πεδλα carbon

ποια να διαλεξω

Majestic
14
78%
XXone ANAX
4
22%
 
Total votes: 18

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: πεδλα carbon

Post by Antreas »

οι εν loctite που βαζουν.
λιγη διαφορα με Κυπρο αλλα ηθελα να ειμαι σιγουρος οτι θα πιασω τις λεπιδες που εν για παπουτσακι Pathos γιαυτο τζαι ε προτιμησα που diveshop
ε γλίτωσα καπου 20 ευρω

User avatar
StephanosNic
Posts: 329
Joined: Wed Sep 19, 2007 12:38 pm
Location: Lefkosia

Re: πεδλα carbon

Post by StephanosNic »

ε εγω εν χρειάζεται να σου πω ποσο πομπα ενι, ξερεις το τζιε σι! ειδικά με μένα που έχω τζιε το γόνατο εν ότι πρέπει...ούτε που τα νιωθεις !
I MAKE FISH YOU GO DISCO !!!! DISCO DISCO GOOD GOOD !!!!

nikolas Xarris
Posts: 26
Joined: Sun Oct 05, 2008 4:50 pm

Re: πεδλα carbon

Post by nikolas Xarris »

StephanosNic wrote:ε εγω εν χρειάζεται να σου πω ποσο πομπα ενι, ξερεις το τζιε σι! ειδικά με μένα που έχω τζιε το γόνατο εν ότι πρέπει...ούτε που τα νιωθεις !
ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΩΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΔΙΛΑ.ΕΝΝΑ ΠΑΩ ΕΛΛΑΔΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΝ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΠΟΥ ΤΖΙΗΜΕΣΑ;ΕΙΜΑΙ 1 86 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 90+-2 ΚΙΛΑ.ΤΙ ΣΚΛΗΡΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ;;;;

User avatar
StephanosNic
Posts: 329
Joined: Wed Sep 19, 2007 12:38 pm
Location: Lefkosia

Re: πεδλα carbon

Post by StephanosNic »

nikolas Xarris wrote:ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΩΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΔΙΛΑ.ΕΝΝΑ ΠΑΩ ΕΛΛΑΔΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΝ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΠΟΥ ΤΖΙΗΜΕΣΑ;ΕΙΜΑΙ 1 86 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 90+-2 ΚΙΛΑ.ΤΙ ΣΚΛΗΡΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ;;;;

φίλε προσωπικά εν ξέρω να σου απαντήσω παίζει επίσης ρόλο και τι ψάρεμα κάνεις, βαθός κ.α. Πάντως συστήνω τα ανεπιφύλαχτα, εγω είχα κάμει εγχείρηση χιαστού το καλοκαίρι και με τούτα τα πέδιλα εν εχω κανένα πρόβλημα! εννα δεις διαφορά! Συστήνω τον συνδυασμό που επιάσαμε και εγω και ο Αντρέας.
I MAKE FISH YOU GO DISCO !!!! DISCO DISCO GOOD GOOD !!!!

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: πεδλα carbon

Post by Antreas »

φιλε Νικολα καλημερα. Σκληρότητα στα Majestic παει ως
medium-2 medium-1 medium medium+1 τζαι medium +2
τα -2 ειναι τα ποιο μαλακα τζαι προωριζουντε για ελευθερη καταδυση
εσυ θα πιασεις η medium -1 η medium.
τουτο γιατι εμεις σαν ψαροτουφεκαες εχουμε εννια το ψαρι τζαι οχι τοσο την καλη πεδιλια.
τα μαλακα πεδιλα θελουν σωστη πεδιλια για να αποδωσουν.
αυτα μου ειπε ο Πανικος μια μερα που μιλουσαμε για τα πεδιλα.
τωρα απο οπου θα τα παρεις ρωτα τους τζαι την γνωμη τους τζαι θα σου πουν καλυτερα.
τωρα για ελλαδα η Κυπρο οι τιμες ενα περιπου ειναι οι ιδιες.
εγω εφερα τα απο ελλαδα με 20 ευρω ποιο φτινα
εγω σου λεω πιασε τα -1 με παπουτσακι παθος

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: πεδλα carbon

Post by Giorkos »

Antreas wrote: εφερα τα απο ελλαδα με 20 ευρω ποιο φτινα
ε παιθκιά...αξίζει την εξοικονόμηση των 20 Ευρώ για να τα φέρεις από Ελλάδα..

