Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by psarakas »

ξέρω το φρεντ, ξέρω το. εν ειρωνικά που το γραψα.
catch and release

User avatar
andrea5
Posts: 445
Joined: Sat Dec 06, 2008 8:02 am
Location: λευκωσια

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by andrea5 »

φιλε σταθη εχει αρκετους που εχουν αδεια αλλα παλε καμνουν της κελλες τους ... :) εν σημαινει οτι οποιος φκαλει αδεια εν 100% νομιμος

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by PeRoUkKaS »

σιγουρα! αλλα συνηθως τζινοι που μπενουν στον κοπο να παουν να φκαλουν αδεια, ειναι και λιο πιο νουσιμοι!
ενοω, καποιος που δεν μπενει καν στον κοπο να παει να φκαλει, σημενει οτι δεν τον κοφτει αν ειναι παρανομος, που σηνηθως δεν τους κοφτει ουτε για καθαριοτητα, μεγεθη, κτλπ..
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by plenom'metatopsarem? »

PeRoUkKaS wrote:σιγουρα! αλλα συνηθως τζινοι που μπενουν στον κοπο να παουν να φκαλουν αδεια, ειναι και λιο πιο νουσιμοι!
ενοω, καποιος που δεν μπενει καν στον κοπο να παει να φκαλει, σημενει οτι δεν τον κοφτει αν ειναι παρανομος, που σηνηθως δεν τους κοφτει ουτε για καθαριοτητα, μεγεθη, κτλπ..
Συμφωνώ :|

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by MariosK »

PeRoUkKaS wrote:σιγουρα! αλλα συνηθως τζινοι που μπενουν στον κοπο να παουν να φκαλουν αδεια, ειναι και λιο πιο νουσιμοι!
ενοω, καποιος που δεν μπενει καν στον κοπο να παει να φκαλει, σημενει οτι δεν τον κοφτει αν ειναι παρανομος, που σηνηθως δεν τους κοφτει ουτε για καθαριοτητα, μεγεθη, κτλπ..
Όι κατανάγκη ρε Στέφανε. Βασίκα επίραν χαπάρι ότι όταν έρτουν να τους ελένξουν γράφουν τους και πιάνουν τους τα καλάμια μόνο αν μεν έχουν άδεια. Με καλάμια ελέγχουν, με μεγέθη, με αριθμό ψαριών, το πολλύν πολλύν αν εν νύχτα να τους διώξουν απλά... Ε παν τζε τούτη τζε κοττούν 34 ευρώ ναχουν την κκελέ τους ήσυχη, να μεν τους πιάνουν τζε τα καλάμια τζε να κάμνουν τις παρανομίες τους νόμιμα. Τουλάχιστο τούτο βλέπω να γίνεται στην Πάφο.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by caveman »

Χθες το απόγευμα ένας φίλος ήβρε 50μέτρα δύχτια στην Ευρέτου, έφκαλεν τα έξω, είχαν πάνω 3 καττόψαρα τζαι καμπόσα κοτζινόφτερα... έσιρεν τα ψάρκα πίσω τζαι τα δίχτια μες το αυτοκινητο... σήμερα που εστεγνώσαν έκαψεν τα.

Τούντο πράμα θα ήταν πολλά καλά αν το εκάμνατε ούλλοι. Άμα βλέπετε δύχτια ή πιάνετε τηλέφονο ή φκάλετε τα έξω τζαι πέρνετε τα μαζίν σας. Άμα απλός τα βλέπετε τζαι δεν κάμνετε τίποτε, τότε δεν μπορείτε να έχετε κανένα παράπονο.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by plenom'metatopsarem? »

caveman wrote:Χθες το απόγευμα ένας φίλος ήβρε 50μέτρα δύχτια στην Ευρέτου, έφκαλεν τα έξω, είχαν πάνω 3 καττόψαρα τζαι καμπόσα κοτζινόφτερα... έσιρεν τα ψάρκα πίσω τζαι τα δίχτια μες το αυτοκινητο... σήμερα που εστεγνώσαν έκαψεν τα.

