paragadi

Post Reply
dinoslemesos
Posts: 2
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:30 pm

paragadi

Post by dinoslemesos »

ti einai to paragadi pote pos kai pou to psarevoume

neo
Posts: 38
Joined: Sun Jul 05, 2009 4:46 pm

Re: paragadi

Post by neo »

χωρις να ειμαι μαστρος απλα οτι γνωριζω και εγω

παραγαδι μιλουμε για μισινα μανα με αρκετα παραμαλλα δεμμενα πανω μεχρι και 200 που ειναι και ο ποιο μεγαλος αριθμος που δικαιουσε με την ερασιτεχνικη αδεια, το ποιο γνωστο ειναι του βυθου το οποιο θα το δεις σε κουππες στα καταστηματα ψαρικων ειδων , ψαρευεται ολο τον χρονο και κατα προτιμιση την νυχτα , καμνει δουλεια την ωρα που το ριχνεις μεχρι να παει στο βυθο για αυτο μεχρι να το ριξεις μπορεις να επιστρεψεις στην αρχη και να αρχισεις να μαζευεις , ετσι μια νυχτα μπορεις να ψαρεψεις 3-4 φορες με το ιδιο παραγαδι. υπαρχουν και καποια αλλα ειδη οπως της επιφανειας και μπενει πανω που καθε παραμαλλο σημαδουρα(παγουρι συνηθως) και ψαρευεις ποιο μεγαλα ψαρια.

ελπιζω να βοηθησα και αν καπου εχω λαθος διορθωνεται με :wink:

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: paragadi

Post by admin »

dinoslemesos wrote:ti einai to paragadi pote pos kai pou to psarevoume
αν ψάξεις λίγο μέσα στα άρθρα της σελίδας θα δείς σχετικά άρθρα

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: paragadi

Post by angiec »

Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος αν απαγορεύεται να βάζει κανείς ένα μικρό παραγάδι 50 μέχρι 100 αγκίστρια σε παραλία κολυμπώντας η αν χρειάζεται άδεια .Το είδα κάπου.

neo
Posts: 38
Joined: Sun Jul 05, 2009 4:46 pm

Re: paragadi

Post by neo »

νομιζω δεν απαγορευεται αφου ειδα οτι ο φιλος μας ο τρυφωνας πουλα βαρκουα για να περνει το παραγαδι μεσα :lol: λογικα ομως εν πρεπει να εσιει κοσμο και να βαλεις παραγαδι :D

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: paragadi

Post by angiec »

Όχι, εκεί ήταν μόνος ,και είχε βάλει το παραγάδι σε τροχό και κολυμπώντας το άφηνε σιγά-σιγά αργά το απόγευμα.

neo
Posts: 38
Joined: Sun Jul 05, 2009 4:46 pm

Re: paragadi

Post by neo »

βαρκουα εννοουσα τηλεκατευθηνομενη

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από σκάφος”