Jigging

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Jigging

Post by MariosK »

nicolas theocharous wrote:
MariosK wrote:Sea-hunter με 300-350 ευρώ στείνεις μια χαρά εξοπλισμό για jigging για τα δεδομένα της Κύπρου. Αν ενδιαφέρεσε στείλμου ένα προσωπικό μύνημα να τα πούμε.
δευτερο αν δεις πριν λιες μερες τα ποστς σου επαραθεσα ενα πιο πανω, εννα καταλαβεις πως μεχρι πριν λιες μερες ειπες πως με τουτο το ποσο καποιος αρχαριος στηνετε μια χαρα με εξοπλισμο (και οταν λεω εξοπλισμο ουλλοι μας εννοουμε καλαμι. μηχανη, πλανους, νημα, αγιστρια, split rings, solid rings κ.ο.κ., γιατι μονο με καλαμι και μηχανη κανενας εν ψαρευκει) για τα δεδομενα της Κυπρου. σημερα το κοστος του καλαμιου το ανεβασες πανω αναιρωντας προηγουμενα σου ποστς!!! σημερα ειπες 150-200 ευρω μονο το καλαμι.. δηλαδη μινισκουν ακομα 150-200 ευρω να πιασεις μηχανη, νηματα, leaders, αγγιστρια και πλανους και αλλα accessories...
Θα σου συνιστούσα να είσαι λίγο ποιο προσεχτικός στο τι διαβάζεις... Αν διαβάσεις όλη την συζήτηση θα δεις ότι ο sea-hunter ζητά άποψη μόνο για καλάμι μηχανή και λέει ότι διαθέτει 300 ευρώ και εγώ αναφέρομαι μόνο σε καλάμι μηχανή όταν είπα 300-350. Τζε τούτο να μεν το καταλάβενεις ρε Νικόλα στο πρώτο μου post, στα επόμενα 50 θα έπρεπε να το καταλάβεις. Anyway τα πολλά λόγια εν φτόσια τζε όσπου έχει ρίφκια θα έσιει τζε κασάπιες...

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Jigging

Post by belluga »

MariosK wrote:
nicolas theocharous wrote:το να μου πεις εμενα ποια η διαφορα του καλαμιου του jigging για αρχαριους και για προχωρημενους εν και καμνει μου καποια διαφορα, γιατι εγω ειχα και καλαμι για "αρχαρειους" και ανανεωσα το πολλα γρηγορα αμαν ειδα οτι εν εδουλευκαν οι τεχνικες μου..
Δεν εμίλισα ποττέ μου για καλάμια των 50-80-100 ευρώ όπως αναφερθήκαν. Μιλώ πάντα για ένα συγκεκριμένο στάνταρ και πάνω. Πως να συζητήσουμε όταν έχετε την άποψη ότι ο Κυπραίος δεν έχει ιδέα που jigging?
Φιλε εγω οταν επια να αγορασω τουντα καλαμια των 50-80-100 ευρω που λαλεις οι καταστηματαρχες εκαμνα σου τα οτι εν τα καλιττερα καλαμια που υπαρχουν στο παζαρι ή ελαλουσαν σου γιατι να παεις να πεταξεις τοσα λεφτα αφου καμνεις την δουλεια σου τζαι με ποιο φτηνα!Που τον τζαιρο που αρκεψα τζαι παρακολουθω το φορουμ συν καποια αλλα ελληνικα φορουμ τζαι μεσα που τες γνωσεις και τις εμπειριες του καθενος μαθαινεις αρκετα χρησιμα πραματα! Γι αυτο με το παιρνεις προσωπικα εν τζαι εχει κανενας κατι πρωσοπικο μαζι σου αντιθετος απ οτι βλεπω σε εχουν σε μεγαλο σεβασμο ο καθενας θελει να υποστηριξη την γνωμη του ασχετο αν αυτη ειναι σωστη ή λανθασμενη!

