Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by Greg »

λεμεσο κοπελια εχει 3 μερες ουτε σταγονα και σημερα λιακαδα...μην αγχωνεστε
Esox Lucius

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by MariosK »

Ομπρελλούα κοπέλλια!

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by angiec »

MariosK wrote:Ομπρελλούα κοπέλλια!
Και για τον ήλιο αλλά και για την βροχή..................

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by mikrosa »

ατε παιθκια καλη επιτυχια :D φευγω να παω να θκιαλεξω τοπο για εμενα και για εσας εγω εν να επιλεξω τις θεσεις :liar:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by caveman »

Είσχεν πολύ δράση! Ψάρκα πολλά, τα καλαμούθκια τα αλμπορέλλα είναι τέλεια, επεράσαμεν πολλά ωραία!

Πάρα πολλά μπράβο στους Νικόλα & Κωνσταντίνο για την πρωτοβουλία να διοργανώσουν έτσι διαγωνισμό :clap:

Η Άντζη αν τζαι πρωτάρησα του φράχτη εκατάφερεν τα ήρτεν 4η με καμιά πενηνταριά ψάρια :!: :!: :clap: :clap:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by mikrosa »

παιθκια ο αγωνας ηταν πολλα ωραιος αλλα συνεβηκε ενα δυσαρεστο πραγμα επειρα πανω τα πραματα εγω με τον ξαερφο μου και αφηκαμεν κατω να καλαμια πανω σε μια καρεκλα μπλε και οταν πηγαμε δεν υπηρχαν τα καλαμια ουτε ανθροποι. το ενα καλαμι εχει μεσα ενα φελλο 2γρ και το αλλο ηταν με ενα φελο που μας εδωσαν 1γρ μπλε φελλο . Παρακαλω αν το πηρε καπιος να μαςστηλει μπ η αν ειδε κατι π.μ ή να τηλεφωνησει στο 96713698 :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: θα μπουν πιο μετα φοτωγραφιες απο τον διαγωνισμο

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by mikrosa »

foto
Attachments
100_0920.JPG
100_0920.JPG (73.82 KiB) Viewed 6189 times
100_0925.JPG
100_0925.JPG (65.42 KiB) Viewed 6190 times
100_0922.JPG
100_0922.JPG (75.94 KiB) Viewed 6189 times
100_0924.JPG
100_0924.JPG (81.87 KiB) Viewed 6194 times

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by PeRoUkKaS »

Επερασαμεν πολλα ωραια! Ηταν που τα πιο χαλαρα και ευχαριστα ψαρεματα που εκαμα ποτε μου, αλλα και που τα πιο αποδοτικα!
Ευχαριστουμε παιδες για την ευκαιρια που μας εδωκατε να δοκιμασουμε και αυτο το ειδος ψαρεματος!!
Συγχαρητηρια, πολλα καλη οργανωση!! :clap: :clap:
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by angiec »

Τα συγχαριτήρια μου στους διοργανωτές του διαγωνισμού και εις ανώτερα.Άλλη αίσθηση σήμερα για μένα, που πρώτη φορά ψαρεύω σε φράχτη.Η παρέα καταπλήκτική,και περάσαμε πολύ ωραία Ακόμα ένα μεγάλο Μπράβο!!!!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

Παιδιά ευχαριστούμε που ήρτετε,νομίζω επεράσαμε καλά, έκαμε μας και ο καιρός το χατήρι!! :)
Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες, ήταν κάτι νέο στο οποίο εδίξαν να προσαρμόζουντε γρήγορα! Την επόμενη φορά είμαι σίγουρος πως ο ανταγωνισμός θα είναι ακόμα μεγαλύτερος, αφού οι παραπάνω διαγωνιζόμενοι αρκήσαν λίγο να βρουν τον σωστό τρόπο, όταν τον ήβραν όμως εν εσταματήσαν να φκάλλουν ψάρια! (πχ Στέφανος, Angie!). Ένα μεγάλο μπράβο και στα παιδιά που εδιακριθήκαν, πραγματικά οι πρώτοι τρεις εδείξαν μας πως το ψάρεμα εν τρόπος ζωής, η επαφή που είχαν με τα ψάρια ήταν απίστευτη! :clap:
Τα αποτελέσματα είναι τα ακόλουθα:

