Aqua Scooter

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Aqua Scooter

Post by hdemetris »

Κοπέλια εψάρεψεν κανένας σας με σκούτερ? Αν ναι πείτε εντυπώσεις.
Σκέφτουμαι να τσιμπήσω ένα για να μπορώ να απομακρύνομαι 1-2 χιλιόμετρα από την ακτή το καλοκαίρι και για να πηγαίνω σε κάποιες περιοχές που είναι δύσκολα προσβάσιμες με κολυμπητό.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Aqua Scooter

Post by Giorkos »

re tzim,

εσκεφτόμουν τζαι γω τούτη τη 'λύση' τζαι εθώρουν τα στο νετ...άμαν τα είδε η έλλη η φάτσα της εγίνην κάπως έστι ==> :evil: :lol:


νομίζω ότι εν πάρα πολλά καλύ λύση ίσια ίσια ν απηαίνεις λίο μέασα για να μεν φίρνεσαι ατο κολύμπι και όταν φτάσεις στην περιοχή να μεν θέλεις τζαι 2 ώρες να ξεποσταθείς για να ψάρέψεις....ύ.. να του βάλεις και μια σημαιούα πέρκει την στραβωθεί κανένας.... αν είχα την ευχαίρεια, θα έπαιρνα ένα (έστω και σωρία να έχω δοκιμάσει) γιατί το κολυμπητό στες περιοχές μας άφηκε μας ΄στάσιμους' :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Aqua Scooter

Post by hdemetris »

Ούτε της δικής μου γυναίκας άρεσε η ιδέα αλλά στο παρόν στάδιο που δεν έχω λεφτά για βάρκα εν η μόνη λύση νομίζω. Να ρκεσαι να σε τραβώ να πηαίνουμε :D
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Aqua Scooter

Post by admin »

hdemetris wrote:Ούτε της δικής μου γυναίκας άρεσε η ιδέα αλλά στο παρόν στάδιο που δεν έχω λεφτά για βάρκα εν η μόνη λύση νομίζω. Να ρκεσαι να σε τραβώ να πηαίνουμε :D
Αν μείνει που μπαταρία τί γίνετε? :!: :|

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Aqua Scooter

Post by hdemetris »

admin wrote:
hdemetris wrote:Ούτε της δικής μου γυναίκας άρεσε η ιδέα αλλά στο παρόν στάδιο που δεν έχω λεφτά για βάρκα εν η μόνη λύση νομίζω. Να ρκεσαι να σε τραβώ να πηαίνουμε :D
Αν μείνει που μπαταρία τί γίνετε? :!: :|
Σκέφτομαι για βενζινοκίνητο που είναι μόνο για μεταφορά και όχι για βουτιές υποβρυχίως. Υποθέτω θα μπορώ εύκολα να δω πόσο καύσιμο έχω. Επίσης θα είμαι σε απόσταση max 2km που την ακτή και με το ρεύμα πάντα προς την ακτή ώστε σε περίπτωση βλάβης να μπορώ να βγω κολυμπητός. Δεν ξέρω όμως πόσο εύκολο θα είναι να το τραβώ και εκείνο και την σημαδούρα μαζί μου.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: Aqua Scooter

Post by HellRider »

750 euro +φπα..νομιζω.εν πολλα ακριβο :? και ακομα εν το ηβρα που την κινα.(εψαξα το) το αλλο ειναι οτι προσθετεις ενα τεραστιο κοματι εξοπλισμου σε ενα αθλημα που το χαρακτηριζει η λιτοτητα και η ελευθερια.μπορει τζε να λαλω πελλαρες,i dont know.. :P

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Aqua Scooter

Post by Giorkos »

τζαι εγώ εν το βενζινοκίνητο που έβλεπα...

νομίζω εν να πιο αξιόπιστο που την παταρία...να βάλλεις πεζίνα, λίο λάιν τζαι να πηαίνει...

εν καλά όμως αν εχρησιμοποίησε κανένας να μας πει τι προβλήματα προκύπτουν από τη χρήση του σε ψάρεμα !!! :?: :?: :?:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Aqua Scooter

Post by Giorkos »

HellRider wrote:το αλλο ειναι οτι προσθετεις ενα τεραστιο κοματι εξοπλισμου σε ενα αθλημα που το χαρακτηριζει η λιτοτητα και η ελευθερια.μπορει τζε να λαλω πελλαρες,i dont know.. :P
διαολοκαβαλλάρη,

όταν δεν έχεις βάρκα (οποιδήποτε βάρκα) για να μπορείς να επισκεφτείς πιο 'πονηρά΄σημεία, μακριά που τους τόπους που τους ΑΛΩΝΙΖΟΥΝ σχεδόν κάθε μέρα (σίγουρα κάθε Σαββατοκυρίακο) τότε είσαι αναγκασμένος να βουτάς σε περιοχές που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ψάρκα ή τα λίγα που είναι εκεί , είναι κανένας σορκός που εν δάσκαλος !!! ή κανένα περαστικό τζαι άτε να δώκει πάνω σου, τζαι αν το δεις τζαι αν σου δώκει ευκαιρεία τζι αν το χτυπήσεις :mrgreen: ...

