Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

loukas88b
Posts: 17
Joined: Mon Nov 14, 2011 12:42 pm

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by loukas88b »

Πάρα πολύ ωραία εμπειρία, ευχαριστώ και εγώ τα παιθκια που αφιέρωσαν ώρες και πολύ κόπο,για να οργανωθεί αυτή η συνάντηση και να περάσουμε μια τέλια νύχτα. Είμαι πολύ χαρούμενος που γνώρισα πολλούς ανθρώπους με την ίδια αγάπη για το ψάρεμα (το σωστό ψάρεμα) και ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να είμαστε οι διπλάσιοι.

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by chrisostomos »

Ειπα να παω σήμερα το μεσημέρι για ψάρεμα στην παραλία που μαζευτικαμε την παρασκευή .το τι σκουπίδια αφήσαμε πίσω μας δεν περιγραφετε . Καφέδες ποτήρια κουτιά από δωλοματα σακούλες με πέτρες γιαψτριποδες μπουκάλια μπύρας κουτιά από μισινεζες + τα νάιλον με τα καλαμο παζαρλικια. Όσα μπόρεσα μαζεψα .θέλω το άλλο σάββατο να μαζευτούμε 5-10 άτομα με σακούλες απορριμάτων και ένας με ένα διπλοκαμπινο να πιούμε ένα καφέ και σε μια ώρα να την κάνουμε γυαλί την παραλία
2012-03-25 13.35.59.jpg
2012-03-25 13.35.59.jpg (1.46 MiB) Viewed 7385 times
2012-03-25 13.27.34.jpg
2012-03-25 13.27.34.jpg (1.06 MiB) Viewed 7383 times
2012-03-25 13.27.20.jpg
2012-03-25 13.27.20.jpg (1.18 MiB) Viewed 7384 times
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by mikrosa »

Λυπάμε παρα πολυ...δεν το περιμενα οτι θα αφιναμε πισω μας σκουπιδια...
Ειμαι μεσα αν γινει Κυριακη...

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by angiec »

Πάντως έμεινα έκπληκτη ,δεν το περίμενα αυτό μετά από όσα λέμε σχεδόν καθημερινά . Ευχαριστώ τον Χριστόδουλο που επανέφερε το θέμα αυτό με τα σκουπίδια .Λυπάμαι, και ναι όσοι μπορούμε να πάμε για να την καθαρίσουμε και ΑΜΕΣΩΣ

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by belluga »

Ε παιδια η αληθεια να λεγεται οσο προσεκτικοι τζαι να ειμασταν οταν μαζευτουν 40-50 ατομα που ενα ποτσιαρο να αφισει ο καθενας εννα γινει χαλια η παραλια!

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by angiec »

μα δεν μιλάμε για ποτσίγαρα, αλλά για κουτιά σκουλικιών ,μπιρες καφέδες κά.

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by belluga »

Τροπος του λεγιν το ποτσιγαρο!

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by Sorkomanis »

και εγώ με την σειρά μου να ευχαριστήσω τους διοργανωτές, το φαΐ ήταν άπαιχτο και το ουίσκι για να βράσουμε, γνώρισα αρκετό κόσμο και πέρασα πολλά ωραία. Λίγο ζόρι με τες αποστάσεις αλλα επεράσαμε. μέχρις τις 2 που εφύγαμε ήμασταν 4 άτομα στην παραλια τίποτε αποτέλεσμα. Ήταν όμως λιπιρο που περπατούσα για το αυτοκίνητο και έβλεπα τα σκουπίδια. Ότι θέλεις είχε... δυστυχώς
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by chrisostomos »

Το μεγαλο προβλημα ειναι με τα πλαστικα. Τα σιαλουμ ειναι περισοτερα απο τα αποτσιγαρα. Η μεγαλη γαιδουρια ειναι τα κουτια απο αμερικανους και κυριος οι σακουλες με τις πετρες που βαζαμε για αντιβαρο στους τριποδες. Δεν ειναι ρε γαμοτη μου τοσο δυσκολο να εχουμε μια σακουλα στην καρεκλα μας και να τα σερνουμε ολα μεσα.
Παντος αν πιασουμε 5 ατομα στην σειρα απο μια μαυρη σακουλα απορρυματων ο καθε ενας και παραλληλα στον χωματοδρομο να μας ακολουθα καποιος με ενα δυπλοκαμπινο σε 20 λεπτα την κανουμε γυαλι 1 km ακτη.
Το σαββατοκυριακο που θα ερθει εγω θα παω παντος οσα μπωρεσω να συναξω.
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by fISHANDCHIPS »

