Φράγμα Λευκάρων

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: fragma Lefkaron

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Εισατε σιγουροι οτι ηταν οντως Ποντιος :?: :?: :?:
Απ'οτι εμαθα, τον τελευταιο καιρο κυκλοφορα ενας "γνωστος" μεγααααααααααααααααααλος λαφαζανης και παριστανει τον Ποντιο για να μην τον "δερει" κανενας. Η εδρα του ειναι η Λεμεσος :D :D :D :D

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: fragma Lefkaron

Post by konstantinos kalogir »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Εισατε σιγουροι οτι ηταν οντως Ποντιος :?: :?: :?:
Απ'οτι εμαθα, τον τελευταιο καιρο κυκλοφορα ενας "γνωστος" μεγααααααααααααααααααλος λαφαζανης και παριστανει τον Ποντιο για να μην τον "δερει" κανενας. Η εδρα του ειναι η Λεμεσος :D :D :D :D
Εν τζε είναι κανένας που το forum εν ναι;;;; :oops: :oops:

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: fragma Lefkaron

Post by Greg »

Λευκαρα πριν 5 μερες
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: fragma Lefkaron

Post by caveman »

...τελικά επιάσαν λίγο νερό α? ωραία... αν συνεχίσει έτσι, τότε σε 15 χρόνια θα γεμίσει :lol: :(
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: fragma Lefkaron

Post by fISHANDCHIPS »

εχόστηκεν το τοιχούι μες την μέση ... πέρσι έτσι καιρό ήταν περίπου 1-2 μέτρα πίο κάτω
ο διπόταμος ο καημένος τι να πεί,εν ετάραξε :?
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Φράγμα Λευκάρων

Post by fISHANDCHIPS »

σημερινή φώτο ... συμπέρασμα ??? εννα διψάσουν τα ψάρκα τζιμέσα
όσοι γνωρίζουν το μπετόν κάτω ... εφτασεν σχεδόν ως εκεί όπως φένεται κ στην φώτο
Κρίμα ... αν μενεν άλλο έννα επιζήσουν όσα εμείναν μέσα ... τα οποία είναι μόνο κυπρινοειδή φαντάζουμε ,και κανένα χέλι μες τις λάσπες πουκάτω
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Φράγμα Λευκάρων

Post by fISHANDCHIPS »

ειμαι πολλά χαρουμενος ...τα Λευκαρα και ο Διποταμος βάλλουν νερό ... πέρσι και φέτος μέχρι την Ανοιξή ,ούτε μια φορά δεν είχαν τόση ροή ... ή αν είχαν ήταν θέμα μιας ή 2 ημερών και κανεί

http://www.moa.gov.cy/moa/wdd/Wdd.nsf/r ... enDocument
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Φράγμα Λευκάρων

Post by PeRoUkKaS »

fISHANDCHIPS wrote:ειμαι πολλά χαρουμενος ...τα Λευκαρα και ο Διποταμος βάλλουν νερό ... πέρσι και φέτος μέχρι την Ανοιξή ,ούτε μια φορά δεν είχαν τόση ροή ... ή αν είχαν ήταν θέμα μιας ή 2 ημερών και κανεί

http://www.moa.gov.cy/moa/wdd/Wdd.nsf/r ... enDocument
:D :D τελεια!
εβρεξεν καλα τις τελευταιες μερες σε τζινη την περιοχη.. περκει πιαουν και τα Λυμπια λιο νερο τζαι εχω το πολυν καιμο :(
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Φράγμα Λευκάρων

Post by fISHANDCHIPS »

PeRoUkKaS wrote:
fISHANDCHIPS wrote:ειμαι πολλά χαρουμενος ...τα Λευκαρα και ο Διποταμος βάλλουν νερό ... πέρσι και φέτος μέχρι την Ανοιξή ,ούτε μια φορά δεν είχαν τόση ροή ... ή αν είχαν ήταν θέμα μιας ή 2 ημερών και κανεί

http://www.moa.gov.cy/moa/wdd/Wdd.nsf/r ... enDocument
:D :D τελεια!
εβρεξεν καλα τις τελευταιες μερες σε τζινη την περιοχη.. περκει πιαουν και τα Λυμπια λιο νερο τζαι εχω το πολυν καιμο :(

