το πιο μεγάλο γίρο στα 2κιλά... που τότε ενε ξανάκουσα τπτ
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by sifu-nas »

re gmt.. kala ma yiati n tous fkalei kan1s video j na t fkaloun se kan1 kanali..oi perivallontistes..

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by C&R »

caveman wrote:ε φίλε τον κούρρι ακόμα θερίζουν τον οι γεοργιανοί με τα δύχτια τζαί ακόμα φκάλλουν 8κιλα ζάντερ :shock: τωρά που λαβράκια...πριν κάναν μήνα μιάν ημέραν που ήμουν τζιαμέ στον μέτεξ ήρτεν ένας τύπος...αλοδαπός...να δίξει του Γιόρκου την ψαριάν του τζαί έφερεν τζιαμέ καμπόσα λαβράκια το πιο μεγάλο γίρο στα 2κιλά... που τότε ενε ξανάκουσα τπτ
:cry: :cry: Ti na pei kaneis o theos na voithisei..

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by PeRoUkKaS »

caveman wrote:Τελικά τα σχέδια αλλάξαν :lol: διότι ένας που την παρέα αποχόρισεν για να πάει στα λαβράκια στο Λειτις Μάιλ, έτσι εννά μίνουμεν δαμέ κοντά...Πέρα Πεδί τζαί Κούρρι :roll:
en mas ipes telika an epiate kamia pesrofa
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by caveman »

Έγραψα μεστες εξορμίσεις τζαί αποτελέσματα...ενε πιάμεν τιποτε
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by fISHANDCHIPS »

Caveman ...pote na kanonisoume na pame gia kamia pestrofa...esasen o kairos ...alla akoma ta nera en kria logo tou oti liwnnoun ta xionia....ti lalis...na to kanonisoume sintoma i na to afisoume gia pio meta?
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by caveman »

Ότι θέλεις ρε φίλε :D Πόψε έννα πάω με τον Πανίκο να του δείξω τον καλόν τον σορκότοπο του Ακροτιριού, την Πέμπτη εννά πάω με τον Νο-νικ για σέρφκάστιν....Παρασκευή ακόμα εν εκανόνισα...ούτε Σαβάτο........
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by fISHANDCHIPS »

salmo trutta morpha fario - όμορφο πράμα η άτιμη
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by caveman »

ειδικά άμαν είναι τζαι Λεμεσιανή...!!! Πολλά ώμορφη φίλε. Εκάμαν μου πολλά μεγάλυ εντύποση, που τες φωτογραφίες που είδα, οι τόποι που τες βρίσκετε. Ουδέποτε θα μου περνούσε που το νού πως έχουμε έτσι τόπους Κύπρο, τζαι πόσο μάλον στη Λεμεσό! Το άλλο το ωραίο εν ότι, φέναιτε να κάμνει τζαι για ψάρεμα μύγας η τοποθεσία...
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by fISHANDCHIPS »

δυο φώτος με καφετίες πέστροφες που το βουλγάρικο φόρουμ άλλα πιασμένες στο chicago ... για να δούμεν πόσο μεγάλες γίνουντε...οπως λαλεί και ο Γρηγόρης :wink: :wink:
Η μια είναι 7.300kg και η άλλη 2.5 ... ε καλά εν ξέρω αν είχαμε η θα εχούμε ετσι πράματα στην Κύπρο .. εχτος που τζίνες των Λευκάρων πού ήταν όντως μεγάλες ... ο θέος μακαρίσει τες
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Καφετιά Πέστροφα

Post by Greg »

Που ψαρευουν τις πεστροφες με αντεννα και ψαροτροφη ωστε να γεμωσει η συκλα της πογιας???..Only in Cyprus ρε Πετρη :mrgreen:
Esox Lucius

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”