Επιτέλους!!!!

Post Reply
User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Επιτέλους!!!!

Post by (CyBasser) »

Οπως έχω πληροφορηθεί, το πρωί σήμερα υπήρξε έλεγχος από λειτουργούς του ΤΑ σε ένα από τα μεγάλα φράγματα μας. Ελπίζω να είναι προπομπός του τι θα ακολουθήσει. Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες λένε ότι ανάμεσα στους ελεγχόμενους υπήρξαν τουλάχιστον 5 μέλη του φόρουμ μας :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Επιτέλους!!!!

Post by konstantinos kalogir »

Ok ο έλεγχος έγινε, τίποτε άλλο έγινε; Γιατί εμένα περασμένη φορά πρίν 1 μήνα που με ελέξαν αν είχα άδεια είπα τους έχω αλλά εν την έχω μαζί μου, είπαν μου οκ πιστεύκω σε και εφύγαν.....!!!!!!! Και όταν τους είπα 'θέλεις ταυτότητα να το επιβαιβεώσεις;' λαλεί μου 'μα εν και είμαστε αστυνομία δαμέ να κτυπούμε ταυτότητα και να βρίσκουμε στοιχεία'. Ε και όταν του είπα πιάσε τηλ στη Λάρνακα και μάθε επειδή εβαρκέτουν είπε μου 'πιστεύκω σε εν θα πιάω τηλ αλλά άλλη φορά να φέρνεις την άδεια μαζί σου...' Εντελώς τυπικά ΌΛΑ....

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Επιτέλους!!!!

Post by (CyBasser) »

konstantinos kalogir wrote:Ok ο έλεγχος έγινε, τίποτε άλλο έγινε; Γιατί εμένα περασμένη φορά πρίν 1 μήνα που με ελέξαν αν είχα άδεια είπα τους έχω αλλά εν την έχω μαζί μου, είπαν μου οκ πιστεύκω σε και εφύγαν.....!!!!!!! Και όταν τους είπα 'θέλεις ταυτότητα να το επιβαιβεώσεις;' λαλεί μου 'μα εν και είμαστε αστυνομία δαμέ να κτυπούμε ταυτότητα και να βρίσκουμε στοιχεία'. Ε και όταν του είπα πιάσε τηλ στη Λάρνακα και μάθε επειδή εβαρκέτουν είπε μου 'πιστεύκω σε εν θα πιάω τηλ αλλά άλλη φορά να φέρνεις την άδεια μαζί σου...' Εντελώς τυπικά ΌΛΑ....
Δεν σου είπε ψέματα. Δεν είναι η δουλειά του επακριβώς. Ομως σήμερα εξαφάνισαν από το συγκεκριμμένο φράγμα αρκετούς.... ας μην μηδενίζουμε κάθετι, το ότι βρέθηκαν εκεί Σάββατο πρωί είναι ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΟ!!!!
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Επιτέλους!!!!

Post by konstantinos kalogir »

Δεν θέλω να υποβαθμίσω η να εκμηδενίσω τη δουλειά που γίνεται και χέρομαι όταν ακούω πως γίνονται ελεγχοι, απλά κάποιες φορές πρέπει να λέμε και την αλήθεια, όταν κάτι δεν γίνεται σωστά... Άτε μακάρι να συνεχιστούν οι (σωστοί) ελέγχοι...

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Επιτέλους!!!!

Post by MariosK »

konstantinos kalogir wrote:Δεν θέλω να υποβαθμίσω η να εκμηδενίσω τη δουλειά που γίνεται και χέρομαι όταν ακούω πως γίνονται ελεγχοι, απλά κάποιες φορές πρέπει να λέμε και την αλήθεια, όταν κάτι δεν γίνεται σωστά... Άτε μακάρι να συνεχιστούν οι (σωστοί) ελέγχοι...
Ρε Κωνσταντίνο δηλαδή αντί να είσαι ευχαριστημένος που σε εσυγκώψαν ότι είσαι νόμιμος και εν σου εχαλάσαν το ψάρεμα σου έχεις και παράπονο? Εγώ άκουσα περίπτωση που κάποιον εθκιόξαν που το φράγμα ενώ είχεν άδεια αλλά όχι ταυτότητα μαζί του!!! Απλά μπορεί να σε είδαν με τον σωστό εξοπλισμό, νόμιμα ψάρια και τεχνικές τζε να τους εμίλησες ευγενικά τζε υποθέσαν ότι πρέπει να λέεις αλήθεια.