Τούντο πράμα θα ήταν πολλά καλά αν το εκάμνατε ούλλοι. Άμα βλέπετε δύχτια ή πιάνετε τηλέφονο ή φκάλετε τα έξω τζαι πέρνετε τα μαζίν σας. Άμα απλός τα βλέπετε τζαι δεν κάμνετε τίποτε, τότε δεν μπορείτε να έχετε κανένα παράπονο.
Ταμασό έχει σε ένα σημείο του φράκτη ένα μπουκάλι νερού άδειου που...επιπλέει ακίνητο εδώ και...μήνες! τι να είναι?! :whistle:
το Τμήμα Αλι(τ)είας, έχει κανένα κανό να πάει να δει?!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by MariosK »

Φοίβο το είδα και εγώ πριν 2-3 βδομάδες που επία και είχα την ίδια απορία!!!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by plenom'metatopsarem? »

MariosK wrote:Φοίβο το είδα και εγώ πριν 2-3 βδομάδες που επία και είχα την ίδια απορία!!!
Έχει πολύ καιρό που είναι εκεί!
Αν υπολογίζω σωστά Μάριε, εκέι έιναι το σημείο που είχα βγάλει και καταστρέψει δίκτυα πριν 2 χρόνια!!!
Αν θυμάσαι από πέρυσι και πρόπερσυ, είναι το σημείο που έχει στο νερό ένα μεγάλο δέντρο! (το οποίο ονομάζουμε "christmas tree"από τα πολλά τεχνητά που έχει πάνω στα κλαδιά του!)

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by MariosK »

Ναι, κοντά στις καλαμιές... Ελπίζω να είναι μόνο κανένα πεταχτάρη που εξιάσειν και όι δίχτυα.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by plenom'metatopsarem? »

MariosK wrote:Ναι, κοντά στις καλαμιές... Ελπίζω να είναι μόνο κανένα πεταχτάρη που εξιάσειν και όι δίχτυα.
πεταχτάρι, ολοκληρη πότσα νερού?! δεν είναι απίθανο βέβαια,αλλά...

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by caveman »

Πολλά πιθανών ναν δύχτια τζαι εκορατζήσαν τους....
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by psarakas »

ισως και παραγάδι ??
παντως σε 2-3 σημεία υπάρχουν κομμένες 80-100αρες μισίνες τυλιμένες σε ξύλα. χου νόους. Πάντως αν δεν σταματήσει η ροή του νερού, εν να πάμε περπατητοί να τσιακκάρουμε!!!. Άρχισα να ανησυχώ...(πέρκι υπερβάλλω)
catch and release

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by plenom'metatopsarem? »

psarakas wrote:ισως και παραγάδι ??
παντως σε 2-3 σημεία υπάρχουν κομμένες 80-100αρες μισίνες τυλιμένες σε ξύλα. χου νόους. Πάντως αν δεν σταματήσει η ροή του νερού, εν να πάμε περπατητοί να τσιακκάρουμε!!!. Άρχισα να ανησυχώ...(πέρκι υπερβάλλω)
μακάρι να μπορούσα να σου πω να μεν ανησυχείς φίλε μου, αλλά...η πραγματικότητα άλλα μας διδάσκει!
Κι επειδή κουράστηκα να ακουγόμαστε όλοι σαν μοιρολάτρες... ο΄,τι περνάει από το χέρι μας, ΠΡΕΠΕΙ να το κάνουμε! (όσοι δεν το κάνουμε!)
Αν δείτε και κατεβεί, πείτε μου να πάμε μαζί να τα φκάλουμε!

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by fISHANDCHIPS »

Mίλησα με τον κ Θεοπέμπτου για το θέμα πριν λίγο ...
μερικές απαντησεις που μου έδωσε

Charalampos Theopemptou October 5 at 12:11am Report
στο Παλαιχώρη έστειλα συνεργείο
Στον Κούρη πήγαν σε λάθος τόπο
στους άλλου φράκτες θα πρέπει να ξέρω με λίγη ακρίβεια για να μην κάμνουν γύρους να τα βρούν
το google maps εν καλός τρόπος
Τα κοινοποιώ στο Τμήμα Αναπτύξεως Υδάτων ή στα αρδευτικά συμβούλια ...
λίγα λίγα να τα καθαρίσουμε

Charalampos Theopemptou October 5 at 12:31am Report
σίγουρα πρέπει να βρεθουμε ... (εννοόντας τον σύνδεσμο ... οχι εμένα προσωπικά )



Οποιος έχει όρεξη ας δώσει κάποιο σημείο στο googlemaps
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”