ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by sifu-nas »

Να πελλανουν , εν ιχθυοτροφειο που ενομισαν οτι εισε.. :snooty:
Οπως το τζιαιρο της 1ης της πεστροφας.

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by bassman »

Νομίζω πρέπει να ανοίγει ένα φράγμα και μετά να ανακοινώνεται ότι άνοιξε. Έτσι δεν θα προλαβαίνουν κάποιοι να προγραμματίζουν. Πάντως σήμερα το απόγευμα απ' ότι μαθαίνω, υπάρχουν μόνο 2 μέλη του φόρουμ εκεί :wink: .
I'd rather be fishing!

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by fISHANDCHIPS »

(CyBasser) wrote:Είχεν άθρωπο που μου είπε "αποκλείεται να μεν επήες, αλόπως εφορτώθηκες και εν μας το λαλείς"! Καθαρά κυπριακός τρόπος σκέψης.....
Ο θεός να μας ελεήσει !!!!!!!!!!!!!
ακουσα και εγώ που αρκετους που ουτε καν είναι ψαράες και εξέραν οτι ανοιγει ο Ξυλιάτος .....
Ας υποθέσουμε οτι στα προσεχές χρόνια θα έχουμε νερό ... με τουτους ούλλους τους αμπάλατους ,εννα κάμουν χαίρι τα φράγματα ? πιάννουμε οι θκιαόλοι μόνο που το σκεύτουμαι
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by caveman »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Διαβάζω τα τούτα ούλλα τζαι φείρνουμε που τα γέλια!!!

Ερωτούσαν με και εμένα την περασμένη βδομάδα αν θα πάω Ξυλιάτο, ο "τάδε έπιασε 10 κουθκιά πάστες¨ και "εμείς θα πάμε που την Κυριακή να πιάμε τόπο" κτλ :lol: :lol: :lol: :lol: ενομείσαν πως εννάταν όπως παλιά....... που εξαπολούσαν τες 400ρες τες πέστροφες με τες χιλιάδες και εγείνετουν της μουρλής!

Πέτρο μεν νευριάζεις, τούτοι ούλλοι άτε να πάσειν αλλό κάνα-δυο φορές και θα επιστρέψουν στην αγαπημένη τους τσιπούρα την κλουβίσια.... τζαι την κουρκουνούα πον όπως το δεκασέλινο!!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by PeRoUkKaS »

:lol: :lol: :lol:
ακριβως τουτο εννα γινει! επιαν 1 φορα ατε να παουν αλλο καμια-θκιο φορες, να απογοητευτουν και μετα τσιπουρες που τα ιχθιοτροφια!!!
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by fISHANDCHIPS »

ατε να κατεβούν οι κουρκούνες ΤΗΣ ΠΑΛΑΜΗΣ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol: και ΤΗΣ ΠΑΝΤΟΦΛΑΣ:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: να μας αφήσουν ήσυχους
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by caveman »

Ήταν στο φράγμα εχτές Τετάρτη ένας φίλος....... πρέπει να είχε 15-20 άτομα από ότι μου είπε και δεν έπιασε κανένας τπτ εκτός από έναν Εγγλέζο που έπιασε κάτι πάρα πολύ μεγάλο.... σε κάπια φάση εππίδισεν του που πάνω και το έχασε... ήταν λίγο μακριά και δεν κατάλαβε τι ήταν.
Μάλλον λαβράκι.
...έχει φάση να ήταν ο Μπόπ :shock: :lol: εν ξέρω άλλον Εγγλέζο στην Κύπρο που να ψαρέβει λαβράκια...
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by sifu-nas »

bob the builder?

