βαρκα τυπου ακαμαντις

User avatar
stathis 1821
Posts: 384
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:50 pm

βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by stathis 1821 »

παιδια μπορειτε να μου πειτε σας παρακαλω η βαρκα τυπου ακαμαντις πος μοιαζει ?ειναι σαν την γλοσσα αν εχετε καποιες φοτο η σιτε θα με βοηθησετε παραπολυ σας ευαριστω εκ τον προτερο

User avatar
stathis 1821
Posts: 384
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:50 pm

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by stathis 1821 »

up

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by plenom'metatopsarem? »

αν ήξερα να σε βοηθούσα ρε αδέρφιν! Εν έχω ιδέα!
Πέρκει σε βοηθήσει κάποιος που ξέρει!

User avatar
stathis 1821
Posts: 384
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:50 pm

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by stathis 1821 »

να σε καλα ρε φοιβο εν οκ τελικα βρηκα βαρκα και αγορασα μια τυπου ευαγορα 16 ποδια με μια μηχανη ολοκενουρια 30 αλογα 2στροκ η βαρκα ειναι σε τελεια κατασταση και επιτελους δενομαι και εγω περισσοτερο με την θαλασσα απο ερχομαινο σαββατοκυριακο αρχειζουν οι μαχες wish me good luck :D

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by plenom'metatopsarem? »

stathis 1821 wrote:να σε καλα ρε φοιβο εν οκ τελικα βρηκα βαρκα και αγορασα μια τυπου ευαγορα 16 ποδια με μια μηχανη ολοκενουρια 30 αλογα 2στροκ η βαρκα ειναι σε τελεια κατασταση και επιτελους δενομαι και εγω περισσοτερο με την θαλασσα απο ερχομαινο σαββατοκυριακο αρχειζουν οι μαχες wish me good luck :D
ε,άτε να δούμε! :)
best of luck! :) :) :)
εννα έρτω να με πάρεις κανένα γυρό! :)
welcome to the club! ...again! :)

Pambs
Posts: 251
Joined: Sun May 18, 2008 5:22 pm

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by Pambs »

φιλε με ετσι size βαρκα καμνε τα ψαρεματα σου κοντα και μεν αφησεις κανενα να σε κουρτισει να παεις μεσα

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by AggelosLRK »

μπραβο ρε σταθαρε,με το νου σου! :clap:

User avatar
stathis 1821
Posts: 384
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:50 pm

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by stathis 1821 »

ευχαριστω παιδια :D φιλε μου Pambs με ετσι βαρκα ποσο μεσα μπορω να παω δηλ τουνες μπορω η εν πολλα μακρια για ετσι βαρκα .η μηχανη που εχει πανω ο αγιος ευσταθιος (ετσι ονομασα την βαρκα )ειναι σχεδων καινουρια με μονο 40 ωρες λειτουργειας.σε υπερτελεια κατασταση?

User avatar
stathis 1821
Posts: 384
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:50 pm

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by stathis 1821 »

κυριε ευανθη εσεις τι νομιζετε ?

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Καλη σου μερα Σταθη :)
Σιγουρα υπαρχουν ατομα που βγαιννουν στο πελαγος με βαρκες σαν την δικη σου.
Εσυ ομως μην τολμησης να κανεις οτιδηποτε μεχρι να αποκτησης αρκετη εμπειρια απο την θαλασσα και τες δυνατοτητες του σκαφους σου.
Αν θελης να παεις για τονους εχει πολλους που θα σε παρουν μαζι τους.

User avatar
stathis 1821
Posts: 384
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:50 pm

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by stathis 1821 »

δυστηχως φιλε ευανθη δεν εχω φιλους οι οποιοι ψαρευουν τουνες και ειναι ενα ονοιρο να παω και εγω στις τουνες.χρονια τωρα προσπαθω να βρω ατομα να παμε μαζι στις τουνες αλλα τους παραπανω τους ξερετε δυστηχως λενε ολοι θα δουμε και μενουν εκει .οσω για εμπειρια εχω αρκετη σε βαρκες γιατι πριν ειχα ενα φουσκοτο 430 με 30 αλογα μηχανη και ο ξαδερφος μου εχει 5,50 μετρα φουσκοτο και παω καθε σαββατοκυριακο μαζι του και εγω οδειγω την βαρκα .το θεμα ειναι υπαρχει κινδυνος με ετσι βαρκα και με ετσι μηχανη να παω στις τουνες.σε ευχαριστω κυριε ευανθη για την συμβουλη σου παντος. :D

User avatar
stathis 1821
Posts: 384
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:50 pm

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by stathis 1821 »

μαριε κ φιλε θελω ολων τις γνωμες :D

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by MariosK »

stathis 1821 wrote:δυστηχως φιλε ευανθη δεν εχω φιλους οι οποιοι ψαρευουν τουνες και ειναι ενα ονοιρο να παω και εγω στις τουνες.χρονια τωρα προσπαθω να βρω ατομα να παμε μαζι στις τουνες αλλα τους παραπανω τους ξερετε δυστηχως λενε ολοι θα δουμε και μενουν εκει .οσω για εμπειρια εχω αρκετη σε βαρκες γιατι πριν ειχα ενα φουσκοτο 430 με 30 αλογα μηχανη και ο ξαδερφος μου εχει 5,50 μετρα φουσκοτο και παω καθε σαββατοκυριακο μαζι του και εγω οδειγω την βαρκα .το θεμα ειναι υπαρχει κινδυνος με ετσι βαρκα και με ετσι μηχανη να παω στις τουνες.σε ευχαριστω κυριε ευανθη για την συμβουλη σου παντος. :D
Φίλε καλύτερα να πιεννέται με το φουσκοτό 5.50 για τις τούνες. Θα είστε πολλά ποιο ασφαλείς. Με την 30 μηχανή όπως σου είπα και στο τηλέφωνο θα ταλαιπωρηθείς πολλά.

User avatar
stathis 1821
Posts: 384
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:50 pm

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by stathis 1821 »

ρε φιλε η βαρκα εν 5 μετρα οχι 4,30 και ειναι φαιπερ .και η μηχανη 30 αλογα

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: βαρκα τυπου ακαμαντις

Post by MariosK »

Το φουσκωτό τη μηχανή έχει?

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από σκάφος”