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Jigging

Post by nicolas theocharous »

φιλε εν ειδα καπου να λαλει καλαμι μηχανη μονο... γιατι αλλο ο εξοπλισμος αλλο το καλαμι μηχανη. τελοσπαντων εγω ειπα σου επεριμενα απλα να μεταφερεις τις γνωσεις σου και εσυ καθε αλλο παρα τουτο εκαμες ασχετο αν ειπες οτι εισαι προθυμος, γιατι εισουν ο μονος που απαντουσες σε ολα σε τουτο το θεμα και εμπικες και σε αντιπαραθεσεις με αλλους.. και αν το εκαμνες να εκφερεις αποψη εγω ηταν να σεβαστω την αποψη σου και ηταν να πιασω και κατι παραπανω απο θεμα γνωσεων και για εμενα τον ασχετο που εν ξερω και που τελικα εχω και προβλημα.. τουλαχιστον εν θα εμπενα ποττε μου σε συζητησεις με ατομα που ασχολουνται χρονια με τουτο το ψαρεμα και να προσπαθησω να τους παω κοντρα σε εκεινα που λενε και να προσπαθησω να περασω εγω το δικο μου..!! ειπα σου οτι θα ελεγες θα ηταν αποδεκτο και σεβαστο τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο.

τελοσπαντων επειδη εγω εν εχω τιποτε να αποδειξω και ουτε ειχα ποττε και επειδη εν φκενει πουθενα η σηζυτηση ας αφηκουμε το θεμα δαμε γιατι εκαταντησε κουραστικο και το θεμα και τα διαγγελματα μου. εγω ποττε εν κρινω τιποτε και κανενα εν εχω το δικαιωμα. ας διαβασει ο κοσμος το θεμα και να δουμε αν τελικα εληθηκε η απορια εκεινων που εννα ηθελαν να μαθουν τελικα ποια εν η διαφορα του καλαμιου για αρχαριους και τι σημαινει τουτο.

ps. το καλαμι μου που ειχα για αρχαρειους που ειπα πριν κοστολογειτε γυρω στα 160-170 ευρω στην παγκοσμια αγορα παντου με καλους αναγνωρισμενους οδηγους και blank...

τελοσπαντων τελος απο εμενα και ειπα σου ειλικρινεστατα που εμενα εν υπαρχει κανενα προσωπικο θεμα απλα εγω συζητηση ηθελα να καμω

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Jigging

Post by nicolas theocharous »

[/quote]
Φιλε εγω οταν επια να αγορασω τουντα καλαμια των 50-80-100 ευρω που λαλεις οι καταστηματαρχες εκαμνα σου τα οτι εν τα καλιττερα καλαμια που υπαρχουν στο παζαρι ή ελαλουσαν σου γιατι να παεις να πεταξεις τοσα λεφτα αφου καμνεις την δουλεια σου τζαι με ποιο φτηνα!Που τον τζαιρο που αρκεψα τζαι παρακολουθω το φορουμ συν καποια αλλα ελληνικα φορουμ τζαι μεσα που τες γνωσεις και τις εμπειριες του καθενος μαθαινεις αρκετα χρησιμα πραματα! Γι αυτο με το παιρνεις προσωπικα εν τζαι εχει κανενας κατι πρωσοπικο μαζι σου αντιθετος απ οτι βλεπω σε εχουν σε μεγαλο σεβασμο ο καθενας θελει να υποστηριξη την γνωμη του ασχετο αν αυτη ειναι σωστη ή λανθασμενη![/quote]

ευτυχως που εισαι και εσυ δαμε φιλε και εδιαβασες τα διαγγελματα μου και εκαταλαβες στο τελος της ημερας οτι οι μονο εν επροσβαλα κανενα αλλα και οτι εμιλησα με τα καλυτερα λογια για τον Μαριο..

