Για γέλια ή για κλάματα?

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Για γέλια ή για κλάματα?

Post by (CyBasser) »

Νωρίτερα σήμερα περνώντας από την περιοχή Γερμασόγειας στον αυτοκινητόδρομο Λευκωσίας - Λεμεσού είδα (με έκπληξη) ότι ξαναέβαλαν καινούργια καφέ πινακίδα που δείχνει την έξοδο προς Φράγμα Γερμασόγειας (250μ) με "ψαράκι και αγκίστρι" :!: :!: :shock: :shock: :!: :!:

Καλά, δεν είπε κανένας στο Τμήμα Δημοσίων Έργων ότι α) Το "Φράγμα Γερμασόγειας" είναι ΠΡΩΗΝ ΦΡΑΓΜΑ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑΣ, και β) ότι είναι "πλήρως κατάλληλο" για ψάρεμα? Δεν φτάνουν όσα έγιναν στο δύσμοιρο το φράγμα, έχουμε και τις ταμπέλες του αυτοκινητόδρομου να το διαφημίζουν :shock: :shock: ... Άει σ.. τέλως πάντων, αν συνεχίσω θα μου κάνουν λογοκρισία... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by admin »

Έσχεις δρόμο ακόμα Ρολάνδο μου, εμάς ως τωρά απειλήσαν να μας πέξουν, να μας βάλουν πόμπα, να μας κάψουν το αυτοκίνητο. Δέν μιλώ για τις κυβερνητικές υπηρεσίες αλλά για άλλους που ενοχλούνται απο την δουλειά μας. Αλλά όπως πολύ σοφά είπε κάποτε ο φίλος μάριος 8) Keep Walking

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by caveman »

Μόλις τωρά ενημερόθηκα ότι το νερό στο φράγμα του Ξυλιάτου αυτή την στιγμή ίσια που φτάνει να γεμίσει μια πισίνα.... έχει κανείς άλλος πληροφορίες??
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by (CyBasser) »

caveman wrote:Μόλις τωρά ενημερόθηκα ότι το νερό στο φράγμα του Ξυλιάτου αυτή την στιγμή ίσια που φτάνει να γεμίσει μια πισίνα.... έχει κανείς άλλος πληροφορίες??
Nαι. Αρκει να γεμίσει 100 πισίνες των 1000 κυβικών μέτρων. Ήμουν εκεί Παρασκευή. Ποιός σου έδωσε την πληροφορία?

Σίγουρα, φαντάζει λίγο, αλλά είτε έτσι είτε αλλιώς ο Ξυλιάτος (ανεξαρτήτως ποσότητας νερού) δεν είναι ότι "ακούγεται".... :roll: :roll: :roll:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by PeRoUkKaS »

Παντως, βασει τις σελιδας του ΤΑΥ, η ποσοτητα νερου που υπαρχει μεσα ειναι 0,160εκμ.. δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο.. :roll:
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
largemouth
Posts: 506
Joined: Tue Sep 18, 2007 1:25 pm

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by largemouth »

Εγώ αποχαιρέτισα οριστικά την Γερμασογεια προχτές :roll: :roll: :roll: Επερασα προχτες και ειχε 5 εκατοστα νερό.Φανταζομε οι σιλουέτες που εβλεπαμε επεθαναν ή εψαραψαν τες :evil: :evil: Οπως και να εχει δεν ξαναπερνω ουτε καν γιια βόλτα.Το όλο σκηνικό προκαλει σου να βάλεις τα κλάματα.
Waiting for the perfect storm

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by CASTING »

Μακαρι να φκω ψευτης τζαι μακαρι να βρεξει(τουτο παρακαλω ουλλη μερα) αλλα φοουμε οτι εννα καμουμε πολλα χρονια να ξαναψαρεψουμε σε φραχτη :( :( :(
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by Greg »

Θα την πω και ας μου κανει παρατηρηση ο Cybasser (και ο MariosK αν θελει), για να ξηπνισουν μερικοι απο το ονοιρο που βλεπουν ...

