ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΞΙΦΙΕΣ

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΞΙΦΙΕΣ

Post by Greg »

michaelfish wrote:νε ρε στις 29/11/09 . ενα γραψω λιγα λογια στο περιοδικο που ενα βγει ..
Εγω εχει μερες που κρυφω αλλα θα μιλησω. Δεν υπαρχει καποιο quota για το ερασιτεχνικο ψαρεμα σε βαρος ψαριων ? Και οντως οι ξιφιες αφου ειναι υπο εξαφανιση νομιζω οτι τετοιες ψαριες ειδικα οταν επιδεικνιονται σε δημοσια περιοδικα και forum προβαλουν κακα παραδειγματα προς μιμηση
Esox Lucius

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΞΙΦΙΕΣ

Post by mariosko »

εγω που την αλλη ανυπομονω να φκει το περιοδικο...
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΞΙΦΙΕΣ

Post by Greg »

μα και γω ανυπομονω να φκει το περιοδικο μας.. αν κοιταξεις μεσα σε ξενα περιοδικα (ειδικα τα ελληνικα) μονο σφαγες δειχνει μεσα
Esox Lucius

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΞΙΦΙΕΣ

Post by AggelosLRK »

Greg wrote:μα και γω ανυπομονω να φκει το περιοδικο μας.. αν κοιταξεις μεσα σε ξενα περιοδικα (ειδικα τα ελληνικα) μονο σφαγες δειχνει μεσα
για στο στομα σου φιλουι μου!

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΞΙΦΙΕΣ

Post by chrysanthos9 »

ρε κοπελια το θεμα ελιξεν ο μιτσις( εν νακκον πιο μεγαλος μου) εκαταλαβεν το λαθος του και ελπιζουμεν να μεν το επαναλαβει :)
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΞΙΦΙΕΣ

Post by admin »

Κοιτάξτε ο όποιοσδήποτε ο οποίος δέν τυγχάνει σωστής διαπαιδαγώγησης έχει κάποιο ελαφρυντικό. Ο Μιχάλης παιδί νεαρής ηλικίας έμαθε να ψαρεύει με κάποιους συγκεκριμένους τρόπους λόγο του πατέρα του πιθανό. Ήταν τυχερός και έπιασε ένα ψάρι το οποίο στα νεαρά του μάτια θα φάνταζε τεράστιο και το κράτησε και το θεώρησε και τρόπαιο. Αυτό είναι πολύ λογικό. Έγινε κάτι το πολύ σπάνιο, κάτι το πολύ ενδιαφέρον και κάτι το πολύ τραγικό παράλληλα. Το τελευταίο φταίξιμο το έχει ο Μιχάλης. Να σας πώ και κάτι άλλο.Έίμαστε εδώ και συζητάμε τα τελευταία τέσσερα χρόνια και καταφέραμε τουλάχιστο εμείς με την αλλληλοεπίδραση που έχει ο ένας στον άλλο να διαμορφώσουμε όλοι μας ένα καλύτερο αλιευτικό χαρακτήρα (πιστεύω) αλλά μήπως υπάρχει κάποιος απο εμάς που πρίν απο αυτά τα τέσσερα χρόνια ήταν αναμάρτητως. Εγώ πάντως πρίν απο περιοδικά και σούπα μούπες λόγο άγνοιας κυρίος έκανα αρκετές μ......Κανένας δέν γεννήθηκε ούτε ευσυνήδητος ούτε περιβαλλοντιστής αυτό το μάθαμε μέσα απο τα λάθη μας και απο τα λάθη των δίπλα μας. Έτσι λοιπόν δώστε λίγη πίστωση στον Μιχαλάκη μας ο οποίος και τηλεφωνικός που μιλήσαμε μοιάζει πολύ αξιόλογο άτομο. Το περιοδικό μας διαμορφώνεται λόγω των δικών σας επιλογών και της δικής σας βοήθειας. Για εμένα η κυριότερη μορφή πληροφόρισης(research and development) έρχετε μέσα απο το φόρουμ και εσάς τους ίδιους. Επίσης αρκετή απο εσάς συνησφέρουν με άθρα και φωτογραφίες για να μπορούμε να διαπεδαγωγούμε άτομα σαν τον Μιχάλη και να βοηθήσουν στο να έχουμε ένα καλύτερο αύριο. Για εμένα προσωπικά αν μου πεί κάποιος να σταματήσω την δουλειά που κάνω δέν θα φύγω πλούσιος οικονομικά αλλά πλούσιος ψυχικά που μαζί με εσάς καταφέραμε να αλλάξουμε νοοτροπία σε αρκετά άτομα ( να εισάγουμε το catch and release) να διαδώσουμε νέες τεχνικές ποιό αθλητικές, να απομακρύνουμε τον κόσμο απο την ψαροτροφή, να έχουμε πλέον απαιτήσεις και να μας λαμβάνουν κάποιοι σοβαρά υπόψη. Μπορούμε και πολύ περισσότερα και στο πάρτυ που θα κάνουμε τον Γενάρη εκτός απο τα δώρα που θα σας φέρω σας ετοιμάζω και μια μεγάλη έκπληξη που θα ταράξη τα νερά για τα καλά στην Κύπρο

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΞΙΦΙΕΣ

Post by fISHANDCHIPS »

σωστός ο Άριστος ... :wink: ΑΛΛΑ .........
admin wrote:στο πάρτυ που θα κάνουμε τον Γενάρη εκτός απο τα δώρα που θα σας φέρω σας ετοιμάζω και μια μεγάλη έκπληξη που θα ταράξη τα νερά για τα καλά στην Κύπρο
.... η ιδέα για να σείρουμε δυναμίτες δεν με βρίσκει σύμφωνω :naughty: :naughty: :naughty: :lol:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΞΙΦΙΕΣ

Post by konstantinos kalogir »

fISHANDCHIPS wrote:σωστός ο Άριστος ... :wink: ΑΛΛΑ .........
admin wrote:στο πάρτυ που θα κάνουμε τον Γενάρη εκτός απο τα δώρα που θα σας φέρω σας ετοιμάζω και μια μεγάλη έκπληξη που θα ταράξη τα νερά για τα καλά στην Κύπρο
.... η ιδέα για να σείρουμε δυναμίτες δεν με βρίσκει σύμφωνω :naughty: :naughty: :naughty: :lol:
Έλα ρε Πέτρο οι δυαμίτες εν παλιό, σίγουρα ο Άριστος εν να εσκέφτηκε κάτι πιο φρέσκο!! Εν το μεταξύ πότε είπαμε ότι θα γίνει το event;

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΞΙΦΙΕΣ

Post by caveman »

Σωστότατος ο Άριστος!!
Άτε τζαι αρέσκουν μας οι εκπλήξεις!!
fISHANDCHIPS wrote:σωστός ο Άριστος ... :wink: ΑΛΛΑ .........
admin wrote:στο πάρτυ που θα κάνουμε τον Γενάρη εκτός απο τα δώρα που θα σας φέρω σας ετοιμάζω και μια μεγάλη έκπληξη που θα ταράξη τα νερά για τα καλά στην Κύπρο
.... η ιδέα για να σείρουμε δυναμίτες δεν με βρίσκει σύμφωνω :naughty: :naughty: :naughty: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: καλοοοοό :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από σκάφος”