C.A.B.A.C

ΧΑΡΗΣ Μ
Posts: 196
Joined: Tue Jul 05, 2011 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by ΧΑΡΗΣ Μ »

Και κατι αλλο πολυ σημαντικο
Ο CABAC δεν ιδρυθηκε,μονο, για να στεγασει τους ερασιτεχνες απο την ακτη, αλλα και για τη ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ ΖΩΗΣ.Αν δε γινουν ΡΙΖΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ {στη ριζα του κακου}απο το ΤΑΘΕ για το καλό ολων μας,τοτε θα ειναι μια ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ ΚΑΙ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ για ολους ,ερασιτεχνες και επαγγελματιες
ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ=ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: C.A.B.A.C

Post by MariosK »

Μπράβο ρε Χάρη :clap:. That's the spirit!

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: C.A.B.A.C

Post by chrisostomos »

Φίλοι μου. Τα πράγματα είναι πολύ ποιο απλά από όσο τα δυσκολευουμαι. Μιας και ζούμε στήν μεσόγειο ας απαιτήσουμε από το κράτος να εφαρμόσει ότι γίνετε στη Ιταλία την Γαλλία και την Ισπανία και ακόλουθος να απαιτήσει και από εμάς να εφαρμόσουμε τα αντίστοιχα. Εσκεμμένα δεν ανέφερα την Ελλάδα την Τουρκία την Αλβανία την Κροατία και τις Αφρικανικές χώρες της μεσογείου γιατί εκεί οι συνθήκες είναι ος γνωστόν τριτοκοσμικες και σαν παράδειγμα θα πρέπει να έχουμε πιο προοδευτικες χώρες.
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

Ως μέλος του C.A.B.A.C και της Επιτροπής είμαι υπερ της Ομοσπονδίας ΄και ενωμένοι με άλλους Συνδέσμους ,είναι καιρός να προσπαθήσουμε για κάτι καλύτερο για εμάς και τα παιδιά μας ,και να αφήσουμε κατά μέρος τα ΑΝ ,ΚΑΙ ΑΝ .Το ΑΝ εφύτεψες το τζιε εν εβλάστησε.... Εαν τραβήσεις ένα χόρτο εύκολα το βγάζεις εαν τραβήσεις μια μάτσα τότε είναι πολύ πιό δύσκολο και αυτοί όσπου μας βρίσκουν ανοργάνωτους έτσι μας κάμνουν ,ότι θέλουν .Γιαυτό προτείνω όλους σας και προπαντός τα νέα Μέλη να γραφτούν στον Σύνδεσμο μας εδώ και τώρα.
Angie C Γραμματέας του C.A.B.A.C

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: C.A.B.A.C

Post by Greg »

chrisostomos wrote:...Κροατία και τις Αφρικανικές χώρες της μεσογείου γιατί εκεί οι συνθήκες είναι ος γνωστόν τριτοκοσμικες και σαν παράδειγμα θα πρέπει να έχουμε πιο προοδευτικες χώρες.
ποιο τριτοκοσμικους που μας σε θεματα περιβαλλοντος δεν νομιζω να εχει. Εν νομιζω να παιζουν σκυλλους με τα ψαροντουφεκκα στις χωρες που αναφερες..

Προχωρατε με την ομοσπονδια και νομιζω ηδη αργησαμε αρκετα
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: C.A.B.A.C

Post by caveman »

Δεν μπορώ να πιστέψω καν πως κάμνουμε τουν την σηζύτηση. Αν είναι δυνατον!!! Τι ελέαμε τόσα χρόνια?!?!?

Η ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ είναι μονόδρομος, είναι η μόνη λύση, είναι η τελευταία μας ελπίδα!!

ΝΑΙ στην ομοσπονδία!!

