κομενος κεφαλος ερμηνειες

chrysanthos

κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by chrysanthos »

Σημερα πηγα για ψαρεμα σε ενα ρηχο κομματι με κεφαλους μιας και δεν ειχα και πολυ ωρα στην διαθεση μου εκανα καποια καρτερια αλλα τιποτα πηγα πολυ ρηχοτερα στους κατι ποντους και εκανα ενα καρτερι περασαν αστραπιαια λιγα εκατοστα απο την βεργα μου 5-6 μεγαλοι κεφαλοι δνε εκανα βολη δεν προλαβα :doh: :doh: και αμεσως μετα πηγα λιγο βαθυτερα μπας και ξαναρθουν οι κεφαλοι καθως πηγαινα ειδα ενα ψαρι να επιπλει στην επφανεια κομμενο στην μεση ηταν ενας κεφαλος που ακομα μετακινουσε τα βραχια του και εχανε αιμα σημαδι οτι εκεινη την ωρα τους επιτεθηκε καποιο ψαρι. Τι ψαρι μπορει να ηταν? ο κεφαλος ηταν κομμενος στη μεση σαν να ηταν κομενος με μαχαιρι :o Το μυαλο μου πηγε σε γοφαρι αλλα ειναι πολυ σπανια τα γοφαρια στην Κυπρο τι αλλο μπορει να ηταν? εκανα μετα καμποσα καρτερια αλλα δεν φανηκε τιποτα :( τελικα βγηκα με ενα μικρο κεφαλο

User avatar
AlexG
Posts: 8
Joined: Thu May 27, 2010 5:33 pm
Location: Nicosia

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by AlexG »

μαλλον χελωνα ρε φιλε αν ηταν κομμενος οπως λαλεις

chrysanthos

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by chrysanthos »

πως τον επιασε ομως ρε φιλε η χελωνα?

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by LEONIDAS »

chrysanthos wrote:Σημερα πηγα για ψαρεμα σε ενα ρηχο κομματι με κεφαλους μιας και δεν ειχα και πολυ ωρα στην διαθεση μου εκανα καποια καρτερια αλλα τιποτα πηγα πολυ ρηχοτερα στους κατι ποντους και εκανα ενα καρτερι περασαν αστραπιαια λιγα εκατοστα απο την βεργα μου 5-6 μεγαλοι κεφαλοι δνε εκανα βολη δεν προλαβα :doh: :doh: και αμεσως μετα πηγα λιγο βαθυτερα μπας και ξαναρθουν οι κεφαλοι καθως πηγαινα ειδα ενα ψαρι να επιπλει στην επφανεια κομμενο στην μεση ηταν ενας κεφαλος που ακομα μετακινουσε τα βραχια του και εχανε αιμα σημαδι οτι εκεινη την ωρα τους επιτεθηκε καποιο ψαρι. Τι ψαρι μπορει να ηταν? ο κεφαλος ηταν κομμενος στη μεση σαν να ηταν κομενος με μαχαιρι :o Το μυαλο μου πηγε σε γοφαρι αλλα ειναι πολυ σπανια τα γοφαρια στην Κυπρο τι αλλο μπορει να ηταν? εκανα μετα καμποσα καρτερια αλλα δεν φανηκε τιποτα :( τελικα βγηκα με ενα μικρο κεφαλο
Έκαμεν την αμπέλιν ο κούνελλος!!!!
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by marios »

LEONIDAS wrote:
chrysanthos wrote:Σημερα πηγα για ψαρεμα σε ενα ρηχο κομματι με κεφαλους μιας και δεν ειχα και πολυ ωρα στην διαθεση μου εκανα καποια καρτερια αλλα τιποτα πηγα πολυ ρηχοτερα στους κατι ποντους και εκανα ενα καρτερι περασαν αστραπιαια λιγα εκατοστα απο την βεργα μου 5-6 μεγαλοι κεφαλοι δνε εκανα βολη δεν προλαβα :doh: :doh: και αμεσως μετα πηγα λιγο βαθυτερα μπας και ξαναρθουν οι κεφαλοι καθως πηγαινα ειδα ενα ψαρι να επιπλει στην επφανεια κομμενο στην μεση ηταν ενας κεφαλος που ακομα μετακινουσε τα βραχια του και εχανε αιμα σημαδι οτι εκεινη την ωρα τους επιτεθηκε καποιο ψαρι. Τι ψαρι μπορει να ηταν? ο κεφαλος ηταν κομμενος στη μεση σαν να ηταν κομενος με μαχαιρι :o Το μυαλο μου πηγε σε γοφαρι αλλα ειναι πολυ σπανια τα γοφαρια στην Κυπρο τι αλλο μπορει να ηταν? εκανα μετα καμποσα καρτερια αλλα δεν φανηκε τιποτα :( τελικα βγηκα με ενα μικρο κεφαλο
Έκαμεν την αμπέλιν ο κούνελλος!!!!
πολύ δύσκολο να ήταν κούνελος... μονο αν πήγε και έδωσε μέσα στο στοματού ο κέφαλος μπορεί να τον ακκασε κούνελος...διαφορετικά 20 χρονια να τον κυνηγούσε δεν τον προλαβαίνει με τίποτα.. :)
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by christos nic »