Μή Κακόν έσπασεν καμιά λεπίδα (συμβαίνει), εκόπην κανένα παπουστούιν κτλ κτλ, τι γίνεται τότε με θέμα εγγύησης...εν να πρέπει να τα στείλετε πίσω να πληρώσετε κούριερ κτλ κτλ... και όλα αυτά σε συνεννοήσεις με email ή στην καλύτερη περίπτωση μέσω τηλ. με τον πωλητή από το εξωτερικό....

ενώ αν αγοράσετε από εδώ, αν πάθουν κάτι, μπαίνεις μέσ το αυτοκίνητο σου, πάεις τον περίπατο σου, Μιλάς πρόσωπο με πρόσωπο με τον πωλητή εξηγείσαι τζαι μετά κάμνεις τζαι τον περίπατο σου στον παραλιακό τζαι τρώεις τζαι παγωτό :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: πεδλα carbon

Post by Antreas »

εγω βασικα ο μονος λογος που τα εφερα απο ελλαδα ειναι για να ειμαι σιγουρος οτι θα πιασω τις λεπιδες που ειναι κατασκευασμένες για πελμα pathos.
για τα υπόλοιπα που λεει και ο Giorkos θα τα επιανα και εγω απο Κυπρο

User avatar
StephanosNic
Posts: 329
Joined: Wed Sep 19, 2007 12:38 pm
Location: Lefkosia

Re: πεδλα carbon

Post by StephanosNic »

Antreas wrote:εγω βασικα ο μονος λογος που τα εφερα απο ελλαδα ειναι για να ειμαι σιγουρος οτι θα πιασω τις λεπιδες που ειναι κατασκευασμένες για πελμα pathos.
για τα υπόλοιπα που λεει και ο Giorkos θα τα επιανα και εγω απο Κυπρο

ε καλα γιατί τουτες που έχω εγω εννεν ? αφου εν τα ιδια που επιασαμε. Ετσι τζιε αλλιως ποιος εννα σου εγγυηθεί ότι όντως εν τούτες?
I MAKE FISH YOU GO DISCO !!!! DISCO DISCO GOOD GOOD !!!!

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: πεδλα carbon

Post by Antreas »

πε μου τζαι εσυ.
βασικα εγω ειχα υπόψη μου οτι ο πανικος με τα πεδιλα δινει τζαι τσεντα majestic γιαυτο σου ειπα να τα πιασεις που τζιαμε.
επιασα τον τζαι εγω τηλ τζαι ειπε μου οτι εν ειχε τωρα τζαι θα καθιστερουσε καμια εβδομαδα να φερει τζαι εγω ξερεις με που πνιουμε μεσα σε ενα ποτιρι νερο :lol:
ε ε παραγγειλα τα που ελλαδα.
εγγύηση νομιζω εν τζαι εχουν ετσι τζαι αλιως επομένως τι ειχαμ ετι χασαμε

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: πεδλα carbon

Post by Giorkos »

Antreas wrote: εγγύηση νομιζω εν τζαι εχουν ετσι τζαι αλιως επομένως τι ειχαμ ετι χασαμε
ρε παιθκιά, τούτον με την εγγύηση εν σίουρο ?

επαλέυκαν το θέμα με την εγγύηση για τα πέδιλα σε ελληνικό σάιτ, εφκάλατε άκρα τελικά ???

το να μεν έχει εγγγύηση ΔΕΝ διανοείται .... αν είναι έτσι εγώ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΑ, και θα αγόραζα μια άλλη μάρκα που να έχει εγγύηση (έστω κανένα χρόνο)!!!

άτε δεν μου εδώσαν 100% 'βελτίωση' τα κάρμπον τούτα που δεν έχουν εγγύηση, τα άλλα με εγγύηση θα μου εδιούσαν 90% 'βελτίωση' :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: πεδλα carbon

Post by Antreas »

ο κατασκευαστής δεν δινει εγγύηση αλλα μπορει ο πωλητής να δίνει εγγύηση.
Στεφανε ο Πανικος ειπε σου για εγγυηση ?

User avatar
StephanosNic
Posts: 329
Joined: Wed Sep 19, 2007 12:38 pm
Location: Lefkosia

Re: πεδλα carbon

Post by StephanosNic »

Antreas wrote:ο κατασκευαστής δεν δινει εγγύηση αλλα μπορει ο πωλητής να δίνει εγγύηση.
Στεφανε ο Πανικος ειπε σου για εγγυηση ?

Ρε φίλε εν θυμούμαι
I MAKE FISH YOU GO DISCO !!!! DISCO DISCO GOOD GOOD !!!!

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”