Τα μεγαλύτερα μας ψάρια

Post Reply
User avatar
markosgeorgiou
Posts: 20
Joined: Sun Nov 01, 2009 11:49 am
Location: lemesos

Τα μεγαλύτερα μας ψάρια

Post by markosgeorgiou »

areski mu na psarefko ala megala spania pianw.tha ithela na mu pite tis embiries sas gia ta megalitera sas psaria.......

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Τα μεγαλύτερα μας ψάρια

Post by admin »

markosgeorgiou wrote:areski mu na psarefko ala megala spania pianw.tha ithela na mu pite tis embiries sas gia ta megalitera sas psaria.......
Ελληνικά παρακαλώ

User avatar
markosgeorgiou
Posts: 20
Joined: Sun Nov 01, 2009 11:49 am
Location: lemesos

Re: Τα μεγαλύτερα μας ψάρια

Post by markosgeorgiou »

μου αρεσει να ψαρευω, αλλα μεγαλα σπανια πιανω.θα ηθελα να μου πειτε τις εμπειριες σας για τα μεγαλυτερα σας ψαρια.....

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Τα μεγαλύτερα μας ψάρια

Post by admin »

markosgeorgiou wrote:μου αρεσει να ψαρευω, αλλα μεγαλα σπανια πιανω.θα ηθελα να μου πειτε τις εμπειριες σας για τα μεγαλυτερα σας ψαρια.....
Μεγάλα ψάρια είδα αρκετές φορές αλλά δέν κατάφερα μέχρι σήμερα να παίξω. Το μεγαλύτερο ψάρι που έπισα με το ψαροντούφεκο ήταν κοντά στα 3 κιλά. Φυσικά για να πιάσεις μεγάλο ψάρι πρέπει να έχεις τον κατάλληλο εξοπλισμό και να πηγαίνεις με σκοπό να παίξεις μεγάλο ψάρι. Εμένα μου αρέσει το ποσκόλιο που λαλούν . Δηλαδή πολλυυυυ κολύμπι , αρκετές βουτιές και αν γίνετε και μερικές βολές σε καλού μεγέθους ψάρια (σορκούς-σκάρους-κουρκούνες- κ.τ.λ) τώρα εάν κάτσει και τίποτε καλύτερο (κανένα μινερούι-κανένα μαυρόψαρο) είναι μπόνους. Μου έτυχε να πάω με φίλους με δυνατό εξοπλισμό στα μινέρια με μεσόνερα καρτέρια σε μεγαλύτερα βάθυ και να πιάσω στα χέρια μου υπερόπλα . Είδαμε ψάρια αλλά δέν έτυχε να κάνω βολή τις φορές που πήγα εγώ. όταν πάς όμως για τέτοιο κυνήγει πρέπει να αγνοείς τα μικρότερα ψάρια και να επικεντρωθείς σε αυτό και μόνο. Άλλωστε είναι κρίμα και κόπος να ρίξεις σε ένα σορκό 500 γραμμάρια με ένα τριλάστιχο . Θέλεις και 15 λεπτά να μαζέψεις σχοινιά, να οπλίσεις και να είσδαι πάλι έτοιμος και ενώ τα κάνεις όλα αυτά μπορεί να περάσει ακι ο μινέρατσος απο δίπλα σου. Είναι τι αρέσει στον καθένα

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”