SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by PeRoUkKaS »

renos_g9 wrote:ρε πεθκια ξερω που σιουρεσ πηγεσ ! τζιηνο τησ κληρου εκατεβικε κατω 1,50 μετρο για εμπλουτισμο ιπογιον στρωματων επηδει εκαμε παραπονο το ακακι οτι εν παει νερο ποτζι τζιαι ετσι απελευθερωσαν το νερο για να παει στο ακακι
εκατεβηκεν πανω που 1,5 μετρο.. υπολογησα 2-3 μετρα εγω
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by fISHANDCHIPS »

Μιας και το φλέγον θέμα της έλλειψης νερού κάπου ησήχασε ... ε καιρός να δούμε τα σκουπίδια ... με λίγα λόγια άλλασω λιο τον τίτλο του θέματος σε SOS!!!Απελευθερώνουν σκουπίδια στην Ταμασό (και γενικά παντού).
Να μεν τα πολλοπεριγράφω ... στα διαφορα πόστα του φράχτη είναι σκουπιδότοπος ...απλά και ωραία
Τωρα να κάτσω να τσακόνουμε με τον κάθε αμπάλατο ε λιο δύσκολο ... τζίνο που μπορούμε να κάμουμε είναι να μαζευτούμε μερικά άτομα και να καθαρίσουμε.
δεν είναι καθόλου δύσκολο μιας και είναι σε ορισμένα σημεία η βρωμία ''ποστα''.
Σημερα επιασα μαζι μου 2 μαυροσάκουλα και μετά το ψάρεμα εκαθάρισα μια γωνιά(10 μόνο λεπτά) ... πραγματικά άλλαξε η όψη του τόπου.
Αν δεν κανονιστεί οτι δίποτε οργανομένο ...τουλάχιστο τουτο το πράμα να γίνεται ξεχωριστά απο τον καθένα ... δεν είναι ανάγκη να μαζέψει ενα φορτηγό σκουπίδια ... νομίζω ουλλα τα καπο των αυτοκινήτων χορούν 2 μαυροσάκουλα ... ουτε ζουμια έχει ουτε βρομούν ...ειναι τενεκεδάκια και σακούλες τα παραπάνω
Φέτος όλοι νομίζω οτι έχουμε μεγάλη ελπιδα για αρκετη βροχή ... τουτη η δουλεία πρέπει να γίνει πριν βρεθούν ούλλα μες το νερό
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by PeRoUkKaS »

fISHANDCHIPS wrote:Μιας και το φλέγον θέμα της έλλειψης νερού κάπου ησήχασε ... ε καιρός να δούμε τα σκουπίδια ... με λίγα λόγια άλλασω λιο τον τίτλο του θέματος σε SOS!!!Απελευθερώνουν σκουπίδια στην Ταμασό (και γενικά παντού).
Να μεν τα πολλοπεριγράφω ... στα διαφορα πόστα του φράχτη είναι σκουπιδότοπος ...απλά και ωραία
Τωρα να κάτσω να τσακόνουμε με τον κάθε αμπάλατο ε λιο δύσκολο ... τζίνο που μπορούμε να κάμουμε είναι να μαζευτούμε μερικά άτομα και να καθαρίσουμε.
δεν είναι καθόλου δύσκολο μιας και είναι σε ορισμένα σημεία η βρωμία ''ποστα''.
Σημερα επιασα μαζι μου 2 μαυροσάκουλα και μετά το ψάρεμα εκαθάρισα μια γωνιά(10 μόνο λεπτά) ... πραγματικά άλλαξε η όψη του τόπου.
Αν δεν κανονιστεί οτι δίποτε οργανομένο ...τουλάχιστο τουτο το πράμα να γίνεται ξεχωριστά απο τον καθένα ... δεν είναι ανάγκη να μαζέψει ενα φορτηγό σκουπίδια ... νομίζω ουλλα τα καπο των αυτοκινήτων χορούν 2 μαυροσάκουλα ... ουτε ζουμια έχει ουτε βρομούν ...ειναι τενεκεδάκια και σακούλες τα παραπάνω
Φέτος όλοι νομίζω οτι έχουμε μεγάλη ελπιδα για αρκετη βροχή ... τουτη η δουλεία πρέπει να γίνει πριν βρεθούν ούλλα μες το νερό
μπραβο ρε πετρο για την πραξη σου!
μπορουμε πολλα ευκολα μετα τον διαγωνισμο το αλλο σαββατο (μια και θα ημαστε αρκετοι εκει) να καμουμεν καθαρισμο.
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by caveman »

Πέτρο, εγώ είμαι μέσα ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ!! Να έρτω να γεμόσουμεν όσες σακκούλλες θέλεις! 8)

Να φυτέψουμε τζαι κανένα δέντρο! 8) 8)
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by fISHANDCHIPS »

ναι ρε εν απλό ... αν και εγώ εν θα τα καταφέρω να διαγωνιστώ (λόγο υποχρέωσεων)...εννα δώσω τον γυρό μου 2-3 ώρες. ... να κάμω το ψάρεμα μου και να καθαρίσουμε και λίγο
αν δεν κάμνω λάθος ο διαγωνισμός ξεκινά σχετικά αργά ...ετσι μπορούμε να καθαρίσουμε λιο πριν να ξεκινίσει ... ουλλες οι ακαθαρσίες είναι μαζεμένες τόπους τόπους ...εν ευκολία
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by MariosK »

Πέτρο είχαμε την ίδια ακριβώς κουβέντα εχτές με τον Νάσσιο. Το θέμα είναι ευαισθητοποιηθούν όμως τζε λίον τούτα τ γαούρκα που βρομίζουν τον τόπο γιατί εκαθάρισα τζε γω πολλές φορές ένα κομμάτι που εψάρευκα τζε ύστερα που 2 βδομάδες ήταν το ίδιο πράμαν.