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Jigging

Post by MariosK »

nicolas theocharous wrote:τελοσπαντων εγω ειπα σου επεριμενα απλα να μεταφερεις τις γνωσεις σου και εσυ καθε αλλο παρα τουτο εκαμες ασχετο αν ειπες οτι εισαι προθυμος
Ρε Νικολή εν μας παντρέψεις με ανδρώπον εσού :lol: ! Εν λέω την γνώμη και την άποψη μου? Τούτο προσπαθώ να κάμω. Απλά δεν λέω μάρκες επειδή σέβουμαι σε εσένα, τον Κωνσταντίνο, τον Τρύφωνα τον Πόλυ και ούλλα τα παιθκιά που προσπαθούν να φκάλουν το ψωμί τους τίμια και ωραία προωθώντας τα καλάμια τους.

Παράλληλα όμως θέλω να βλέπω και νέους να ξεκινούν σωστά και να μην απαγοητεύκουνται. Δεν μπορεί να σου λεεί έχω 300 ευρώ μες την πούγκα μου και θέλω να πιάσω καλάμι μηχανή για jiggining τζε να επιμένεις ότι πρέπει να δόκει 500 :neutral:. Εννεν δίκαιο. Αφού μπορεί να κάμει την δουλειά του και με 300. Σίγουρα με 500 θα την κάμει καλύτερα αν καμει σωστές επιλογές αλλά αφού δεν μπορεί :hand:.

Anyway ας λήξει δαμέ το θέμα και θα χαρώ τα πούμε από κοντά...

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Jigging

Post by nicolas theocharous »

MariosK wrote:
nicolas theocharous wrote:τελοσπαντων εγω ειπα σου επεριμενα απλα να μεταφερεις τις γνωσεις σου και εσυ καθε αλλο παρα τουτο εκαμες ασχετο αν ειπες οτι εισαι προθυμος
Ρε Νικολή εν μας παντρέψεις με ανδρώπον εσού :lol: ! Εν λέω την γνώμη και την άποψη μου? Τούτο προσπαθώ να κάμω. Απλά δεν λέω μάρκες επειδή σέβουμαι σε εσένα, τον Κωνσταντίνο, τον Τρύφωνα τον Πόλυ και ούλλα τα παιθκιά που προσπαθούν να φκάλουν το ψωμί τους τίμια και ωραία προωθώντας τα καλάμια τους.

Παράλληλα όμως θέλω να βλέπω και νέους να ξεκινούν σωστά και να μην απαγοητεύκουνται. Δεν μπορεί να σου λεεί έχω 300 ευρώ μες την πούγκα μου και θέλω να πιάσω καλάμι μηχανή για jiggining τζε να επιμένεις ότι πρέπει να δόκει 500 :neutral:. Εννεν δίκαιο. Αφού μπορεί να κάμει την δουλειά του και με 300. Σίγουρα με 500 θα την κάμει καλύτερα αν καμει σωστές επιλογές αλλά αφού δεν μπορεί :hand:.

Anyway ας λήξει δαμέ το θέμα και θα χαρώ τα πούμε από κοντά...
καταλαβω σε φιλε, και εγω εξ αλλου εν θα ηθελα να με τιποτε να αναφερθουμε σε μαρκες και προιοντα γιατι εννεν δικαιο για κανενα που τους προαναφερομενους. οσο για το θεμα της γνωμης σου και της αποψης σου απλα σημερα εζητηθηκε σου να πεις τις διαφορες ρε φιλε γιατι εγω εθεωρουσα πως εν υπαρχουν καλαμια του συγγεκρημμενου ψαρεματος για αρχαρειους. τιποτε παραπανω. το θεμα σημερα εν ηταν να τον παρω που τα 300 στα 500 αλλα απο τα 200 στα 250 φιλε. σιγουρα συμφωνω και εγω να ληξει το θεμα εδω. ειπαμε προσωπικο θεμα εν υπαρχει και που θα βρεθουμαι και που κοντα σιουρα εννα τα πουμε :wink: :wink: :wink: :wink:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Jigging

Post by konstantinos kalogir »

