C.A.B.A.C

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: C.A.B.A.C

Post by chrisostomos »

θα ειμαι εκει..
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

User avatar
SiliS
Posts: 288
Joined: Tue Jan 29, 2008 10:54 am
Location: Λαρνακα
Contact:

Re: C.A.B.A.C

Post by SiliS »

Επια εψες κατα τες 1 μετα τα μεσανυκτα...ενθουσιαστηκα!!! :o :o :o Το λιμανακι δεν εχει λαθος...
Και ενευριασα παραπανω με την απαγορευση!!
Εφευκαν κατι κοπελια με 6 παραγαδια...επιενναν να τα συρουν εξω που ψαρευκουμεν και μεις...μεσα ομως εμεις οχι??? Εν γινετε!!
I d rather be fishing!!!

physio
Posts: 23
Joined: Wed May 28, 2008 6:50 am

Re: C.A.B.A.C

Post by physio »

[αποψε όλοι εκεί. Να διεκδικησουμε αυτά που μασ ανηκουν.

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: C.A.B.A.C

Post by paulos charalambous »

physio wrote:[αποψε όλοι εκεί. Να διεκδικησουμε αυτά που μασ ανηκουν.
ρε παιδκια ενημερωστε μας τζαι εμας που ειμαστε εξωτερικο το τι εγινε ..(για ποψε ενοω)

User avatar
stylgeo
Posts: 158
Joined: Tue Apr 28, 2009 6:58 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by stylgeo »

Χτες επέρασα την στους γιατρούς, τελικά ήβρεν μου οξεία γαστρίτιδα και φοάται για αρχή στομαχικού έλκους, τώρα να δούμε, εφόρτωσεν με χάπια και μέχρι νεωτέρας θα τρώω ρυζούθκια και μακαρονούθκια και καμιά βραστή πατάτα :D . Αν δεν περάσουν οι σουβλιές μέχρι πόψε θα είμαι εκεί με τα πανό μου, αλλά πολύ φοβάμαι εν κρεβατωμένος που εννά είμαι πάλε :sad-bored:

User avatar
stylgeo
Posts: 158
Joined: Tue Apr 28, 2009 6:58 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by stylgeo »

Να κάνω μιαν πρόταση για τους moderators τωρά που θυμήθηκα. Νομίζω το συγκεκριμένο θέμα χρήζει περισσότερης προβολής μέσα στο φόρουμ, γιατί δεν αποστέλλεται ένα γενικό ήμειλ στα μέλη του φόρουμ για υπενθύμηση για πόψε?

User avatar
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Posts: 218
Joined: Tue Aug 31, 2010 5:44 pm
Location: ΛΕΜΕΣΣΟ

Re: C.A.B.A.C

Post by ΦΙΛΙΠΠΟΣ »

stylgeo wrote:Να κάνω μιαν πρόταση για τους moderators τωρά που θυμήθηκα. Νομίζω το συγκεκριμένο θέμα χρήζει περισσότερης προβολής μέσα στο φόρουμ, γιατί δεν αποστέλλεται ένα γενικό ήμειλ στα μέλη του φόρουμ για υπενθύμηση για πόψε?
ΤΙ ΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?????
Ψαρεύω μόνο τις μέρες που τελειώνουν με ''Η'' !

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: C.A.B.A.C

Post by marios pafitis »

Η ΩΡΑ 8 ΟΛΟΙ
Στο κέντρο ‘Βασιλική’ στην Χοιροκιτία

ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΞΕΧΑΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΛΙΜΑΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

Χθές έστελνα μηνήματα και ακόμα με ρωτούσαν τον τόπο και την ώρα !!!!

User avatar
SiliS
Posts: 288
Joined: Tue Jan 29, 2008 10:54 am
Location: Λαρνακα
Contact:

Re: C.A.B.A.C

Post by SiliS »

stylgeo wrote:Να κάνω μιαν πρόταση για τους moderators τωρά που θυμήθηκα. Νομίζω το συγκεκριμένο θέμα χρήζει περισσότερης προβολής μέσα στο φόρουμ, γιατί δεν αποστέλλεται ένα γενικό ήμειλ στα μέλη του φόρουμ για υπενθύμηση για πόψε?
Πολλα σωστος...επρεπε να σταλει ενα πμ σε ολα τα μελη...οποιος δεν ειδε το θεμα τουτο μαλλον εν εχει ιδεα!!!
I d rather be fishing!!!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: C.A.B.A.C

Post by EVANTHIS LOIZOU »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ταυτοχρονα ΣΥΓΧΑΙΡΩ ολους οσους ηταν εκει :clap: :clap: :clap:
Και ειμασταν και ΠΟΛΛΟΙ και ηταν τετοιος ο παλμος και η διαθεση του κοσμου για αγωνα που ειμαι βεβαιος οτι ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ :D :D :D :D
Ιδιαιτερη μνεια στην παρουσια ολων σχεδον των Εμπορων του κλαδου. Τους χαρηκα ιδιαιτερως. Ευχαριστουμε τον Κυριο Γιαννη για το κερασμα :!: :!:

User avatar
giannis33
Posts: 368
Joined: Tue Jan 25, 2011 12:53 pm
Location: Λευκωσία

Re: C.A.B.A.C

Post by giannis33 »

Ε τι αποφασίσετε τελικά?? Εφκήκε τίποτε?? Πείτε να μάθουμε τζαι εμείς που λείπουμε :)

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

To βράδυ γύρω στις 11 όταν επέστρεφα σπίτι πραγματικά παρά την κούραση της μέρας ένιωθα απόλυτα ικανοποιημένος απο το αποτέλαισμα της χθεσινής βραδιάς. Καλαμάδες απο όλη την Κύπρο- Καταστηματάρχες απο όλη την Κύπρο Γιατροί-Δικηγόροι-Αστυνομικοί ακόη και ο πρώην πρόεδρος των επαγγελματιών Πάφου ήρθε απο την Πάφο να μας συμπαρασταθεί στον αγώνα μας.Η αρχή έχει γίνει η συνέχεια πρέπει να είναι ακόμη πιο δυνατή. Ευχαριστούμε όλους όσους έδωσαν το παρών τους. Τώρα αρχίζουν όλα ξεκινούμε δυναμικά τις εγραφές μελών. όλοι έχουμε ένα φίλο ένα γνωστό ένα κολλητό που δέν είναι μέλος .Πρέπει να τον κάνουμε
Attachments
1.JPG
1.JPG (66.43 KiB) Viewed 6657 times
web 4.JPG
web 4.JPG (60.74 KiB) Viewed 6827 times
web 3.JPG
web 3.JPG (65.95 KiB) Viewed 6658 times
web 2.jpg
web 2.jpg (57.21 KiB) Viewed 6659 times

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: C.A.B.A.C

Post by chrisostomos »

ολα θα πανε καλα..
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by christos nic »

Παιδια καλησπερα..με χαρα σημερα πηγαινοντας σε ενα καταστημα ακουσα να συζητουν πελατες για τον συνδεσμο και στοχους του και το ποιο σημαντικο ο ανθρωπος που μιλουσε σε ποιο νεαρους αναφερε και για τον αριθμο των μελων ποσο σημαντικο ειναι να μεγαλωσει..αυτο δειχνει απο μονο του την σοβαρη δουλεια που γινεται απο καποιους ανθρωπους..επισης μου αναφεραν οτι η συνδρομη εχει μειωθει στα μισα..πολυ καλη κινηση κ αυτη!
Αυτες τις μερες θα γινω και εγω μελος γιατι ο αγωνας του λιμανιου του ζυγιου πρεπει οπωσδηποτε να κερδιθει..εδω ταιριαζει η προταση "η αρχη ειναι το ημισυ του παντος" δεν πρεπη να περασει ετσι η αδικη απαγορευση του ψαρεματος εντος του λιμανιου λογο ενος η δυο ανθρωπων γιατι νομιζουν οτι ειναι εξουσια,εξουσια ειναι ο λαος με την ψηφο του που τους πληρωνει με φορους ολους αυτους που τοσα χρονια δεν εχουν κανει τιποτε για μας και δεν φτανει αυτο περασαν και στο παραλογο να απαγορευουν ψαρεμα αυριο οπου αυτοι γουσταρουν γιατι καποιοι τους τα'ι'ζουν η γιατι εχουν τον σκοπο τους ο οποιος δεν ειναι δικαιος για τον ερασιτεχνη..
Συμμεριζομαι την αποψη οτι θα ειναι καθοριστικη η καταληξη για το θεμα του ζυγιου..προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθολου αν θα μπορω η οχι να ψαρευω μεσα σε ενα λιμανι γιατι απλα δεν μου αρεση,ομως το θεμα εχει αρκετες οψεις και δεν ειναι ατομικο μας ενδιαφερει ολους για το μελλον του ερασιτεχνικου ψαρεματος και ειναι αδικο για ενα συναθρωπο μου σε αναπηρικη καρεκλα λογω ευκολης προσβασης σε ενα τετοιο λιμανη να μην μπορει να κανει το χομπυ του και για ενα πατερα να μην μπορει να παρει τα παιδια του για ψαρεμα καπου ασφαλισμενα,ομως με σεβασμο και καθαριοτητα στον χωρο με τοποθετηση καλαθων και με αυστηρα μετρα σε αυτους που πετανε σκουπιδια αν θελουμε να εχουμε μια εικονα πολιτισμενου λαου,ειναι και ευκαιρια στα παιδια να αποκτησουν καλες συνηθειες..σημαντικος ο αγωνας γιατι αυριο μεθαυριο θα ερθει αλλη παραλογη και αδικη απαγορευση εις βαρος του ερασιτεχνη και σε αλλους τοπους με αλλες δικαιολογιες παλι..ερχεται ο καιρος που θα διεκδικησουμε καποια πραγματα στον τοπο μας!

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”