Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post Reply
fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by fISHANDCHIPS »

Με αφορμή το πόστ του Branko και την απάντηση του κ Περδίκη για το θέμα των παρανομιών ,ανοίγω αυτο το θέμα ώστε να μαζευτεί υλικό (φωτογραφικό και μή) ... το οποίο στην συνέχια θα αποστείλω(ή ο σύνδεσμος) σε ένα αρκετά αρμόδιο και ενεργό άτομο που πιστεύω οτι μπορεί να βοηθήση την κατάσταση.Τουλάχιστον απο τις μέχρι τώρα ενέργειες του ,γενικά σε περιβαλοντικά θέματα είναι πολύ ευαισθητοποιιμένος και πολλές απο τις ενέργειες του έχουν αποδώσει καρπούς.
Ο λόγος είναι για τον επίτροπο περιβάλλοντος τον κύριο Χαράλαμπο Θεοπέμπτου.
Αν έχετε την καλοσύνη και συμφωνήτε τότε στείλτε υλικό ... Ηδη υπάρχουν άρκετές φώτος αλλά σκορπισμένες και θα ήταν καλό να μαζευτούν εδώ... εχτός απο φώτος,ο σύνδεσμος θα ήταν καλό να γράψει μια επιστολή η οποία θα σταλεί μαζί με το φωτογραφικό υλικό.
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by MariosK »

Πολύ καλή ιδέα Πέτρο. Είδη σαν σύνδεσμος έχουμε αρκετό υλικό από σκουπίδια και ασχήμιες. Προσθέστε ότι επιπλέον έχετε εδώ.

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by fISHANDCHIPS »

Ναι Μάριε ...και πιστεύκω σε τούτο τον άνθρωπο ... τα θέματα που έχει στην αντζέντα του είναι πάρα πολλά ... αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος οτι δεν θα περάσει απαρατείριτη μια τέτοια ενέργια απο μέρους μας ... πολλές φορές έχει καταπιαστεί με αρκετά "ασήμαντα" (για εμάς) περιβαλλοντικά θέματα και αυτό δίχνει το ενδιαφέρον του ... χωρίς να εννοώ οτι το δικό μας θέμα είναι "ασήμαντο"
Δεν γίνεται διαφήμηση περι του ατόμου του φυσικά ... να μεν παρεξηγηθώ ...
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by PeRoUkKaS »

fISHANDCHIPS wrote:Ναι Μάριε ...και πιστεύκω σε τούτο τον άνθρωπο ... τα θέματα που έχει στην αντζέντα του είναι πάρα πολλά ... αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος οτι δεν θα περάσει απαρατείριτη μια τέτοια ενέργια απο μέρους μας ... πολλές φορές έχει καταπιαστεί με αρκετά "ασήμαντα" (για εμάς) περιβαλλοντικά θέματα και αυτό δίχνει το ενδιαφέρον του ... χωρίς να εννοώ οτι το δικό μας θέμα είναι "ασήμαντο"
Δεν γίνεται διαφήμηση περι του ατόμου του φυσικά ... να μεν παρεξηγηθώ ...
μπραβο πετρο πολλα καλη σκεψη!
αν μπορει ο μαριος που διαχειριχετε το φορουμ να μεταφερει φωτος που υπαρχουν ηδη σκορπισμενες μεσα στο φορουμ
(δικτυα, κατι παγιδες που βρηκε ο ρολανδος στο φραγμα της ευρετου πριν καιρο, καποτε εβαλαν και φωτο που εναν πελεκανο και μια αλεπου πεθαμενη) και αλλα πολλα.. τωρα που θα παω σπιτι θα βαλω και εγω οτι εχω..
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by Greg »

Ο ανθρωπος πετρο φαινεται να νιαζεται οπως λες... ειχα μιλησει παλλια μαζι του απο το τηλεφωνο οταν καποιοι προσπαθουσαν να ξερανουν το φραγμα της γερμασογειας, αφησα μηνημα στην γραμματεα του και με πηρε ο ιδιος τηλεφωνο.

Θα παιρνω μαζι μου φωτογραφικη οποτε επισκευτομαι καποιο φραγμα/σκουπιδοτοπο
Esox Lucius

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by MariosK »

PeRoUkKaS wrote: αν μπορει ο μαριος που διαχειριχετε το φορουμ να μεταφερει φωτος που υπαρχουν ηδη σκορπισμενες μεσα στο φορουμ
(δικτυα, κατι παγιδες που βρηκε ο ρολανδος στο φραγμα της ευρετου πριν καιρο, καποτε εβαλαν και φωτο που εναν πελεκανο και μια αλεπου πεθαμενη) και αλλα πολλα.. τωρα που θα παω σπιτι θα βαλω και εγω οτι εχω..
Εν είναι απαραίτητο να το κάμω εγώ φίλε. Απλά καταβάστε τις φωτογραφίες τζε ξαναποστάρετε τες δαμέ. Έτσι τζι αλλιώς δεν είναι σωστό να μεταφέρω ολόκληρο το ποστ τζίνου που τις έβαλε δαμέ.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by MariosK »

Να συμπληρώσω ότι είδη υπάρχουν σε αρχείο οι περισσότερες φωτογραφίες που έχουν γίνει ποστ δαμέσα οπότε αν είναι απλά βάλτε καινούργιες, εκτός και αν θέλετε να φαίνονται ούλλες μαζί τα χάλλια μας :( :x .

