Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by konstantinos kalogir »

Mπράβο αυτά είναι, ο ρώσσος επιάστηκε νύχτα ή έσυρες το δόλωμα μέσα στην τρύπα του? :clap:

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by inglese.fishing »

angiec wrote:Λίγα από την δύσκολη εξόρμηση χθές ,χάνοντας 4 σίγουρα 2 μου έκοψαν τα 18άρια παράμαλλα και 2 που δεν τους άρεσε που γεύτηκαν το αγκίστρι και το έφτυσαν. Άλλη φορά!!!!!!!!!!!!!
μπραβο Angie
με αγγιστρι τις ψαρευεις;

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by angiec »

inglese.fishing wrote:
angiec wrote:Λίγα από την δύσκολη εξόρμηση χθές ,χάνοντας 4 σίγουρα 2 μου έκοψαν τα 18άρια παράμαλλα και 2 που δεν τους άρεσε που γεύτηκαν το αγκίστρι και το έφτυσαν. Άλλη φορά!!!!!!!!!!!!!
μπραβο Angie
με αγγιστρι τις ψαρευεις;
Ναι αλλά κάποτε όχι ταχτικά και με μικρές πραγκαρόλλες

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by LEONIDAS »

angiec wrote:Λίγα από την δύσκολη εξόρμηση χθές ,χάνοντας 4 σίγουρα 2 μου έκοψαν τα 18άρια παράμαλλα και 2 που δεν τους άρεσε που γεύτηκαν το αγκίστρι και το έφτυσαν. Άλλη φορά!!!!!!!!!!!!!
Μπράβο σου ωραίες κουρκούνες. Όντως δύσκολη εξόρμηση χθές. Ο ΒΔ που φυσούσε από το χάραμα άρχισε ήδη να μας τρυπάει τα κόκκαλα και εκεί που ψαρεύαμε τον είχαμε στο πλάι τζιαι επέλλανεν μας. Εμείς είμαστεν Αγία Νάπα πάλι παπαγάλοι χθές Άντζιη. Εσύ Λιοπέτρι πας; (αν θες φυσικά να μας πεις αλοίμονο!!!!!!!)
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by plenom'metatopsarem? »

AggelosLRK wrote:μπραβο αγγελικη για γυναικα καλα τα καταφερνεις!! :whistle: :whistle: :whistle: :angelic-green:
Σκέψου να μεν είσαστε και συνονόματοι ρε! :D :D :D
Μπράβο σου Άντζυ, βάζεις μας τα γυαλιά! :D
:geek: :geek: :geek:

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by angiec »

Ελπίζω η κουρκουνόφλεβα να μην στερέψει και να μου δώσει και άλλα ψάρια

legendguards

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by legendguards »

πρωινο πρωινο χθεσινο spinning και συνεχεια με αντενα κανενα διωρο
Attachments
Photo0110.jpg
Photo0110.jpg (125.25 KiB) Viewed 4871 times

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by angiec »

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by mariosko »

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
sharky^
Posts: 8
Joined: Tue Sep 06, 2011 8:57 pm

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by sharky^ »

μπραβο μπραβο..

αλλα με θλιψη μου βλεπω οτι δεν ειναι ολοι τησ φιλοσοφιας ή πρακτικήσ αν θελετε..του catch & release!
ολοχρονα ψαρευουμε ποτσιαρα και σακουλες

Sailor
Posts: 153
Joined: Wed Apr 13, 2011 6:45 pm

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Sailor »

φιλε μου η αληθεια ειναι οτι οταν ξοδευεις ενα σωρο λεφτα σε καλαμια ,τεχνητα κ αλλα συν τοσες ωρες για ψαρεμα ειναι φυσικο να κρατας καποια ψαρια οταν σου....τυχει να πιασεις για να παρεις στο σπιτι.Φυσικα τα μικρα παντα πρεπει να απελευθερωνονται αλλα για ψαρια που ειναι πανω απο το επιτρεπτο μεγεθος αμα σου ...κατσει τα κρατας εκτος και αν πιασεις τοσα πολλα που αφηνεις και μεγαλα πισω.Μην ξεχνας οτι πρεπει καπως να δικαιολογουμε λιγο τα εξοδα και ωρες στην γυναικα μας :D

User avatar
sharky^
Posts: 8
Joined: Tue Sep 06, 2011 8:57 pm

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by sharky^ »

Sailor wrote:φιλε μου η αληθεια ειναι οτι οταν ξοδευεις ενα σωρο λεφτα σε καλαμια ,τεχνητα κ αλλα συν τοσες ωρες για ψαρεμα ειναι φυσικο να κρατας καποια ψαρια οταν σου....τυχει να πιασεις για να παρεις στο σπιτι.Φυσικα τα μικρα παντα πρεπει να απελευθερωνονται αλλα για ψαρια που ειναι πανω απο το επιτρεπτο μεγεθος αμα σου ...κατσει τα κρατας εκτος και αν πιασεις τοσα πολλα που αφηνεις και μεγαλα πισω.Μην ξεχνας οτι πρεπει καπως να δικαιολογουμε λιγο τα εξοδα και ωρες στην γυναικα μας :D

το αντιλαμβανομαι τουτο που λεεις, ηταν απλα μια πρατηρηση που εκαμα ποθ τα διαφορα που βλεπω γενικα.

για μενα ομωσ η χαρα ειναι διπλασια αμα τυχει να πιασω κατι και μετα να το αφηκω ελευθερο ξανα. γιαυτο το αποκαλω σπορτ και οχι κασαπιο.

Οσο για δικαιολογια προσ την συντροφο.. ερκετε μαζι μου και ειναι και χορτοφαγοσ! :D
ολοχρονα ψαρευουμε ποτσιαρα και σακουλες

legendguards

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by legendguards »

εγω πιανω τα ουλλα
εν αφηνω τιποτε πισω
:( :( :(

User avatar
maratheftis
Posts: 217
Joined: Fri Mar 23, 2007 4:03 pm
Location: Nicosia

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by maratheftis »

angiec wrote:Λίγα από την δύσκολη εξόρμηση χθές ,χάνοντας 4 σίγουρα 2 μου έκοψαν τα 18άρια παράμαλλα και 2 που δεν τους άρεσε που γεύτηκαν το αγκίστρι και το έφτυσαν. Άλλη φορά!!!!!!!!!!!!!

αναρωτιεμαι καποτε αν ειναι στο ιδιο νησι που μενουμε ρε angie? αχχχ θεε μου.....κατι καμνω πολλα λαθος εν γινεται....anyway ωρεα τα ψαρια....



ερωτηση..επια ζυγι...εχτεσ με εγγλεζικο...λια πραματα..εδωλοσα μια μαριδου...τζιαι επιασα εν ψαρι..εν ειμε σιουρος τι ηταν αν ηταν μινερι-λίτσα-γοφαρουι.... το χαρακτηριστηκο του ηταν οτι εκμνε ενα παρα3ενο μουγγιτο που το εφκαλα πανω.....ενα θορυβο..3ερι κανενας? ηταν ασημενιο με λιο κιτρινο... με "V" νουρο....
anyway εγινε release.....φυσικα....καλος αγωνας ομως για ψαρι του size του.....
ΗΤΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: Ψαρευτικές Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Στάθης »

Caranx hippos - Αλογοκοκάλι
Κοινώς σούρος.

Image


Από την wikipedia:
When pulled from the water this fish snorts in what many people describe as "a pig-like" fashion.
http://en.wikipedia.org/wiki/Crevalle_jack
no whey no gain

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”