σίγουρα έσιη μερικά ψαρέματα (λαβράτζια) που δεν θέλεις βάρκα γιατί ως επί το πλείστον βρίσκουμε τα σε ορισμένες περοχές πολλά ρηχά κοντά στην ακτή...

αλλά πάλε η βάρκα εν βάρκα (εψάρεψα στο παρελθόν με κάποιο φίλο που είχε βάρκα (τωρά εμετακόμισε λευωσία το παιδί) και το ψάρεμα αποκτά άλλο χαρακτήρα...άλλο επίπεδο...παραπάνω ευκαιρείες να έρθεις αντιμέτωπος με πιο πολλά ψάρια και όχι μόνο κανένα που και που.......

ε..όταν δεν έχεις βάρκα (δεν μπορείς να πάρεις βάρκα για οποιοδήποτε λόγο) και το κολυμπητό δεν έχει να σου προσφέρει τίποτε άλλο, τότε νομίζω η μόνη λύση εν κάτι σαν το σκούτερ !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Aqua Scooter

Post by george87d »

Ρε φιλε εν πολλα καλο το σκουτερ αλλα κατσιαριζει λιο....Παντοσ εν καλη κουβεντα διοτι ειναι σαν να τσιε καμνεισ τραβητο τσιε εισαι ξεκουραστος !!!
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Aqua Scooter

Post by hdemetris »

george87d wrote:Ρε φιλε εν πολλα καλο το σκουτερ αλλα κατσιαριζει λιο....Παντοσ εν καλη κουβεντα διοτι ειναι σαν να τσιε καμνεισ τραβητο τσιε εισαι ξεκουραστος !!!
Εδοκίμασες το? Εθκιάβασα το τζαι γω ότι κατσιαρίζει πολλά.

Hellrider που το subprof κοστίζει 644,20 με VAT και shipping να συμπεριλαμβάνονται στην τιμή.

http://www.subprof.com/tienda/shopping_cart.php
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Aqua Scooter

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:
george87d wrote:Ρε φιλε εν πολλα καλο το σκουτερ αλλα κατσιαριζει λιο....Παντοσ εν καλη κουβεντα διοτι ειναι σαν να τσιε καμνεισ τραβητο τσιε εισαι ξεκουραστος !!!
Εδοκίμασες το? Εθκιάβασα το τζαι γω ότι κατσιαρίζει πολλά.

Hellrider που το subprof κοστίζει 644,20 με VAT και shipping να συμπεριλαμβάνονται στην τιμή.

http://www.subprof.com/tienda/shopping_cart.php
σίγουρα της πεζίνας εν αν κάμνει θόρυβο... εξάλλου υποτίθεται ότι θα πηαίνεις στον 'τόπο' να το 'παρκάρεις΄' και να ψαρέφκεις την περιοχή γυρώ που τζαμαί...

αν δεν θέλεις το κατσιάρισμα τότε σίγουρα θα ενδιαφερθείς να δεις και τα ηλεκτρικά !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Aqua Scooter

Post by george87d »

Ε φιλε εχουν 2 παρεες που παμεν μαζι τσιε εψαρευκαμεν 2 ατομα με ενα σκουτερ.Εκρατουσαμεν τσιε επερνεν μασ μια χαρα..Για τραβιτο ειναι οτι πρεπει!!!καμνεισ το ψαρεμα σου πιο ξεκουραστα τσιε αν δεισ τσιε τπτ βαλεισ το του βουρου μεχρι να τρυπωσει τσιε να βουτησεισ να το πεξεις!!!
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Aqua Scooter

Post by hdemetris »

george87d wrote:Ε φιλε εχουν 2 παρεες που παμεν
Παίρνει σας κάμποσην απόσταση? Κανένα μειονέκτημα?
Who the cap fit
Let them wear it

andys
Posts: 82
Joined: Thu May 29, 2008 7:50 am

Re: Aqua Scooter

Post by andys »

στην ελλάδα λέουν ότι απαγορεύεται γιατί εν ο δολοφόνος τον σορκον...εν ξέρω σίγουρα ομος αν απαγορεύεται,έτυχε να ψαρέψω με σκούτερ ο πίσω θα πνιει σίγουρα που τα καυσαέρια:P
ήβρα το αρκετά βολικό ειδικά για κολυμπητά..σε περίπτωση που χαλάσει μπορείς άνετα να το δέσεις στη σημαδούρα και να το τραβάς..είναι όπως που να έβαλες ακόμα ένα μεγάλο όπλο στη σημαδουρα..αν το θέλεις για να καληφκεις αποστάσεις καλός, αλλα για τραβιτο ψάρεμα όπως λέει ο φίλος μου ο george87 :) είναι άκρως αντιοικολογικό..

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Aqua Scooter

Post by Giorkos »

τραβητό = :x :x :x

άλλη η χάρη του καρτερκού...και άλο να τους βουρώ που πίσω σαν τον ταρζάν :wink:

ενεν θέμα αν θα παίξω ψάρι αλλά το πως θα το παίξω :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”