Φράγμα Ευρέτου

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Φράγμα Ευρέτου

Post by caveman »

Μετά τις πρώτες βροχές και το πρώτο σιόκ του κρύου νερού, τα ψάρκα επανήλθαν τζαι εδώκαν με τα μούτρα στο φαϊ... δύο φίλοι μου ήταν εκεί την περασμένη Κυριακή και λένε πως δεν έχει τόπο να σταθείς από τους πολλούς ψαράδες....... σαν να γίνετε διαγωνισμός!!! :shock:

Λαβράκια ένα σωρό μισόκιλα και βάλε... ΟΥΛΛΑ μες το ττέλλενο... βλέπεται τα φράγματα μας εκτελούν κοινωνικό-ευρωπαϊκο έργο!!! Θρέφοντας όλη την πρώιν σοβιετική, πλέων ευρωπαική, ανατολική Ευρώπη! :evil:

Κυρπίνοι εξάκιλοι και βάλε... ένα σωρό, όλοι για την ΣΧΑΡΑ χωρίς κανένα μέτρο και ώριο...

Ζάντερ... αυτά που τσιμπάνε, και είναι πολλά, είναι άτομα των 300 και 400 γραμμαρίων, ΕΕΕΕΛΕΟΣ!!! Καμία λύπη, κανένας ίκτος... όλα στον φούρνο, κάρβουνα, τιγάνι κτλ κτλ κτλ ζάντερ με τα αυκά, ζάντερ με το φασολάκι, ζάντερ με το κολοκάσι..... ΌΤΙ ΝΑ ΝΕ!!!
Τζαι ξέρεις... την προηγούμενη φορά που είμουν τζιαμαί με τον σειρά, η αγαπητή ομογένεια μας έδεινε και συμβουλές... "ξέρεις ότι το ζάντερ θέλει 8 χρόνια για να γίνει 3 κιλά?" ε τι μου το λαλείς ρε ΓΑΑΑΑΡΕ άμα την ίδια στιγμή γεμίζεις την σίκλα με τα ΕΚΑΤΟΣΤΑΡΆΚΙΑ!!!! Ναι! ψάρευαν και γέμιζαν τες σίκλες με ζάντερ των 100 και 200 γραμμαρίων που έπιαναν με ζωντανό σκουλίκι ή κουνουπιέρι!! :evil: :evil: :evil:

Εγεμόσαν οι τόποι με αυτοσχέδιες σκαρκές, ΣΚΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΘΚΙΑ, ως τζαι πετάμενα παπούτσια τζαι σάνταλα ήβρα την άλλη φορά...... παπλόματα, αφροστρόμ, ως τζαι μαϊρσα ήβρα την άλλη φορά.... δίπλα που υπολοίμματα φωτιάς.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!! Τι θα γίνει πλέων????

Κάπου σε ένα άλλο παλαιότερο ποστ, υποστίριζα τους μετανάστες, ότι είμαστε και λίγο ρατσιστές και άδοικοι μαζί τους............... ΛΑΜΠΡΟΝ ΝΑ ΜΕ ΚΑΨΕΙ ΑΝ ΞΑΝΑΠΩ ΕΤΣΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!! Ότι μα ΟΤΙ είχα πει, πέρνω το πίσω... να παν ούλλοι τους να γ..... (μιλάω πάντα για τους παράνομους)
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by AggelosLRK »

βαλεις κουκουλα και πυρπολας 5-6 :think:

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by AggelosLRK »

και το ελεγα του παρεα μου, "ρε τωρα αρκεψαν καλα τα νερα ενα φυουν ουλοι που μεστη θαλασσα και θα πανε φραχτες να τα κανουν πουτ****α"

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by Greg »

να και ο κυριος λογος που επαρετησα να ασχολουμε με το ψαρεμα στα φραγματα αν και εν που τζιαμε που πηρα το πρωτο μου ψαρι...διοτι απλα δεν αξιζει τουτα ουλλα τα νευρα
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by caveman »

