Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by konstantinos kalogir »

Θέλεις δηλαδή να βάλουμε διαγωνισμό ποιος έπιασε τα περισσότερα ψάρια? :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

konstantinos kalogir wrote:Θέλεις δηλαδή να βάλουμε διαγωνισμό ποιος έπιασε τα περισσότερα ψάρια? :lol: :lol: :lol: :lol:
εγω διαγωνισμους δε βαζω αλλο ειπα!
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by Greg »

καποιος καπου καποτε εβαλε μια φωτο μιας τσιπουρας 5κιλης,, καλο θα ηταν να μεταφερτει σε τουτο το ποστ να την ευλογουμε και να τη θαυμαζουμε
Esox Lucius

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by konstantinos kalogir »

ΦΙΛΙΠΠΟΣ wrote:αα και για να τελειωνει εδω δεν εχω κατι μαζι σου εγω μια πλακα σου εκανα και επιτεθηκες κατευθειαν ελπιζω να εισαι στο διαγωνισμο να γνωριστουμε κιολας!
Νομίζω αν έχει κάποιο που γελά εδώ, τότε αυτός είμαι εγώ..! πρέπει να έβαλα πάνω που δέκα φατσούες lol ( :lol: ) Και δεν νομίζω να σου είπα κάτι επιθετικό..! Όπως και να έχει δεν θα τα καταφέρω να έρθω στον 'διαγωνισμό'..

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

Greg wrote:καποιος καπου καποτε εβαλε μια φωτο μιας τσιπουρας 5κιλης,, καλο θα ηταν να μεταφερτει σε τουτο το ποστ να την ευλογουμε και να τη θαυμαζουμε
ριξε μια ματια εδω greg δε ξερω σε πιο μερος ειναι αλλα κοιτα κατι χειλια που εχει!!! 8)
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

ΦΙΛΙΠΠΟΣ wrote:
Greg wrote:καποιος καπου καποτε εβαλε μια φωτο μιας τσιπουρας 5κιλης,, καλο θα ηταν να μεταφερτει σε τουτο το ποστ να την ευλογουμε και να τη θαυμαζουμε
ριξε μια ματια εδω greg δε ξερω σε πιο μερος ειναι αλλα κοιτα κατι χειλια που εχει!!! 8)
http://www.psaria.net/2010/01/t-6-5-tsi ... -kila.html
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by nicolas theocharous »

ΦΙΛΙΠΠΟΣ wrote:
ΦΙΛΙΠΠΟΣ wrote:
Greg wrote:καποιος καπου καποτε εβαλε μια φωτο μιας τσιπουρας 5κιλης,, καλο θα ηταν να μεταφερτει σε τουτο το ποστ να την ευλογουμε και να τη θαυμαζουμε
ριξε μια ματια εδω greg δε ξερω σε πιο μερος ειναι αλλα κοιτα κατι χειλια που εχει!!! 8)
http://www.psaria.net/2010/01/t-6-5-tsi ... -kila.html
φιλε μου γεια σου, παρακολουθω εδω και λιγες μερες την κουβεντα σου με τον κωνσταντινο και ειπα να πω και εγω την αποψη μου.

που λες γνωριζοντας τον κωνσταντινο ετσι καλα ξερω πως δεν υπαρχει περιπτωση ο κωνσταντινος να πικκαριστει με κανενα η να επιτεθει σε κανενα πολυ απλα γιατι εννεν ετσι ατομο παρα πολλοι που δαμεσα το ερουμε τουτο.

δευτερον κατα την αποψη μου υπαρχουν ψαραδες με 2 διαφορετικες αντιληψεις και φιλοσοφιες, εκεινοι που κρατουν τα ψαρια και εκεινοι που καμνουν catch and release. εσυ οπως παρουσιαζεις τον εαυτο σου εισαι κατι ενδιαμεσο. οπως και να εχει οι κουβεντες σου οπως ακουγονται ειναι λιο παρατραβηγμενες. οκ πιστευω πως μπορει να αφηνεις ψαρια αλλα οι και 2 κιλα τσιπουρα. και λαλεις πως αφηννω τες αμαν εννεν 2 κιλα. δηλαδη πιαννεις συνεχεια και πετασσεις τες πισω. εγω προσωπικα 4 φορες που επια ψαρεμα για τσιπουρες εν επιασα λεπι για να εχω και την πολυτελεια να πεταξω πισω και νομιζω εν ειμαι και τοσο αχρηστος ωστε να μεν πιασω λεπι. οπως και να εχει δηλαδη εσυ παεις ψαρεμα και σκαρταρεις ολους τους μουρμουρους και τις μελανες που υπαρχουν και 99 στα 100: μυλοκοπια, σορκους, τσιπουρες, λαυρακια κτλ κτλ

