Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by c.nadiotis »

NIKOLAS HARRIS wrote:ΝΑΔΙΩΤΗ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΜΗ!ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΗΓΑ :? :?
ετσιλισεν σε το παπλωμα ρε Νικολα; :lol: :lol: φιλε δεν ειμαι και πολυ περιφανος για αυτη τη ψαριά μιας και το ψαρεμα του σαργου σε ευκολα θαλαμια που εχουν μεγαλους αριθμους ψαριων δεν μου προσφερει ιδιετερες συγκινησεις, μετα απο ενα δυο ψάρια χανετε η μαγεία.... τελος παντων 6 ψαρακια για 2 ατομα ειναι μια χαρα :clap:
I live my life a breath at a time

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by orfos »

ΤΙ λετε για το ροφο μου ??
πιαστηκε στα 11 μετρα.

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by c.nadiotis »

orfos wrote:ΤΙ λετε για το ροφο μου ??
πιαστηκε στα 11 μετρα.
Φιλε δεν θα σχολιαζα, οπως αποφυγε να σχολιασει και ο Νικολας. Θελω να πιστευω οτι εισαι νεος στο αθλημα και δεν εχεις αναπτυξει ακομα την απαρετητη επιλεκτικοτητα. Εκτος του οτι το ψαρι σου ειναι κατω του επιτρεπομενου μεγεθους ειναι επισης ευκολο στη θυρευση του. Αν δεν κανω λαθος το ψαρι πρεπει να ειναι καπου στα 1,8 με 2 κιλα? Κανενας σωστος ψαροντουφεκας δεν χτυπα ροφο κατω απο 3 κιλα, ειναι και πολλοι που θεορουν ακομα και τους τρικιλους μικρους. Ολα αυτα χωρις να θελω να σε μειωσω ουτε να δειξω πνευμα, εχω και εγω χτυπισει 1-2 μικρους ροφους στην αρχη του ταξιδιου μου στη θαλασσα, αλλα στην πορεια και με την καθοδιγηση των παλαιοτέρων εμαθα, αφενος οτι τα μικρα πρεπει να επιβιωνουν για να τους δινετε η ευκαιρια να αναπαραχθουν ουτος ωστε να μην στερεψουν οι θαλασσες μας οι οποιες εχουν ηδη προβλημα και αφετερου οτι η αξια ειναι στον βαθμο δυσκολειας στον τροπο συληψης παρα στο βαρος ή το βαθος...
Φιλικα,
Κωνσταντινος.

Υ.Γ. Συγχωρεστε την ορθογραφια μου, ο γραπτος μου λογος ειναι αθλιος χωρις Microsoft Word.
I live my life a breath at a time

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Giorkos »

πολλά ωραία κομμάθκια ρε ναδιώτη !!! :clap:
c.nadiotis wrote: ο ενας με πλαναρισμα και μια φανταστικη βολη στα τρια μηκοι μια θυρευση που προσωπικα μου προσφερε περισοτερη ευχαριστηση απο ολα τα αλλα ψαρια της ημερας....
α μπράβο :!: :!: :!:

:clap: :clap: :clap:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by leshi cy »

πρώτο και δεύτερο του 2011!
πήγαμε τρίμερο πάφο.πρώτη μέρα για λαβράκια αλλα άφαντα πήραμε λίγα άσπρα έχασα και ένα σαργό του κιλού αλλα πέρασα όμορφα ένα 2ορο πολύ πρωινό !2 μέρα πήγαμε στα "μανιταρκα"3kg mono :lol: λόγο καιρού, την τρίτη μέρα καλύτερη η θάλασσα σε ένα 2 ορο λαβράκια άφαντα πάλι.πήρα την κυρια λίγο πιο βαθιά και βγήκαμε για την σούβλα :mrgreen: !
αυτά από μένα καλές αναδύσεις σε όλους μας !
aspra.JPG
aspra.JPG (51.11 KiB) Viewed 5848 times
manitari.JPG
manitari.JPG (41.8 KiB) Viewed 5839 times
pingka.JPG
pingka.JPG (96.66 KiB) Viewed 5848 times

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Giorkos »

πόμπα ούλλα τους...που την πρώτη φωτό, ως την τελευταία !!!

:clap: :clap: :clap:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by paulos charalambous »

ρε φιλε εισαι πομπα!! επεξες την κυρια τα ασπρα σου... επιαες τζαι μανιταρκα τι θελεις αλλο?εκαμες την αμπελι :clap: :clap: :lol:

User avatar
Viraaa o Paxoulis
Posts: 14
Joined: Mon Sep 29, 2008 6:46 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Viraaa o Paxoulis »

