video από μέλη του φόρουμ

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

πρώτη δοκιμή

Post by Giorkos »

Χμμμμ

Windows movie maker...;άτε να το δοκιμάσω....

έπρεπει να καρτερώ καμία δύο ώρες μέχρι να έρθει το αεροπλάνο της συγγένισας για να την πιάσω από το αεροδρόμιο...είπα να ποσκολιστώ με το πρόγρμμα τουτο....

οι φωτό και τα βίτεο τραβήχτηκαν με τη φωτογραφική του Δημήτρη....

enjoy.....


http://www.vimeo.com/1726122
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: video από μέλη του φόρουμ

Post by caveman »

Καλησπέρα φίλε

Το βίτεο το έχεις στα πρωσοπικά, δεν το προβάλλει.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: video από μέλη του φόρουμ

Post by Giorkos »

caveman wrote:Καλησπέρα φίλε

Το βίτεο το έχεις στα πρωσοπικά, δεν το προβάλλει.
Θενκ γιου Κέιβ Μαν
Οκ...νομίζω έσασα το τωρά...εν πρώτη φορά που βάλλω βεντεο στο βίμεο και δεν ήξερα τι παίζεται...δοκιμάστε τωρά...

μεν καρτεράτε τίποτε σπουδαίο...... απλώς εθυμήθηκα ένα τραγούδι και είπα να πειραματιστώ !!!


http://www.vimeo.com/1726122

edit: αντιμινστρατότοι, υπάρχει κάποιος τρόπος για να κάμνουμε embed τα βίντεο στο πόστ μας (youtube, vimeo κτλ ???)
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: video από μέλη του φόρουμ

Post by MariosK »

Πολλά ωραίο φίλε :D.

Εντωμεταξύ τα πρώτα 20-25 δευτερόλεπτα με την μουσική τζε της ασπρόμαυρες φωτογραφίες θυμίζει μου κάτι ντοκιμαντέρ που έχει για τα κατεχόμενα :mrgreen:.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: video από μέλη του φόρουμ

Post by Giorkos »

MariosK wrote:Πολλά ωραίο φίλε :D.

Εντωμεταξύ τα πρώτα 20-25 δευτερόλεπτα με την μουσική τζε της ασπρόμαυρες φωτογραφίες θυμίζει μου κάτι ντοκιμαντέρ που έχει για τα κατεχόμενα :mrgreen:.
Χένκ γιου...

έφκαλα το πάνω στο rapidshare για πιο καλό resolution (έχει και ονόματα των ηθοποιών)

http://rapidshare.com/files/145127151/f ... 1.wmv.html
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: video από μέλη του φόρουμ

Post by caveman »

Φίλε, για πρώτο βιντεάκι, εν πολλά καλό, ειδικά ο συνχρονισμός μουσικής-εικόνας. Εννοείτε ότι το τραγούδι δεν πέζεται, είναι εξάλλου το αγαπημένο μου συγκρότημα :mrgreen: οι \m/ Savatage \m/ :D
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: video από μέλη του φόρουμ

Post by Greg »

Ωραιος :D ... Εν που το album Dead Winter Dead to τραγουδι εννε?? \m/ :twisted: \m/
Esox Lucius

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: video από μέλη του φόρουμ

Post by Giorkos »

Greg wrote:Ωραιος :D ... Εν που το album Dead Winter Dead to τραγουδι εννε?? \m/ :twisted: \m/
ε φίλε...το κομμάτι της μουσικής που έβαλα νομίζω εν τον μεταλλικα...δες τίτλο (Christmas - Trans Siberian Orchestra (Metallica) - Carol of the Bells.mp3)

και είναι βασικά ένα Χριστουγεννιάτικο τραγούδι (το οπίο έχω και τραγουδιέται από χορωδία)...εννοείται ότι το ορίτζιναλ xmas Carol εν πιο μελωδικό !!!

όσο για τους savatage en ξέρω αν το επαίξαν !!!!

εντιτ: Χμμμ..τώρα που ξανακοιτάζω για΄τιο θυμόμουν και άλλο όνομα για το΄πυτο σε σχέση με Σεράγεβο, το όνομα του file εν τζίνο οπυ έβαλα αλλά ο τίτλος του τραγουδιού στο media player είναι Christmas Eve sarajevo !!!!!

ξανά έντιτ: κατεβάζω τωρά το dead winter dead να τσεκάρω !!!!

και ξανά πάλε έντιτ: όντως..εκατέβασα το εν λόγο αλπουμ και όπως είπατε.........η εκτέλεση του τραγουδιού είναι στα αλπουμ (dead winter dead) και όνομα τραγουδιού CHRISTMAS EVE . sto youtube το βρίσκω σαν Trans Syberia Orchestra ετκέλση.... όπως και νάχει..το τραγούδι είναι "Κάλαντα Χριστουγέννων" και είανι πολύ ωραία η οριτζιναλ τραουθκιά του !!!! τωρά ποιος το παίζει έτσι πιο μεταλ εν εκατάλαβα ακόμα :lol:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: video από μέλη του φόρουμ

Post by caveman »

