Παλιές φωτογραφίες και εμπειρίες ψαροτουφεκκάδων

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Συναγρίδα 7,460 kg

Post by Giorkos »

ωραία η κυρία :clap: !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Συναγρίδα 7,460 kg

Post by c.nadiotis »

Και ευγευστη μπωρω να προσθεσω... :D :!: :D :!:
I live my life a breath at a time

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Συναγρίδα 7,460 kg

Post by gdeme »

Ωστε γι αυτο εφευγες γκαζωμενος απο το ακρωτηρι.....

mpousoulas
Posts: 211
Joined: Wed Jun 13, 2007 10:36 am
Location: Λευκωσία

Re: Συναγρίδα 7,460 kg

Post by mpousoulas »

c.nadiotis wrote:Synagrida 3,250 kg

Ετην τζαι την δικην μου.... εχει κατι κοπελια που κυκλοφορουν και διαδιδουν οτι εν νυχτα που την επεξα... ΕΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΖΟΥΛΑΝ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΕΝΑ ΨΑΡΙ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ!!!!!!!
ωραίος!
πως φέρνεις ένα τέτοιο ψάρι κοντά?
"χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία.."
Καβαδίας

Hummerhead
Posts: 26
Joined: Fri Apr 24, 2009 4:45 pm

Re: Συναγρίδα 7,460 kg

Post by Hummerhead »

mpousoulas wrote:
c.nadiotis wrote:Synagrida 3,250 kg

Ετην τζαι την δικην μου.... εχει κατι κοπελια που κυκλοφορουν και διαδιδουν οτι εν νυχτα που την επεξα... ΕΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΖΟΥΛΑΝ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΕΝΑ ΨΑΡΙ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ!!!!!!!
ωραίος!
πως φέρνεις ένα τέτοιο ψάρι κοντά?

Να σου πώ εγώ φίλε μου!! Έταξεν την γύρο με το Jimny τζαι εμιτσοκάμμισε της :wink: !!! 'Ακού με που σού λαλώ τζαι γω! :D :D :D

Κώσταντίνε πέ μας και λλίο στορύ ρε φίλέ κίολας....Πολλά καλό το σημείο που την εκτύπησες πάντως!Αλλά πάνω του Νικόλα εν χειρουργίκο ! :)
Knock Knock Knock on bottom's door

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Συναγρίδα 7,460 kg

Post by c.nadiotis »

Παιδία ο Νικόλας εν δάσκαλος και εγώ μαθητής…. Λοιπόν στορυ,

Παρασκευή όλη μέρα πάνω στο wind finder να βλέπω το Ακρότηρι λαδί… και μιαν ώρα πριν να σχολάσω να έρκετε ο μάστρος να μου λαλεί, Κωνσταντίνο αν έχεις την καλοσύνη αύριο να περάσεις να δεις την τάδε δουλεία κατά τες 9:00… Κατέβασα τα μούτρα μου αλλά τι να κάνω;;;

Το Σάββατο (12-09-09) λοιπόν με το ξημέρωμα βουτιά για μια-δυο ώρες και ότι βγει.
Ψιλοθολουρα στα ρηχά και ψάχνω να βρω πιο καθαρά νερά σε κάποια στιγμή και ενώ είμαι επιφάνια, σε βάθος περίπου 4 μετρά βλέπω μια συναγρίδα 3-4 kg να με κοιτά από απόσταση ασφάλειας, πάει το χάσαμε το ψαρί σκάφτομαι και καταδύομαι όσο πιο αθόρυβα μπορώ, εννοείτε ότι το ψαρί την έκανε…συνεχίζω προς την κατεύθυνση που έφυγε το ψαρί και μετα από κανενα 20λεπτο βρίσκομαι στην κορυφή μιας ξέρας γύρο στα 8μ με ένα κόψιμο που κατέβαινε μέχρι 12μ περίπου εντοπίζω ένα καλό σημείο για καρτέρι κοντά στην κορυφή της ξέρας, χαλαρώνω και κατεβαίνω, τα βαράκια στην πλάτη με κρατούν εντελώς ακίνητο… 5-10 δευτερόλεπτα και βλέπω την κοπέλα να πλησιάζει αργά αργά (δεν μπορώ να ξέρω αν ήταν το ίδιο ψαρί)… η πρώτη σκέψη «κρίμα να χάσω τέτοιο ψάρι».Κρύβω τα μάτια μου και χαλαρώνω όσο μπορώ, ξανά κοιτάζω κλεφτά, έχει έρθει πιο κοντά αλλά είναι ακόμα έξω από το βεληνεκές του 90ριου Cayman ξανά κρύβω τα μάτια και περιμένω… (να σημειωθεί εδώ ότι δεν φημίζομαι για τις μεγάλες άπνοιες μου). Ξανακοιτάζω και νοιώθω τον πρώτο διαφραγματικό… το ψαρί είναι κοντά αλλά όχι αρκετά… δεν θέλω να χάσω το ψαρί, θα έχω εφιάλτες για πολύ καιρό… πρέπει να ξεκινήσω την άνοδο… τελευταίο χαρτί, αφήνω δυο φυσαλίδες αέρα να φύγουν από την μάσκα, αμέσως η κοπέλα έρχεται κατευθείαν πάνω μου και καθώς ετοιμάζομαι να κάνω την βολή γυρίζει και μου δείχνει την πλευρά της, πίεσα την σκανδάλη και στο άκουσμα του μουλινέ άρπαξα το όπλο σφίγγοντας το σχοινάκι και την έκανα για την επιφάνια… Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ (3250kg) ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ….