Gia sou re Nadioti sygkinitike sygrafea..orea ta epitheta pu xrisimopoiis..en thelis mana mou
esi Microsoft spelling grammar..ise fotia.fotia sta savatovrada. :angry-extinguishflame: :angry-extinguishflame:
c.nadiotis wrote:
orfos wrote:ΤΙ λετε για το ροφο μου ??
πιαστηκε στα 11 μετρα.
Φιλε δεν θα σχολιαζα, οπως αποφυγε να σχολιασει και ο Νικολας. Θελω να πιστευω οτι εισαι νεος στο αθλημα και δεν εχεις αναπτυξει ακομα την απαρετητη επιλεκτικοτητα. Εκτος του οτι το ψαρι σου ειναι κατω του επιτρεπομενου μεγεθους ειναι επισης ευκολο στη θυρευση του. Αν δεν κανω λαθος το ψαρι πρεπει να ειναι καπου στα 1,8 με 2 κιλα? Κανενας σωστος ψαροντουφεκας δεν χτυπα ροφο κατω απο 3 κιλα, ειναι και πολλοι που θεορουν ακομα και τους τρικιλους μικρους. Ολα αυτα χωρις να θελω να σε μειωσω ουτε να δειξω πνευμα, εχω και εγω χτυπισει 1-2 μικρους ροφους στην αρχη του ταξιδιου μου στη θαλασσα, αλλα στην πορεια και με την καθοδιγηση των παλαιοτέρων εμαθα, αφενος οτι τα μικρα πρεπει να επιβιωνουν για να τους δινετε η ευκαιρια να αναπαραχθουν ουτος ωστε να μην στερεψουν οι θαλασσες μας οι οποιες εχουν ηδη προβλημα και αφετερου οτι η αξια ειναι στον βαθμο δυσκολειας στον τροπο συληψης παρα στο βαρος ή το βαθος...
Φιλικα,
Κωνσταντινος.

Υ.Γ. Συγχωρεστε την ορθογραφια μου, ο γραπτος μου λογος ειναι αθλιος χωρις Microsoft Word.

User avatar
Viraaa o Paxoulis
Posts: 14
Joined: Mon Sep 29, 2008 6:46 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Viraaa o Paxoulis »

c.nadiotis wrote:τωρα εφωτισες με ρε παχουλλη,ιντα σκατα εν τουτος ο καμπουροσμιρνοκουρκουτζιελλος ο αμμωδης που μου λαλεις.... :?: μεν ξιανεις οτι θκυο χρονια εσχει που εμπικα μες το νερον... ποτε εν να παμεν κανενα ψαρεμα????
Na pame file mou opothe thelis psarema..xero enan topo pou piani kalous ammokourkoutsellous..

ate pote na pamen...?????

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by gptochos »

Προετοιμασιες Γάμου και Γάμος τέλος!!!!

Honeymoon τέλος!!!!

Ψαροτούφεκο Begins :music-rockout: :music-rockout: :music-rockout:

ΥΣ: Πολλά ωραία ψάρκα κοπέλια!!!!! Μπράβο :clap:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by admin »

[quote="Viraaa o Paxoulis"]Gia sou re Nadioti sygkinitike sygrafea..orea ta epitheta pu xrisimopoiis..en thelis mana mou
esi Microsoft spelling grammar..ise fotia.fotia sta savatovrada. :angry-extinguishflame: :angry-extinguishflame:

Γράφουμε Ελληνικά

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by orfos »

Συγνωμη αλλα πρεπει να σας πληροφορησω οτι ο ορφος ειναι 3.800 και σας παρακαλω μην το αμφισβητειτε.
Πιαστηκε στα 11 μετρα.

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by c.nadiotis »

Άριστε, να θυμώσεις του Παχούλη σε παρακαλώ, να μην γράφει grenglish… αλλιώς θα γράφω και εγώ, για να μην ανησυχώ για την ορθογραφία. :lol:
Παχούλη, κανονίζουμε την Κυριακή αν είσαι διαθέσιμος, καιρού επιτρέποντος βέβαια :pray:

Σημ. Έχω ορθογράφο σήμερα!!!!
I live my life a breath at a time

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by chrysanthos9 »

ωραια ψαρια κοπελια και μανιταρια :D
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by c.nadiotis »

orfos wrote:Συγνωμη αλλα πρεπει να σας πληροφορησω οτι ο ορφος ειναι 3.800 και σας παρακαλω μην το αμφισβητειτε.
Πιαστηκε στα 11 μετρα.
Δεν θέλω να αμφισβητήσω κανένα όπως επίσης δεν θέλω να θεωρούμε κορόιδο.
Οι πιο κάτω φωτογραφίες είναι ο ροφός σου και ένας που κτύπησα εγώ και ζυγιστικέ σε ζυγαριά rapala σε γνωστό κατάστημα ειδών ελεύθερης κατάδυσης. Η ζυγαριά έδηξε 3170 γραμμάρια. Πως είναι πιο μεγάλος ο άλλος δεν μπορώ να καταλάβω.
Καλή συνεχεία και όπως προείπα άξια δεν έχει ούτε το βάρος ούτε το βάθος… άξια έχει η ποιότητα του θηράματος αλλά προπαντός η ποιότητα του κυνηγού…
Attachments
forum.jpg
forum.jpg (115.75 KiB) Viewed 5756 times
rofos 4-9-10.jpg
rofos 4-9-10.jpg (89.93 KiB) Viewed 5757 times
I live my life a breath at a time

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”