Εξορμήσεις και αποτελέσματα

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by plenom'metatopsarem? »

konstantinos kalogir wrote:Ψάρεμα καθετής. Τερατοχάννοι και λία λυθρίνια! Mια χαρά!

Μπράβο ρε Κιωνσταντίνε! Όμορφα ψαράκια!!! Καλοφάγωτα! :clap:

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by admin »

Που τα πιο διασκεδαστικά ψαρέματα απο σκάφος κατά την δική μου άποψη!!!! Ιδιαίτερα τα λυθρίνια που κάμνουν και κελλούες! Μπράβο

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by angiec »

Μπράβο Κωνσταντίνο ,μου θύμησες τον παλιό καλό καιρό που είχα την βάρκα μου :clap: :clap: .................. :doh: Αν θυμούμαι καλά ετάξετε μου ένα ψάρεμα όταν ήρθα Λαρνακα ......μαζί με το Νικόλα................είμαι όπως τον ΆΙ ΓΙΏΡΚΗ Μεγάλη Χάρη Του :lol: :lol: :lol: ..Αυτά είναι ψαρέματα :clap: :clap:

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by belluga »

:clap: :clap: :clap: μπραβο παιδια!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by plenom'metatopsarem? »

angiec wrote:Μπράβο Κωνσταντίνο ,μου θύμησες τον παλιό καλό καιρό που είχα την βάρκα μου :clap: :clap: .................. :doh: Αν θυμούμαι καλά ετάξετε μου ένα ψάρεμα όταν ήρθα Λαρνακα ......μαζί με το Νικόλα................είμαι όπως τον ΆΙ ΓΙΏΡΚΗ Μεγάλη Χάρη Του :lol: :lol: :lol: ..Αυτά είναι ψαρέματα :clap: :clap:
Ο άγιος Γεώργιος εν δικός μου ρε Άντζυ, αν τα κοπέλια πολλοαρκούν,πάμε με τη δική μου :D :D :D

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by angiec »

plenom'metatopsarem? wrote:
angiec wrote:Μπράβο Κωνσταντίνο ,μου θύμησες τον παλιό καλό καιρό που είχα την βάρκα μου :clap: :clap: .................. :doh: Αν θυμούμαι καλά ετάξετε μου ένα ψάρεμα όταν ήρθα Λαρνακα ......μαζί με το Νικόλα................είμαι όπως τον ΆΙ ΓΙΏΡΚΗ Μεγάλη Χάρη Του :lol: :lol: :lol: ..Αυτά είναι ψαρέματα :clap: :clap:
Ο άγιος Γεώργιος εν δικός μου ρε Άντζυ, αν τα κοπέλια πολλοαρκούν,πάμε με τη δική μου :D :D

Ευχαριστώ για την πρόσκηση :D :clap: :clap: Όποτε μπορείς στείλε μου πμ :lol: :lol: Εν πειράζει χαλάλι σου ο Άγ.Γιώρκης έμεινε μου ο ΆΗ -ΝΙΚΟΛΑΣ :lol: :lol:

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by nicolas theocharous »

konstantinos kalogir wrote:Ψάρεμα καθετής. Τερατοχάννοι και λία λυθρίνια! Mια χαρά!

τωρα εκαταλαβα που εν αφαντο το καλαμι μου ρε μαφια εφα τον τοπο να το εβρω αλλα εν εφανταστηκα οτι μου το ετραμπαρες :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

εχει τοσο καιρο που το γυρευκω!!! επιασα σε στα πρασα τωρα μεν μου παιξεις πελλο!!! :wink: :wink: :wink:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by konstantinos kalogir »

nicolas theocharous wrote:
konstantinos kalogir wrote:Ψάρεμα καθετής. Τερατοχάννοι και λία λυθρίνια! Mια χαρά!

τωρα εκαταλαβα που εν αφαντο το καλαμι μου ρε μαφια εφα τον τοπο να το εβρω αλλα εν εφανταστηκα οτι μου το ετραμπαρες :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

εχει τοσο καιρο που το γυρευκω!!! επιασα σε στα πρασα τωρα μεν μου παιξεις πελλο!!! :wink: :wink: :wink:
Axaxa οι ρε εν νεν το δικο σου τουτο, τουτο είναι ολοκαινουργιο, εν το θωρείς που λάμπει? Είπα να ανανεώσω τον εξοπλισμό μου σε καθετές και surfcasting, ξέρεις εσύ!
Angie μου πε του Νικολή που εν να μπόρει να πάμε, εγώ εν έχω βάρκα δυστυχώς!

