ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Απο σκουπιδια? Πως ειναι η κατασταση?

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by PeRoUkKaS »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Απο σκουπιδια? Πως ειναι η κατασταση?
Σε αυτο το θεμα ειναι απο τους λιγους (ο μοναδικος :?: ) που ειναι σε εξαιρετικη κατασταση. Παρα πολλα δυσκολα μπορεις να βρεις σκουπιθκια χαμε!
Ο λογος ειναι πως οι κοινοτητες και καποιες υπηρεσιες, οπως το Τμημα Δασων το προσεχουν αρκετα. Μια κυριακη που επια με τον πετρο, ανθρωπος του
τμ. Δασων εγυριζεν με μαυροσακουλλα και ερωτουσεν τους ψαραδες αν θελουν για να πετασσουν τα σκουπιθκια τους.
Κατι αλλο σημαντικο που εχει το φραγμα ( που δεν εχουν αλλα φραγματα ) ειναι πως υπαρχουν καλαθοι παντου.
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by psarakas »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Απο σκουπιδια? Πως ειναι η κατασταση?
Πολύ λίγα από ότι είδα.
catch and release

User avatar
loukas kosta
Posts: 149
Joined: Fri Jul 29, 2011 5:27 pm
Location: κιτι

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by loukas kosta »

Καλησπερα. Που ακριβως βρισκεται το φραγμα? θελω να παο μια ημερα ψαρεμα και δεν ξερω που και πως να παο. αν καποιος εχει ωρα να μου στειλει συντεταγμενες η μια φοτογραφια με το δρομο θα το εκτιμησω. απο ψαρια πως παει ο φραχτης? τι ψαρια εχει?

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by plenom'metatopsarem? »

loukas kosta wrote:Καλησπερα. Που ακριβως βρισκεται το φραγμα? θελω να παο μια ημερα ψαρεμα και δεν ξερω που και πως να παο. αν καποιος εχει ωρα να μου στειλει συντεταγμενες η μια φοτογραφια με το δρομο θα το εκτιμησω. απο ψαρια πως παει ο φραχτης? τι ψαρια εχει?
Φίλε μου γεια σου και καλή σου χρονιά. Σε σένα και στους υπόλοιπους του φόρουμ.
Επισυνάπτω φωτογραφία από το χάλι στο οποίο είχε καταντήσει το αγαπημένο φράγμα πολλών παλαιών ψαράδων. Τη φωτογραφία την έβγαλα την προηγούμενη εβδομάδα. Ψάξε κάτι άλλο αν με ρωτάς εμένα. Λογικά με τόσο λίγο νερό και με την παρανομία που μαστίζει τα φράγματα...θα χάσεις τον καιρό σου αν θα πας για ψάρεμα! Αν πας για βόλτα, η φύση είναι εκπληκτική και θα σε ανταμείψει. Ξέρω πως είχε λαβράκια αφού ρωτάς, πιάσαμε μάλιστα μερικά νωρίς στο 2014, τα οποία φυσικά κι ελευθερώθηκαν. Ελπίζω να μπήκε νερό στο φράγμα και σε κανένα-δύο χρόνια να μπορούμε και πάλι να το χαρούμε.
Attachments
aIMG_20141226_153616548_HDR.jpg
aIMG_20141226_153616548_HDR.jpg (105.58 KiB) Viewed 2874 times

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”