Χρυσανθε εγω σκευτομαι πως πολυ πιθανον να ηταν σμυρνα που επιτεθηκε στον κεφαλο..ειδικα αν ο βυθος που εισουν ηταν κυριως βραχωδεις μονο συνεχωμενος με τρυπες, εκει κυριως συχναζουν..ενα σεναριο ειναι να προκαλεσες νευρικοτητα στους κεφαλους και περνοντας οι κεφαλοι απο μια τρυπα που εκανε καρτερι η σμυρνα 8-) εδωκε πανω του,γι αυτο μπορει να μεν την ειδες γτ θα ξανατρυπωσε..σμυρνα μια φορα αρκετα μεγαλη..οπου πηγαινα με ακολουθουσε προκλητικα για κανα 5 λεπτο που αρκεψα να νευριαζω,οι κινησεις της ηθελαν να δειξουν πως ηταν ο χωρος της αλλες που ειδα συνεχιζαν την πορεια τους..δεν ηθελα να την κτυπησω για τον πελα να την φκαλω που πας την βερκα που καμνει οπως την δαιμονισμενη να σε ακκασει και δεν ψοφα..αλλο σεναριο με τοσο ευθεια κοψιμο στον κεφαλο δεν μπορω να φανταστω..αν ηταν κυνηγοψαρο μεγαλο νμζ ηταν να τον αρπαξει ολοκληρο και δεν θα του εκαμνε ετσι κοψιμο που περιγραψες.

chrysanthos

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by chrysanthos »

ισως να ειναι σμερνα φιλε αλλα εγω πιστευω πως ηταν γοφαρι η παλαμιδα :)

User avatar
arisinblue
Posts: 51
Joined: Fri May 14, 2010 1:52 pm

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by arisinblue »

το πιο πιθανον να ήταν μεγαλος λουτσος. Κάποτε σε μια συζήτηση μα ψαροτουφεκα μεγάλο σε ηλικία μου ανάφερε ότι σε κάποιο σημείο που πηγαινε για ψάρεμα έβλεπε κομμένα ψάρια. Αποφάσισε να επισκεπτεί το μέρος βράδυ (τότε επιτρεπόταν) και έπιασε ένα λούτσο 8κιλά. Ειχε ταρυχεύσει το κεφάλι και όπως καταλαμβαίνεις ήταν τεράστιο.

chrysanthos

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by chrysanthos »

δεν σκεφτικα φιλε Αρη τον λουτσο που μαλλον ειναι να του κατεβω και εγω αλλοπος αλλα μερα και ελευθερο αργα το απογευμα με καρτερι εν θα ερτει? :)

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by leonidasss »

Αφιέρωσε χρόνο σε καρτέρια περίπου την ίδια ώρα και σ εύχομαι να μας δείξεις τον ένοχο σύντομα.

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by LEONIDAS »