MaRiOs(PouLLIs)
Posts: 44
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:33 am
Location: Λεμεσος

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by MaRiOs(PouLLIs) »

εισαι καθηγητης φιλουι μου :lol: :lol: :clap:

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by admin »

To Σάββατο ξεκίνησα με ένα φίλο για ψάρεμα. 05.00 το πρωι και με 2 τεχνητά τραβάμε για σφύρνες απο Επισκοπή Λεμεσού πρός Αυδήμου. Μετά απο λίγο βρρρρρρρ.... το ένα το καλάμι το παίρνω μαζεύω ...... ένας κούνελος κανένα κιλό. Πρίν καλάρω ξανά βρρρρρ.... το άλλο καλάμι το παίρνω μαζεύω άλλος κούνελος του κιλού. Απαγοητευμένοι τα μαζεύουμε και πάμε για ξέρα της Αυδήμου για jigging έκεί ένας επαγγελματίας μάζευε τα δίκτυα του και είχε κυριολεκτικά ζώσει την ξέρα απο όλες τις πλευρές. Αφού τελείωσε κατά τις 9 περίπου και εμείς εξερευνούσαμε την περιοχή είπαμε να πάμε να δοκιμάσουμε την τύχη μας στα κοψίματα. Τότε έρχετε άλλος επαγγελματίας κατα τις 9.15 και καλάρει δίκτυα!!! Απαγοητευμένοι πάμε για καμια καθετή σε κάποια σημεία εκεί κοντά όπου πιάναμε παλιά λιθρύνια. Πρώτο κατέβασμα τσίμπημα και επιστρέφει η αρματωσιά χωρίς αγκίστρια, και πάλι και πάλι και πάλι Τελικά αλλάζω και βάζω μακρύκολα αγκίστρια και ξεκινώ να βγάζω κούνελους όσο το δάκτυλο του αντίχειρα (αναρωτιέμαι πώς μας λεέι το τμήμα Αλιείας ότι θα τους ψαρέψουν τον Ιούνι που γεννούν?)
Attachments
k3.jpg
k3.jpg (31.07 KiB) Viewed 5160 times
k2.JPG
k2.JPG (58 KiB) Viewed 5160 times
k5.jpg
k5.jpg (35.35 KiB) Viewed 5158 times
k1.jpg
k1.jpg (38.99 KiB) Viewed 5160 times

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by belluga »

admin wrote:To Σάββατο ξεκίνησα με ένα φίλο για ψάρεμα. 05.00 το πρωι και με 2 τεχνητά τραβάμε για σφύρνες απο Επισκοπή Λεμεσού πρός Αυδήμου. Μετά απο λίγο βρρρρρρρ.... το ένα το καλάμι το παίρνω μαζεύω ...... ένας κούνελος κανένα κιλό. Πρίν καλάρω ξανά βρρρρρ.... το άλλο καλάμι το παίρνω μαζεύω άλλος κούνελος του κιλού. Απαγοητευμένοι τα μαζεύουμε και πάμε για ξέρα της Αυδήμου για jigging έκεί ένας επαγγελματίας μάζευε τα δίκτυα του και είχε κυριολεκτικά ζώσει την ξέρα απο όλες τις πλευρές. Αφού τελείωσε κατά τις 9 περίπου και εμείς εξερευνούσαμε την περιοχή είπαμε να πάμε να δοκιμάσουμε την τύχη μας στα κοψίματα. Τότε έρχετε άλλος επαγγελματίας κατα τις 9.15 και καλάρει δίκτυα!!! Απαγοητευμένοι πάμε για καμια καθετή σε κάποια σημεία εκεί κοντά όπου πιάναμε παλιά λιθρύνια. Πρώτο κατέβασμα τσίμπημα και επιστρέφει η αρματωσιά χωρίς αγκίστρια, και πάλι και πάλι και πάλι Τελικά αλλάζω και βάζω μακρύκολα αγκίστρια και ξεκινώ να βγάζω κούνελους όσο το δάκτυλο του αντίχειρα (αναρωτιέμαι πώς μας λεέι το τμήμα Αλιείας ότι θα τους ψαρέψουν τον Ιούνι που γεννούν?)
Φιλε ποθεν βαλετε την βαρκα μεσα στην επισκοπη;



Sent from my iPhone using Tapatalk

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by admin »

μετά τα κέντρα αλλά θέλει αυτοκίνητο δυνατό ή βάρκα μικρή!

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by inglese.fishing »

admin wrote: έκεί ένας επαγγελματίας μάζευε τα δίκτυα του και είχε κυριολεκτικά ζώσει την ξέρα απο όλες τις πλευρές.

Γιατί επιτρέπονται τα δίχτυα τωρα; Ένας σήμερα Πρωταρά έβαλε 2 χιλιόμετρα δίχτυα 80 μέτρα που την ακτη. Ακομα 2 ζευγαρια εβαλλαν γυροβολη, Ατε να δουμε αν θα καμει κανενας κατι.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by admin »

φίλε αμμα εν πιάνεις τηλέφωνο να τους πρίζεις και το ποιό σημαντικό να βάλεις και φωτογραφίες κανένας δέν θα κάνει οτιδήποτε

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by belluga »


Post Reply

Return to “Ψάρεμα από σκάφος”