Ειναι δεκεμβρης και ακομα ειμαστε με τα κοντομανικα..Απο πλευρας βροχοπτωσης τα πραματα ειναι πολυ φτωχα και η γη ειναι τοσο διψασμενη που για αρχισει εισροη σε φραγματα πρεπει να γινει θαυμα. Περσυ τα φραγματα ετσι μερα ειχαν 21 εκατομυρια τονους νερο, ενω σημερα εχουν μολις 0.9.
Να μας βρεξει 100 ε. τονους για να πιασουν οι φρακτες τουλαχιστο ενα ποσοστο 5%??? Πολυ χλωμο εως απιθανο το βλεπω. Ασε που οι παρανομοι και το ΤΥ ξαφρισαν καθε ειδος ζωης απο τις κολυμπες που απομειναν. Λαυρακια, ζαντερ, κοκκινοφτερα, κτλ πως θα βρεθουν ξανα μεσα? Θα πεσουν και αυτα με την βροχη? Μονο το ΄ψαρεμα' της πεστροφας απομεινε (καπως).

Επηρετε χαπαρι ποσα χρονια θα ξαναχρειαστουν να ξαναστηθουν οι φρακτες οπως ηταν πριν 3 χρονια?? Αν βρεξει, αν δεν τους ξαναδειασουν του χρονου, αν, αν, αν, αν......?

Γιαυτο το λογο φιλοι μου γραφτειτε στον συνδεσμο (CFAA) να πιασει τον true κοσμο που νοιαζεται, και με την νεα χρονια ΘΑ αναλαβουμε να διορθωσουμε τα σπασμενα των προηγουμενων..και τους 'Κλαυθμους επί των ερειπίων', οπως λενε καποιοι, ας τους αφησουμε για εκεινους που φταινε
Esox Lucius

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by MariosK »

Φίλε δαμέ που φτάσαμε όντως εν πολλά δύσκολα τα πράματα. Μην ξεχνάς όμως ότι πριν μερικά χρόνια έκαμε 3 χιόνια μες το Μάρτη το οποίο ήταν μάννα εξ΄ουρανού. Σίγουρα πλέον τζε να βρέξει πολλά που τα καλά φράγματα εχάσαν τα ψάρια (Γερμασόγεια, Κούρης) αλλά μέρος του οικοσυστήματος εν τζιαμέ ακόμα τζε η ανάκαμψη εν θαν αδύνατη.

Anyway καλλύτερα να ελπίζουμε στο καλλύτερο τζε με την βοήθεια του συνδέσμου ίσως γίνει μια πιο καλή αρχή του χρόνου.


Υ.Γ. Εν σου κάμνω παρατηρήσεις ρε :oops:. Απλά εγώ είμαι ονειροπόλος τζε συ ρεαλιστής :wink:.

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by PeRoUkKaS »

Greg wrote: Λαυρακια, ζαντερ, κοκκινοφτερα, κτλ πως θα βρεθουν ξανα μεσα? Θα πεσουν και αυτα με την βροχη?
φιλε τουτα το Τ.Α εν εχει στοκ να εμπλουτισει τα φραγματα (αν ειχαμε νερο) ??
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by sifu-nas »

:cry: :cry: :lol: :cry:

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by CASTING »

Greg wrote:Θα την πω και ας μου κανει παρατηρηση ο Cybasser (και ο MariosK αν θελει), για να ξηπνισουν μερικοι απο το ονοιρο που βλεπουν ...

