ΑΝΤΕΝΝΑ

Post Reply

ΠΟΙA MAΡΚΑ ΚΑΛΑΜΙΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ;;;

Enjoy fishing
2
7%
Shimano
8
28%
Linea Effe
4
14%
Olympous
4
14%
Browning
4
14%
ΑΛΛΟ;;; (ΚΑΙ ΠΙΟ)
7
24%
 
Total votes: 29

User avatar
theodoulos
Posts: 148
Joined: Sat Apr 18, 2009 7:13 am

ΑΝΤΕΝΝΑ

Post by theodoulos »

Ψαχνω για μια καλη αντεννα τι προτεινετε ;;;
Πεστε μου ομως πιο πολλες πληροφοριες (τιμη μηκος μαρκα κτλ.)
Προτιμω ΛΙΝΕΑ ΕΦΦΕ ΑΛΛΑ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΕΙς ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ...

User avatar
renos_g9
Posts: 70
Joined: Wed Mar 05, 2008 9:40 pm

Re: ΑΝΤΕΝΝΑ

Post by renos_g9 »

το αλλο εγω το εβαλα νομιζω trabucco
ΤΖΙΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΖΙΑΙ ΕΛΑΛΕΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ, ΜΕ ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ. ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΕΠΑΡΤΟΝ ΤΖΙΑΙ ΟΣΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΔΩΣΤΟΝ.... ΤΖΙΑΙ ΤΖΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΙΕΡΕΤΑΣ ΤΖΙΑΙ ΕΝ ΣΟΥ ΠΟΛΟΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΧΑΡΙΣ' ΤΟΝ ΑΝ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ

User avatar
stylgeo
Posts: 158
Joined: Tue Apr 28, 2009 6:58 pm

Re: ΑΝΤΕΝΝΑ

Post by stylgeo »

Φίλε, τωρά τελευταία έγινα μεγάλος φάν της Λινεα Έφφε, ειδικά μετά που με ένα ματσ καλάμι της σε συνδιασμό με μηχανούα πάλε Λίνεα Έφφε, έφερα έξω κυπρίνο 8κιλών με 0.14μμ μισίνα, έχω της απόλυτη εμπιστοσύνη

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: ΑΝΤΕΝΝΑ

Post by PeRoUkKaS »

stylgeo wrote:Φίλε, τωρά τελευταία έγινα μεγάλος φάν της Λινεα Έφφε, ειδικά μετά που με ένα ματσ καλάμι της σε συνδιασμό με μηχανούα πάλε Λίνεα Έφφε, έφερα έξω κυπρίνο 8κιλών με 0.14μμ μισίνα, έχω της απόλυτη εμπιστοσύνη
:clap: ωραιος!
εχω και εγω ενα 13' ματς της Λινεα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, οπως και με ολα μου τα Λινεα φιτερ καλαμια!
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: ΑΝΤΕΝΝΑ

Post by AggelosLRK »

εμενα παντως οτιδηποτε απο linnea efea τπτ δεν επεζησε μεσα στα χερκα μου απο καλαμι μεχρι ψαλιδουι

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΑΝΤΕΝΝΑ

Post by Greg »

AggelosLRK wrote:εμενα παντως οτιδηποτε απο linnea efea τπτ δεν επεζησε μεσα στα χερκα μου απο καλαμι μεχρι ψαλιδουι
συμφωνω μαζι σου φιλε.. φατσαρουν πολυ φτηνοπραματα και μερικα ειναι πολυ ασχημες απομιμησεις :evil:
Esox Lucius

User avatar
stylgeo
Posts: 158
Joined: Tue Apr 28, 2009 6:58 pm

Re: ΑΝΤΕΝΝΑ

Post by stylgeo »

Πρέπει να έχουμε το ίδιο ματσ με τον φίλο Περούκκα, το 13'' κάρμπον φάιμπερ, στα 5-25γρ. Μπορώ να πώ πως το προτιμώ που το πιο μεγάλο άκσιον ματσ της Shakespeare, στα 10-30γρ που έχω, πάλε ίδιο μήκος, και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος που την ποιότητα κατασκευής του Λινεα Εφφε. Φυσικά αγόρασα το που αγγλία, εν ξέρω για τί απομιμήσεις μιλάτε εσείς, εσύγκρινα το με άλλα καλάμια, πολύ πιο ακριβά που πιο γνωστές μάρκες και δεν είδα κάποια διαφορά στην ποιότητα κατασκευής

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: ΑΝΤΕΝΝΑ

Post by PeRoUkKaS »

stylgeo wrote:Πρέπει να έχουμε το ίδιο ματσ με τον φίλο Περούκκα, το 13'' κάρμπον φάιμπερ, στα 5-25γρ. Μπορώ να πώ πως το προτιμώ που το πιο μεγάλο άκσιον ματσ της Shakespeare, στα 10-30γρ που έχω, πάλε ίδιο μήκος, και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος που την ποιότητα κατασκευής του Λινεα Εφφε. Φυσικά αγόρασα το που αγγλία, εν ξέρω για τί απομιμήσεις μιλάτε εσείς, εσύγκρινα το με άλλα καλάμια, πολύ πιο ακριβά που πιο γνωστές μάρκες και δεν είδα κάποια διαφορά στην ποιότητα κατασκευής
ναι πρεπει να ειναι το ιδιο! Δεν ξερω αν τα παιδια μιλουν για καλαμια της λινεα για αλλες τεχνικες.
Παντως τωρα (σε ρωτησα και απο πμ πιο παλια) γυρευω να αγορασω ενα TFG 13' που ειχε ο Ματ να σε ενα dvd που ειδα. Δεν ξερω αν υπαρχουν Κυπρο και δεν ξερω κατα ποσο τα εχει δοκιμασει ποτε κανεις, και αν αξιζουν τα λεφτα και το ρισκο να τα παραγγειλω που Αγγλια :think: .
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
stylgeo
Posts: 158
Joined: Tue Apr 28, 2009 6:58 pm

Re: ΑΝΤΕΝΝΑ

Post by stylgeo »

Πιστεύω αξίζει αν έχεις κάποιο που θα σου το φέρει από αγγλία, επειδή εν πολλά ακριβό το ποστ φαντάζομαι για Κύπρο. Για να μου το κάνουν κατ'οίκον παράδωση στο σπίτι μου στην αγγλία εθέλαν τουλάχιστον απο 8 λίρες και πάνω, επειδή τα στέλνουν σε πλαστικούς σωλήνες. Τώρα αν βρείς κάποιο που να το στέλνει φτηνα, μεν ανησυχείς για το αν θα σπάσει ή όι, επειδή εν πολλά ασφαλισμένοι εκείνοι οι σωλήνες που σου λέω. Εϊδα το που κοντά το καλάμι που λες, εν πολλά ωραίο όντως, αλλά γιατί το θες συγκεκριμένα? Εν διαφορετικό άκσιον που το δικό σου? Πάντως επρόσεξα πως τα 5-25 εν ιδανικό για γενικές καταστάσεις, εψάρεψα με 10-30 και έχανα πολλές κοκκινοφτέρες και μικρές τίγκες επειδή ήταν πιο σκληρό.

Post Reply

Return to “Καλάμια-Mηχανισμoί”