Κάθε σωστός δικαστής πρώτα πρέπει ναν άνθρωπος τζε μετά να ξέρει να εφαρμόζει τους νόμους...

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Επιτέλους!!!!

Post by konstantinos kalogir »

Ναι είδαν ότι δεν είμαι Πόντιος :!: , είδαν πως επέμενα να πιάσουν τηλ να μάθουν :!: και το κυριότερο δεν είχα πιάσει τίποτε τη συγκεκριμένη ημέρα...
Αν κάνουν το ίδιο πράγμα συχνά εν θα έβρουν παράνομους εκτός που τους Πόντιους, τους οποίους πολλές φορές εκατηγορήσαμε δαμέσα αλλά να μεν ξεχνούμε πως εν είναι όλοι οι ίδιοι, υπάρχουν και οι νόμιμοι....
Οκ εν είχα την άδεια μαζί μου αλλά πάω με 3 διαφορετικά αυτοκίνητα ψάρεμα, ήταν μέσα στο άλλο. Όπως και η άδεια οδήγησης αν οδηγάς 3 αυτοκίνητα, εν την πέρνεις που το ένα στο άλλο αυτοκίνητο. Αν σε σταματήσει αστυνομία και εν την έχεις μαζί σου θα ψάξουν να βρουν αν λες αλήθεια ότι έχεις άδεια οδήγησης. Πολύ απλά θα ήταν καλό να το ελέγχουν και από το Τ.Α αν αληθεύουν κάποια λεγόμενα των ψαράδων, παρά να 'υποθέτουν' πιος λέει αλήθεια και ποιος ψέματα. (ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟΣ) Και ας αφιερώσω λίγα λεπτά που το ψάρεμα μου εν με πειράζει καθόλου. Αnw μακάρι να γίνουνται ελέγχοι και ας είναι και έτσι.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Επιτέλους!!!!

Post by MariosK »

konstantinos kalogir wrote:Ναι είδαν ότι δεν είμαι Πόντιος :!: , είδαν πως επέμενα να πιάσουν τηλ να μάθουν :!: και το κυριότερο δεν είχα πιάσει τίποτε τη συγκεκριμένη ημέρα...
Αν κάνουν το ίδιο πράγμα συχνά εν θα έβρουν παράνομους εκτός που τους Πόντιους, τους οποίους πολλές φορές εκατηγορήσαμε δαμέσα αλλά να μεν ξεχνούμε πως εν είναι όλοι οι ίδιοι, υπάρχουν και οι νόμιμοι....
Οκ εν είχα την άδεια μαζί μου αλλά πάω με 3 διαφορετικά αυτοκίνητα ψάρεμα, ήταν μέσα στο άλλο. Όπως και η άδεια οδήγησης αν οδηγάς 3 αυτοκίνητα, εν την πέρνεις που το ένα στο άλλο αυτοκίνητο. Αν σε σταματήσει αστυνομία και εν την έχεις μαζί σου θα ψάξουν να βρουν αν λες αλήθεια ότι έχεις άδεια οδήγησης. Πολύ απλά θα ήταν καλό να το ελέγχουν και από το Τ.Α αν αληθεύουν κάποια λεγόμενα των ψαράδων, παρά να 'υποθέτουν' πιος λέει αλήθεια και ποιος ψέματα. (ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟΣ) Και ας αφιερώσω λίγα λεπτά που το ψάρεμα μου εν με πειράζει καθόλου. Αnw μακάρι να γίνουνται ελέγχοι και ας είναι και έτσι.
Εγώ πάντος την άδεια οδήγησης έχω την μες το πορτοφόλι μου τζε τις άδειες ψαρέματος μέσα στην τσάντα που παίρνω ΠΑΝΤΑ στο ψάρεμα :wink:. Anyway εγώ είπα σου άκουσα κουβέντα που τον εθκιόξαν που το φράχτη γιατί είχεν άδεια αλλά χωρίς ταυτότητα, τζε εν ήταν πόντιος...