για να σου πω και την αληθεια εγω τους μονους ανθρωπους που γνωριζω και ειμαι σιουρος πως καμνουν τουτο το πραμα και οι στα 2 κιλα αλλα και πολλα παραπανω δηλαδη να απολαυσουν την μαχη και να το πεταξουν πισω χωρις δευτερη σκεψη ειναι ο ευανθης, ο ρολανδος (Cybasser), ο χαμπης (cave), ο γρηγορης (greg), ο αγγελος (AggelosLRK) και ο περουκκας. τουτοι οι ανθρωποι εκτος του οτι ειναι χορτασμενοι και επιασαν του κοσμου τα ψαρια και εχουν του κοσμου τις γνωσεις και τις εμπειριες ειδικα ο ευανθης εχουν και την απαραιτητη παιδια και χαρακτηρα για να καμουν τουτο το πραμα και τιμα τους. ειναι ολοι πολλα low profile. δηλαδη το συμπερασμα μου που τυοτους τους ανθρωπους ειναι πως για να μπορεις να εισαι ετσι οπως λες πως εισαι πρεπει να μην μιλας ετσι για τον εαυτο σου και να μεν μπαινεις σε ετσι συζητησεις.

οι πιο πανω πεταξαν πισω ψαρια (απο 4 κιλα μεχρι μια φαουσα κιλα το καθε ψαρι) ειδικα η παρεα της αιγυπτου οχι μονο στην αιγυπτο αλλα και στην κυπρο και εν τους ακουσα μια φορα να χουμιζουντε εστω και μια φορα οπως καμνεις εσυ ρε φιλε μου. και ξερεις τι?? τα ψαρια που επιασαν και απελευθερωσαν εχουν τεκμηρια βιντεος φωτογραφιες και πολλα αλλα. και επαναλαμβαννω εν τους ακουσα να φκουν μια φορα να πουν εγω επιασα μια φαουσα ψαρια λυθρινια, τσιπουρες, μαγιατικα, γοφαρια, μπλα μπλα μπλα και αφηκα τα και ξερω γω κουβεντες οπως καμνεις εσυ.

και μπορει που τον κωνσταντινο αν και εν το νομιζω να επιασες παραπανω και αν εγινε τουτο θα ειναι καθαρα για λογους του οτι ειναι στην ελλαδα που τα επιασες και οχι τιποτε αλλο αλλα που τους πιο πανω δεν εχει ουτε ενα στο εκατομυριο να επιασες παραπανω τους. που θελω να καταλειξω ειναι στο πως εννεν καλα συνεχεια να χουμιζεσε πως επιασες εκαμες εφκιασες γιατι αν οντως ετσι ειναι καμνεις τους αλλους να νομιζουν πως υπερβαλλεις. οποτε πριν διαφιμιζεις τον εαυτο σου εν καλα να φκεις και να πεις κυριοι επηα σημερα απλαυσα ψαρεμα επιασα μια τσιπουρα 1800 γραμμαρια και αφηκα την πισω. και για εκεινους που νομιζουν πως ειμαι πολυλογας ετην φωτο δαμε. ετσι εννα καταλαβουν ολοι το τι ανθρωπος εισαι πραγματικα και πως απλα εν εισαι ενας ακομα πολυλογας που μας δουλευει.