Καλά έκαμες Χρυσοστομε που εφερες το θέμα στην επιφάνια.
Δυστιχώς επικρατή η παπαρ***για στο φόρουμ απο πολλούς αλλά στην πράξη μ0η0δε0ν
Ειμαι σίγουρος οτι και σε άλλα θέματα περι αλιείας ησχύει το ίδιο απο πολλούς που απλά κλάν***ν μες το φόρουμ άλλά στην πράξη μηδεν.
... για όσους πέρασαν την εφηβική ηλικία και εξακολούθουν να λειτουργούν ασυνήδειτα ... ξερω το οτι ειναι δύσκολο να αλλάξη η κατάσταση αλλά πάντα υπάρχη περιθόριο ... η ουσία ειναι να μπει στην ΣΥΝΗΔΗΣΗ :!: :!: :!: ... και οχι να μέινει ως μια επιφανιακή συνήθεια (που ευκολα ξεχνιέται ή αποφεύγεται).
Για τους έφηβους τα πράματα ειναι πιο ευκολα.
Κανεί τριτοκοσμικές συνήθειες που κληρονομίσαμε που τους πιο παλιους ... ζουμε σε μια ανεπτυγμένη χώρα ετος 2012
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

ΑΗ ΓΙΩΡΚΟΥΗ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ
Posts: 11
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:50 pm

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by ΑΗ ΓΙΩΡΚΟΥΗ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ »

Καλησπερα σε ολους! σιγουρα δεν ειμαι χαρουμενος με το οτι αφησαμε τοσα πολλα σκουπιδια.........δεν νομιζω ομως οτι ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.....ξερω πολυ καλα αυτη την περιοχη κ πρεπει να σας πω οτι ψαρευετε σχεδον καθημερινα! Να ξερετε οτι η παραλια αυτη ειχε πιο πολλα σκουπιδια απο οτι αφησαμε.....δεν σας κανω τον εξυπνο ουτε θελω διωξω τις ευθηνες που μου αναλογουν.Θελω να σας πω ενα μεγαλο ευχαριστω που ηρθατε στο ψαρευτικο μας ραντεβου! εμεις απο το καταστημα ΘΑΛΑΣΣΑ καναμε οτι μπορουσαμε για να περασουμε ολοι μας καλα κ πιστευω τα καταφεραμε!!! δυστηχως δεν πιασαμε ψαρια αν και ειχα μαλαγρωση με ζωντανα κ ψοφια σκουλικια τον τοπο που ψαρεψαμε.Απο τα 6 δωρα που ειχαμε δωσαμε μονο τα 2.....γιαυτο θα το ξανακανουμε συντομα για να δοθουν ολα τα δωρα και για να γνωριστουμε ακομα καλητερα!!!Αυτη την φορα λεω να παμε απογευμα.....απο 5 εως 9. καποια Κυριακη η Τεταρτη μετα το Πασχα! θα το μιλησουμε με τον Αριστο και βλεπουμε!

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by mariosspinning »

Να τον κάμετε περβόλια το διαγωνισμο
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by marios pafitis »

Πιστεύω κα διοργανωθεί διαγωνισμός καθαρίσματος παραλίας και τα δώρα να δοθούν σε εκείνους που θα γεμίσουν τα πιο πολλά μαύρο σακούλα :!: :!: :!: :!:

ΑΗ ΓΙΩΡΚΟΥΗ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ
Posts: 11
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:50 pm

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by ΑΗ ΓΙΩΡΚΟΥΗ-ΛΕΥΤΕΡΗΣ »

Μαριε καλησπερα! ειναι λιγο δυσκολο να γινει στα Περβολια κ ειδικα εκει που ψαρευουν καθημερινα τα λαβρακια......δεν θα μας αφησουν. ξερω τι λεω....οταν εμαθαν οτι θα ψαρευαμε τοσα πολλα ατομα στην περιοχη δεν τους αρεσε και ελεγαν οτι θα εβαζαν δυχτια σε περιπτωση που θα επιλεγαμε τα Περβολια.

MaRiOs(PouLLIs)
Posts: 44
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:33 am
Location: Λεμεσος

Re: Νυχτερινο ψάρεμα για τα μέλη του φόρουμ

Post by MaRiOs(PouLLIs) »

κανονιστε προς λεμεσο για πσαρεμα να αλαξουμε και λιο τοποθεσια..και να εφκολινουμε και λιο τους αλλους που ενα ερτουν που παφο παλε η που αλλο χωριο η επαρχια ...η γνωμη :roll:

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”