Εν ξέρω τι θα γίνει πλέων ρε σειρά... έχασα κάθε υπομονή και ψυχραιμία... ευκάλαν μας που τα ρούχα μας....... τζαι που τον τόπο μας! Πλήρης ΚΑΤΑΛΗΨΗ των φραγμάτων μας! Κανωνική κατάληψη! Πλέων εν θα μιλούμε για το φράγμα της "Ευρέτου" αλλά για το φράγμα τοων Ποντ... εν θα μιλούμε για το φράγμα του Κούρη αλλά για το φράγμα των Βούλγ.... εν θα μιλούμε για το φράγμα της Ταμασού αλλά για το φράγμα των Ρουμά... κτλ κτλ

Πλήρεις καταπάτιση ΌΛΩΝ των κανώνων που διέπουν το ψάρεμα στα γλυκά νερά αλλά τζαι γενικά τους νόμους που αφορούν το περιβέλλον (άναμα φωτιάς, σκουπίθκια κτλ) πλήρης ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΜΟΣ της νομοθεσίας και των """"θεσμών"""" του κράτους.
Αμα τους πεις τπτ ξιτιμάζουν σε, χλευάζουν σε, γελούν εις βάρος σου σαντίς τζαι είμασται εμείς οι ξένοι.... πραγματικά, εγώ τούντη στιγμή νιόθω παραπάνο απειλή που τούτους ούλλους παρά που τους Τούρκους στα κατεχώμενα........................ ΗΒΡΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΜΩ!!!

....ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΓΙΝΏ ΠΟΛΊΤΗΣ ΤΟΥ ΨΕΥΔΟΚΡΑΤΟΥΣ ΤΖΑΙ ΚΑΝΕΙ...........!!! τουλάχιστον ποτζί ΕΧΕΙ νόμους και ΝΟΜΟΘΕΤΕΣ!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by konstantinos kalogir »

Ποτζί έχει και ψάρι, επειδή πολλά απλά εν εβάλαμε το χέρι μας εμείς...cave εν νεν τούτοι που φταίσειν μάνα μου, εν εμείς σαν Κυπραίοι που φταίμε, εμείς εκαταντήσαμε τον τόπο μας έτσι..

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by PeRoUkKaS »

Greg wrote:να και ο κυριος λογος που επαρετησα να ασχολουμε με το ψαρεμα στα φραγματα αν και εν που τζιαμε που πηρα το πρωτο μου ψαρι...διοτι απλα δεν αξιζει τουτα ουλλα τα νευρα
Γρηγορη μου το θεμα δεν ειναι ομως να μας πετασσουν εξω που τον τοπο μας.. το θεμα ειναι να τους πεταξουμε εμεις εξω!! τωρα το πως θα γινει
και ποτε θα γινει και ποσο καιρο χρειαζετε για να γινει δεν ξερω..
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by caveman »

konstantinos kalogir wrote:Ποτζί έχει και ψάρι, επειδή πολλά απλά εν εβάλαμε το χέρι μας εμείς...cave εν νεν τούτοι που φταίσειν μάνα μου, εν εμείς σαν Κυπραίοι που φταίμε, εμείς εκαταντήσαμε τον τόπο μας έτσι..
caveman wrote:.........τουλάχιστον ποτζί ΕΧΕΙ νόμους και ΝΟΜΟΘΕΤΕΣ!
Και βέβαια εμείς φταίμε, φταίμε με την ανοχή(φόβο) που δείχνουμε, αντί να πιάμε τον νόμο(και τα ρόπαλα) στα χέρια μας... μένουμε απλοί θεατές!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by marios »

caveman wrote: αντί να πιάμε τον νόμο(και τα ρόπαλα) στα χέρια μας... μένουμε απλοί θεατές!
:shock: μάνα μου χαμπή μου! εν να σε καταντήσουν τζε χρυσαυγιτη τούτη :)
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by marios »

θορωσε ακόμα λειο να περιπολείς μέσα στα φράγματα κάπως έτσι τζαι να κοφκις κκελαες!!!
Attachments
lefka%20December%202009%20(1).JPG
lefka%20December%202009%20(1).JPG (185.69 KiB) Viewed 4660 times
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by PeRoUkKaS »