και εμεις εχουμε ορια στα ψαρια και πολλα πιο πανω που τα μινιμουμ που εχουν δαμε οι αρχες και εσυραμε ψαρια πισω που ανετα εκρατιουνταν αλλα να πεταξουμε πισω τσιπουρα 1.5kg επειδη πολλα απλα επιασαμε ενα τονο ψαρια στο παρελθον εν το νομιζω. μπορει να φτασω σε τουτο το επιπεδο μια μερα και μου το ευχομαι να πετασσω ψαρια μεσα των 2 κιλων χωρις να μαραζωνω αλλα εχω πολλα ακομα να μαθω και να παθω ωσπου να φτασω εκει και το πρωτο πραμα που ειμαι σιγουρος πως θα μαθω μεχρι να παω εκει ειναι να μεν ειμαι πολυλογας και να μην χουμιζουμε συνεχεια και ολη μερα γιατι εννα με φαλουν ουλλοι λαφαζανη η τουλαχιστον να διαφημιζω τον εαυτο μου αν μου αρεσκει αλλα τουλαχιστον με τεκμηρια.

εν θελω να σε κρινω ουτε εχω το δικαιωμα να το καμω αλλα νομιζω πως εχω το δικαιωμα να συμβουλεψω και να πω ην γνωμη μου και να σου πω πως για προστασια του εαυτου μας ειτε εν καλα να μεν ειμαστε πολυλογαδες και να χουμιζουμαστε συνεχεια ειτε να τεκμηριονουμε τα λεγομενα μας και να ειμαστε ωραιοι με ολη τη σημασια της λεξης.

ολα αυτα εντελως φιλικα και το εννοω για να μεν οδηγηθει η κουβεντα σε παρεξηγηση. και εννα γνωριστουμε στον διαγωνισμο εννοειτε και θα ειμαστε φιλοι και να ξερεις πως αμαν σε δω να πιασεις ψαρι μεγαλο και αξιλογο και να το πεταξεις μεσα θα ειμαι ο πρωτος που θα σου πω συγχαρητηρια αλλα ξερω πως εκεινοι που εχουν τουτο το θαρρος και τουτες τες αρχες εν φημιζονται ετσι και εν αυτοδιαφιμιζονται πως το καμνουν

Παμπος
Posts: 67
Joined: Wed Feb 24, 2010 4:10 pm
Location: Καιμακλι / Λευκωσια

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by Παμπος »

Ρε κουμπαρε μα επαλαρες πολλα .....εκοψε σε πας τες μαυρες σου αλοπος ... παντως εν υπαρχει λογος να συγχυζεσαι :violin: ...νομιζω ...αποψη μου .....πιεννε ψαρεμα να ηρεμησεις εν το καλυτερον γιατρικον ..καθε μερα βρεθουνται τζαι 2-3 ποτουτοι :liar: τζαι παλαρουν μας ουλλους :evil: :evil: ...ωστη ναρτει το σαββατοκυριακον μεγαλη χαρη του :pray: :pray: ...παεις το ψαρεμα σου ....ηρεμας ...χαλαρωνεις :whistle: ....εισαι εσου τζαι ο θεος μονο ....ξοφλας τα χρεη σου τζαι χρωστει σου ο κοσμος ουλλος ....ετσι νοιωθεις :D :D ...εν καλα που λαλω ?
Θελω να γινω χαλιφης στην θεση του χαλιφη...

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by nicolas theocharous »

Παμπος wrote:Ρε κουμπαρε μα επαλαρες πολλα .....εκοψε σε πας τες μαυρες σου αλοπος ... παντως εν υπαρχει λογος να συγχυζεσαι :violin: ...νομιζω ...αποψη μου .....πιεννε ψαρεμα να ηρεμησεις εν το καλυτερον γιατρικον ..καθε μερα βρεθουνται τζαι 2-3 ποτουτοι :liar: τζαι παλαρουν μας ουλλους :evil: :evil: ...ωστη ναρτει το σαββατοκυριακον μεγαλη χαρη του :pray: :pray: ...παεις το ψαρεμα σου ....ηρεμας ...χαλαρωνεις :whistle: ....εισαι εσου τζαι ο θεος μονο ....ξοφλας τα χρεη σου τζαι χρωστει σου ο κοσμος ουλλος ....ετσι νοιωθεις :D :D ...εν καλα που λαλω ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