MariosK wrote:
nicolas theocharous wrote:τελοσπαντων εγω ειπα σου επεριμενα απλα να μεταφερεις τις γνωσεις σου και εσυ καθε αλλο παρα τουτο εκαμες ασχετο αν ειπες οτι εισαι προθυμος
Ρε Νικολή εν μας παντρέψεις με ανδρώπον εσού :lol: ! Εν λέω την γνώμη και την άποψη μου? Τούτο προσπαθώ να κάμω. Απλά δεν λέω μάρκες επειδή σέβουμαι σε εσένα, τον Κωνσταντίνο, τον Τρύφωνα τον Πόλυ και ούλλα τα παιθκιά που προσπαθούν να φκάλουν το ψωμί τους τίμια και ωραία προωθώντας τα καλάμια τους.

Παράλληλα όμως θέλω να βλέπω και νέους να ξεκινούν σωστά και να μην απαγοητεύκουνται. Δεν μπορεί να σου λεεί έχω 300 ευρώ μες την πούγκα μου και θέλω να πιάσω καλάμι μηχανή για jiggining τζε να επιμένεις ότι πρέπει να δόκει 500 :neutral:. Εννεν δίκαιο. Αφού μπορεί να κάμει την δουλειά του και με 300. Σίγουρα με 500 θα την κάμει καλύτερα αν καμει σωστές επιλογές αλλά αφού δεν μπορεί :hand:.

Anyway ας λήξει δαμέ το θέμα και θα χαρώ τα πούμε από κοντά...
Φίλε υπάρχουν τόσο πολλές επιλογές σήμερα στην αγορά, σε τόσο μεγάλο εύρος τιμών που και 70 ευρώ να κρατάς φεύκεις με καλάμι και μηχανή 'jigging'.

Εγώ πάντα προτίνω σε όλους να διούν κάτι παραπάνω να πιάσουν κάτι καλύτερο. Και τούτο ισχύει σε όλες τις τεχνικές.

Γενικά όμως πιστεύω απόλυτα στο νόημα της ακόλουθης φράσης: ''I'm not rich enough to buy cheap things''

Ειδικά σε τόσο απαιτητικά ψαρέματα. Όπως εσυνέβηκε και στον φίλο belluga έδωσε 240 ευρώ τα οποία εν αποδώσαν τίποτε, τωρά δεν έχει καλάμι για ψάρεμα, και όπως είπα σε προηγούμενο ποστ εγώ παραπάνω λυπούμε το ψάρι που τωρά κυκλοφορά με τον πλάνο και το leader πάνω του. Ακόμα και αν επιδιορθώσει το καλάμι ή αλλαχτεί με καινούργιο εγώ εν πιστεύκω ότι εν να το ξαναπάρει ψάρεμα. Εγώ τουλάχιστον εν θα το έπερνα, και ας ξέρω που πρώτο χέρι ότι υπάρχει μικρή πιθανότητα σε όλα τα καλάμια ή μηχανές να υπάρχει ένα προβληματικό κάθε κάποια ποσότητα. Η εμπιστοσύνη εχάθηκε, μαζί με τα λεφτά που επέταξε δυστυχώς.

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Jigging

Post by AggelosLRK »

Επειδη εχω ενα καλαμι που νιωθω οτι δεν δουλευει τον πλανο σωστα και με πιανει η πελλαρα θελω με ΠΜ καλαμι που να δουλευει τελεια τους πλανους.Γιατι στο τελος αναγκαστηκα με το καλαμι του shore jig να συρνω απο την βαρκα :lol:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Jigging

Post by konstantinos kalogir »

inglese.fishing wrote:Πως θα ξέρει κάποιος αρχάριος τι να αγοράσει από την αρχή;
Εν θα του δώσει τσινος που πουλά ότι θέλει;

Τελικά ερκεστε όλοι στα λόγια μου «Αξιολόγηση Εξοπλισμού» το μεγάλο κεφάλαιο που λείπει που κάθε Κύπριο που ασχολείται με το ψάρεμα.
Όποτε το αναφέρω, πάντα κάποιοι δυσαρεστούνται
Σωστός :D

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Jigging

Post by AggelosLRK »

Ακομα δεν εχω παρει καποιο ΠΜ.... :cry:
Τιμη ως τα 300 ευρο.