Θέλουμε ΑΜΕΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ από το συμβούλιο(ολόκληρο) για το τι σκοπεύει να κάμει ο σύνδεσμος μας!!!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΜΕΛΗ ΟΠΩΣ ΑΝΑΝΕΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ..........ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ !!!!!!!!!!! :D
( Εγώ θα την ανανεώσω σήμερα ) :D



ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ..(..ΚΑΙ ΕΊΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΤΏΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΊΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΕΙ ) ΟΠΩΣ ΕΓΓΡΑΦΟΥΝ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΜΑΣ

Πληροφορίες...
Angie C thl. 99061314 Γραμματέας C.A.B.A.C

Costas
Posts: 121
Joined: Sat May 26, 2007 9:10 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by Costas »

Φίλοι μου,

Κατ'αρχή να θα θέλαμε να ευχηθούμε σε όλους σάς χρόνια πολλά. Επιτέλους, όπως διαβάσατε σε άλλα πόστς, το θέμα με το τροποποιητικό νομοσχέδιο και την ομοσπονδία βρίσκεται σε πολύ καλό δρόμο, το νερό μπήκε στο αυλάκι, και θα ήθελα και εγώ προσωπικά να σας ευχαριστήσω όλους για την στήριξη και βοήθεια που προσφέρετε ο καθένας με τον δικό του τρόπο. Σύντομα, ο κύριος Μάκης Χρυσοστόμου, εκπρόσωπος της προσωρινής επιτροπής της ομοσπονδίας μας θα δημοσιεύσει και εδώ στο φόρουμ περισσότερες λεπτομέρειες σε σχέση με το τί ειπώθηκε και συμφωνήθηκε με το τμήμα Αλιείας.

Όπως σας έχουμε υποσχεθεί το 2012 θα είναι ένα πολύ δραστήριο έτος για τον Σύνδεσμο μας, ιδιαίτερα στον τομέα των οργανωμένων εκδηλώσεων και σεμιναρίων.

Σαν αφετήρια, στις 6 Μαΐου ημέρα Κυριακή στο Αλιευτικό Καταφύγιο Ζυγιού θα διεξαχθεί σεμινάριο ψαρέματος με την μέθοδο Bolognese παράλληλα με σεμινάριο αρματωσιάς καλαμιού τύπου αντένας για μικρά παιδιά. Σε κάθε παιδί που θα παρακολουθήσει το σεμινάριο θα δοθεί δώρο μια αρματωσιά καλαμιού και από ένα καλάμι αντένας προσφορά του Διοικητικού Συμβουλίου του Συνδέσμου.

Των σεμιναρίων θα προηγηθεί καθαρισμός παραλίας παραπλήσιας του αλιευτικού καταφυγίου.

Καθ’ολη την διάρκεια της εκδήλωσης μας θα προσφέρονται δωρεάν ποτά και σνάκς.

Στο τέλος της εκδήλωσης θα γίνει κλήρωση μεταξύ των παρευρισκόμενων με πλούσια δώρα!!!!

Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης θα υπάρχει η δυνατότητα έγγραφης νέων μελών και ανανέωσης συνδρομών από υφιστάμενα μέλη.


Ώρα προέλευσης 9π.μ.


ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙ!!!


Διοικητικό Συμβούλιο C.A.B.A.C.

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

angiec wrote:ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΜΕΛΗ ΟΠΩΣ ΑΝΑΝΕΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ..........ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ !!!!!!!!!!! :D
( Εγώ θα την ανανεώσω σήμερα ) :D



ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ..(..ΚΑΙ ΕΊΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΤΏΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΊΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΕΙ ) ΟΠΩΣ ΕΓΓΡΑΦΟΥΝ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΜΑΣ

Πληροφορίες...
Angie C thl. 99061314 Γραμματέας C.A.B.A.C


ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ
....... (αλιώς θα έχει πρόστημο) :lol: :lol: :lol:

