3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post Reply
User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by sifu-nas »

plenom'metatopsarem? wrote:
marios pafitis wrote:Kοπελια τα αστείαν ετελείωσαν μια φορα εκαταφερα να πάω προπόνηση και έκαμα 2 σημεία και έδωσαν τσιμπήματα αλλα ψάρι δεν έβγαλα έχω που το νερό αν θέλετε να με ακολουθήσετε κοπιάστε ευχαρίστως
αν αντέξου τα ποδαρακια σας
Φίλε Μάριε τα σημεία που βρήκες είναι καλά και αρκετά γνωστά! Νομίζω όλοι, λίγο πολύ τα ξέρουμε. Όπως και να έχει πάμε παρέα! Εγώ πάντως ξέρω ποιον θα ακολουθήσω. θέλει εν θέλει! :twisted:

follow your heart :lol: :lol:

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by C&R »

plenom'metatopsarem? wrote:
C&R wrote:Όσον αφορά τους νικητές του διαγωνισμού θα δοθούν κύπελλα για τους τρεις πρώτους και μεγαλύτερο ψάρι.

Ο πρωταθλητής μας θα πάρει μια Ryobi Arctica CF 2000 αξιας 125Euro μαζί με το κύπελλο του. Όλα τα κύπελλα/δώρα είναι προσφορα του καταστήματος PM Outdoors. Ευχαριστούμε φιλε Πολυ.

Καλή Επιτυχία σε όλους και πάνω από όλα πρώτα η ασφάλεια και μετά όλα τα αλλα.
Αφάλεια;!!! :shock:
Πρέπει να κάνουμε κι ασφάλεια;!!! :o
Φοιβο να προσέχετε αυτό λέω.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by plenom'metatopsarem? »

C&R wrote:
plenom'metatopsarem? wrote:
C&R wrote:Όσον αφορά τους νικητές του διαγωνισμού θα δοθούν κύπελλα για τους τρεις πρώτους και μεγαλύτερο ψάρι.

Ο πρωταθλητής μας θα πάρει μια Ryobi Arctica CF 2000 αξιας 125Euro μαζί με το κύπελλο του. Όλα τα κύπελλα/δώρα είναι προσφορα του καταστήματος PM Outdoors. Ευχαριστούμε φιλε Πολυ.

Καλή Επιτυχία σε όλους και πάνω από όλα πρώτα η ασφάλεια και μετά όλα τα αλλα.
Αφάλεια;!!! :shock:
Πρέπει να κάνουμε κι ασφάλεια;!!! :o
Φοιβο να προσέχετε αυτό λέω.
Ξέρω, αστειευόμουν :wink: :wink: :wink:

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by plenom'metatopsarem? »

sifu-nas wrote:
plenom'metatopsarem? wrote:
marios pafitis wrote:Kοπελια τα αστείαν ετελείωσαν μια φορα εκαταφερα να πάω προπόνηση και έκαμα 2 σημεία και έδωσαν τσιμπήματα αλλα ψάρι δεν έβγαλα έχω που το νερό αν θέλετε να με ακολουθήσετε κοπιάστε ευχαρίστως
αν αντέξου τα ποδαρακια σας
Φίλε Μάριε τα σημεία που βρήκες είναι καλά και αρκετά γνωστά! Νομίζω όλοι, λίγο πολύ τα ξέρουμε. Όπως και να έχει πάμε παρέα! Εγώ πάντως ξέρω ποιον θα ακολουθήσω. θέλει εν θέλει! :twisted:

follow your heart :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by plenom'metatopsarem? »

έφτασε η ώρα. Ξεκινάμε.Ανεβείτε! :D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=c5bTaDUsxHQ

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by fISHANDCHIPS »