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Jigging

Post by fISHANDCHIPS »

AggelosLRK wrote:Ακομα δεν εχω παρει καποιο ΠΜ.... :cry:
Τιμη ως τα 300 ευρο.
Πάντος στην σημερινή συζήτηση ...ακούσαμε για μια μάρκα επανελημένα χωρίς κάν να γραφτεί η επωνυμία της :think:
η αλήθκεια όμως ειναι πολλά καλή ... 8-)
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

stelios25
Posts: 142
Joined: Thu May 26, 2011 10:03 am

Re: Jigging

Post by stelios25 »

Μετα απο δυομιση μηνες jigging απογοητευση ,νευρα,προσπαθεια,προπονηση,εσκεφτουμουν να τα παρετησο θολωναν ουλα,(ομως καπιοι δασκαλοι καλοι επεμεναν μου εδιναν θαρος,ευχεσ,μου εξηγουσαν τα παντα στελαρα μου θα πιασης ψαρη) ηρθε η στιγμη που ονειρευομουν οπωσ ονευρευοταν καθε ψαρας>.Καταληξη η ωρα 1 να ερχομαι σπιτη με 2 συναγριδεσ 3.500 και 4000. Η αντιδραση μου την ωρα που τσιμπησε το ψαρι και μου ειπαν τα παιδια ηταν σαν να μου μπιαν 200volt ρευμα στο κωλο¨).... ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΑΡΚΑ ΜΙΧΑΛΗ(LEGEND) KAI ΟΜΗΡΟ...οφειλο να ομολογησο τοι το 90% της επιτηχιασ το οφειλω στο φιλω μιχαλη που σαν Profesional βυθομετρων μου βρηκε τα ψαρια και με τοποθετησε στο σωστο σημειο για να τα πιασω και παλη το οφειλω ενα μεγαλο ευχαριστω>....παμε στο αλω μεροσ που ειναι η δασκαλοι του jigging (παναγιωτης,δημητρης)αυτοι ανθρωποι με βοηθησαν να τελιοποιησω την τεχνικη μου με βοηθησαν στα παντα μεχρι και το τελευταιο μου βημα και παλη ευχαριστω....ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥς ΠΟΥ ΜΕ ΦΕΡΑΤΕ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ(ΑΧΙΛΛΕΑ,ΜΑΡΙΟ,ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ,ΔΗΜΗΤΡΗ,ΜΙΧΑΛΗ,ΟΜΗΡΟ)ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΠΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙ.......(τουτο εν ενα αθρο που εγραπσα για τη παρεα μου σε ενα σαιτ)μετα απο τη επιτυχια αυτη ακομα επιμενο οτι εν ξερο jigging)τα λογια περιττα....συμβουλη μου ακομα και ενα καλαμη 1000 ευρω τζε τη τεχνικη να ξερης που εξω τζε νεκατοτα...αμαν το βυθομετρο σου εν ξερης να το χειριζεσε σαν το Mobil soy σου τπτ εν καμης.>..

Nirou Panagiotis
Posts: 119
Joined: Sat Mar 26, 2011 11:33 pm

Re: Jigging

Post by Nirou Panagiotis »