marios wrote:
LEONIDAS wrote:
chrysanthos wrote:Σημερα πηγα για ψαρεμα σε ενα ρηχο κομματι με κεφαλους μιας και δεν ειχα και πολυ ωρα στην διαθεση μου εκανα καποια καρτερια αλλα τιποτα πηγα πολυ ρηχοτερα στους κατι ποντους και εκανα ενα καρτερι περασαν αστραπιαια λιγα εκατοστα απο την βεργα μου 5-6 μεγαλοι κεφαλοι δνε εκανα βολη δεν προλαβα :doh: :doh: και αμεσως μετα πηγα λιγο βαθυτερα μπας και ξαναρθουν οι κεφαλοι καθως πηγαινα ειδα ενα ψαρι να επιπλει στην επφανεια κομμενο στην μεση ηταν ενας κεφαλος που ακομα μετακινουσε τα βραχια του και εχανε αιμα σημαδι οτι εκεινη την ωρα τους επιτεθηκε καποιο ψαρι. Τι ψαρι μπορει να ηταν? ο κεφαλος ηταν κομμενος στη μεση σαν να ηταν κομενος με μαχαιρι :o Το μυαλο μου πηγε σε γοφαρι αλλα ειναι πολυ σπανια τα γοφαρια στην Κυπρο τι αλλο μπορει να ηταν? εκανα μετα καμποσα καρτερια αλλα δεν φανηκε τιποτα :( τελικα βγηκα με ενα μικρο κεφαλο
Έκαμεν την αμπέλιν ο κούνελλος!!!!
πολύ δύσκολο να ήταν κούνελος... μονο αν πήγε και έδωσε μέσα στο στοματού ο κέφαλος μπορεί να τον ακκασε κούνελος...διαφορετικά 20 χρονια να τον κυνηγούσε δεν τον προλαβαίνει με τίποτα.. :)
Πάντως ρε φίλε με την αντέννα προχτές για κουρκούνες πρωταρά ερέσσαν όπως τες τορπίλλες οι μαυρογέριμοι έννεν τόσο γρήγοροι όσο οι κέφαλοι; Τώρα που το λέει ο Άρης είδα επίθεση κέφαλου σε λούτσο σε λιμάνι (ο κέφαλος ήταν πας τα 2 κιλά σκεφτείτε πόσος ήταν ο λούτσος) και τον έκοψε στην μέση τζιαι άφηκεν τον τζιαι ελαχτάραν όσπου να ψοφήσει!!
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

chrysanthos

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by chrysanthos »

leonidasss wrote:Αφιέρωσε χρόνο σε καρτέρια περίπου την ίδια ώρα και σ εύχομαι να μας δείξεις τον ένοχο σύντομα.

ευχαριστω φιλε μου εν να παω σημερα εχει και ωραια μπουνατσα :)

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by marios »

LEONIDAS wrote:
Πάντως ρε φίλε με την αντέννα προχτές για κουρκούνες πρωταρά ερέσσαν όπως τες τορπίλλες οι μαυρογέριμοι έννεν τόσο γρήγοροι όσο οι κέφαλοι;
:) όχι είναι σαν να έναν sport αυτοκίνητο (o κέφαλος) και ένα φορτηγό (ο κούνελος) μπορεί να έχει παραπάνω ιπποδύναμη το φορτηγό αλλα δεν μπορεί να κοντράρει το sport σε sprint :lol:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by nicolas theocharous »

εγω νομιζω ηταν γοφαρι. νε καλο keep dreaming :lol: :lol: :lol: :lol:

εγω νομιζω χωρις να ειμαι απολυτως πως μπορει να ειναι μεγαλος λουτσος. κουνελλος εν το νομιζω εν σχετικα αργο ψαρι πρεπει να μαλακ..τει πολλα ο κεφαλος για να πεσει στα δοντια του.

μινερι παλε?? εν δυνατον?? ανεξαρτητος μεγεθους εγω πιστευκω πως το μινερι εν πιο πιθανον να εχτυπησε παρα σμυρνα γιατι και καιρος τους ειναι αλλα και μπορει να τα συναντησουμε παντου.

τωρα που το σκεφτουμε και καμια λιτσα μπορει να εκαμε την εμφανιση της. γμτ εν αφηκαμε ψαρι εξω :lol: :lol:

εγω ψηφιζω λουτσο μεγαλο με αουτσαιντερ το μινερι το μονο που σκεφτομαι για μινερι εχει τα δοντια να κοψει το ψαρι ετσι οπως το εκοψε??

pavlos_agianapitis
Posts: 178
Joined: Fri Apr 09, 2010 11:16 pm
Location: AGIA NAPA

Re: κομενος κεφαλος ερμηνειες

Post by pavlos_agianapitis »

Άμαν λαλείς οτι ήταν κομενος σαν μαχερι, σημένει οτι δεν ήταν γοφάρι, σφήρνα, σμέρνα, τονακι γιατι εν να έβλεπες τα σημάδια τον δοντιών στο κόπσιμο. Άρα μινέρι, λίτσα εν τα πιο πιθανά. Ατε τζαι κανενα λαυρακι.

Υ/Γ:Μήπος ειχε σημάδια δοντιών το κόπσιμο???
IΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ HATE ΚΟΥΝΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”