riffe eurogun e110

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: riffe eurogun e110

Post by Antreas »

με γεια σου φιλουι μου οτι και αν αποφασίσεις.
περιμενουμε φωτογραφιες τζαι γνωμες οταν ερθεις. :wink:

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: riffe eurogun e110

Post by giorgosxx »

Το λοιπον φιλοι μου, μολις επεστρεψα απο Λεμεσο. Ξεκινησα για να παω να δω και τα δυο οπλα αλλα τελικα ειδα μονον το ενα και για να πω την αληθεια δεν με ενθουσιασε :o . Για να παρω τα πραγματα απο την αρχη, πρεπει να σας πω οτι πηγα στον Πανικκο και ειδα τα οπλα στο καταστημα του, εμιλησαμε, επιασα τα ολα στο χερι μου και τελικα αγορασα το Rob Allen το tuna.Με το που το επιασα στα χερια μου ειπα αυτο θα αγορασω, παρολο που στην αρχη εσκεφτομουν πως θα το οπλιζα χωρις το τακουνι οπλισης. Μου εξηγησε ο Πανικκος οτι ειναι πολυ μελετημενο οπλο και οτι οπλιζεται ευκολα.Οπως και να εχει την Τεταρτη το απογευμα θα μου το φερει στημενο με 2 χ 16 λαστιχα και 7αρα βεργα με 3 καρχαριακια με το μουλινε του και με 50 μετρα σχοινι. To πιο ωραιο ομως ειναι οτι εκει που περιμενα να δωσω 700 ευρω το πιο λιγο, εδωσα 300 για ΟΛΑ. :D :D :D :D

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: riffe eurogun e110

Post by Antreas »

με γεια σου φιλε
1000 ματωμενο να ειναι και να γινει το αλλο σου μισο. 8)

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: riffe eurogun e110

Post by Giorkos »

ευτυχως που εν εποντάραμε κανένα στοιχημα πάστα όπλα...ήταν να χάσουμε ούλλοι μας :mrgreen:


με γεια το οπλο !!!! αλλά τωρά...τι θ ακάμεις τα άλλα 400 Ευρώ ??? Χμμ....ήντα πέδιλα έσιης :mrgreen: :mrgreen: :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: riffe eurogun e110

Post by giorgosxx »

Eν να καμω κασια για οτι χρειαζομαι, τωρα εχω απο ολα, εμειναν μονον τα ψαρκα :) . Το DMFR εφανηκε μου τεραστιο και πολλα βαρετο και η αληθκεια δεν μου αρεσε σε εμφανιση. Τα ξυλινα που ειχε ο Πανικκος, εκαμα με να το σκεφτω λιγο παραπανω, αλλα τελικα προτιμησα το rob allen. Ο Πανικκος παντως ειπε οτι ειναι απο τα καλυτερα στο παζαρι. Θα δειξει την Πεμπτη.

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: riffe eurogun e110

Post by mariosko »

το Rob Allen πάντως δεν ειναι στην ίδια κατηγορια με τα αλλα όπλα που σκεφτόσουν να πιασεις. καλο οπλο παντως, οταν ειναι σωστα στημενο. κατα την γνωμη μου με τα 2 16άρια βάλε 6.5άρα βέργα, 'οχι 7άρα. καλοριζικο
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: riffe eurogun e110

Post by giorgosxx »

mariosko wrote:το Rob Allen πάντως δεν ειναι στην ίδια κατηγορια με τα αλλα όπλα που σκεφτόσουν να πιασεις. καλο οπλο παντως, οταν ειναι σωστα στημενο. κατα την γνωμη μου με τα 2 16άρια βάλε 6.5άρα βέργα, 'οχι 7άρα. καλοριζικο
Αν πηγαινα πρωτα στο Blue instinct που πουλα το raptor μαλλον θα το αγοραζα, γιατι οπως μου ειπαν το φινιρισμα του ειναι τελειο, επειδη ομως πηγα στο Bluavventura και ειδα το DMFR δεν μου αρεσε καθολου ειδικα με τα τοσα πολλα λεφτα. Μετα μιλησα με τον Πανικκο και επειδη τα Rob Allen ειναι γνωστο τι οπλα ειναι το αποφασισα. Αυτο που μου ειπε ο Πανικκος αν καταλαβα σωστα ,ηταν οτι σε 2 λαστιχα οτι του βαλεις δεν λεει οχι, σε 3 ομως υπαρχει προβλημα. Για το ψαρεμα που το θελω νομιζω ειναι αρκετο. Για την 7αρα μου ειπε ο Πανικκος, η αληθεια ειναι οτι θα το δοκιμασω και θα δουμε αν χρειαστει κατι διαφορετικο θα το αλλαξουμε.
Εχει κανενας Rob Allen?

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: riffe eurogun e110

Post by Antreas »

φιλε μου το οπλακι ειναι μια χαρα. θα σε καλυψει σε ολα τα ψαρεματα σου ανετα. λιωσε το στο ψαρεμα κανε το προεκταση του χεριου σου και θα ειναι τελειο.
ο καθε ψαροκυνηγος βγαζει ψαρια με το οπλο που τον εκφραζει καλυτερα.
βαλε και καμια φωτογραφια να δουμε το κανονι σου 8)

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: riffe eurogun e110

Post by giorgosxx »

Eν να μου το φερει ο Πανικκος σημερα το απογευμα,μολις το πιασω θα το βαλω :D

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: riffe eurogun e110

Post by Antreas »

Αναμενουμε τοτε :wink:

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: riffe eurogun e110

Post by giorgosxx »

Με το copy paste δεν τα καταφερα να βαλω την φωτογραφια εσιει κανενα αλλο τροπο

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: riffe eurogun e110

Post by MariosK »

Αριστερά κάτω που το "Save Preview Submit" έχει μιαν επιλογή που γράφει "Upload attachment". Πάτα το τζε να σου ανοίξει μιαν καινούργια επιλογή για να διαλέξεις αρχείο. Διάλεξε την φωτογραφία τζε πάτα "Add the file" τζε μετά Submit.

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: riffe eurogun e110

Post by giorgosxx »

Ρε φιλε εν πολλα μεγαλη λαλει η φωτο, εσιει κανενα τροπο να την μικρυνω

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: riffe eurogun e110

Post by Antreas »

στο paint φιλουι μου

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: riffe eurogun e110

Post by giorgosxx »

Φιλοι μου εβουτησα το σημερα και εκαλικωσα ενα λαβρακι και ενα κεφαλο, εσπασε μου τα νευρα μου :evil: φυσικα απο δικο μου φταιξιμο γιατι οπως ειχα πει παλια εχει χρονια τωρα που κρατω αεροβολο, λιγο το οπλισμα του και λιγο το σαντανωμα του σχοινιου, τελοσπαντων στο τελος της ημερας εκαμνα σκοποβολη πανω σε μια μπουκαλα του γαλατος γεματη αμμο, εψιλο συνηθισα το και μαλιστα εψιλο συμπαθησα το στο τελος :) . Στα επομενα ψαρεματα θα δειξει την αξια του (χαλαλι τα ψαρακια ηταν τυχερα).Α και η φωτογραφια που υποσχεθηκα. Ευχαριστω φιλε για τις οδηγιες
rob allen.jpg

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”