Πέδιλα

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: Πέδιλα

Post by sea-hunter »

πεζει και το 30cm :evil:
Keep Walking...Keep Fishing!!

gouili
Posts: 80
Joined: Mon Dec 03, 2007 5:52 pm
Location: Lemesos

Re: Πέδιλα

Post by gouili »

leshi cy wrote:
Giorkos wrote:
sea-hunter wrote:carbon στα ρηχα...τι λετε? χαμενα λεφτα?
:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:
αν δεν έχει πρόβλημα η πούγγα σου, κτύπα τα......
φιλε δούλεψες carbon και πλαστικά στα ρηχά :D !!
κανε ένα 8 ωρώ με το ένα και το άλλο και ξαναμιλάμε :lol: :lol: !
...απλά με τα carbon δεν κουράζεσαι ούτε τα νιώθεις!
αν έχεις την δύναμη πάρε τα , όμως καλύτερα να τα δοκιμάσεις στο νερό πριν να κανεις αγορά :wink:
φιλικά μάριος
συμφωνώ με τον φίλο και επαυξάνω

fishy
Posts: 1
Joined: Tue Jun 28, 2011 5:18 pm

Re: Πέδιλα

Post by fishy »

"ασχουλουμε" από πέρσι με scuba diving και φέτος άρχισα να ασχολούμαι με ελεύθερη καταντήσει (όχι για ψάρεμα).
όταν πήγα να αγοράσω πέδιλα για freediving από κατάστημα εξοπλισμού μου πρότειναν να αγοράσω "κανονικά" κλειστά πέδιλα και όχι long fins αφού όπως μου είπαν τα long είναι για να βουτάς από βάρκα επειδή είναι δύσκολα στο κολύμβι.
φαντάζομαι ότι αυτό ισχύει αλλα είναι ok τα κανονικά πέδιλα για freediving? από την άλλη σκέφτομαι μήπως όντως είναι πολύ δύσκολο το κολύμβι για απόσταση με τα long (μιας και δεν τα ξαναδοκίμασα).

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Πέδιλα

Post by admin »

Φίλε τα μακριά πέδιλα εγώ τα χρησιμοποιώ και στα ξέβαθα και στα βαθιά και απο βάρκα και κολυμβητό όταν ασχολούμε με το ψάρεμα. όταν θα πάω απλά για snorkeling μερικά λεπτά για λόγους πρακτικής βάζω μικρά αλλά όταν θέλεις να καλύψεις απόσταση τα μεγάλα σίγουρα βοηθούν

antonis economides
Posts: 5
Joined: Fri Jul 01, 2011 6:59 am

Re: Πέδιλα

Post by antonis economides »

dike m ομέρ τα millenium καμια 100 euro είναι αν k πλαστικά πολλά ωραία k έχεις k δυνατότητα αλλαγή λεπίδων στο μέλλον για καρμπόν

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”