Χταποδια

Post Reply
sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Χταποδια

Post by sotiris!129 »

παιδες με καλαμι και γενικα απο την στερια πως τα ψαρευεται?
εγω εχτος απο καπιες τυχεες συναντισης δεν ειχα την εφκερια να κυνηγισω χταποδια αποκλιστικα (τυχεες ενωω να ερχωταν σαν ψαρεβα και να καθοταν στο βυθο απο κατω μου και με διαφορες πατεντες να το επιανα το μεγαλιτερο 2.5kg-3 kg)
ειχα δοκιμασει μια φορα με αυτα τα πλαστικα καβουρακια που πουλουν στα ψαρευτικα καταστιματα αλλα ματεα!
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Χταποδια

Post by angiec »

Με οχταποδιέρα αν του την ρίξης θα το πάρεις δεν υπάρχει περίπτωση να την δει και να μην κτυπήσει!!!!!!!!!! :lol: :lol: πάνω να δέσεις κατι σε άσπρο χρώμα ....ένα ρούχο

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Χταποδια

Post by sotiris!129 »

φιλε παντα εχω μαζι μου οταν παω ψαρεμα και οταν τυχει οπως ειπα πρην ετσι τα πιανω ομως για αποκλιστικο ψαρεμα χταποδιου δεν εχει καπια αλλη μεθοδο πιο αποτελεσματικη που να αξιζει να αφιεροσεις μια εξωρμιση στα κταποδια?
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Χταποδια

Post by angiec »

sotiris!129 wrote:φιλε παντα εχω μαζι μου οταν παω ψαρεμα και οταν τυχει οπως ειπα πρην ετσι τα πιανω ομως για αποκλιστικο ψαρεμα χταποδιου δεν εχει καπια αλλη μεθοδο πιο αποτελεσματικη που να αξιζει να αφιεροσεις μια εξωρμιση στα κταποδια?
Από ότι ξέρω ...όχι (πρωσωπική γνώμη αν γνωρίζει κανείς ας μας ενημερώσει)..........Παρεπιπτόντως ......είμαι φίλη!! :lol: :lol: :lol:

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Χταποδια

Post by mariosspinning »

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... tZUNoCQKOY
έχει και για ψάρεμα χταποδιόυ μέσα
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: Χταποδια

Post by maxhtec »

Ρε φιλε εδημιουργηθηκε μου τζε εμενα τουτη η απορια σημερα μετα που ενα οχταποδακι που επια σημερα πανω στην γαριδα που 300γραμμαρια μακαρι να ηταν το οποιο επιεν πισω να μεγαλωσει φυσικα anw να μεν τα πολυλογο αφου λαλειτε για ασπρο ρουχο γιατι εν κοφκισ μια λοριδα τυλιξε την πανω σε ενα βαρακι τζε να τυλιξεις τζε ενα πολυαγκιστο τζε βουττα το μεσα σε λαδι πσαριου εν να δουλεφκει λαλειτε οξα αδικος κοπος

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Χταποδια

Post by sotiris!129 »

mariosspinning wrote:http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... tZUNoCQKOY
έχει και για ψάρεμα χταποδιόυ μέσα
ε φιλε πρην γραψω στο φορουμ ετσιακαρα καλα του youtube ειδα το και τουτο οπως και ακομα 1-2 με παρομιες κατασκευες, ομως εχουν 1 προβλημα ...ολα ειναι τραβιγμενα απο Ελλαδα δλδ τα χταποδια οπως και τα ψαρια ειναι πιο απονιρεφτα και φυσικα σε μεγαλιτερους αριθμους και μεγεθοι!
Κυπρο εδοκιμασε το κανενας και πιανει? :D
παρολα αυτα επαραγκιλα ποδια κοτας και συντομα μεσα στην εβδομαδα α κανω ενα περιπατο στες παραλιες και ο Θεος βοηθος :)
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Χταποδια

Post by sotiris!129 »

http://www.youtube.com/watch?v=fOw50pHhTNg
αυτο το δοκιμασε καπιος?
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

Nikolas Nklou

Re: Χταποδια

Post by Nikolas Nklou »

sotiris!129 wrote:http://www.youtube.com/watch?v=fOw50pHhTNg
αυτο το δοκιμασε καπιος?
μα τζε τουτο ελληνικο ενει....σημαινει οτι εν δουλευκει???? :wink:

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Χταποδια

Post by sotiris!129 »

οι φιλε μου απλα μπορει για τα δεδομενα της κυπρου να μεν καμει... γιαυτο το ειπα αν καπιος δοκιμασε θα εχουμε μια πιο σαφη εικονα τον πραγματον
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

Nikolas Nklou

Re: Χταποδια

Post by Nikolas Nklou »

sotiris!129 wrote:οι φιλε μου απλα μπορει για τα δεδομενα της κυπρου να μεν καμει... γιαυτο το ειπα αν καπιος δοκιμασε θα εχουμε μια πιο σαφη εικονα τον πραγματον
δουλεκει.....δοκιμασμενο.....

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: Χταποδια

Post by maxhtec »

Το τσαρτελλοπολυαγκιστρο δουλεφκει ενε?

Nikolas Nklou

Re: Χταποδια

Post by Nikolas Nklou »

maxhtec wrote:Το τσαρτελλοπολυαγκιστρο δουλεφκει ενε?
Ναι...μπορει να πιασεις τσιαλλα ψαρια με την τσαρτελλα εχτος που χταποδια.......

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: Χταποδια

Post by maxhtec »

Ομως ρε φιλε σιρνις το τσε αφηνης το τσιαμε η καμνεις το συρτι οπως καμνουμε στα καλαμαρια?

Nikolas Nklou

Re: Χταποδια

Post by Nikolas Nklou »

maxhtec wrote:Ομως ρε φιλε σιρνις το τσε αφηνης το τσιαμε η καμνεις το συρτι οπως καμνουμε στα καλαμαρια?
Αφηνης το τζιαμε....παραπανω πιθανοτητες εχεις να πισεις μουγγρι παρα χταποδι..... :x

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”