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by apsavvas »

Θα ηταν κυπρινος. υπαρχουν τεραστια μεγεθη εκει μεσα πιστεψεμε
The only source of knowledge is experience

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by C&R »

Μα ο Bob που μηνίσκeι διπλα που το φράγμα τις Ευρετού? Τζίνος εν τέλεια άρρωστος όλα να τα περιμένεις

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by caveman »

:D άσιλα ρε! Έδειξεν μου φώτο που το ρεκόρ του από Ευρέτου... 3.500 πολλάαα ωραίο ψάρι!!

Τώρα να του στείλω μήνυμα να δούμε αν ήταν τζίνος... μπορεί να βρεθούμε τζαι την Κυριακή...
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by CASTING »

Το λοιπον.Καμιαν εβδομαδα πριν ανοιξη το φραγμα ηβρα ενα γνωστο τζαι λεει μου "εννα παεις ηστον Ξυλιατο;" λεω του "εν ηξερω" τζαι λαλει μου "μα εν εκατομυρια τα ψαρκα τζαι γι'αυτο εννα παμε γλιορα για να πιασουμε τοπο γιατι ξερεις τους Λευκωσιατες, εννα κατεβουν τζιπανο με τες οικογενειες τους" :lol: :lol: :lol: .Λαλω του τζαι γω "εν μαλακιες που λαλουσην εν εσιη τιποτε"
Τελοσπαντων τελικα επεια παραπανω για το περιπατο.Επια γυρω στις 6:30 μεχρι τις 9:30 εκαμα κανενα μισαωρο spinning τζαι μετα εκατσα τζαι απλα εβλεπα που ενεφκαλε κανενας τιποτε :D :D :D .Παρα πολλης κοσμος εθυμησε μου πρωτη μερα της πεστροφας πραγματικα παναηρη τζαι ως κλασικοι(γαροι) κυπραιοι εισιεν καποιους που εψαρευκαν με στην απαγορευμενη περιοχη λες τζαι ηταν βουναρη τα ψαρκα τζημεσα.Αλλα οπως τζαι στο τζηνη που καποιοι αμαν δουν ταπελα της απαγορευμενης παθενουν οπως το ταυρο που βλεπει κοτζινο ετσι τζαι δαμε.Ειμαι σιουρος οτι οι παραπανο επιαν για πεστροφες τζαι οτι τα 2/3 δεν ηξεραν τη ειναι το λαυρακι.Εισιεν τζαι φυσικα που εψαρευκαν με 2 ή 3 καλαμια αλλα το θετικο ειναι οτι δεν εφκικαν ψαρκα τζαι ετσι τα 2/3 ενομιζω να ξαναπασιν.Κατα τις 9 ηρτε τζαι το Τ.Α. που απλα ετζακαρισκαν μονο για αδειες τζαι μπορω να πω οτι σχεδον ετζακαραν τους ουλους, τωρα εν ηξερω αν εγραψαν κανενα που ηταν μεστην απαγορευμενη ή εψαρευκεν με 2 ή 3 καλαμια.

Υ.Γ.Το πιο ωραιο ηταν οταν ηρτε το Τ.Α. τζαι επιεν να τσακαρει μια παρεα λαλει τους ο ενας που τη παρεα "μα ενεσιη τιποτε σιορ χελουμε τα ριαλια μας πισω" :lol: :lol: :lol: (αστιευκε φυσικα)
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
andrea5
Posts: 445
Joined: Sat Dec 06, 2008 8:02 am
Location: λευκωσια

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by andrea5 »

κυκλοφορει τζιαι μια φημη για τρεις πολλα μεγάλους κυπρινους που εποιαστηκαν ,ακουσεν κανενας τιποτε :)

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by Greg »

που να ξεραν τα κοπελλια οτι οι πεστροφες την επομενη του εμπλουτισμου εκαταλειξαν στα στομαχια των λαβρακιων lol
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by caveman »

andrea5 wrote:κυκλοφορει τζιαι μια φημη για τρεις πολλα μεγάλους κυπρινους που εποιαστηκαν ,ακουσεν κανενας τιποτε :)

:lol: :lol: :lol: καλό!!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”