εισαι ωραιος ρε φιλε αρεσκεις μου πολλα :D :D :D :P :P

εν επαλαρα αλλα τοσα γραφω παντα αμαν σχολιαζω κατι. το θεμα ρε φιλε εν ανεχουμε να παιζουν τους ωραιους οι οπιοιδηποτε και ειδικα να παιζουν τους ωραιους στον κολλητο μου που εν παραπανω που τον αρφο μου. σορρυ αλλα αμαν ξερεις ενα ανθρωπο τοσο καλα και ερκετε καποιος του εχτες και του σημερα που το πουποτε και λαλει του αμαν σου δειξω φωτος ενα πεταξεις τα καλαμια σου και παιζει τον ωραιο ε και πιου πιου ρε φιλε μου ασπουμε sit the ball down και φερε και κανενα φορτηγο μαζι σου γιατι μονο με φορτηγο εννα καταφερουμε να πεταξουμε τα καλαμια του κωνσταντινου. :lol: :lol: :lol: :lol:

κατα τ αλλα αντι για ψαρεμα επια κυνηγι ρε φιλε και ηρεμησα οι πως ειχα νευρα δηαδη αλλα γενικα ηρεμησα, εν επεξα τιποτε αλλα μια χαρουα επερασαμε :wink: :wink:

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

nicolas theocharous wrote:
Παμπος wrote:Ρε κουμπαρε μα επαλαρες πολλα .....εκοψε σε πας τες μαυρες σου αλοπος ... παντως εν υπαρχει λογος να συγχυζεσαι :violin: ...νομιζω ...αποψη μου .....πιεννε ψαρεμα να ηρεμησεις εν το καλυτερον γιατρικον ..καθε μερα βρεθουνται τζαι 2-3 ποτουτοι :liar: τζαι παλαρουν μας ουλλους :evil: :evil: ...ωστη ναρτει το σαββατοκυριακον μεγαλη χαρη του :pray: :pray: ...παεις το ψαρεμα σου ....ηρεμας ...χαλαρωνεις :whistle: ....εισαι εσου τζαι ο θεος μονο ....ξοφλας τα χρεη σου τζαι χρωστει σου ο κοσμος ουλλος ....ετσι νοιωθεις :D :D ...εν καλα που λαλω ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

εισαι ωραιος ρε φιλε αρεσκεις μου πολλα :D :D :D :P :P

εν επαλαρα αλλα τοσα γραφω παντα αμαν σχολιαζω κατι. το θεμα ρε φιλε εν ανεχουμε να παιζουν τους ωραιους οι οπιοιδηποτε και ειδικα να παιζουν τους ωραιους στον κολλητο μου που εν παραπανω που τον αρφο μου. σορρυ αλλα αμαν ξερεις ενα ανθρωπο τοσο καλα και ερκετε καποιος του εχτες και του σημερα που το πουποτε και λαλει του αμαν σου δειξω φωτος ενα πεταξεις τα καλαμια σου και παιζει τον ωραιο ε και πιου πιου ρε φιλε μου ασπουμε sit the ball down και φερε και κανενα φορτηγο μαζι σου γιατι μονο με φορτηγο εννα καταφερουμε να πεταξουμε τα καλαμια του κωνσταντινου. :lol: :lol: :lol: :lol:

κατα τ αλλα αντι για ψαρεμα επια κυνηγι ρε φιλε και ηρεμησα οι πως ειχα νευρα δηαδη αλλα γενικα ηρεμησα, εν επεξα τιποτε αλλα μια χαρουα επερασαμε :wink: :wink:
κατ αρχην καλα κανεις και μου τα λες ολα αυτα απλα εγω ξεκινισα με μια πλακα και το εκανε ειρωνικο το θεμα απο κει και περα το τι ψαρια εχω πιασει ειναι στην ελλαδα και δε δειχνομαι δε μπορεις να κρινεις ουτε εσυ ουτε κανενας εμενα οπωσ και γω δε μπορω να κρινω κανεναν αλλο. ειπαμε τερμα το θεμα τελειωνει και τα ψαρια αστα ξερουν αυτα ποσα εχω σικωσει δε χρειαζεται να το κανω δημοσιο θεμα και τελος καλα κανεις και υπερασπιζεσε το φιλος σου αλλα αν καταλαβες δε τσακωθηκαμε!!!!
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

Παμπος
Posts: 67
Joined: Wed Feb 24, 2010 4:10 pm
Location: Καιμακλι / Λευκωσια

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by Παμπος »

ενταξει τελικα εν ετσακωθηκετε αλλα αν εισαστε << μαγκες >> να πατε μαζι ψαρεμα , τζαι να δειτε οτι στο τελος μπορει να γινετε οι καλυτεροι φιλοι , εγω εχω ετσι φιλον που αρχικα τον επαρεξηγησα ηταν εντελως το αντιθετο , απλα επρεπε να τον γνωρισω καλυτερα..........
Θελω να γινω χαλιφης στην θεση του χαλιφη...

