εξοπλισμος για εγγλεζικο

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: εξοπλισμος για εγγλεζικο

Post by christos nic »

Nikolas Nklou wrote:
Nikolas Nklou wrote: τα τηλεσκοπικα καλαμια ειναι το ιδιο καλα με τα τρισπαστα?
Κάποια είναι
τι εννοεις με το καποια :?
Νικολα αποψη μου ειναι πως τα τρισπαστα καλαμια συνηθως ειναι ανωτερα των τηλεσκοπικων για λογους πχ ανθεκτικοτητας η στην συμπεριφορα στο ψαρεμα μας κ.α
καποια ομως τηλεσκοπικα ειναι καλα σε σχεση με αλλα τηλεσκοπικα αλλα συνηθως οχι τα ποιο φτηνα..εγω αν επερνα καλαμι εκλεζικο θα το επερνα τρισπαστο γτ θελω σε ενα καλαμι καλη συμπεριφορα..καποιος ομως ισως να μην τον νοιαζει και πολυ και περνει οτι βρει χωρις πολλα πολλα ψαξιματα..
Μια συμβουλη που μου εδωσαν και μενα και την βρηκα πολυ καλη ειναι αφου εχεις αντενα ρωτα καποιο που τοποθετη οδηγους σε καλαμια ποσα στοιχιζει και αν σε συνφερει καμε την αντενα σου μπολονεζ..δοκιμασε αν σ αρεση και ακολουθως αποφασιζεις..

Nikolas Nklou

Re: εξοπλισμος για εγγλεζικο

Post by Nikolas Nklou »

Νικολα αποψη μου ειναι πως τα τρισπαστα καλαμια συνηθως ειναι ανωτερα των τηλεσκοπικων για λογους πχ ανθεκτικοτητας η στην συμπεριφορα στο ψαρεμα μας κ.α
καποια ομως τηλεσκοπικα ειναι καλα σε σχεση με αλλα τηλεσκοπικα αλλα συνηθως οχι τα ποιο φτηνα..εγω αν επερνα καλαμι εκλεζικο θα το επερνα τρισπαστο γτ θελω σε ενα καλαμι καλη συμπεριφορα..καποιος ομως ισως να μην τον νοιαζει και πολυ και περνει οτι βρει χωρις πολλα πολλα ψαξιματα..
Μια συμβουλη που μου εδωσαν και μενα και την βρηκα πολυ καλη ειναι αφου εχεις αντενα ρωτα καποιο που τοποθετη οδηγους σε καλαμια ποσα στοιχιζει και αν σε συνφερει καμε την αντενα σου μπολονεζ..δοκιμασε αν σ αρεση και ακολουθως αποφασιζεις..
χριστο εδοκιμασα πιο παλια την τεχνικη του μπολονεζ και δεν μου αρεσε και τοσο....το εγγλεζικο φενεται μου πολλα πιο ωραιο :D

Nikolas Nklou

Re: εξοπλισμος για εγγλεζικο

Post by Nikolas Nklou »

καλησπερα σας
τι μηκος προτεινεται να ειναι το καλαμι για το εγγλεζικο (3.90,4.20,4.50) :?: και ποσο c.w ? :D

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: εξοπλισμος για εγγλεζικο

Post by maxhtec »

Παιδια εσεις που ασχοληστε με το εγκλεζικο επειδη σκεφτουμε να αρχισο τουντην τεχνικη για αρχη βρισκο κανενα καλαμι γυρο στα 4 μετρα με ακτιον 5-25γρ καμιαν 20αρκα ευρο ξερω εν πολλα ακριβα τουτα τα καθαροαιμα με 5-25 αλλα εν βρισκο πιο φτηνα ως τα 20

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: εξοπλισμος για εγγλεζικο

Post by apsavvas »

υπάρχουν και προσφορές φίλε σε κάποια καταστήματα. που βρίσκεσε?
The only source of knowledge is experience

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: εξοπλισμος για εγγλεζικο

Post by maxhtec »

Παφο

Post Reply

Return to “Εγγλέζικο”