Η πρώτη εκτέλεση ήταν από savatage στο άλμπουμ που ανάφερε ο Γρηγόρης. Στην συνέχεια, μετά από κάποια χρόνια, οι ίδιοι οι savatage, Jon Oliva φωνή, πιάνο, πλήκτρα και μπάσο κιθάρες, Al Pitrelli σόλο-ρυθμικές και μπάσο κιθάρες, Paul O'Neil ρυθμικές κιθάρες, John Middleton μπάσο, Jeff Plate ντραμς, Chris Caffery ρυθμική κιθάρα, μαζί με ένα νέο μέλος, τον Robert Kinkel σε πλήκτρα και πιάνο, δημιούργησαν τους Trans-Siberian Orchestra, τζαί τούντο τραγούδι ξαναεκτελέστηκε στο διπλό άλμπουμ- CHISTMAS EVE AND OTHER STORIES - THE CHRISTMAS ATTIC... ξέρω τι σου λέω, επειδή έχω τα ούλλα ορίτζιναλ :mrgreen: :lol: :lol: ...ακούω τους που τα δώδεκα μου :mrgreen:

Άκου το Wizards in Winter, εν που τα αγαπημένα μου. Το βιντεάκι είναι που διαγονισμό Χριστουγενιάτικων φωτοριθμικών στην Αμερική. :arrow:
http://www.youtube.com/watch?v=szLmAPW3 ... re=related


υγ. τα βιολιά, τσέλλα και άλλα ένχορδα που ακούεις, εν ούλλα που πλήκτρα. Στην ουσία η "ορχήστρα" δεν υπάρχει, απλός οι savatage μια μέρα αποφάσισαν εκτός του βαρετού μέτταλ, να κάνουν κάτι πιο κλασικό και έτσι προέκιψαν οι Trans-Siberian Orchestra.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: video από μέλη του φόρουμ

Post by fISHANDCHIPS »

caveman wrote:

Άκου το Wizards in Winter, εν που τα αγαπημένα μου. Το βιντεάκι είναι που διαγονισμό Χριστουγενιάτικων φωτοριθμικών στην Αμερική. :arrow:
http://www.youtube.com/watch?v=szLmAPW3 ... re=related

Μπραβο ρε φίλε ... πριν 2-3 χρόνια είχα το τουτο το φιλμάλι και έσπασα να έβρω ποιοί ένι και εν τα εκατάφερα.έτσι στο άσχετο μες το φόρουμ για ψάρεμα έλισα την απορία μου 8) 8) 8) keep rockin MAN :twisted: :twisted: :twisted:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: video από μέλη του φόρουμ

Post by Giorkos »

caveman wrote:Η πρώτη εκτέλεση ήταν από savatage στο άλμπουμ που ανάφερε ο Γρηγόρης. Στην συνέχεια, μετά από κάποια χρόνια, οι ίδιοι οι savatage, Jon Oliva φωνή, πιάνο, πλήκτρα και μπάσο κιθάρες, Al Pitrelli σόλο-ρυθμικές και μπάσο κιθάρες, Paul O'Neil ρυθμικές κιθάρες, John Middleton μπάσο, Jeff Plate ντραμς, Chris Caffery ρυθμική κιθάρα, μαζί με ένα νέο μέλος, τον Robert Kinkel σε πλήκτρα και πιάνο, δημιούργησαν τους Trans-Siberian Orchestra, τζαί τούντο τραγούδι ξαναεκτελέστηκε στο διπλό άλμπουμ- CHISTMAS EVE AND OTHER STORIES - THE CHRISTMAS ATTIC... ξέρω τι σου λέω, επειδή έχω τα ούλλα ορίτζιναλ :mrgreen: :lol: :lol: ...ακούω τους που τα δώδεκα μου :mrgreen:

Άκου το Wizards in Winter, εν που τα αγαπημένα μου. Το βιντεάκι είναι που διαγονισμό Χριστουγενιάτικων φωτοριθμικών στην Αμερική. :arrow:
http://www.youtube.com/watch?v=szLmAPW3 ... re=related


υγ. τα βιολιά, τσέλλα και άλλα ένχορδα που ακούεις, εν ούλλα που πλήκτρα. Στην ουσία η "ορχήστρα" δεν υπάρχει, απλός οι savatage μια μέρα αποφάσισαν εκτός του βαρετού μέτταλ, να κάνουν κάτι πιο κλασικό και έτσι προέκιψαν οι Trans-Siberian Orchestra.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Κατατοπιστικότατος !!!!!! Θενκς, :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: video από μέλη του φόρουμ

Post by HellRider »

καλά σε εκαταλαβα ρε cave οτι εισαι μεταλλας..ενεν παραξενο οτι οι μεταλλαες ασχολουνται με πολυ ηρεμα σπορ οπως το ψαρεμα :?: :wink:

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: video από μέλη του φόρουμ

Post by Greg »

Εσχει καμποσους μετταλλαες το φορουμ

Largemouth, caveman, Fish%chips, Greg, Stephanosnic, Giorgos

καθως και κρυπτομετταλλαες :twisted:

Predatwr, Cybasser
Esox Lucius


fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: video από μέλη του φόρουμ

Post by fISHANDCHIPS »

ε πάρακατω τι έγινε :?: :?: :)
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

Post Reply

Return to “video από μέλη του φόρουμ”