μα και να βαλει νερό στα Λυμπια ... το πολλή πολλή να πνιούν οι σάυρες και οι κουφάες ... :doh: :doh: :doh:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Φράγμα Λευκάρων

Post by PeRoUkKaS »

fISHANDCHIPS wrote:
PeRoUkKaS wrote:
fISHANDCHIPS wrote:ειμαι πολλά χαρουμενος ...τα Λευκαρα και ο Διποταμος βάλλουν νερό ... πέρσι και φέτος μέχρι την Ανοιξή ,ούτε μια φορά δεν είχαν τόση ροή ... ή αν είχαν ήταν θέμα μιας ή 2 ημερών και κανεί

http://www.moa.gov.cy/moa/wdd/Wdd.nsf/r ... enDocument
:D :D τελεια!
εβρεξεν καλα τις τελευταιες μερες σε τζινη την περιοχη.. περκει πιαουν και τα Λυμπια λιο νερο τζαι εχω το πολυν καιμο :(

μα και να βαλει νερό στα Λυμπια ... το πολλή πολλή να πνιούν οι σάυρες και οι κουφάες ... :doh: :doh: :doh:
ας πνιουν :D μετα εννα μπουν και τα ψαρκα μεσα!
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Φράγμα Λευκάρων

Post by (CyBasser) »

PeRoUkKaS wrote:ας πνιουν :D μετα εννα μπουν και τα ψαρκα μεσα!
Όσο το φράγμα των Λυμπιών (το νερό του δηλαδή) το διαχειρίζεται η "τοπική επιτροπή" και όχι το ΤΑΥ δεν βλέπω το λόγο να μπουν ψάρια. Μόλις τους το έδωσαν το άδειασαν σε χρόνο ρεκορ! Τώρα που έμειναν έτσι 2 χρόνια νομίζεις θα το σκεφτούν? Μόλις δουν νερό θα το τραβήξουν αμέσως..
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φράγμα Λευκάρων

Post by MariosK »

Μακάρι να μπει νερό και βλέπουμε. Πάντος πεθυμώ τζεγω τα Λύμπια.

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Φράγμα Λευκάρων

Post by (CyBasser) »

588,000 κυβικά ο Διπόταμος (μάξιμουμ από το 2007!), 574,000 κυβικά τα Λεύκαρα... Αν είχα χρόνο θα πήγαινα να δώ τον Διπόταμο, αλλά δυστυχώς (τελευταία φορά που τον είδα είχε 60,000)...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Φράγμα Λευκάρων

Post by konstantinos kalogir »

(CyBasser) wrote:588,000 κυβικά ο Διπόταμος (μάξιμουμ από το 2007!), 574,000 κυβικά τα Λεύκαρα... Αν είχα χρόνο θα πήγαινα να δώ τον Διπόταμο, αλλά δυστυχώς (τελευταία φορά που τον είδα είχε 60,000)...
Ναι αλλά δυστυχώς η πληρότητα τους δεν πρέπει να ξεπερνά το 5%, από ότι ξέρω δηλαδή...Εκτός και αν έχω λάθος...

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Φράγμα Λευκάρων

Post by (CyBasser) »

konstantinos kalogir wrote:
(CyBasser) wrote:588,000 κυβικά ο Διπόταμος (μάξιμουμ από το 2007!), 574,000 κυβικά τα Λεύκαρα... Αν είχα χρόνο θα πήγαινα να δώ τον Διπόταμο, αλλά δυστυχώς (τελευταία φορά που τον είδα είχε 60,000)...
Ναι αλλά δυστυχώς η πληρότητα τους δεν πρέπει να ξεπερνά το 5%, από ότι ξέρω δηλαδή...Εκτός και αν έχω λάθος...
Δεν έχεις λάθος, αλλά σε σχέση με 0.3% και 0.4% που είχαν πέρσι, και του 2.5% που πήγε μάξιμουμ μετά τον χειμώνα ο Διπόταμος, το 3.8% φαντάζει γιγαντιαίο :shock:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”