Ειναι δεκεμβρης και ακομα ειμαστε με τα κοντομανικα..Απο πλευρας βροχοπτωσης τα πραματα ειναι πολυ φτωχα και η γη ειναι τοσο διψασμενη που για αρχισει εισροη σε φραγματα πρεπει να γινει θαυμα. Περσυ τα φραγματα ετσι μερα ειχαν 21 εκατομυρια τονους νερο, ενω σημερα εχουν μολις 0.9.
Να μας βρεξει 100 ε. τονους για να πιασουν οι φρακτες τουλαχιστο ενα ποσοστο 5%??? Πολυ χλωμο εως απιθανο το βλεπω. Ασε που οι παρανομοι και το ΤΥ ξαφρισαν καθε ειδος ζωης απο τις κολυμπες που απομειναν. Λαυρακια, ζαντερ, κοκκινοφτερα, κτλ πως θα βρεθουν ξανα μεσα? Θα πεσουν και αυτα με την βροχη? Μονο το ΄ψαρεμα' της πεστροφας απομεινε (καπως).

Επηρετε χαπαρι ποσα χρονια θα ξαναχρειαστουν να ξαναστηθουν οι φρακτες οπως ηταν πριν 3 χρονια?? Αν βρεξει, αν δεν τους ξαναδειασουν του χρονου, αν, αν, αν, αν......?

Γιαυτο το λογο φιλοι μου γραφτειτε στον συνδεσμο (CFAA) να πιασει τον true κοσμο που νοιαζεται, και με την νεα χρονια ΘΑ αναλαβουμε να διορθωσουμε τα σπασμενα των προηγουμενων..και τους 'Κλαυθμους επί των ερειπίων', οπως λενε καποιοι, ας τους αφησουμε για εκεινους που φταινε
Φιλε μου μαζι σου για το συνδεσμο(CFAA) που ειμαι ηδη μελος, δηλαδη ετσι νομιζω γιατι εχει κατι μηνες να λαβω οτιδηποτε που το συνδεσμο.Αμμαν ενη βρεξει ομως τι εν καμει ο συνδεσμος :?:
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by caveman »

PeRoUkKaS wrote:
Greg wrote: Λαυρακια, ζαντερ, κοκκινοφτερα, κτλ πως θα βρεθουν ξανα μεσα? Θα πεσουν και αυτα με την βροχη?
φιλε τουτα το Τ.Α εν εχει στοκ να εμπλουτισει τα φραγματα (αν ειχαμε νερο) ??

.....όχι ρε φίλε, διστυχός δεν τα έχουν!!!!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by PeRoUkKaS »

caveman wrote:.....όχι ρε φίλε, διστυχός δεν τα έχουν!!!!
οκ.. υποθετικα τωρα ερτουν τα φραγματα σε μια καλη κατσταση.. εν θα φερουν να βαλουν?? ενοω, πες εγεμωσαν φετος, ατε ως του χρονου εν θα φερουν? εννα τα αφηκουν ετσι?
απλα επειδη ο γρηγορης ειπεν πως να βρεθουν μεσα, εγω το καταλαβω πως οτι εσσει η οτι απομεινε μαλλον, τζινο θα ειναι..
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Για γέλια ή για κλάματα?

Post by PrEdAtΩR »

το TA είναι κυβερνητικoi που τους νοιάζει να σχολάσουν η ώρα 14:30

με την minimun προσπάθεια εργασίας να πιάσουν τον μισθό τους.

είδες ποτε κανένα έργο μελέτης?

καμια επιστημονική εφαρμογή

είδες ποτε να γίνει κάτι που να μην είναι κουτουρε?

ρώτησες ποτε κανένα υπάλληλο αλιείας τι τρώει το λαβράκι και να σου πει ψωμί ?

ούλα dαμέσα είναι για τα παναιρκα τα ψαρια θα τα βάλω εγώ εσύ ο γιάννης και ο κωστής

όσο για την κατάσταση του νερού καταλάβετε το ρε παιδιά. ο καιρός αλλαξεν

ως και οι πεύκοι ξιρανισκουν dαμέσα γινόμαστε έρημος

εγώ ένα αρχίσω σιγά σιγά να πουλω τον εξοπλισμό μου και να κρατήσω κάποια high end κομμάτια όταν πηγαίνω εξωτερικό

κλεινοντας , η ελπιδα πε8αινει τελευταια , ελπιζω οσα λεω δω να βγουν ψευτικα

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”