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Επιτέλους!!!!

Post by konstantinos kalogir »

Πολλά καλά κάμνεις αλλά εγώ ξιάνω........ :oops:

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Επιτέλους!!!!

Post by PrEdAtΩR »

konstantinos kalogir wrote:Πολλά καλά κάμνεις αλλά εγώ ξιάνω........ :oops:

Φκαλε copy την αδεια σου και βαλε την σε ολα τα αυτοκινητα και στις τσεντες σου. Δεχονται και το copy , tested 2-3 φορες.

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Επιτέλους!!!!

Post by konstantinos kalogir »

Χμ, not bad!!! Επειδή η ώρα 4 που εν να ξεκινήσω που Λάρνακα για να είμαι το χάραμα στον Καλοπαναγιώτη και με τόσο εξοπλισμό εν το τελευταίο πράγμα που εν να περάσει που το μυαλό μου η άδεια ή η ταυτότητα.... :oops:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Επιτέλους!!!!

Post by caveman »

Ο έλεχος ήταν πολλά καλός! Εγώ δεν είχα μαζί μου την άδεια... εξέχασα τζαι την αυθεντική και το αντίγραφο σπίτι... έτσι μου εζήτησαν ταυτότητα για να επαλιθεύσουν αργότερα το ότι έχω.

Εκτός που τούτο... ΕΚΟΨΑΝ ΠΡΟΣΤΗΜΑΤΑ :!: :wink: :shock: :D :D :D Κάτι πάρα πολλά θετικό! Εγράψαν αρκετούς ξένους για τα επιπλέων καλάμια, μέχρι και για το ένα επιπλέων εγράψαν πρόστημο τζαι εγράψαν τζαι εθκιόξαν όσους δεν είχαν άδεια... έννεν τυχαίο πως όταν εφτάσαμε υπήρχαν στο φράγμα μόνο ακόμα δύο αυτοκίνητα :wink: :D :D
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Επιτέλους!!!!

Post by (CyBasser) »

caveman wrote:Ο έλεχος ήταν πολλά καλός! Εγώ δεν είχα μαζί μου την άδεια... εξέχασα τζαι την αυθεντική και το αντίγραφο σπίτι... έτσι μου εζήτησαν ταυτότητα για να επαλιθεύσουν αργότερα το ότι έχω.

Εκτός που τούτο... ΕΚΟΨΑΝ ΠΡΟΣΤΗΜΑΤΑ :!: :wink: :shock: :D :D :D Κάτι πάρα πολλά θετικό! Εγράψαν αρκετούς ξένους για τα επιπλέων καλάμια, μέχρι και για το ένα επιπλέων εγράψαν πρόστημο τζαι εγράψαν τζαι εθκιόξαν όσους δεν είχαν άδεια... έννεν τυχαίο πως όταν εφτάσαμε υπήρχαν στο φράγμα μόνο ακόμα δύο αυτοκίνητα :wink: :D :D
Ωραία! Σε συνδυασμό με την σημερινή αναφορά του Μαρτίνου για τον Κούρη, είμαστε στον σωστό δρόμο....
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Επιτέλους!!!!

Post by MariosK »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Επιτέλους!!!!

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Για το θεμα της ΑΔΕΙΑΣ :idea: :idea:
Εχω ενα καλο η κακο συστημα :oops: :oops: οπως θελετε πεστε το.
Καθε χρονο που βγαζω τες αδειες κυνηγιου, ψαρεματος με την βαρκα, των γλυκων νερων κλπ, κλπ :lol: :lol:
κανω πεντεξι φωτοαντιγραφα απο την καθε μια και βαζω παντου (αυτοκινητα, κουτια ψαρεματος, βαρκα) :wink: :wink:
Ετσι, επειδη ειμαι ολιγον τι "ηλικιωμενος" και η μνημη πλεον εν βοηθα, δεν εχω προβλημα να βρεθω χωρις αδεια.

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”