1τος: Miroslav - 121 ψάρια
2ρος: Στέφανος (άλλος peroukkas) - 91 ψάρια
3τος: Vadim (Coach) - 78 ψάρια
4ρτη: Angie - 56 ψάρια
5τος: Σωτήρης Χατζηβαρνάβας - 37 ψάρια
6τος: Δώρος - 34 ψάρια
7ος: ΜariosK - 31 ψάρια
8ος: Χαμπής (άλλος caveman) - 20 ψάρια
Μεγαλύτερο ψάρι: Miroslav!

Να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Χαμπή και στον Σωτήρη που εβοηθήσαν αφάνταστα στην εύρεση του σωστού σημείου!! :clap:
Επίσης να ευχαριστήσω τον Πόλι Μηχαηλίδη (PM Outdoors) χορηγός των δώρων του διαγωνισμού, o oποίος εβοήθησε πολύ στην εκπλήρωση της όλης διαδικασίας!! Ελπίζω να σας αρέσαν τα καλαμούθκια σας (προσφορά του KN ANGLING TACKLE TRADING) και να τα ψαρεύκετε!
Με την βοήθεια σας θα προσπαθήσουμε ο διαγωνισμός 'MIKADO ALBORELLA' να γίνει θεσμός. :D
PS: Τα καλάμια που εχαθήκαν έπιασα τα εγώ καταλάθος - είχετε τα αφήσει στο πανώ μαζί με τα spare που έφεραμε μαζί μας!!

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by giannosP »

Eιταν μια που της καλειτερς ψαρευτικες ημερες, εστο και αν δεν επιαμεν θεσει, επερασαμεν τελεια, ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στο Νικολα & Κωνσταντινο για την προσπαθια τους(που επετηχασην την) να φερουν κοσμο και να τους δειξουν ποσον ωραιο εν το ψαρεμα στα γλυκα νερα. Να μεν πω τζε για τα καλαμουθκια τωρα... ΞΑΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΤΑΙ :!: :!: :!: :!:
Life is a game....Fishing is serious!

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by mikrosa »

κωσταντινο αυχαριστω για τα καλαμια :!:
αλλα γιατι λαλεις ψεματα αφου ειμαι εγω ο 4ος με 7.0 ψαρια :lol: και τον χαμπη μεν τον βαλετε 8ο επιδη εστηλε τον Μαριο να μας πιανει τα ψαρκα :cry: πνιει με το δικιο :lol:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

giannosP wrote:Eιταν μια που της καλειτερς ψαρευτικες ημερες, εστο και αν δεν επιαμεν θεσει, επερασαμεν τελεια, ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στο Νικολα & Κωνσταντινο για την προσπαθια τους(που επετηχασην την) να φερουν κοσμο και να τους δειξουν ποσον ωραιο εν το ψαρεμα στα γλυκα νερα. Να μεν πω τζε για τα καλαμουθκια τωρα... ΞΑΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΤΑΙ :!: :!: :!: :!:
Το μπράβο αξίζει ειδικά σε εσάς φίλε μου που παρ'όλο που εν έχετε παρόμοια εμπειρία σε τέτοια ψαρέματα ήρτετε σήμερα και πιστεύκω αποκτήσετε κάποιες ωραίες εμπειρίες! :clap: Αν ξανακανονήσουμε είσαι μέσα? :D

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by giannosP »

100% φιλε μου!!!! :D :D
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by MariosK »

Ένα μεγάλο μπράβο στον Κωνσταντίνο και στο Νικόλα. Πραγματικά επεράσαμεν πολλά ωραία :) :clap: :clap: :clap:

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”