Όσο αφόρα στην βολή, δείτε και φωτογραφία με την άλλη πλευρά του ψαριού…
I live my life a breath at a time

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Συναγρίδα 7,460 kg

Post by Giorkos »

Συγχαρητήρια φίλε για την πρώτη σου συναγρίδα.... :clap:

εγώ πάντως ακόμα εν είδα (εκτός που μιαν των 10 πόντων....10 ήταν εν ήταν) :doh: .....

ελπίζω ότι θα μας κάμει την καλοσύνη καμιά κυρία.....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
mark0s
Posts: 10
Joined: Fri Aug 21, 2009 12:46 pm
Location: Δάλι-Λευκωσια

Re: Συναγρίδα 7,460 kg

Post by mark0s »

Μπράβο φίλε μου. Ωραίο ψάρι και ωραίο story.

Υ.Γ: Χωρίς να θέλω να χαλάσω το όλο θέμα πιστέυκω εν να ήταν καλύτερα ο καθένας να ανοίει δικό του παράθυρο με τον τίτλο του και την ιστοριούα του…
Φιλικά Μάρκος

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Συναγρίδα 7,460 kg

Post by c.nadiotis »

φιλε μαρκο το δυπλο 8εμα απλα προεκυψε...
I live my life a breath at a time

freediver33
Posts: 165
Joined: Tue Nov 27, 2007 6:37 pm

Re: Συναγρίδα 7,460 kg

Post by freediver33 »

Αυτά θέλουμε να δούμε.......!!!!!!!!!!!!! Εύγε Κωνσταντίνο και εις ανώτερα................... :clap: :clap: :clap: :dance: :dance: :clap:
You go down to the bottom of the sea where the water is not eaven blue any more and the sky is only a memory, a thought in the silence!!!

freediver33
Posts: 165
Joined: Tue Nov 27, 2007 6:37 pm

Μαγάτικο 19,490 - 22.09.09

Post by freediver33 »

Είπα να προλάβω τον Ναδιότη.................. μήπως και ρίξει κανένα μινέρατσο και μας αφήσει ξερούς....... η κοπέλλα είναι ανερχόμενη στο χώρο....
( υπάρχει και σε βίντεο - stay tunned )............................
You go down to the bottom of the sea where the water is not eaven blue any more and the sky is only a memory, a thought in the silence!!!

freediver33
Posts: 165
Joined: Tue Nov 27, 2007 6:37 pm

Re: Μαγάτικο 19,490 - 22.09.09

Post by freediver33 »

.......................................................................
Attachments
P9220007.JPG
P9220007.JPG (208.7 KiB) Viewed 6132 times
You go down to the bottom of the sea where the water is not eaven blue any more and the sky is only a memory, a thought in the silence!!!

gouili
Posts: 80
Joined: Mon Dec 03, 2007 5:52 pm
Location: Lemesos

Re: Μαγάτικο 19,490 - 22.09.09

Post by gouili »

Πάεις και ασχολήσαι με ψαράκια.... Μπράβο φίλε μου και να σας ζήσει η κόρη!!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Μαγάτικο 19,490 - 22.09.09

Post by Giorkos »

ναις φις.....

η miss όμως καλύτερη !!!!

να σου ζήσει Νικόλα !!!!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Συναγρίδα 7,460 kg

Post by c.nadiotis »

thank you Nικολα
I live my life a breath at a time

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”