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by fISHANDCHIPS »

MariosK wrote:Να συμπληρώσω ότι είδη υπάρχουν σε αρχείο οι περισσότερες φωτογραφίες που έχουν γίνει ποστ δαμέσα οπότε αν είναι απλά βάλτε καινούργιες, εκτός και αν θέλετε να φαίνονται ούλλες μαζί τα χάλλια μας :( :x .
Οποιος έχει αθκιάση ...ας ψάξουμε για φώτος που είδη υπάρχουν σκορπισμένες στο φόρουμ συν κάποιες αλλες που μπορεί να έχει ο κάθε ένας στο αρχείο του.
Κάτι κκελάες κατακρεουργημένες ... τον πελεκάνο φυσικά ... και γενικά έντονα σημάδια παρανομίας και υποβάθμισης του περιβάλλοντος γύρο που τα φράγματα
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by MariosK »

Part 1
Attachments
Yermdam14.jpg
Yermdam14.jpg (240.62 KiB) Viewed 7726 times
Lympia18.jpg
Lympia18.jpg (165.26 KiB) Viewed 7726 times
DpelAsp.jpg
DpelAsp.jpg (100.97 KiB) Viewed 7719 times
arminou3.jpg
arminou3.jpg (15.47 KiB) Viewed 7745 times
arminou2.jpg
arminou2.jpg (16.33 KiB) Viewed 7906 times
arminou.jpg
arminou.jpg (18.45 KiB) Viewed 7903 times

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by MariosK »

Part 2
Attachments
simera011mr8.jpg
simera011mr8.jpg (49.18 KiB) Viewed 7886 times
simera010ak9.jpg
simera010ak9.jpg (34.84 KiB) Viewed 7909 times
simera004uy4.jpg
simera004uy4.jpg (18.76 KiB) Viewed 7726 times
simera002yo7.jpg
simera002yo7.jpg (10.39 KiB) Viewed 7730 times

User avatar
since1984
Posts: 128
Joined: Wed Aug 13, 2008 10:55 am
Location: Paphos/Cyprus

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by since1984 »

Οι φωτόγραφίες μιλάνε και απο μόνες τους! Άθλια κατάσταση! ότι νάνε.... κάτι πρέπει να γίνει!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by caveman »

Είχα μια φααααουσα φωτογραφίες με καφρίλλες και σκουπίδια από τους φράχτες αλλά μια μέρα έπιασα τζιαι έσβησα τες ούλλες διοτι επιάναν πολλύ χώρο στον υπολογιστή...
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by fISHANDCHIPS »

εννεν τίποτε ...νομίζω τούτες που εμαζευτήκαν αντιπροσωπεύουν πλήρως την κατάσταση ... είχε μια φώτο με μια κουκλα πλαστική ...αρεσκει μου πολλά ...αλλά που εχάθηκεν ?
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by Greg »

-
Esox Lucius

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Φώτος με παρανομίες και σκουπίδια στα φράγματα μας

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Γρηγορη και Πετρο!
Φιλοι μου, σημερα ειμαι ΚΟΥΡΤΙΣΜΕΝΟΣ :twisted: :twisted:
Προκαλω τον Περδικη Δημοσια.
Αν καταφερει να καθαρισει μεχρι την Πρωτοχρονια τα "ττενεκκουθκια" της Φωτογραφιας του Γρηγορη......εγω θα γινω οπαδος του και θα τον ψηφιζω.
Αν ο αρχηγος των Πρασινων καταφερει να καθαρισει 5 σκουπιθκια ΙΣΩΣ ειναι ικανος να λυση και το ΚΥΠΡΙΑΚΟ. Μεχρι τωρα ΚΑΝΕΝΑΣ δεν καταφερε να καθαρισει 5 σκουπιθκια. ΠΩΣ θα λυσουν πιο μεγαλα προβληματα? Με τους "ΠΟΡΤΟΥΣ"??
Παρακαλω μεταβιβαστε του το μυνημα και πειτε του οτι ειμαι 54 χρονων και ποτε μα ποτε μου δεν ανηκα σε κανενα κομμα.

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”