"Περί Aνέμων και Yδάτων"

User avatar
SiliS
Posts: 288
Joined: Tue Jan 29, 2008 10:54 am
Location: Λαρνακα
Contact:

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by SiliS »

I d rather be fishing!!!

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by michalispsarema »

Πολλα ωραιος τροπος για ψαρεμα... :P :P να το δοκιμαουμε δαμεσα... :P :P
ενα αλλο παλι καλο...
http://www.youtube.com/watch?v=Pz0x9CYp ... creen&NR=1

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by caveman »

Πριν λίγες μέρες, έγινε καθαρισμός(=αποστράγγιση) στο κανάλι της Πάφου και πέθαναν εκατοντάδες χιλιάδες χρυσόψαρα, κυπρίνοι, γατόψαρα & τιλάπιες... αν μπορούσε ο CFAA να επικοινωνίσει με το ΤΑΥ, να τους πούμε να μας ενημερώνουν πότε θα γίνετε καθαρισμός, να πηγαίνουμε να μαζεύουμε ψάρια για εμπλουτισμούς, θα ήταν πολλά καλά.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by C&R »

caveman wrote:Πριν λίγες μέρες, έγινε καθαρισμός(=αποστράγγιση) στο κανάλι της Πάφου και πέθαναν εκατοντάδες χιλιάδες χρυσόψαρα, κυπρίνοι, γατόψαρα & τιλάπιες... αν μπορούσε ο CFAA να επικοινωνίσει με το ΤΑΥ, να τους πούμε να μας ενημερώνουν πότε θα γίνετε καθαρισμός, να πηγαίνουμε να μαζεύουμε ψάρια για εμπλουτισμούς, θα ήταν πολλά καλά.
Κριμα , θα τους παρω τηλεφωνο

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by Greg »

βαση της σελιδας του τ.υδατων καπου στες 250 000 τονοι νερο την ημερα καταναλωνουντε απο τον κουρρη, μαλλον καμουν τραμπες για να αρχισουν να δουλευουν οι αφαλατωσεις
Esox Lucius

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by (CyBasser) »

Greg wrote:βαση της σελιδας του τ.υδατων καπου στες 250 000 τονοι νερο την ημερα καταναλωνουντε απο τον κουρρη, μαλλον καμουν τραμπες για να αρχισουν να δουλευουν οι αφαλατωσεις
Είναι λίγα που λες. Οι ανάγκες για διοχέτευση νερού στις ανυδρες καλλιέργειες είναι πιο μεγάλες. Ανάμενε περίπου αφαίρεση τεσσάρων εκατομμυρίων τις επόμενες λίγες μέρες.
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by fISHANDCHIPS »

(CyBasser) wrote:
Greg wrote:βαση της σελιδας του τ.υδατων καπου στες 250 000 τονοι νερο την ημερα καταναλωνουντε απο τον κουρρη, μαλλον καμουν τραμπες για να αρχισουν να δουλευουν οι αφαλατωσεις
Είναι λίγα που λες. Οι ανάγκες για διοχέτευση νερού στις ανυδρες καλλιέργειες είναι πιο μεγάλες. Ανάμενε περίπου αφαίρεση τεσσάρων εκατομμυρίων τις επόμενες λίγες μέρες.
Ούτε μέτοχος των αφαλατωσεων να εισουν Ρολανδο !!!
Ατε πετε μου και που να ψάξω για λαβρακια αύριο το πρωί ... Επαρχία Λευκωσίας και Λάρνακας παρακαλώ
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by caveman »

fISHANDCHIPS wrote: Ατε πετε μου και που να ψάξω για λαβρακια αύριο το πρωί ... Επαρχία Λευκωσίας και Λάρνακας παρακαλώ
Έλα Λεμεσό Πέτρο!!!
Και σήμερα πανικός... μέσα σε 2 ώρες(14:30 με 16:30) 8 λαβράκια όλα στο ίδιο jerkbait της DUO... τζιαι βασικά εκόπηκεν μου, για αυτό έφυγα νωρίς.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by admin »

ναι τσε εγω γιατι κάποιος έκαμε double spin και έπιασε μου το ψαράκι που το καλαμι :whistle: :whistle: :whistle:

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by Greg »

fISHANDCHIPS wrote:
(CyBasser) wrote:
Greg wrote:βαση της σελιδας του τ.υδατων καπου στες 250 000 τονοι νερο την ημερα καταναλωνουντε απο τον κουρρη, μαλλον καμουν τραμπες για να αρχισουν να δουλευουν οι αφαλατωσεις
Είναι λίγα που λες. Οι ανάγκες για διοχέτευση νερού στις ανυδρες καλλιέργειες είναι πιο μεγάλες. Ανάμενε περίπου αφαίρεση τεσσάρων εκατομμυρίων τις επόμενες λίγες μέρες.
Ούτε μέτοχος των αφαλατωσεων να εισουν Ρολανδο !!!
ρολανδο...η αφαλατωση εχει καιρο που εν μες τα ναυλα και διψα για νερο.. μολις την σταρταρω θα μαθεις που πρωτο χερι 8-)
Esox Lucius

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by (CyBasser) »

E παρά να κλαίεσαι ρε Γρηγόρη ξεκίνα υην που μόνος σου να μεν αφαιρούν νερό! Αυτό που σου είπα για την άρδευση ισχύει ανεξαρτήτως του τι θα γίνει με τις αφαλατώσεις. Υπ'όψιν αυτή την στιγμή της οικονομικής κρίσης συμφέρει να μην χρησιμοποιείται ρεύμα για αφαλάτωση αφού υπάρχει νερό. Ούτε εμένα μου αρέσει αλλά αυτηή είναι η επίσημη πολιτική.
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by (CyBasser) »

caveman wrote:
fISHANDCHIPS wrote: Ατε πετε μου και που να ψάξω για λαβρακια αύριο το πρωί ... Επαρχία Λευκωσίας και Λάρνακας παρακαλώ
Έλα Λεμεσό Πέτρο!!!
Και σήμερα πανικός... μέσα σε 2 ώρες(14:30 με 16:30) 8 λαβράκια όλα στο ίδιο jerkbait της DUO... τζιαι βασικά εκόπηκεν μου, για αυτό έφυγα νωρίς.
Φέρο να το δοκιμάσουμε κάπου που εν πραγματικά δύσκολα τα λαβράκια στες ποδά μερκές ρε Χαραλάμπη.... :wink:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by Greg »

(CyBasser) wrote:E παρά να κλαίεσαι ρε Γρηγόρη ξεκίνα υην που μόνος σου να μεν αφαιρούν νερό! Αυτό που σου είπα για την άρδευση ισχύει ανεξαρτήτως του τι θα γίνει με τις αφαλατώσεις. Υπ'όψιν αυτή την στιγμή της οικονομικής κρίσης συμφέρει να μην χρησιμοποιείται ρεύμα για αφαλάτωση αφού υπάρχει νερό. Ούτε εμένα μου αρέσει αλλά αυτηή είναι η επίσημη πολιτική.
θεωρας το κλαμα να λεω οτι λεω οτι αδειαζει ο κουρρης :roll: ? Η οικονομικη κριση εν πιανει τους καρχαριες, εκτισαν την αφαλατωση, εχουν συμβολαιο με το τμημα υδατων και ΘΑ πουλησουν νερο, ειτε με τον ενα τροπο ειναι με τον αλλο....
Esox Lucius

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by (CyBasser) »

Greg wrote:
(CyBasser) wrote:E παρά να κλαίεσαι ρε Γρηγόρη ξεκίνα υην που μόνος σου να μεν αφαιρούν νερό! Αυτό που σου είπα για την άρδευση ισχύει ανεξαρτήτως του τι θα γίνει με τις αφαλατώσεις. Υπ'όψιν αυτή την στιγμή της οικονομικής κρίσης συμφέρει να μην χρησιμοποιείται ρεύμα για αφαλάτωση αφού υπάρχει νερό. Ούτε εμένα μου αρέσει αλλά αυτηή είναι η επίσημη πολιτική.
θεωρας το κλαμα να λεω οτι λεω οτι αδειαζει ο κουρρης :roll: ? Η οικονομικη κριση εν πιανει τους καρχαριες, εκτισαν την αφαλατωση, εχουν συμβολαιο με το τμημα υδατων και ΘΑ πουλησουν νερο, ειτε με τον ενα τροπο ειναι με τον αλλο....
Αν μπορείς να κάνεις κάτι κάμε το. Οργάνωσε εκστρατεία να μην αφαιρούν νερό. Πίεσε οργανομένα σύνολα. Διαφορετικά εκμεταλλεύτου την σχετικά καλή χρονιά φέτος και ως πάρατζει βλέπουμε...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by apsavvas »

Θελω τα φωτα σας σε κατι.
Αναζητώ android application για office GPS πάνω στο κινητό μου υπάρχει κανένα καλό?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
The only source of knowledge is experience

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”