Σημάδι στο πρόσωπο

Post Reply
mpousoulas
Posts: 211
Joined: Wed Jun 13, 2007 10:36 am
Location: Λευκωσία

Σημάδι στο πρόσωπο

Post by mpousoulas »

Απέκτησα ένα σημάδι στο πρόσωπο στο σχήμα της μάσκας.Δεν με ενοχλεί ιδαίτερα αλλά βαριέμαι να εξηγώ στο κόσμο που με ρωτά.Μπορεί βέβαια να μην οφείλεται στην μάσκα αλλά στην κουκούλα της στολής.Δεν έχω ιδέα.
Οταν περάσουν βέβαια κάποιες μέρες μετά το ψάρεμα αρχίζει να εξαφανίζεται.
Που νομίζετε ότι οφείλεται? ΠΙθανές λύσεις?
"χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία.."
Καβαδίας

gouili
Posts: 80
Joined: Mon Dec 03, 2007 5:52 pm
Location: Lemesos

Re: Σημάδι στο πρόσωπο

Post by gouili »

Σε όλους μένει το σχημα της μάσκας για καμια δυο ώρες. Εσένα για να μένει μέρες . . χαλάρωσε τη μάσκα και μην φοβάσε δεν φεύγει, σίγουρα την έχεις πολύ σφιχτα. αν είναι χαλαρή η μάσκα θα νιώθεις και συ καλύτερα

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Σημάδι στο πρόσωπο

Post by Giorkos »

Υπάρχουν πολλές εξηγήσεις !!!!!!


πρόσεξε...:

1. εν σφικτά τα κολανούθκια της μάσκας . χαλάρωσε τα λίο...
2. εν νάκκο σκληρή η σιλικόνη (φούστα της μάσκας) ...γόρασε άλλη...
3. μπορεί να είσαι λίο κκελλετζής τζαι τα κολανούθκια ναν στο φουλ τζαι πάλε να είναι σφυκτά !!!! βάλε σχοινί αντί για κολανούθκια... :lol:
4. μπορεί να έχεις τρυφερή-ευαίσητη επιδερμίδα.... ή πουν να γινείς όπως τον γάρο τον κόντρη, ή να βάλλεις λοσιόν προσώπου :mrgreen: :mrgreen:

πέραν των επιστημονικών μου εξηγήσεων πιο πάνω.... μερικές μέρες είπες και έχεις το σημάδι :shock: ??? τζαι εμείς φκάλλουμε το σημάδι, αλλά μετά που λίο φέφκει....όι τζαι μέρες όμως....

σίγουρα εν θα τα έχεις σφυκτά τα λουρκά γιατί εν λογικό να μεν...δοκίμασε καμιά άλλη μάσκα σαν πρώτη λύση τζαι αν κάμει διαφορά παίρνεις το που τζαμαί !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: Σημάδι στο πρόσωπο

Post by HellRider »

εχω το ιδιο προβλημα.μαυριζω απο τον ηλιο μεταξυ μασκας και κουκουλας :)

mpousoulas
Posts: 211
Joined: Wed Jun 13, 2007 10:36 am
Location: Λευκωσία

Re: Σημάδι στο πρόσωπο

Post by mpousoulas »

H μάσκα ειναι αρκετά χαλαρή πάνω μου αλλά θα δοκιμάσω να την χαλαρώσω και άλλο.
Μπας και είναι όμως το ξυρισμένο μέρος της κουκούλας το πρόβλημα?
Και αυτό που λέει ο hellrider μπορεί να παίζει
"χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία.."
Καβαδίας

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: Σημάδι στο πρόσωπο

Post by leonidasss »

Φίλε Νίκο, αν εννοείς ότι απέκτησες σημάδι λόγω χρώματος τότε αυτό οφείλεται στο φαινόμενο της ανάκλασης και διάθλασης των ακτίνων του ήλιου ή και διάχυσης του φωτός στο νερό. Με απλά λόγια, οι αχτίνες μπαίνοντας στο νερό αλλάζουν διεύθυνση είτε λόγω του ότι χτυπούν σε κάποιο αντικείμενο είτε λόγω του ότι μπαίνουν σε άλλο μέσο που είναι το νερό και γι΄αυτό μαυρίζουμε. Όπου είναι η μάσκα δε μαυρίζουμε. Ακόμα και να κοιτάς συνεχώς το βυθό δε μπορείς να το αποφύγεις. Θυμάμα την πρώτη φορά που μου έτυχε νόμιζα ότι έγινε την ώρα που το κεφάλι μου ήταν έξω από το νερό. Αργότερα έκανα κλικ. Δε μπορείς να το αποφύγεις ακόμα και αν δε βγάζεις το κεφάλι από το νερό. Μετά από 1-2 μέρες φεύγει. Αν δε θέλεις να σε ρωτούν απλά μην παρουσιάζεσαι. :D

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Σημάδι στο πρόσωπο

Post by Giorkos »

Νίκο, ή δοκιμάζεις τα πιο πάνω και βρίσκεις την ιατριά σου,

ή λαλείς του Άη Βασίλη να σου φέρει νέα φάτσα.... αλλά άρκησες λίο για φέτος...ίσως του χρόνου....

ως τότε πρέπει οποσδήποτε να αποφεύγεις το ψάρεμα :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
StephanosNic
Posts: 329
Joined: Wed Sep 19, 2007 12:38 pm
Location: Lefkosia

Re: Σημάδι στο πρόσωπο

Post by StephanosNic »

HellRider wrote:εχω το ιδιο προβλημα.μαυριζω απο τον ηλιο μεταξυ μασκας και κουκουλας :)
χεχεχεχεχε ναι επαθα το τζιε γω, εν πολλά αστείο είσαι μαυρόασπρος τζιε ατε να εξηγείς στον κόσμο πως έγινε. τζιε η φάση εν ότι πόση ώρα σε θωρεί ο ήλιος...

οσο για το θέμα της μάσκας ε εν λλιο σφικτη μάλλον χαλάρωστην νακκο, φκαρτην έξω, τζιέραστεις κανένα φραπέ τζιε πε της relax ρα!!! (σορρυ έχω πυρετό τζιε είμαι υπο την επήρρεια φαρμάκων!!!)
I MAKE FISH YOU GO DISCO !!!! DISCO DISCO GOOD GOOD !!!!

Post Reply

Return to “Διάφορα”