αυξηση απνοιας

Post Reply
paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

αυξηση απνοιας

Post by paulos charalambous »

Κοπελια γεια σας..
δαμε τζαι λιον καιρον (αφου ετελιωσα τα μαθηματα ελευθερης καταδυσης)προσπαθω να πολλεινω την απνοια μου...
Καμνω καθημερινα λιο τροχαδι και 5-6 στατικες την ημερα πας στο κρεβατι τζε οντος ειδα διαφορα...
ξερει κανενας αλλος κανεννα αλον τροπο που σε συνδιασμο με τες στατικες να βελτιωνεσαι ακομα καλυτερα?
ακουσα οτι καμνει διαφορα να αναπνεις που καλαμακι ..στεκει?

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: αυξηση απνοιας

Post by paulos charalambous »

[quote="paulos charalambous"]..
Last edited by paulos charalambous on Thu Jun 16, 2011 1:55 pm, edited 2 times in total.

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: αυξηση απνοιας

Post by leshi cy »

φίλε μου για σου !
ωραίο θέμα ανέδειξες αλλά αυτά δεν λεγοντε από τα πληχτρολογία !
το καλύτερο που έχεις να κάνης ειναι να μιλήσης με τον δάσκαλο σου αφού εχής κανί σχόλιο !
η αερόβια, ποδήλατο, τροχάδη βοηθά !
αλλά για μένα ο καλύτερος τρόπος ειναι να εισε στο νερό !
αυτά από μένα
υπάρχουν στο φόρουμ άνθρωποι επαγγελματίες που μπορούν να με διορθώσουν και να προσθέσουν πολλά με της γνώσεις και εμπειρίες τους
φιλικά
μάριος

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: αυξηση απνοιας

Post by paulos charalambous »

leshi cy wrote:φίλε μου για σου !
ωραίο θέμα ανέδειξες αλλά αυτά δεν λεγοντε από τα πληχτρολογία !
το καλύτερο που έχεις να κάνης ειναι να μιλήσης με τον δάσκαλο σου αφού εχής κανί σχόλιο !
η αερόβια, ποδήλατο, τροχάδη βοηθά !
αλλά για μένα ο καλύτερος τρόπος ειναι να εισε στο νερό !
αυτά από μένα
υπάρχουν στο φόρουμ άνθρωποι επαγγελματίες που μπορούν να με διορθώσουν και να προσθέσουν πολλά με της γνώσεις και εμπειρίες τους
φιλικά
μάριος
φιλε μου συμφωνω μαζι σου οτι ο ποιο καλος τροπος ειναι η συχνη επαφη με την θαλασσα.. αλλα αμαν εν μπορεις να εισαι 4-5 φορες την εφτομαδα θαλασσα παρα μονο το σαβατοκυριακο να εβρεις καποιο αλλον τροπο ο οποιος να σε βοηθηση να μεγαλωσει η απνοια σου..ο δασκαλος μου επροτεινε μου να καμνω καθε μερα απνοιες πας στο κρεβατι και τροχαδι.. απλα εθελα να θηξω τουντο θεμα για να μας πουν τζαι οι ποιο εμπειροι αν υπαρχει κανενας αλλος τροπος που να εσχει αποτελεσμα..

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: αυξηση απνοιας

Post by paulos charalambous »

καλαν ρε κοπελια.. εν καμνει κανενας προπονηση για ενδυναμωση της απνοιας? :lol: :lol:


User avatar
stathis 1821
Posts: 384
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:50 pm

Re: αυξηση απνοιας

Post by stathis 1821 »

go training tips -static on land

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: αυξηση απνοιας

Post by chrysanthos9 »

εχω μια απορια για να αυξησουμε την απνοια μας ειπετε οτι το τροχαδι βοηθα οι ασκησεις κτλ αμαν ηταν ετσι ητα να ημουν υποβρυχιο καθε μερα παιζουμε φουτσαλ 1 ωρα ασταματητο την ημερα τροχαδια κολυμπι κτλ αλλα εν βλεπω διαφορα :( οι χρονοι μου πανω κατω οι ιδιοι πως αναπναιουμε πριν απο καθε βουτια μας για ενα καρτερι κτλ? ισως αυτο να κανω λαθος :) μαθημα ελευθερη ξερω εν το καλυτερο αλλα εν εχω τη δυνατοτητα τωρα ισως το Νιομβρη Δεκεμβρη :)
Rememper always someone waiting for you at home

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: αυξηση απνοιας

Post by Sorkomanis »

Επειδή τα γραφόμενα του φίλου στο site είναι 8 χρονων σχεδόν και δεν φαίνεται να έχει γίνε κάποιο update, ήθελα να ρωτήσω πιο έμπειρους καταπόσο είναι εντάξει. Δηλαδή αν υπάρχουν νέα ευρήματα όσον αφορά μερικές ασκήσεις η την ασφάλεια που να καταρρίπτουν πιο παλιές αντιλήψεις, και κατά συνέπεια τα όσα αναφέρει στο site του τούτος.

http://www.apneamania.com/code/training_main.asp
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

Post Reply

Return to “Ιατρική-Φυσιολογία”