Εχει κανένα να μας ενημερώσει για τον αγώνα ?
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Καλη σας ημερα :D :D
Δεν πολυκουραστηκαμε (οι Κριτες) χθες διοτι ο αγωνας τελικα παιχτηκε στην περιοχη της Εκκλησιας οπου ΜΟΝΟΠΩΛΗΣΕ κυριολεκτικα ο Dimitri μαζι με τον Igor. ΜΠΡΑΒΟ τους :clap: :clap: :clap:
Οι διαδωσεις για παγκο και απομακρα σημεια εμειναν στα λογια.
Ευτυχως που ο δικος μας ο Σωτηρης κρατησε την ψυχραιμια του και πετυχε να παρη την τριτη θεση με 166 βαθμους.
Η επομενη μερα μας βρισκει ολους προβληματισμενους για τον τροπο που θα διοργανωνουνται οι επομενοι αγωνες.
Ας βαλουμε κατω τες σκεψεις μας για ενα εποικοδομητικο διαλογο :idea: :idea: :idea:

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by PrEdAtΩR »

καταρχήν συχαρητήρια στον Dmitri γιατί πραγματικά εδιαλισεν μας.

εγώ θα προτείνω στον επόμενο αγώνα για πειραματικό σκοπό :

2 βδομάδες πριν ,να γίνει κλήρωση για επιλογή του φράκτη και αμέσως να απαγορευτει το ψάρεμα σε αυτό το φράκτη.

έτσι το ψάρεμα θα γίνετε σε ένα άγνωστο σχετικά φράκτη χωρίς προπόνηση από πριν .

με την μορφή που γίνονται οι αγώνες τώρα, για εμάς που μια φορα το μηνα μακάρι να βρούμε χρόνο να πάμε ψάρεμα δεν έχουμε κανένα chance να πάμε καλά σε αγώνα εκτος αν είμαστε πολύ τυχεροί η τα ψαρια ειναι active. Μακαρι να ειχαμε χρονο για προπονηση αλλα δεν υπαρχει.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by plenom'metatopsarem? »

Καλημέρα ,καλή βδομάδα!
Συγχαρητήρια στους νικητές φυσικά, σε όλους τους διαγωνιζόμενους και πολλά ευχαριστώ σε όσους συνέβαλαν για να πραγματοποιηθεί ο αγώνας, μεγάλο ευχαριστώ σε Πόλυ, κύριο Ευάνθη κριτές και σύνδεσμο!

Για του χρόνου, έχουμε κάποιες σκέψεις , μπορούμε αν θέλετε να τις παραθέσουμε και τις συζητάμε. Του Βύρωνα η παρατήρηση είναι σωστή, να αντιπροτείνω, τουλάχιστον αν ξέρουμε τα φράγματα που θα διεξαχθούν οι διαγωνισμοί και τις ημερομηνίες από την αρχή του χρόνου, θα μπορούμε να οργανωθούμε καλύτερα και να προγραμματιστούμε ώστε να επισκεφτούμε λίγο τα φράγματα πριν τη μέρα διεξαγωγής! Αλλιώς...ψάχνουμε ψύλλους στ'άσσιερα!

Κατά τα άλλα, επειδή τον Κούρρη τον είχα επισκεφτεί μόνο όταν πρωτοάνοιξε...ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ, καθώς είναι ένα ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΣΚΟΥΠΙΔΑΡΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Last edited by plenom'metatopsarem? on Mon Sep 17, 2012 9:41 am, edited 1 time in total.

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Καλημερα Φοιβο :D :D
Αφου ανεφερες το θεμα ΣΚΟΥΠΙΔΑΡΙΟ θελω να σας θυμισω ολους οτι στες 29/9/2012 εχουμε την ημερα LET'S DO IT CYPRUS κατα την οποια με εθελοντικη εργασια θα καθαριστει η Κυπριακη Υπαιθρος.
Το Φραγμα του Κουρη το ανελαβε η Εταιρεια Λανιτη ενω το Φραγμα Αχνας ο Πτηνολογικος Συνδεσμος.
Υπαρχει καιρος να δωσουμε και εμεις το παρον μας :idea: :idea: :idea:

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by plenom'metatopsarem? »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Καλημερα Φοιβο :D :D
Αφου ανεφερες το θεμα ΣΚΟΥΠΙΔΑΡΙΟ θελω να σας θυμισω ολους οτι στες 29/9/2012 εχουμε την ημερα LET'S DO IT CYPRUS κατα την οποια με εθελοντικη εργασια θα καθαριστει η Κυπριακη Υπαιθρος.
Το Φραγμα του Κουρη το ανελαβε η Εταιρεια Λανιτη ενω το Φραγμα Αχνας ο Πτηνολογικος Συνδεσμος.
Υπαρχει καιρος να δωσουμε και εμεις το παρον μας :idea: :idea: :idea:
Καλημέρα κύριε Ευάνθη, καλή εβδομάδα και σας ευχαριστούμε και πάλι για την πολύτιμη συμβολή σας!

Φυσικά θα το δώσουμε! Τις φανέλες τι τις μοίρασε δηλαδή ο σύνδεσμος! Για μόστρα;! Γίνεται να διαλέξουμε κι εμείς ένα τρίτο φράγμα και να αναλάβουν κάποιοι τη χορηγία; (για σακούλες , φορτηγό να τα μεταφέρει αφού τα μαζέψουμε, νερά κλπ κλπ;) Εγώ δεσμεύομαι να φέρω πάλι (πολύ) κόσμο!

Εχτές πραγματικά απογοητεύτηκα! Να απαριθμήσω το τι είδαμε;! Θέλετε να μείνετε με το στόμα ανοικτό κάποιοι;! Απίστευτο και δυστυχώς πραγματικότητα!

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by giannosP »

Συγχαριτηρια για τον διαγωνησμο και για οσους βοηθισαν για να διεξαχθη! Μπραβω και στους νικητες, παλε επιασαν θεσει τα συγγεκριμενα παιδια... τελικα απ'οτι φανικε τα ψαρια ηθελαν finesse τεχνικες ..πραγμα που δεν υπολογειζαμε τετειο κερο!..κερος να μαθουμε, και να βασιζομασται περισσοτερο και σε αλλες τεχνικες εκτος απο τα hardbaits!..ειπραχουν ακομα πολλες τεχνικες της οποιες αν της χρησιμοπιουσαμε χθες θα ειχαμε καλητερο αποτελεσμα... λογο του οτι πολλοι απο εμας δεν ειχαμε προηγουμενος επαφη με τον κουρρη, δεν ξεραμε πως θα αντιδρουσαν τα ψαρια στης τεχνικες της οποιες σχεδιαζαμε να χρησιμοποιησουμε! την επομενη φορα θα ειμαστε πιο προετιμασμενη..
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by psarakas »

Πότε θα κάνουμε συνάντηση μετά μεζεδων, για ανασκόπηση, παρατηρήσεις και για εισηγήσεις;
catch and release

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by (CyBasser) »

Mε την σειρά μου, θέλω να συγχαρώ τα παιδιά του Συνδέσμου για μια έξοχη διοργανωση, τους κριτές για την φοβερή τους δουλειά, και φυσικά τους τρεις νικητές, Ντιμίτρι, Ιγκορ, και Σωτήρη για την επιτυχία τους!

Σε μεταγενεστερο ποστ θα βάλω κατω τόσο την αυτοκριτική μου, όσο και σκέψεις και προβληματισμούς.

Αλλά, θέλω να πω ότι τα παιδιά το άξιζαν και η νίκη καθαρά και 100% πήγε εκεί που έπρεπε να πάει (ισχύει και για τις ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ!), σύμφωνα με ότι έκανε ή δεν εκανε ο καθένας μας! Ας προβληματιστούμε όλοι για το τι τελικά θέλουμε...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: 3os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS

Post by PrEdAtΩR »

Επισης θα μεταφερω την προταση ενος φιλου.

Να δινετε η δυνατοτητα επιλογης με ψηφο απο αυτους που θα λαβουν μερος σε πιο φραγμα να γινει ο αγωνας.

Αν κανουμε 4 αγωνες του χρονου πιος ο λογος να ειναι ολοι με τους ιδιο style. Αντιθετως θα ειναι πιο ενδιαφερον καθε ενας να εχει διαφορετικα rules.

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”