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

Αν και λόγω υποχρεώσεων εγώ προσωπικά δέν τα κατάφερα να παρευρεθώ έμαθα ότι έγινε μια πολύ ωραία δουλειά την Κυριακή στο Ζύγι με την συμμετοχή πολλών νεαρών ψαράδων. Συγχαρητήρια στην επιτροπή για την διοργάνωση.
Attachments
w4.jpg
w4.jpg (53.35 KiB) Viewed 10272 times
w3.JPG
w3.JPG (64.65 KiB) Viewed 10280 times
w2.JPG
w2.JPG (61.89 KiB) Viewed 10268 times
w1.JPG
w1.JPG (57.56 KiB) Viewed 10287 times

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

΄΄Αριστε ,δεν μπορεί οι φώτο να μεταφερθούν στο άλλο ποστ για την εκδήλωση ,γιατί μπορεί να μην τις είδαν εδώ (εννοώ και τα παιδιά)

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: C.A.B.A.C

Post by marios pafitis »

Ρε παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνετε με τον C.A.B.A.C Είναι Απρίλιος και ούτε πρόγραμμα έβγαλε να ανακοινώση ακόμη , ούτε εκδηλώσεις είδαμε ούτε τίποτα. Είναι κρίμα οι προσπάθιες που κάναμε να στήσουμε ένα σύνδεσμο ο οποίος αναγνωρίστηκε και απο το Τμήμα Αλιείας και απο άλλους φορε΄ςι να τον αφήνουμε να πεθαίνει. Αν τα άτομα που είναι στο συμβούλιο λόγω έλειψης χρόνου δέν μπορούν να κάνουν κάτι δέν είναι ντροπή να αποσυρθούν και να μπούν κάποιοι άλλοι που έχουν ώρα.
Δόξα το θεό άνεργοι πολλοί!!!
Παρακαλώ τον Χάρη, τον Κώστα, την Άντζη , τον Αντρέα ή όποιος άλλος γνωρίζει κάτι να μας ενημερώση. Εισηγούμε όσοι απο εμάς θέλουμε να προσφέρουμε και να μην μένουμε μόνο στα λόγια να το δηλώσουμε. Να καλεσθεί μια Γενική Συνέλευση και να μπούν άτομα που θα έχουν χρόνο και διάθεση να τρέξουν τον Σύνδεσμο. Επίσης θεωρώ μεγάλο λάθος να μην είναι και ο Άριστος μέλος του Συμβουλίου. Παρακαλώ περιμένω την απάντηση σας.

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: C.A.B.A.C

Post by chrisostomos »

Μαριέ φαντάζομαι ότι λόγο της γενικής κατάστασης στον τόπο υπάρχει ένα "πάγωμα" αλλά είμαι σίγουρος ότι κάτι θα γίνει... Αν και από την τελευταία εκδήλωση στην κοπή της πίτας εγώ προσωπικα απογοητευτικά από τον πολύ κόσμο που απείχε (μεταξύ αυτών και εσυ φίλε μου)... Εγώ βλέπω ότι πέντε άτομα τρέχουν για τον σύνδεσμο χωρίς να εχουν πλάτες μιας που η πλειοψηφία των εγγεγραμμένων ψαράδων στον σύνδεσμο δύστυχος απέχει.. Θα ήθελα όμως και εγώ μια γενική συνέλευση κυρίως για να ανασυγκροτηθουμε και να δούμε πόσοι είμαστε και τι στόχους μπορούμε να βάλουμε.
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

Λόγω των τελευταίων γεγονότων πράγματι υπάρχει ένα πάγωμα .....Σύντομα θα γίνη μια γεννική συνέλευση .Μόλις έχουμε ημερομηνία θα ανακοινωθεί.

goldsargus
Posts: 73
Joined: Sun Sep 18, 2011 4:15 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by goldsargus »

angiec wrote:Λόγω των τελευταίων γεγονότων πράγματι υπάρχει ένα πάγωμα .....Σύντομα θα γίνη μια γεννική συνέλευση .Μόλις έχουμε ημερομηνία θα ανακοινωθεί.
περιμεναμε πως εν να ερθεται περσι Αμμοχωστο αλλα :violin:
πιασαμε και τον προεδρο τηλ αλλα εν απαντησε.
κριμα.

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”