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by nicolas theocharous »

Παμπος wrote:ενταξει τελικα εν ετσακωθηκετε αλλα αν εισαστε << μαγκες >> να πατε μαζι ψαρεμα , τζαι να δειτε οτι στο τελος μπορει να γινετε οι καλυτεροι φιλοι , εγω εχω ετσι φιλον που αρχικα τον επαρεξηγησα ηταν εντελως το αντιθετο , απλα επρεπε να τον γνωρισω καλυτερα..........
φιλε Φιλιππε εγω ουτε παρεξηγηθηκα μαζι σου ουτε εχω κατι μαζι σου ειλικρινα. Απλα το ατομο με το οποιο εξεκινησες η κουβεντα ειναι ειλικρινα παραπανω που τον αρφο μου. Καμνουμε τα παντα μαζι και μοιραζουμαστε τα παντα εκτος που τις γυναικες μας. Οποτε οτι πεις γιε εκεινον ειναι σαννα και λαλεις για μενα.

Εμενα εννεν θεμα μου αν επιασες ενα τσουβαλι ψαρια και εισαι ο καλυτερος ψαρας εδω. Ειλικρινα μακαρι να επιασες και να εισαι ο καλυτερος και να ξερεις πως χερομαι για καθε συνανθρωπο μου να βλεπω πως πιανει ψαρια. αλλα το ατομο με το οποιο συζητουσες εχει τερστια εμπειρια και με αποδειξεις ειναι εκεινο που δειχνει πως ειναι γιατι οχι μονο εχει αποδεικτικα στοιχεια αλλα και εχει και πολλα ατομα να μιλουν για εκεινον και να τον στηριζουν οπως και πολλα ατομα απο εδω μεσα που ανεφερα πριν ειναι ετσι σαν αυτον. Οποτε για να κερδισεις και εσυ τετοια εκτιμηση πρεπει να αφησεις το μπλα μπλα και τα χουμισια στην παντα και να δειχνεις αποδειξεις. Παλε σου το λεω ειλικρινα χωρις να σε μειωσω και παρτο σαν συμβουλη για να μεν σε αμφισβητα κανεις, θελω το καλο σου και λαλω σου τα τουτα.

Και φιλε μου Φιλιππε αλλα και Παμπο αφου ετσι το θελεις ετσι θα γεινει γιτι και εγω θελω το. Σας προσκαλω οποτε εσας αλλα και οποιονδηποτε αλλο θελει εκτος που τον διαγωνισμο να παμε παρεουα ψαρεμα να βρεθουμε να γεινουμε φιλοι και καλοι φιλοι μαλιστα. εν εχουμε τιποτε να χωρισουμε και απεναντιας νομιζω πως εχουμε πολλα να μαθουμε ολοι μας με ενα παρειστικο ψαρεμα και εχουμε πολλα θετικα και καλα πραματα να φκαλουμε που μια ωραια συναντηση.

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΜΕ ΜΗ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΠΑΡΕΑ !!!
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

User avatar
SiliS
Posts: 288
Joined: Tue Jan 29, 2008 10:54 am
Location: Λαρνακα
Contact:

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by SiliS »

Για να παμε πισω στο θεμα του θεματος :D και να μεν μαλλωνουμε...προσθετο το ρεκορ μου σε βαρος σορκου με bolognese.
950 gr.
Attachments
DSC01480.JPG
DSC01480.JPG (26.48 KiB) Viewed 5713 times
DSC01478.JPG
DSC01478.JPG (29.92 KiB) Viewed 5713 times
I d rather be fishing!!!

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by marios »

SiliS wrote:Για να παμε πισω στο θεμα του θεματος :D και να μεν μαλλωνουμε...προσθετο το ρεκορ μου σε βαρος σορκου με bolognese.
950 gr.
:think: Έπιασες και πιο μεγάλο με διαφορετική τεχνική ψαρέματος?
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”