stelios25 wrote:Μετα απο δυομιση μηνες jigging απογοητευση ,νευρα,προσπαθεια,προπονηση,εσκεφτουμουν να τα παρετησο θολωναν ουλα,(ομως καπιοι δασκαλοι καλοι επεμεναν μου εδιναν θαρος,ευχεσ,μου εξηγουσαν τα παντα στελαρα μου θα πιασης ψαρη) ηρθε η στιγμη που ονειρευομουν οπωσ ονευρευοταν καθε ψαρας>.Καταληξη η ωρα 1 να ερχομαι σπιτη με 2 συναγριδεσ 3.500 και 4000. Η αντιδραση μου την ωρα που τσιμπησε το ψαρι και μου ειπαν τα παιδια ηταν σαν να μου μπιαν 200volt ρευμα στο κωλο¨).... ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΑΡΚΑ ΜΙΧΑΛΗ(LEGEND) KAI ΟΜΗΡΟ...οφειλο να ομολογησο τοι το 90% της επιτηχιασ το οφειλω στο φιλω μιχαλη που σαν Profesional βυθομετρων μου βρηκε τα ψαρια και με τοποθετησε στο σωστο σημειο για να τα πιασω και παλη το οφειλω ενα μεγαλο ευχαριστω>....παμε στο αλω μεροσ που ειναι η δασκαλοι του jigging (παναγιωτης,δημητρης)αυτοι ανθρωποι με βοηθησαν να τελιοποιησω την τεχνικη μου με βοηθησαν στα παντα μεχρι και το τελευταιο μου βημα και παλη ευχαριστω....ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥς ΠΟΥ ΜΕ ΦΕΡΑΤΕ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ(ΑΧΙΛΛΕΑ,ΜΑΡΙΟ,ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ,ΔΗΜΗΤΡΗ,ΜΙΧΑΛΗ,ΟΜΗΡΟ)ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΠΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙ.......(τουτο εν ενα αθρο που εγραπσα για τη παρεα μου σε ενα σαιτ)μετα απο τη επιτυχια αυτη ακομα επιμενο οτι εν ξερο jigging)τα λογια περιττα....συμβουλη μου ακομα και ενα καλαμη 1000 ευρω τζε τη τεχνικη να ξερης που εξω τζε νεκατοτα...αμαν το βυθομετρο σου εν ξερης να το χειριζεσε σαν το Mobil soy σου τπτ εν καμης.>..
ρε Στελιο που ειπα εγω για το βυθομετρο και για τον εξοπλισμο καπιος ¨φιλος "που δαμεσα ειρονεφτικεν και επροσπαθησεν και συνεχιζει να προσπαθει να μας πησει οτι το jigging γινετε και με φτινον εξοπλισμο. οχι ρε φιλε αν θελεις να καμνεις σοστα jigging πρεπει να τα δοκεις . αν δεν τα εχεις υπαρχουν πολλα πιο ανεξοδες τεχνικες που μπορει να ειναι και πιο αποδοτικες. ξεκινα ενα πραμα ξεκινατο σοστα . και τα λεφτα που λαλει ο Κωσταντηνος ακομα ειναι για ενα μετριο καλαμι.

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Jigging

Post by fISHANDCHIPS »

Ε κοπέλια βάλτε κανένα youjizz να ηρεμήσετε ούλλοι ...
... ουτε για να συμβουλευτει κάποιος πάνω στο θέμα δεν μπορει , ετσι οπως έγινε το τοπικ.Βαρκεσε να ψάξεις την ουσία μέσα στα αμέτρητα ανούσια ποστς
απου ειρωνευτει ,απου διαφημήσει,απου πει την κατζία του
Ανοιξα το θέμα πριν 3μιση χρόνια και εν είχε κανένα να πει κάτι ... μετα απο λίγο καιρό λες και κάποιοι προσπαθούν να επιβάλουν τις απόψεις τους βασισμένες σε μακροχρόνια πείρα ... πετε την γνώμη σας και ως τζαμέ ... οταν το διαβάσει κάποιος αποφασίζει και πέρνει
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

Nirou Panagiotis
Posts: 119
Joined: Sat Mar 26, 2011 11:33 pm

Re: Jigging

Post by Nirou Panagiotis »

AggelosLRK wrote:Ακομα δεν εχω παρει καποιο ΠΜ.... :cry:
Τιμη ως τα 300 ευρο.
xzoga taka 5715

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από σκάφος”