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by fISHANDCHIPS »

εν ξέρω την λύση για τούτο το θέμα ...προς το παρόν εννα κάμνω εγώ το γαούρι ...τι να πω :wink:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by MariosK »

fISHANDCHIPS wrote:εν ξέρω την λύση για τούτο το θέμα ...προς το παρόν εννα κάμνω εγώ το γαούρι ...τι να πω :wink:
Τζε πολλά καλά κάμνεις ρε φίλε. Την επόμενη φορά θα πάρω τζε γω μαζί μου σακκούλια τζε ο θεός βοηθός.

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Μαριε μου :!: :!: :!:
Νομιζω ειναι καιρος να διοργανωσεται/ουμε καποια ΚΑΘΑΡΙΣΜΑΤΑ σε Φραγματα :idea: :idea: :idea: :idea:

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by sifu-nas »

Επρεπε καποιοι να εκάμναν καλά τη δουλεία τους να δουμε αν τουτοι ούλλοι οι γύφτοι ελερώναν ετσι χωρίς να τους πειράζει..
:confusion-helpsos: ο Μάριος ξέρει γιατί μιλώ έτσι.
Ας τα αφήσουμε ωσ πάρακατω???
Λυπούμε πολλα,διότι πραγματικά ένιωσα ξένος στην ίδια μου τη χώρα!!!
:evil: :evil: :evil:

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by C&R »

sifu-nas wrote:Επρεπε καποιοι να εκάμναν καλά τη δουλεία τους να δουμε αν τουτοι ούλλοι οι γύφτοι ελερώναν ετσι χωρίς να τους πειράζει..
:confusion-helpsos: ο Μάριος ξέρει γιατί μιλώ έτσι.
Ας τα αφήσουμε ωσ πάρακατω???
Λυπούμε πολλα,διότι πραγματικά ένιωσα ξένος στην ίδια μου τη χώρα!!!
:evil: :evil: :evil:
Σωστός. Τα αιτια είναι βαθύτερα και ένας καθαρισμός δεν θα σώσει την κατάσταση. Σε μια βδομάδα,δυο βδομάδες θα είναι τα ίδια ska...

Ο Σύνδεσμος στα πλαίσια την κοινωνικής του προσφοράς θα διοργανώσει σύντομα κάποιο καθαρισμό. Θα προτείνω στο συβούλιο να γίνει στην Ταμασό. Λεπτομέρειες τόσο για το καθαρισμό τόσο και για τον διαγωνισμό ψαρέματος θα ανακοινωθούν σύντομα στα μελη.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by MariosK »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Μαριε μου :!: :!: :!:
Νομιζω ειναι καιρος να διοργανωσεται/ουμε καποια ΚΑΘΑΡΙΣΜΑΤΑ σε Φραγματα :idea: :idea: :idea: :idea:
Θα ανακοινωθούν σύντομα καθαρισμοί σε τουλάχιστο 2 φράγματα κ. Ευάνθη. Μετά του τι είδαμεν εχτές στην Ταμασσό νομίζω είναι πλέον τζε τούτη στην λίστα :cry:.

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by sifu-nas »

Καλό είναι να παραστεί τζιαι το Τ.Α. να δεί τα χάλια μας! :evil:
Έλεος πλέον ο κάθε μ***ς κάμνει ό,τι θέλει δαμεσα..

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by fISHANDCHIPS »

sifu-nas wrote:Επρεπε καποιοι να εκάμναν καλά τη δουλεία τους να δουμε αν τουτοι ούλλοι οι γύφτοι ελερώναν ετσι χωρίς να τους πειράζει..
ενα μεγάλο μέρος τω σκουπιδιών είναι απο αυτούς που κάθουντε ολονύχτιο ...
ειπαμε τα πολλές φορές ... να γίνουντε έλεγχοι ... ταυτόχρονα εννα πίασουν και τους παράνομους.
να μεν τα πολυλογούμε :wink:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: SOS!!! Απελευθερώνουν νερό από Ταμασό!

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Βρε Παιδια :!: :!:
Τα ειπαμε Παααααααααααααρα πολλες φορες :x :x :x
ΠΟΙΟΣ θα κανει τους ελεγχους :?: :?: :?: :?:
Το Τ.Α. δεν εχει αρμοδιοτητα.
Οι τοπικες αυτοδιοικησεις νιπτουν τα χερια.
Η Αστυνομια εχει τα δικα της χαλλια.
Το μονο που θα μπορουσαμε να κανουμε ηταν κατι "εξτρεμιστικο" :idea: :idea: Θα μπορουσαμε να παρουμε τον νομο στα χερια μας.
Ειναι ομως αυτο λυση :think: :think: :think: :?: :?:
Ηδη γινομαστε μαρτυρες νεων πρωτογνορων μορφων βιας απο αλλοδαπους και βλεπουμε οτι εμεις το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να καθομαστε στα βραστα μας ΘΕΑΤΕΣ. Μια ζωη "χεστηδες"
Ξερετε πολυ καλα, ΝΟΜΙΖΩ, οτι το πραγματικο μας προβλημα ειναι η ανικανοτητα και η αχρηστια των ΠΟΛΙΤΙΚΑΝΤΗΔΩΝ που μας εξουσιαζουν. Ολοι τους.
Ειναι εκει που ειναι ΓΛΥΦΟΝΤΑΣ. Μονο το γλυψιμο καταλαβαινουν. Ανθρωποι χωρις οραμα δεν εχουν μελλον.

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”