αχαχαχαχα!!! πολλα καλο! :lol: :lol:
το εμβλημα ομως επρεπε να βαλεις κανενα ψαρι :D :D
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Παμπο μου :!:
Σε νοιωθω ισως οσο κανενας αλλος :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Φιλε μου. Το λεω δημοσια για να το ξερουν και οι αλλοι. Ο τοπος τουτος καταστραφηκε και ξεπουληθηκε απο τους ΗΓΕΤΕΣ που εμεις ανεχομαστε.
Ειναι μια αχρηστη φαρα απο ΓΛΥΦΤΕΣ που περιπεζουν εναν λαο ανικανο να εχει δικη του κριση.
Ποσοι απο εσας, που εχετε Πτυχεια, Μαστερατα και Δοκτορατα εισαστε πραγματικα ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ? Ποσοι ξεφυγατε απο το ΚΑΚΟ κληροδοτημα των γονιων σας να εισαστε Δεξιοι η Αριστεροι η Τζιητρινοι η Πρασινοι?
ΠΟΤΕ απαιτησατε απο εναν Γλυφτη που ζητησε την ψηφο σας ΝΤΟΠΡΑ και ΣΤΑΡΑΤΑ οτι θελετε ποιοτητα ζωης? Ποτε ειπατε προσωπο με προσωπο σ'εναν τετοιο οτι δεν θα τον ψηφισετε διοτι δεν φροντισε να εχουμε καθαρα Φραγματα?
Ολοι σας πουλουν Πατριωτισμο και λενε τωρα εχουμε το Εθνικο και ολα τα αλλα επονται.
ΕΓΩ να τους βρασω. Τους ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ.
Φιλε μου σου το ειπα και αλλες φορες και το λεω δημοσια και δεν εχω να φοβηθω ΚΑΝΕΝΑ.
ΝΑΙ. Υπαρχουν στιγμες που ο ανθρωπος πρεπει να παιρνει τον νομο στα χερια του.
Για μενα, σημερα στην Κυπρο του 2010, ειναι τοσο μεγαλη η διαφθορα της εξουσιας, με χειροτερη την Δικαστικη, που δεν αξιζει να την σεβομαστε.
Οσο για τον Ρατσισμο :evil: Τι να σου πω ρε Παμπο μου. Τους γερημους τους Βουλγαρους να σκευτω? Ξερεις ποτε αρχισαμε να ειμαστε ετσι? Οταν οι εξυπνοβλακες της ηγεσιας μας εδιχασαν τον λαο το 1974 σε Προ και Μη. Το απο που εισαι ξεκινα στην Κυπρο το 1974 και εμπαιδωνεται οχι για να δικαιωσουν τους Προ αλλα για να εφαρμοσουν εκεινο που εμαθαν απο τους Εγγλεζους. ΔΙΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕ.
Τι να πω αλλο ρε. ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ ΠΟΙΟΝ :twisted: :twisted:

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by Greg »

mr evans.

Επειδη εχω ουλλη μερα τον φιλο predator να με πιανει τηλεφωνα και να με πορωνει για καλαμια, μηχανουες, μυστικα δολωματα κτλ... ποτε εννα οργανοσουμε κανενα ψαρεμα γλυκων νερων σε καμια αλλη χωρα?
Esox Lucius

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by PrEdAtΩR »

Greg wrote:mr evans.

Επειδη εχω ουλλη μερα τον φιλο predator να με πιανει τηλεφωνα και να με πορωνει για καλαμια, μηχανουες, μυστικα δολωματα κτλ... ποτε εννα οργανοσουμε κανενα ψαρεμα γλυκων νερων σε καμια αλλη χωρα?
μετα το mr evans παει πολλα το αααααααααααααααααααα που εκανε ο χαμπτι :D :D :D

ατε ενα κανονισουμε καμια συναντηση?

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: Φράγμα Ευρέτου

Post by Tryfon »

marios wrote:θορωσε ακόμα λειο να περιπολείς μέσα στα φράγματα κάπως έτσι τζαι να κοφκις κκελαες!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”